327
Új ország a Balkánon
  • nandorb
    #247
    taposo
  • nandorb
    #246
    az mar le van aknazva
  • jefferson83
    #245
    Azért vannak, de albánokhoz képest elenyésző számban.
    Ne csak a levegőbe beszéljek:

    2005-ös adat szerint 120 ezer szerb élt ott.
  • guardian hero
    #244
    Na ez a tipikus irracionális, szimbolikus, idióta, buta gondolkozás, amit tűzzel-vassal írtani kéne a világból. Az csak egy darab föld egy nagy csomó albánnal.
  • nandorb
    #243
    de mar nincsenek ott szerbek csak valamikor voltak mostmar albanok vannak meg esetleg par szegeny aki nem birt elszokni onnan
  • jefferson83
    #242
    Koszovó egyfajta jelkép. "Szerb bölcső"-ként is emlegetik. Nem hinném, hogy az albánok hiányoznak nekik.
  • Lynx_TWL
    #241
    ott kéne robbantani :D
  • I.C.ram
    #240
    Örülj neki, hogy nekünk más mint a többieké. Ez is egyedivé tesz minket :)

    Nem hiszem, hogy örülnél neki, ha mondjuk a szülővárosod lenne ez, vagy az ország évről évre kisebb, csak mert túlszaporodtak rajtunk :P
  • jefferson83
    #239
    Sajnos ez még el fog húzódni egy darabig az biztos (balhék, zavargások). Majd, ha kiadják a hivatalos nyilatkozatokat az államok (elismerik-e koszovót vagy sem), akkor szvsz lesz még fennforgás.
  • guardian hero
    #238
    Sehol nem mondtam, hogy szar a dallama, csak azt, hogy szerintem egy nemzeti himnusznak nem ilyennek kell lennie.

    Egyébként nem értem a szerbeket: ha lenne egy megyénk, ahol 90%-ban cigányok élnének, én örülnék legjobban, ha elszakadnának az országtól...
  • I.C.ram
    #237
    Csupa olyan nevet soroltál fel, akik olyan korból származnak, ahol még nem létezett az a szó, hogy nemzet. Csak az számított, hogy hovatartozónak érzik magukat, de pl Hunyadi több mint félig magyar volt, Zrínyi Miklós is. Petőfi idején jött be a nemzet, mint fogalom, de ő pont,hogy származása ellenére is echte magyarnak tartotta magát, és ez akkoriban teljesen elfogadott volt, nem úgy mint most, hogy a prolik pusztán név alapján leszűrik valakiről, hogy nem magyar.

    Én értem, amit mondasz, pusztán csak kiegészítettem.
  • nandorb
    #236
    nem hinnem olyasmit akarnak szervezni Pl. minden nap legyenek tuntetesek
  • Rockynhooo
    #235
    Mondjuk Koszovohoz nem tom mennyire tartozik az egész téma.. :P xD!

    egyébként vannak még zavargások Szerbiában ? vagy már jobb a helyzet?
  • jefferson83
    #234
    Tudom, elnézést. Írtam, hogy csak zárójelben jegyeztem meg. Csak úgy kijött belőlem no :) Felróható nekem, hogy nem igazán olvastam vissza a topikban.
  • hykao #233
    ...de még mindig nem értem miért írjátok nekem ezeket? :) Hol állítottam az ellenkezőjét? :) A hozzászólásom lényege nem ez volt, és nem is erre vonatkozott... :)

