327
Új ország a Balkánon
  • Bandee1987
    #127
    Nem, mert azért ő próbálta jóvátenni a szerb partizánok által elkövetett vérengzéseket, és a magyarok azért kaptak egy icipici önállóságot (saját iskola, stb.)
  • I.C.ram
    #126
    Hát nyilván, de ez olyan dolog, hogyha elkezdesz verekedni, és megvernek, akkor rohadtúl nem fogsz puszipajtása lenni annak, aki megvert :)
  • YakooZa
    #125
    hallod, a RADIKÁLIS Párt ami majdnem megnyerte a választásokat, a Milosevics és Vojslav Sesej ideológiát isteniti, és fél szerbia szemében milos és sesej még mindig nemzeti hős, ez tény. és ki is nyilvánitsák, mondom majdnem megnyerte a választásokat egy ugyanoan radikális ideológia.:S
  • Bandee1987
    #124
    Hja, innentől kezdve baszhatjuk, ha Kostunica eltűnne a hatalomból, egy másik nacionalista kerülne (választanák) a helyére.
  • Grenzjager
    #123
    ERős kezű diktátor, hatalmat a szerbeknek, a többinek kuss... (kb mint Saddam, amig élt nagyobb rend volT)
  • Alexease
    #122
    Szerintem a hazai politikat (ha annak lehet egyaltalan nevezni) hanyagolni kellene, mart zarni fognak (ban osztogatasok kozepette).

    Aki meg a vandalizmusra (koztorvenyes buncselekmeny) barmilyen magyarazatot talal, az meg is erdemli, annyit tud meg a nevet...
  • Bandee1987
    #121
    Nem kedveltem a kommunista vezetőket, de Tito olyan figura volt, aki legalább valamilyen szinten rendben tudta tartani a kisebbségi kérdést.
  • I.C.ram
    #120
    Milosevics szerintem még sok szerb szemében mindig hős.
  • YakooZa
    #119
    magának köszönheti szerbia elsősorban
  • Grenzjager
    #118
    A mostani szerb miniszterelnök (kostunica) is sovén-nacionalista....
  • hunbasser
    #117
    fu,tényleg,szerbiában élő magyaroknak üzenem: vigyázzatok magatokra nagyon!!!
  • I.C.ram
    #116
    Nem erről volt most szó.
  • Bandee1987
    #115
    Jó, ezt ne folytassuk, mert kivágnak minket innen, mint macskát szarni :) (amúgy egyetértek :))
  • hunbasser
    #114
    :DDddddddddddd
  • Grenzjager
    #113
    Azt inkább Milosevicsnek köszönhetik és a sovén-nacional-kommunista szerb ideológiának...
  • Bandee1987
    #112
    Igen, de így még az új Szerbia sem tudja javítani a kapcsolatait. Azt hihettük, hogy vége a Milosevics-féle érának, erre jön egy újabb ilyen típusú ember és átveszi a hatalmat.
  • Grenzjager
    #111
    Budapesten is a miniszertelnök hívta az embereket, csak kicsit másképp meg maga ellen :)
  • I.C.ram
    #110
    USA-val nem voltak eddig sem túl fényes kapcsolatuk. Gyakorlatilag USAnak köszönheti Szerbia Yugo teljes szétesését.
  • Bandee1987
    #109
    "Ha úgy vesszük a szerbeknek több joguk van az elégedetlenségre" Pontosan ugyanannyi joguk van a koszovói albánoknak a saját államra.
  • Grenzjager
    #108
    Úgymond a sz7erbeknek most valakin ki kell élniük magukat hogy helyre jöjjön az egojuk... ott vannak még a Szandzsákban (Novi Pazar) a bosnyákok, meg a délvidéken a magyarok. S szerbnek lételeme az erőszak, ezt láttuk és így megy 1990 óta, nem is lesz változás. Noha látják lassan 20 év alatt semmit sem értek el erőszakkal, de az ég világon semmit, de folytatják, tapasztalat hogy egész Európában a "troublemaker nation" jelzőt kapják, Londontól Milánóig, mindnehol. S ha ezt szerbek nem fogadják el (már pedig úgy tűnik nem), akkor állva fogják őket eltemetni, mert olyan pici lesz szerbia...
  • I.C.ram
    #107
    Mondom. Nem ez a lényeg, hanem a viselkedés.

