193
a lány időt kér, hogy átgondolja a dolgokat
  • Jacky
    #193
    De akkor is ki kell hevernie, hogy készen álljon egy új kapcsolatra. Ahhoz meg valamennyi idő kell.
    Ha mégsem ez a gond, akkor marad az, hogy nem biztos magában és hogy mit érez irántad.
    Szvsz
  • öregember
    #192
    pont ez az h nem kötődik hozzá és megbánta h egyáltalán összeállt vele és időt pazarolt rá
  • norbre
    #191
    hát nyilván attól is függ hogy mennyit volt előtte az előző pasijával, de 2 hét sztem még kevés hogy "kiheverje" az előzőt akármennyire is szimpatikus a két ember egymásnak.. másrészt meg párkapcsolat alatt is előfordul bárkivel előbb-utóbb sztem hogy másvalakivel is felfedezi az "összhangot"
    harmadrészt meg alapvetően ha valaki időt kér, magában vagy a kapcsolat kimenetelében nem biztos.. namost a kapcsolatok sztem akkor jók ha legalább az elején érzelmi alapon stabilak.. jobb esetben esetleg arra vár hogy elmúlik a régi párja iránti érzelmi kötődés és ehez idő kell..
  • öregember
    #190
    ...és olyankor mi van h megismerünk valakit, aki frissen (2 hete) szakított a pasijával, de az első tali első percétől kezdve mindkét félben megvan egyfajta összhang és vonzalom és akkor mondja a csaj, h időt kér ?
  • Jacky
    #189
    Nem lesz már ebből semmi jó szerintem. Ezt nem oldja meg az idő.
  • chhaya #188
    Ilyenkor könnyű mindenki mást hibáztatni. :)
  • Jacky
    #187
    Mondom, azt mondja nem tudja. Szerintem egyszerűen kihűltek az érzelmei a srácnak. A lány meg kapar, mert szereti.
    Már nyár eleje óta ez van. Többször megpróbálták megbeszélni, megállapodtak, hogy megpróbálják rendbehozni. A lány szerint semmi változás, még mindig ugyanolyan hideg, nemtörődöm, közömbös vele a srác. Most elutazott a csaj pár napra. Előtte azt mondta a srác, ha hiányozni fog neki a lány, akkor jó.
  • chhaya #186
    de csak az unalom a baj, vagy már nem szereti?
  • Jacky
    #185
    Én is ezt mondtam a csajnak. Hagyja ott a picsbe!
    De nem hallgat rám, próbálkozik megmenteni a házasságát. Pedig ezt már nem lehet szerintem.
  • [HUN]FaTaL
    #184
    Hülye fasz, az ilyet ki kell rúgni :)
  • Jacky
    #183
    Az a gond, hogy csak az asszonyka igyekszik feldobni a kapcsolatot. Legalábbis az ő elmondása szerint.
    A srác meg hallgat mint a csuka. Ha a csaj megkérdi, hogy szereti-e még, a válasz: nem tudja. Pfff
    Én a helyében már rég kirúgtam volna, de ő meg még mindig szereti.
    Semmi jó nem fog kisülni ebből.
  • [HUN]FaTaL
    #182
    Akkor beszéljen az asszonnyal hogy valamivel dobják fel a kapcsolatot. Vagy nem is kell beszélni, próbálkozzon valami újjal. Vigye el valahova mittudomén. Vagy váljon el, de szerintem ez hülyeség.
  • Jacky
    #181
    Lehet, hogy épp az a baj, hogy sokéves a kapcs. 13 éves ha jól tudom.
    Megunhatta a férj a feleséget?
  • [HUN]FaTaL
    #180
    Az olyan, főleg házasság esetén hogy a srác bolond. Szerintem nem éri meg felrúgni egy többéves kapcsolatot, de hát ő tudja...
  • Jacky
    #179
    Az milyen amikor egy srác kér időt, mégpedig úgy, hogy elutazik a felesége pár napra, és azt mondja, ha hiányozni fog az asszony, akkor jó, ha nem, akkor baj van?
  • woden
    #178
    nincs szabály, lehet összejön lehet nem.... :P de ez az idődolog nekem soha nem jött be, mert mindíg megismertem valaki jobbat.
  • Jacky
    #177
    Örülök, hogy nektek bejött, az időkérés ellenére is.
    Van ilyen is, csak kevés.
  • Mirázs
    #176
    Velünk is fordítva volt. 16 voltam, ő 26 , mikor összejöttünk. Minden f*sza, de egyszer csak mondja: fiatal vagyok, bulizzak még, tanuljak, neki is idő kell, stb. Rizsa.
    Aztán eltelt egy nyár, buliztam ezerrel. Ősszel jött újból: Próbáluk meg. Megpróbáltuk.
    Most 25 vagyok, 5 éve a férjem, most jön a második gyerekekünk.
    Happy End:)
  • sapkafej
    #175
    hát kb...
  • Jacky
    #174
    Az idézőjelet elfelejtetted.
  • chhaya #173
    kicsit off, de a gondolatmenetedről ez jutott eszembe. :)
  • salsoul
    #172
    Kéne, kéne, de nem így van, értsd már meg!
    Attól, hogy te így gondolod nem gondolja mindenk így.
    Attól, hogy azt gondolod ez a jó, nem fogják úgy csinálni, ahogy te gondolod.
    Leszarja/nem érdekli, hogy mit gondolsz.