    ...ja és ICramnak akkor is eszébe kéne, hogy jussanak az általa leírtak, amikor épp mondjuk egy kép alapján burkoltan (vagy nem is annyira burkoltan) mocskol egy nem magyar nemzetiségűnek kinéző embert, aki éppenséggel lehet, hogy magyarnak érzi magát... :)))
  • jefferson83
    #232
    Én abban hiszek, hogy mindenki az aminek vallja magát (vallási nemzetiségi és manapság már nemi tekintetben is). Függetlenül a papíroktól. Ez csak egy ilyen zárójeles hozzászólás volt :)
  • hykao #231
    Pl. nemzetiség szempontjából éppenséggel pont az számít, hogy honnan jött és kik a szülei... :) ...és lehet még sokféle szempontból vizsgálni a kérdést...(pl. állampolgárság stb...) ...de szerintem nem nekem kéne magyaráznod az okosságokat vagy pedig már megint nem olvastad el tüzetesen a hozzászólásomat...(esetleg nem sikerült tökéletesen értelmezni...) :)))
  • jefferson83
    #230
    Igazad van, lehet elhamarkodtam és én csak örülök, ha megvan benned :) Tegyünk pontot a végére. Nagyrészt egyet értek veled, hogy leginkább előre nézzünk és ne vissza. Inkább tegyünk a dolgokért, mint várjuk a sültgalambot a szánkba. Ez tiszta sor. A gondolatvilágunk mégis különbözik ezek szerint. Teljesen magánügyed, hogy tetszik-e himnusz vagy sem. Én csak nemtetszésemet fejeztem ki. Azzal sem értek egyet ,hogy a "magyarok mentalitása" és a himnuszunk között egyenesági következtetéseket vezessünk le. Ennyi.
  • I.C.ram
    #229
    Én sok külföldivel beszéltem, és a magyar Himnuszt sokkal különlegesebbnek tartják, mint a legtöbb más ország himnuszát. Internacionálénak sokkal populárisabb a dallama, ezért több embernek bejön, mint könnyed dallam. Nyilván több embenrek tetszik egy "popzene", mint egy kicsit nehezebben emészthető dallam, de ez nem jelenti azt, hogy szar. Max te nem tudod értékelni.
  • I.C.ram
    #228
    Nem attól lesz valaki magyar, hogy honnan jött, kik a szülei, hanem attól, hogy melyik kultúrát érzi sajátjának. Az itt felsoroltak mind magyarnak érezték magukat ilyen vagy olyan okból.
  • guardian hero
    #227
    Na és miért is hiányzik belőlem az alázat? Miből szűrted ezt le? Abból, hogy nem tetszik a himnuszunk?
  • hykao #226
    Amúgy megkérdezném a magyarkodó emberkéktől, hogy azon kívül, hogy "kokárdáznak" és alkalmanként melldöngetve himnuszt énekelnek stb. valójában mit is tettek eddig a magyarságért, magyar nyelvért, magyar emberekért???

    Szvsz pont nem a fent említett dolgoktól lesz nagy magyar valaki...mellesleg pedig nem egy nagy magyar valójában nem is magyar nemzetiségű volt, pl: Zrínyiék, Hunyadiak, Petőfi stb. stb...
  • jefferson83
    #225
    Akkor egy kis alázatra (gyengébbek kedvéért ez nem egyenlő pl. a megalázással, ez pozitív tulajdonság) tanítana, ami látszólag hiányzik belőled ^^
  • Rockynhooo
    #224
    épp az ,hogy neki nem olyan a mentalitása ,hogy sírjunk meg bánkodjunk a múlt miatt meg már megbünhődtük a múltat , isten szánj meg minket kérlek stb! hanem ,hogy előre ország népe győzelem vááár :D
  • hykao #223
    Na, és amúgy neked milyen a mentalitásod, mint embernek? Könnyű mondani: milyen az emberek mentalitása...csak épp ne feledjük, hogy te is egy vagy ezek közül az emberek közül... :)
  • Rockynhooo
    #222
    nagyrészt egyet értek, hasonló a gondolkodásunk...
  • guardian hero
    #221
    Az internacionálénak amúgy ezerszer jobb a dallama, igen.

    Egyébként ha elmennék ebből az országból, az nem a tré himnusz miatt lenne, azt pont leszarom. Sokkal inkább azért, mert az embereknek pont olyan a mentalitása, mint a himnuszunknak.

    "Megbűnhődte már e nép
    A múltat s jövendőt!"

