327
Új ország a Balkánon
  • I.C.ram
    #167
    Idézet Titotól:

    "Let that man be a Bosnian, Herzegovinian. Outside they don't call you by another name, except simply a Bosnian. Whether that be a muslim (Bosniak), Serb or Croat. Everyone can be what they feel that they are, and no one has a right to force a nationality upon them."

    Azt hiszem nem nagyon lehetett más szájából hallani a keleti blokkban azt, hogy így beszéltek volna a kisebbségekről.

    és hangsúlyozom nem azt mondtam, hogy jóember volt, csak azt, hogy JOBB mint az utódja.
  • I.C.ram
    #166
    Ahogy jónak érzed.
  • Solt
    #165
    Ezt most vettem észre!! Te kész vagy... ezen már csak röhögni tudok!! :)))

    Szép álmokat!!! :))
  • Solt
    #164
    Nem is érted miről beszélek, értelmezni sem tudod amiket leírtam! Ha meg burkoltan lehülyézel, attól nem lesz igazad! Ezzel a Tito dologgal bizonyítottál... Mint említettem, anyanyelved ismerete hasznos tud lenni. A hazád történelmének ismerete legalább annyira.
  • I.C.ram
    #163
    Olyan meg ne magyarázzon nekem ,hogy alapvető tényeket nem ismerek, aki szerint a szláv szó a szolgából ered :D Kb mintha azt mondanám, hogy a Hungary szó a hungryból ered. :P
  • Palinko
    #162
    Az a legjobb, hogy a horvátoknak meg a magyaroknak semmi közük az egészhez... Meg most azért vered meg pisti bácsit, mert a szomszéd eladta a kertet?
  • I.C.ram
    #161
    Nem ezt írtam. Láss, ne csak nézz.
    Azt írtam, hogy Tito messze jobb volt a környező országok vezetőitől. Kezdve rögtön Benes-sel mondjuk, vagy Ceauºescu. De akár mondhatom Szlobót is. Hidd el ugrásra készen álltak Yugoban is az ultranacionalista vezetők.
  • YakooZa
    #160
    ideje kitennem a base ball ütőt az ágyam mellé:/ jó8
  • I.C.ram
    #159
    "Na neee... legalább a saját mondataidnak ne mondj már ellent.

    "Nézd már meg, hogy mekkora kisebbség él Magyarországon, és mekkora élt/él a környező országokban."

    Na ezen gondolkozz el!!!!!

    Továbbra is várom a listát! Kíváncsi vagyok a számokra! (De nehogy ilyenekkel gyere, hogy Mátyás király román volt! A Románok ugyanis ezt tanítják az iskoláikban!)"

    Mi van? Ezt most mire írtad? Hogy jön ide Mátyás király?

    Ezt én arra írtam, hogy Magyarországon nincsen egyáltalán számottevő nemzeti kisebbség, főleg nem történelem által elszakított területeken, ergó ezért nincs itt semmi nemzetiségi attrocitás. Környező országokban meg van. Ott ez feszültségeket is szül. Itthon nem.
  • Solt
    #158
    Á, én befejeztem veled! Semmi értelme a vitánknak! Alapvető tényeket nem ismersz!

    Tito a Magyar mentő hős... befosok...

    Jó éjt!
  • YakooZa
    #157
    hát már lehet h elismerték, mert lehetett sok helyen oyat hallani hogy "halál a magyarokra meg a horvátokra" máshol meg azt irták fel hogy "halál a magyarokra meg az albánokra" szabadkán meg azt énekelték hogy "Megverni a magyarokat és a horvátokat"

    a magyar az mindegyikben benne van, mert az jo arra hogy kitöltsék rajta a erőszakvágyukat meg a rasszizmusukat.:S
  • Solt
    #156
    Na neee... legalább a saját mondataidnak ne mondj már ellent.

    "Nézd már meg, hogy mekkora kisebbség él Magyarországon, és mekkora élt/él a környező országokban."

    Na ezen gondolkozz el!!!!!

    Továbbra is várom a listát! Kíváncsi vagyok a számokra! (De nehogy ilyenekkel gyere, hogy Mátyás király román volt! A Románok ugyanis ezt tanítják az iskoláikban!)

    "Igazad van. A magyar adófizetők pénzéből fenntartott TV-t felgyújtani max csínytevés, hiszen az nem is külföldi."

    Csúsztatás... remélem átérzed, hogy a kettő közt van egy kis különbség! Mert, ha nem lenne, akkor a Fecó beszéde után át kellett volna mennem a szomszédba és pofán vágni a szlovák származású nénit, mert ő tehet róla!