  • Jacky
    #171
    Jó gondolat.
    Erre is rájön az ember. Idővel.
    Első szakításnál pofára esik az ember. Másodiknál már nem annyira. Harmadiknál gyakorlott. Negyediknél pont ez a gondolat jön elő.
  • torrente
    #170
    Egy nő sem ér meg annyit, hogy rossz napot csináljon. Van helyette száz másik szebb, jobb, okosabb.
  • Jacky
    #169
    Arra jó ez a fórum, hogy mindenkiben tudatosítsa: ha azt mondja a párja, hogy időt kérek, 90%-ban vége lesz a kapcsolatnak.
    Nagyon kis eséllyel marad fenn ilyenkor egy kapcs.
    Csak ha mindketten akarják.
    Sokszor már van egy harmadik fél is a képben.
    Ennyi volt röviden a lényege, összefoglalva.
  • salsoul
    #168
    OFF
    Akkor mi értelme a fórumnak?
    Csak annyi, hogy saját magunkat sirassuk és ehhez partnereket találjunk, ahelyett hogy egymástól tanulnánk, vagy egymás ötletei megfogadnánk hogy végre megoldást is találjunk?
    ON
  • Jacky
    #167
    Senki nem vezet ilyen listát rajtad kívül.
    Attól, hogy te vezetsz, nem fog mindenki vezetni egy ilyet.
    Attól, hogy azt gondolod ez a jó, nem fogják úgy csinálni, ahogy te gondolod.
  • salsoul
    #166
    Nekem erre vagy egy listám.
    Amit ha gond van előveszek és megnézem, hogy arra a gondra mit tanácsoltam magamnak.

    És az hogy nem úgy van, nem mentség arra, hogy ne úgy legyen.
    Mert sokan tudják ám hogy hogy kell(ene) lennie, csak nem is törekednek rá.

    Pl taposás. - bocs
  • Jacky
    #165
    Kéne, kéne, de nem így van, értsd már meg!
    Szép a feltételes mód, csak akkor és ott nem erre gondol az ember.
  • salsoul
    #164
    Sztem' a bánkódás és az indulatok helyett a gondolkodó agyat kéne bevetni (visszakapcsolni a használatba).
  • Jacky
    #163
    Így van, ez lenne a normál. Na de amikor a szakítás megtörténik, nem ezzel foglalkozik az ember. Főleg az, akivel szakítanak.
    Ahhoz el kell telnie egy bizonyos időnek, amíg így emlékszik vissza az ember.
    Ez az idő mindenkinél más.
  • [HUN]FaTaL
    #162
    Pontosan így van :)
  • chhaya #161
    de ez az idő sosem elfecsérelt. biztosan maradnak szép emlékek is, ha mást nem, akkor meg tanulni lehet belőle: "legközelebb ezt a hibát nem követem el, hanem ezt meg azt fogom tenni"... akiben szunnyad egy kis értelem, az felfogja ezt.
  • [HUN]FaTaL
    #160
    Én örülök, hogy nem vagyok ilyen, nem teszem tönkre sem a saját, sem más életét :)
  • Jacky
    #159
    Az hát. De ez van, ilyen az emberek jó része.
  • [HUN]FaTaL
    #158
    Szerintem ez nagyon gyerekes és kicsinyes dolog, dehát mindenki maga tudja :)
  • Jacky
    #157
    Azért mert "bosszút" akarnak állni! Az elfecsérelt érzésekért, pénzért, időért, stb.
  • Jacky
    #156
    Nem valószínű hogy szeretik egymást. Hiszen elválnak!

    Ki mondta, hogy nem szeretik a közös gyereküket?
    A 20 éves hitel meg igenis fájni fog! 20 évig!
    A szerelmed elvesztése csak egy ideig fáj.
  • [HUN]FaTaL
    #155
    Ez igaz, és az is igaz amit salsoul említ a #154-ben :) Nem értem egyébként sem az embereket hogyha szétmennek akkor miért kell utána a másikat tönkretenni/megnehezíteni az életét, miért nem lehet békében elválni..
  • salsoul
    #154
    Nem hiszem, hogy ez a gondolatsor bármit is változtatna a ressentiment-on.

    És nem hiszem, hogy az anyagi dolgok fájnának ilyenkor a legjobban.
    Az ember gyereke pedig még az ember gyereke marad attól, hogy a szülők elválnak. Mindketten szerethetik a gyereket is és egymást is.
    Tudni kell különbséget tenni szeretet és szerelem között.
    (Nem kell egy válástól rögtön utálnunk egymást, és azt keresni, hogy hogy tehetjük tönkre a msáikat.)