    Ha úgy vesszük a szerbeknek több joguk van az elégedetlenségre, de ettől függetlenül akkor sem kéne autókat felgyújtani.
  • Bandee1987
    #106
    Ja. Míg az itteni események max. a gazdaságra meg a belpolitikára hatottak, addig ez a mostani hat Szerbia EU-s kapcsolataira (és persze USA-hoz fűződő kapcsolataira is)
  • Bandee1987
    #105
    Ja, itt azért azért közel sem volt ekkora zavargás. Más kérdés, hogy Szerbiában pont a miniszterelnök hívta utcára az embereket.
  • Grenzjager
    #104
    meg nagykövetség lángolásának vannak mindig diplomáciai következményei
  • YakooZa
    #103
    más, mert ez kissebségek ellen irányul, és ez baszás
  • Grenzjager
    #102
    Nagyon más a mai belgrádi és az öszödi beszéd utáni indulat... ennyi erővel a StPauli ChaosTag is ide sorolandó....
  • Bandee1987
    #101
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem akarom mondani, hogy egy egész ország arcába hazudni se szép dolog (mind2 politikai párt részéről),
    dehát ez már politika lenne.
  • I.C.ram
    #100
    Magyarország már rég nem arról szól, hogy mi a jó a magyarságnak. Arról szól az egész, hogy mi a jó a két nagy pártnak. Ha holnap szóba kerülne, hogy melyik gyümölcs a finomabb, tuti, hogy másnapra már politikai vita lenne az egészből, mert mindkét párt "csakazértis nem az a jó, amit a mási kcsinál" mentalitású.
  • Grenzjager
    #99
    a TV-székház sajnos nem lett flegyújtva, mert ahogy elnézem simán ráfért volna, s melyik a műemlék? a szovjet cucc?
  • I.C.ram
    #98
    Lényegtelen, hogy mi miatt volt. Nem kultúrált emberi cselekedett autókat felgyújtani, műemlék épületeket rongálni, felszereléseket ellopni, randalírozni.

    Nem mindegy, hogy TVszékházat, vagy nagykövetséget gyújtanak fel? Szerintem rohadtúl mindegy. Embertelen mindkettő.
  • Palinko
    #97
    Nekem meg akkor égett mikor nem kaptuk meg a 2ős állampolgárságot, azóta nemtom hogy magyar vagyok itt vagy szerb? Nem kellett volna azt 2 párt vitájába tekerni...
  • Grenzjager
    #96
    na ott mondjuk a miniszterelnök a saját hazáját kurvázta le, nehéz összehasonlítani a kettőt
  • YakooZa
    #95
    ja ja volt nemrég budapest en ez a cucc, csak remélem itt nem lesz annyira, mert a szerbek agresszivabbak mint a budapestiek szerintem, főleg hogy ott nem kissebségek ellen ment, itt meg lehet aki megszivja...

    szarás, ennyit tok mondani
  • Bandee1987
    #94
    sztem ez egy kicsit durvább...
  • YakooZa
    #93
    jovan ehiszem h nem érdekes csak fevagyok baszodva..


    az a email meg nemtom, zombor ban nemtudom mi a helyzet, de ha tényleg az amit a gyerek leirt akkor kezdek félni... iyen zsilet es faszságok..szabadkán még nincs, remélem nem is lesz.. SZABADKÁN eddig annyirol tok h betörték szétverték mcDonaldsot, meg egy kb 50 - 60 tüntető, főleg középiskolás énekelt pár sort, meg láttam 8-10 rphamrendőrt de semmi összetűzést nem láttam, lehet hogy volt én elkerülöm.

    Vajdaság kezdeményezéseiről meg annyit, hogy a vajdasági pártok , az egyik legalabbis már két nagy plakátot láttam h "Vojvodina nije krava muzara" azt hirdeti hogy vajdaságot kizsákmányolja szerbia és véget kell vetni...

    peace
  • I.C.ram
    #92
    Miért mi mit csináltunk, amikor az MTV-ostrom volt? Ugyanezt. Mi is bizonyítottunk, hogy rombolni, azt tudunk.
  • Bandee1987
    #91
    na, én megyek, mindenkinek békés, nyugodt jó éjszakát kívánok (főleg a vajdasági magyaroknak)
  • I.C.ram
    #90
    Azt csak a NSDAP nyelvészei találták ki Hitler idején. Nézz csak utána.

    Tökmindegy ki gyűlölködik, attól még nem lesz jobb, sőt rosszab, mert őkis mégjobban elkezdenek, aztán te is, aztán ők is,stb...

    Rengeteg nagynevű tudóst adott a szláv nép a világnak. Nem csak Nobel-díjban kell gondolkozni. De Nobel-díjas szláv is rengeteg van.

  • Solt
    #89
    Ilyenkor ég a pofám, hogy nem tudunk megvédeni titeket! :(

    Érdekes, hogy ezen a rasszista, nacionalista Magyarországon nem történnek ilyenek, és egy kisebbség sincs veszélyben...
  • Bandee1987
    #88
    hidd el, senkinek nem érdekes ez itt, csak próbáljuk követni az eseményeket, és mindannyian reméljük, hogy semmi bajotok sem lesz.