  • I.C.ram
    #155
    Azthittem, hogy ők már elismerték, max még nem hivatalos.
  • Grenzjager
    #154
    'szal krobot (horvát) csak már este van, tépek is aludni
  • I.C.ram
    #153
    Nem szart rájuk, hanem szószerint elüldözte őket. Manapság meg az oktatásnak hála, esélye sincs kinevelni a nagy koponyákat ennek az országnak.

    Na de ez már nagyon OFF.
  • Grenzjager
    #152
    közben kúrta kanyarral vissza, most olvastam hogy Horváto. is készül elismerni, így nemsokára jön a korbót nagykövetség...
  • Bandee1987
    #151
    Az a baj, hogy akik magyar tudósok voltak és akár nobel-dijat is kaptak, azok már mind az USA-ban vagy máshol éltek. Ez az ország szart rájuk. Ahogy a mostani tehetségekre is szarik.
  • I.C.ram
    #150
    Ugyanazt, amit mi műveltünk volna a kor nacionalista szellemében, ha visszaszerezzük Erdélyt, Felvidéket, Délvidéket. Akkoriban minden nemzet elnyomta a kisebbségeket. Még a nagy nyugatiak is.

    Nem azt mondom, hogy szent volt, de messze korrektebb volt a kisebbségekkel, mint Szlobó vagy mondjuk Ian Slota lenne, ha kicsit nagyobb hatalmat kapna, márpedig egy diktatúrában nem nehéz hatalomhoz jutni.
  • Solt
    #149
    #97
  • I.C.ram
    #148
    Mivan? Megse említettem Hitlert. Egyszerűen az akkori náci propagandának az volt az érdeke, hogy minél több történelmi utalást találjanak arra, hogy a németek a vezérfaj, és a szlávok meg az élősködők. Ennyi. Ezt nem kitaláció, ez az igazság. Ezt még a nácik is elismerik :D

    "Ezzel a mondtattal tökéletesen egyetértek! Azért azt megjegyezném, hogy mi évtizedek óta szótlanul tűrjük a környező országok nemzeteinek szemétkedéseit! Nálunk nem vernek meg senkit azért, mert Szerb, Román, vagy Szlovák! Tény, hogy nem szeretjük őket, és ennek hangot is adunk, de tetlegességig nem fajulnak a dolgok! "

    Nézd már meg, hogy mekkora kisebbség él Magyarországon, és mekkora élt/él a környező országokban.

    "Rengeteg? Beírtam a keresőbe az adott szláv népet, majd utána a Nobel szót. Egy Szerb nyelvű írót talált, de ő is Bosnyák volt. Románra és Szlovákra semmit nem dobott ki. Ez még nem jelent semmit, de játszunk egy kicsit! Te gyűjtöd a híres szlávokat, én meg a hírhedt szlávokat... Továbbra is tartom, hogy nekem lesz könyebb dolgom!"

    Hidd el nagyon sok híres szláv, vagy szláv származású tudós van, max te nem ismered őket. Meg azért kicsit más gazdasági színvonal van/volt a balkánon, mint itt. A legtöbb magyar tudóst még az Osztrák-Magyar Monarchia termelte ki, amikor Magyarország a gazdasági virágkorát élte.
    De ott van rögtön Nikola Tesla, aki az elektromosság Einsteinjének számított, és a mai napig minimális változtatásokkal használják a találmányait szerte a világon, pedig ő sem ma élt.

    "2. Az az ország belügye volt. Nem raboltak ki egy külföldi céget sem, nem rontottak más ország külképviselete ellen, és nem támadtak más kisebbségre... sőt, újságírókat sem vertek meg! Upsz... azt mégis... a rendőrök... "

