83
  • dez
    #83
    Az a "rendre" az a 2. eset.
    Az "egyedül van"-ra (ami 25x írtak már viszont le) a felsorolás szerinted nem a megfelelő válasz? Akkor mi lenne az? A "nincs egyedül"?

    A Sony (+ IBM, + AMD) utálattól te már nem is hallasz, látsz semmit...
  • angol
    #82
    ha vidéki vagy lehet, pesten veszem, 25db/doboz verba 1300ft :))
  • Power
    #81
    Te is a munkatársa vagy a sony marketing osztályán?
    Egyetlen objektív érvet nem hallottam, ebben a témában.
    Azért mert te nem olvasol, arról én nem tehetek.
    Ez nem gyülölködő hozzászólás volt(a tiéddel szemben), hanem már unalmas hogy rendre bemásolja ugyanazt az 5 oldal cég felsorolást.
    Neked ez biztos érdekes, javaslom látogass el a Blu-ray szövetség oldalára és olvassgasd a cégfelsorolást, meg hasonló érdekes dolgokat.
    Szerintem nem vagy képben, hogy mit jelent a marketing.
  • Inquisitor
    #80
    Ehhh, fiatalok ...
    Én még emlékszem, amikor egy olcsó DVD lejátszó volt fél milla, és mindenki újjongot, mikor kijött DVD kitt PC-hez 100-120K között.
    Meg arra, hogy kezdetben a filmek 10-12K-ba kerültek. Mire itthon beindult nagy nehezen a DVD kiadás, akkor már vagy 3 éves volt a formátum. A BD még nem olyan öreg, ezért én nem jósolgatnám, hogy nem fut be olyan pályafutást, mint a DVD. nyilván a HD készülékek elterjedésével egyre nagyobb lesz az igény rá, hogy HD tartalmakat nézzenek rajtuk, nem de?
  • Inquisitor
    #79
    Szuper f*s minőségű DL lemezt jó kis szlovák online shopból olyan 250-270-ért már kapni, de normálisabb lemez még nagy tételben is 600Ft+ :(
  • BenceYCE
    #78
    Nem, nem! Félre ne értsd Csak egy monológ volt félreérthető formában :)
  • adam first
    #77
    Tökéletes. Már csak egy normál árú HD-TV és BR lejátszóra kell várnunk, ami 5 éven belül talán nálunk is bekövetkezik.
  • NEXUS6
    #76
    Őööö.... nagyjából azért sejted miről szól az úgynevezett holografikus adattárolás ugye?

    Arról van szó ugye hogy a fényjelek amplitudoja mellett a fény fázisát is eltárolják és ezzel érnek el nagyobb adatsűrűséget, ami kb 4X-160X egy 1 rétegű BD lemezének, ha 12 cm-es lemezformátumban gondolkodunk. A reálisan elérhető adatmennyiség a kettő között lehet valahol. KB 20X BD lemez kapacitás, ami végül is nem kevés. Csak hát bizony ez egy teljesen új technológia kell hozzá és nem sok cég áll egyelőre mögötte, hiszen a BD is bőségesen elég arra hogy a ma kereskedelmi forgalomban elérhető legnagyobb felbontású videoanyagot 8 csatornás hanggal extra tartalommal együtt letárolják. Ráadásul a BD jó pár réteget elbír szal akár 10X es kapacitás is elérhető az egyrétegű lemezhez képest, ami azért jelentősen csökkenti a két technológia közötti tárolási különbséget és árban, fejlesztési, beruházási költségben valszeg a BD sokkal jobb.

    Szal még nem jött el az ideje, majd a köv technológia lesz ez.
  • dez
    #75
    Ha ja, nem is tudom, melyik a nagyobb kockulás: bemenni barátnővel egy üzletbe v. kölcsönzőbe, képes válsztékból kiválasztani, kinek mi tetszik, majd otthon benyomni a lejátszóba, és nézni - vagy a netről vadászni, codeceket frissítgetni, és többnyire monitoron nézegetni. :) (Én is ezt csinálom jelenleg, de mindegy.)
  • dez
    #74
    Nyomatják azt: bankoknak és más hasonló pénzes köröknek... Mire abból olcsó cucc lesz... De amúgy honnan tudod, hogy az mennyivel kevésbé sérülékeny? Ugyanúgy optikai, fényérzékeny adatréteggel. (Ha a mostanit jól meg is csinálták, a kommersz változat már nem lesz olyan jó.) Az igazán megbízható az valami fém alapú cucc, amit pl. az amcsi katonaság használ.
  • tomcsa4
    #73
    Nem hiszem, hogy neked mondta volna dez. Mi itt informálódunk és ehhez nem kell kockulni. Persze, biztos van, aki már bevásárolt eme csecsebecsékből. Mint például egyik magyar játékújság azt írta, hogy az X360 mellé már dukál egy HDTV meg istennyila! Azóta ezzel hangos topicjaik, ezt szajkózzák....baromság.
  • shenmuedc #72
    Szerintem meg inkább más technológiákat kellett volna jobban nyomatni (ld pl:holagrafikus adattárolás) mint ezst a 20 éve elavult sérülékeny gagyi lemezeket.
    Most azzal hogy nyomják feljebb a tárhelyet rajta attól még ugyanaz.
  • dez
    #71
    Nem tudom, most hozzám beszélsz-e, de ha igen, akkor azt úgy teszed, mintha én már bevásároltam volna méregdrágán ilyen cuccokból. Nem, éppen arról van szó, hogy azért jó dolog, hogy véget ért végre ez a format-war, mert így kerülhet elérhető árszínvonalra az egész.