    És? Akkor mi van? Szerintetek a jóisten kiállít egy biankócsekket csak a mi kedvünkért, hogy innetől már csak jó történhessen velünk? Egyébként pont leszarom, mennyit szenvedett "a magyar nép" a történelem során, velem speciel inkább jó dolgok történtek életem eddigi 26 évében (pláne ha azt nézem, mennyi embernek sokkal szarabb a sora az egész világban), úgyhogy nem fog sírni a szám 50-100-200 éves "sérelmek" miatt. Ha holnap történik velem valami rossz, azt is inkább megpróbálom elfelejteni, vagy jóra fordítani, mert a múlton túl sokat rágódni nem érdemes, amíg nem jelenik meg Christopher Lloyd a házad előtt egy DeLoreannel...
  • jefferson83
    #220
    Himnuszt megvédeném, mert bánt ha valaki bántja. Nincs szebb és nem is kell. 2 sorában minden benne van:

    "Megbűnhődte már e nép
    A múltat s jövendőt!" (hmm, mindez Trianon előtt volt)

    Az okosabb ember pedig tudja is értelmezni. (Mellesleg ateista vagyok.) Akinek meg nem sikerül az nem is fog hiányozni.

    Témához: Én nem ismerném el Koszovó függetlenségét.
  • Rockynhooo
    #219
    Himnusz télleg nem egy nagy valami , nem bejövős számomra!
    én is azt tervezem ,hogy elhúzok 1-2 éven belül! de azt sosem fogom elfelejteni ,hogy Magyar vagyok!
  • 89
    #218
    "Ezt a himnusz témát nagyon unom, a miénknél trébbet még nem hallottam"


    "El lehet menni Magyarországról.... itt lehet bennünket hagyni. Tessék, lehet menni..."
    Gondolom az internacionálé jobban tetszett
  • Solten
    #217
    És Csehszlovákia :)
  • Animefox
    #216
    Aha, találd ki hogy mi van még nekem? Egy szaros konzolból rájösz hogy én jól élek mi? Nagyon szeretek játszani és havi fizetéseimből aprólékosan összegyűjtöttem rá a lóvét. Rákötöttem utána a leszakadt hangszórós 1996-os 55 centis Grundigra. szekrény hiányában a parkettán van a konzol. kéne egy új ágy is de a ps3 fontosabb volt.
    De ismerek valakit aki vett zsír új mercit és garázs sincs. Nem mintha a háza nem egy putri lenne....
    Ki mire költi azt a kis összeget amit összekapart ugye?
  • Animefox
    #215
    A kérdésed is arra utal hogy szentül azt hiszed: "máshol se jobb"....
  • stoner27
    #214
    hát,sajnállak is,rosszúl élsz itt mi? azért van PS3-ad :)
  • Animefox
    #213
    Kár hogy kihagytam és nem írtam be ide hogy a magyar előszeretettel okol másokat. Igen felelősség alól könnyű kibújni, úgy vélem mindannyian tehetünk erről ami itt folyik, ehhez kevés pár embert okolni. Jómagam kollektív bűntudatot nem a holocaust véget érzek, hanem a saját országom sorsa miatt.
    Nemzetiséget váltani, ezt mondanom kicsit dúrvára sikeredett, de azért el húzok innen és elfelejtem múltamat és hogy ki voltam. Másra vágyok, nem erre....
  • guardian hero
    #212
    Ezt a himnusz témát nagyon unom, a miénknél trébbet még nem hallottam. Mondjuk jellemző a magyar mentalitásra, de én speciel nem fogok egy olyan istenhez rinyálni némi alamizsnáért, akiben nem is hiszek. Amit el akarok érni, azért teszek, és megdolgozok érte, nem valami felső hatalomtól várom, hogy megkönyörüljön rajtam.
  • guardian hero
    #211
    Jó utat a Kínai "Demokratikus" Népköztársaságba!
  • hykao #210
    Hogyan fogsz nemzetiséget váltani? Újraszületsz vagy, hogy? :)))
    Mellesleg kíváncsi lennék valójában mennyi az "eredeti magyar" benned?! :) (...de ha 160 centis vágottszemű vagy, akkor nem szóltam... :PPP)
  • modellmaker
    #209
    És hová szeretnél elmenni, ahol nem ez van?
  • hykao #208
    Jugoszlávia volt az... :)