    Igazad van. A magyar adófizetők pénzéből fenntartott TV-t felgyújtani max csínytevés, hiszen az nem is külföldi.
  • Solt
    #147
    Az én szememben mindenki magyar, aki annak valja magát, és úgy is viselkedik!
  • Bandee1987
    #146
    miért lennél szerb? Te vajdasági MAGYAR vagy. Éppúgy magyar vagy, mint én vagy bárki más.
  • Solt
    #145
    Úristen! Tudod Te, hogy Tito miket művelt? Ha ilyeneket mondasz nem is értem minek vitázom veled...
  • Palinko
    #144
    Én tudom, hogy MAGYAR vagyok soha nem gondoltam mást, csak itthon magyar vagyok, nálatok meg sokak szemében szerb lennék, ezért írtam amit...
  • Bandee1987
    #143
    Figy, én nem azt mondom, hogy most akkor Tito egy szent volt, hanem azt, hogy Tito nemzetiségi politikája viszonylag korrekt volt (a magyarokkal szemben is). Nézd meg a mostani magyargyűlöletet. Ő volt az egyetlen amúgy aki egyben tudta tartani ezeket a délszláv államokat Jugoszlávia néven.
  • Solt
    #142
    Persze, hogy legalább akkora disznó volt, de ezt nem divat megemlíteni! Csak a kis bajszos szobafestő a fő bűnbak...
  • Solt
    #141
    Húúú ez rossz példa volt! :)))
  • Grenzjager
    #140
    milosevics a legnagyobb szar alak volt...
  • Grenzjager
    #139
    Titó partizánjai még is kik lehettek?
  • hunbasser
    #138
    kevesen vagyunk :\
  • Grenzjager
    #137
    meg a csapatai 40-50ezer magyart végeztek ki.... sovén volt...
  • Bandee1987
    #136
    Hát hogy most ő végeztette -e ki (parancsra) vagy a bosszúszomjas szerb csapatok csináltak -e vérengzéseket (ezt még a fene se tudja) nem tudni. Tény, hogy voltak vérengzések bosszúból. De ha tényleg ennyire utálta volna a magyarokat, akkor nem adta volna meg azokat a lehetőségeket neki, amiket megadott. (Megtehette volna azt, amit Ceausescu is megtett) [javitva]
  • I.C.ram
    #135
    Tito pont, hogy nem így gondolkozott. Ő mindigis federalista államot akart. Ő adta az autonómiát is. Tito abszolút nem volt nacionalista. Ő maga is fléig horvát, félig szlovén volt
  • Solt
    #134
    Nekem is égett, elhiheted! Az szomorú, ha nem tudod, hogy hova tartozól...
  • Bandee1987
    #133
    Sztem Sztálin még nagyobb mészáros volt. (Ha csak abba belegondolunk, hogy mennyi ember halt meg az ő idején...)ű
    Ettől függetlenül persze Hitlert sem védem...
  • BIZ0906
    #132
    Ha millióan mennénk ki mi is tüntetni a sok kis ..... ellen az már dúrva lenne bár afelé tartunk. Vagy nem?
  • Grenzjager
    #131
    Jóvátenni??? mivel ugyan??? mivel pótolta azt a 40-50ezer délvidéki magyart akiket ő végeztetett ki??
  • YakooZa
    #130
    Szóval az az ember lett pár ezer szavazat híján az elnök, aki pár éve azt mondta h adna egy szendvicset a magyaroknak és azzal hajtaná őket vissza magyarországra..:/
  • Solt
    #129
    Na megint Hitler!! Erről is ő tehet! A világ minden rosszának két okozója lehet! Hitler, vagy Orbán Viktor! Nincs más alternatíva! Csak azt tudom javasolni, hogy olvass utána anyanyelved szépségeinek.

    "Tökmindegy ki gyűlölködik, attól még nem lesz jobb, sőt rosszab, mert őkis mégjobban elkezdenek, aztán te is, aztán ők is,stb..."

    Ezzel a mondtattal tökéletesen egyetértek! Azért azt megjegyezném, hogy mi évtizedek óta szótlanul tűrjük a környező országok nemzeteinek szemétkedéseit! Nálunk nem vernek meg senkit azért, mert Szerb, Román, vagy Szlovák! Tény, hogy nem szeretjük őket, és ennek hangot is adunk, de tetlegességig nem fajulnak a dolgok!

    "Rengeteg nagynevű tudóst adott a szláv nép a világnak. Nem csak Nobel-díjban kell gondolkozni. De Nobel-díjas szláv is rengeteg van"

    Rengeteg? Beírtam a keresőbe az adott szláv népet, majd utána a Nobel szót. Egy Szerb nyelvű írót talált, de ő is Bosnyák volt. Románra és Szlovákra semmit nem dobott ki. Ez még nem jelent semmit, de játszunk egy kicsit! Te gyűjtöd a híres szlávokat, én meg a hírhedt szlávokat... Továbbra is tartom, hogy nekem lesz könyebb dolgom!

    "Miért mi mit csináltunk, amikor az MTV-ostrom volt? Ugyanezt. Mi is bizonyítottunk, hogy rombolni, azt tudunk."

    Na egy pillanat!

    1. 50 randalírozó barom gyújtotta fel a TV-t, akik a végére szépen el is tüntek

    2. Az az ország belügye volt. Nem raboltak ki egy külföldi céget sem, nem rontottak más ország külképviselete ellen, és nem támadtak más kisebbségre... sőt, újságírókat sem vertek meg! Upsz... azt mégis... a rendőrök...


  • I.C.ram
    #128
    Ja tudom. Nagyon örültem, mikor Tadic-ék nyertek.