    “We carefully assessed the long-term impact of continuing the so-called ‘next-generation format war’ and concluded that a swift decision will best help the market develop,” said Atsutoshi Nishida, president and CEO of Toshiba.
  • BenceYCE
    #70
    Én meg úgy látom, hogy épelméjű ember nem fog presztizskérdést csinálni abból, hogy van-e otthon multiplexje vagy sem. Mire megveszel egy full hd-s tv-t a hozzátartozó BR-es lejátszóval, szólsz a netszolgáltatódnak, hogy tolja fel a díjcsomidat 5.000-ről 12.000-re és megveszed a méregdrága nyers korongot, addig én a csiganettel lehúzom a rippelt/tömörített véltozatot 4.7-es DVD méretben, kiírom 100 forintért és megnézem a szutykos monitoromon. Majd kiszámolom, hogy 1-2 éven belülhány jó filmet készítettek a Big hálivúdi iparosok és ezeket én a két verzió közötti árkülönbségből hányszor nézek meg moziban és/vagy dvd minőségben otthon. Aztán 1-2 év múlva követem a példádat, csak nem ennyiért. És nem tudom, hogy ki hogy van vele de nem fogom felszabdalni az ereimet, mert 2 év hátrányt szenvedtem veled szemben. Ha mégis csillapíthatatlan vágyat érzek aziránt, hogy kétpofára nyaljam hálivúd szaros/lucskos seggét, akkor marad a már előttem páran megszólalók verziója vagyis a winyó. Elitebbeknek, VIP-bbaknak és kékvérűbbeknek meg ha nem barátom akkor üzenem, hogy tudok "olcsón" írt BR filmeket, ha meg barátom akkor HTPC. Azt mehet nekik a vagizás. Nem mondom, hogy sóher vagyok, de azért, hogy elmondhassam, nekem ilyen is van, azért nem adnék ki ennyi pénzt. Ennyiből azért jópárszor elmehetnék kurvázni ha eljárnék és több örömet okozna mint az, hogy otthon recskázzak a képélességre. Jesszusom, valaki húzza már ki azt a rohadt dugót a falból, mert már vágja a fejetek széle a kezemet. Irány a természet! Szocializálódni! Flörtölni! Kefélni! Élni!!
  • dez
    #69
    (Na jó, nem az összes, csak a többség, a többiek jó része is contributor.)
  • dez
    #68
    A licencet a Blu-ray Disc Association adja, a díjakat közösen határozzák meg. Lásd az alábbi listában a Board of Directors-t. Ott megtalálható kb. az összes nagyobb meghajtógyártó. Ha túl magas a licencdíj a lemezekre, ők sem fognak túl sok cuccot eladni...
  • tomcsa4
    #67
    Igen! De! Ha a Sony lassan csökkenti a lemezek licensz díjait, akkor csak igen nehezen lesz árverseny, szóval ez függ a Sonytól is, nem? Vagy rosszul látom?
  • dez
    #66
    És mégegyszer: a format war csak visszafogta a dolog terjedését és az árak komolyabb csökkenését. Most az, hogy 2 év alatt többszáz dollárról még mindig többszáz dollárra csökkent a lejátszók ára? Mindezt úgy, hogy az alacsony volumen miatt erősen áron alul adták őket... Szal egy idő után inkább azt mondták volna, hogy ennyi volt, így nem megy. Mármint mindkét fél.

    Most, hogy egy irány maradt (és nem pedik egy gyártó), rengetegen mondják, hogy jól van, most már nem kell félniük, és elkezdhetik vásárolni a cuccokat. Ettől szépen felfut a volumen, jópár gyártó kezd versenyezni a vevőkért, és csakis ez biztosíthatja az árak igazán elérhető szinte csökkenését.
  • dez
    #65
    Istenem, milyen monopólium? A Blu-ray technológia több cég közös gyermeke. A szabadalmak is többfelé oszlanak szét. A további fejlesztések is több cégnél zajlanak. A Sharp pl. épp most hozott ki egy korábbiaknál jóval hatékonyabb (gyorsabban kapcsolható és kevesebb hőt termelő) kéklézer diódát kimondottan Blu-ray felhasználásra. Egy másik meg olyan sokrétegű megoldást, ami kompatibilis a mai meghajtókkal is (100+ GB). Apropó meghajtók, lejátszókat, olvasókat, írókat is több cég gyárt már most is, és még több fog. Írható lemezt meg kb. az összes ismert lemezgyártó gyárt majd (már most is többen).

    Amiben most erős fölényben van a Sony, az a gyári műsoros lemezek gyártása, mivel a mai kereslet nagy részét a Sony gyárai elégítik ki. De elég nyilvánvaló, hogy ha felfut a kereslet, ez nem marad így, mert nem bírják egyedül.
  • dez
    #64
    Az a legrosszabb, hogy te néhány igazság közé alantas módon becsempészel pár szándékos és durva hazugságot is.
  • dez
    #63
    + 1500 póstaköltség? :)
  • dez
    #62
    DivX/XviD-et visz? Igazán jó minőségű (látszólagos felbontást javító) DVD-upscale-t tud?
  • dez
    #61
    Igen az, amikor állandóan jönnek a beírások, hogy most majd a Sony egyedül uralja az egész Blu-rayt. Holott... Lásd lista.
  • dez
    #60
    Thanks! :)
  • dez
    #59
    Inkább azt a FUD-olást és hazudozást kellene ignorálni, amit te 90%-ban folytatsz. (Bár ezt az értelmesebbeknek nem kell külön mondani.)
  • DJ Boss
    #58
    Egy hozzáértő kollega lényegi összesítése a két formátumról:

    Blu-ray:
    "1. Ki nem próbált technológia mind a lemez, mind az optika gyártásával kapcsolatban.
    2. Magas készülék ár.
    3. Kötelező másolásvédelem. (ez a kis stúdióknak fog fájni)
    4. BD+
    5. Nincs kötelező interaktív és hálózati csatlakozás, profilok amikkel vagy működik a lejátszó, vagy nem.
    6. Sony

    HD DVD:
    Hát nem is tudom, nekem jóval szimpibb a HD DVD:
    1. Nyílt szabvány, nincs licensz díj.
    2. Jók kipróbált több éves tapasztalat, olcsón gyártható lemezek és otpikák, kipróbált és bejáratott szervó rendszer.
    3. Nem kötelező másolásvédelem és nincs BD+.
    4. Minden HD DVD lejátszónak van kötelező ethernet portja, az elejétől van teljes interaktív támogatás, nincsenek profilok amikkel szophat az ember."

    Sok igazság van ebben, de most már tökmindegy...
  • item
    #57
    Nem lesznek játékok hd-dvd-n ahogy eddig sem jelentek meg, így ezután sem fognak! A HD-DVD meghalt el kell fogadni mindenkinek...
  • item
    #56
    Mit vettél te 20e ft ért ?? HDDVD léjátszót ??
  • Rena11
    #55
    hehehehe
  • NEXUS6
    #54
    Őööö izé. Úgy tudom senki nem fog HD-DVD meghajtót gyártani, ergo olyan lemezeket sem fognak nyomni, amit ezekbe a nemlegyártott meghajóba lehet betenni.
    A M$-nek nincsenek gyártókapacitásai, ő csak megrendel másoktól, pl a Toshibától, IBM-től, AMD-től, a Flextronic meg összeszereli.

    Kb áprilisig adnak ki még új HD-DVD filmeket és aztán game over, merthogy játékokat meg egyáltalán nem adnak ki ilyen formátumban!
  • Unas
    #53
    Nem a konkrét, csavarhúzós szerelgetés a lényeg....
  • savior
    #52
    az xboxot nem kell atszerelni, mivel dvd meghajto van benne. attol pedig hogy pl filmek nem jelennek majd meg hddvd-re(vagy csak keves) meg hddvd-n levo jatekokat siman arulhatnak majd, tehat ugynugy meglesz a kulso hddvd meghajto ertelme, mint eddig.
  • Unas
    #51
    Mindennek van előnye és hátránya is. Én a kapacitás mellett tettem le a voksomat még az elején. Most örülök, hogy a kezdetben gyengébben induló BD lett a győztes a versenyben. Igaz, hogy némi káröröm is vegyül a dologba, hiszem a KicsiÉsPuha most szerelgetheti át az Xdobozát (hiába no, nem szeretem a CÉGet).
    A betamaxos hasonlat szerintem annyira nem áll. Itt végülis (szerintem) a jobb formátum nyert. Mégegyszer: ez az én véleményem!!!
    Az azonban igaz, hogy versenytárs nélkül az árak és a fejlesztések mindíg magasabbak/lassabbak. Ez viszont, csak mint fogyasztót zavar. A monopólium még soha nem szült igazi forradalmi újításokat. Sajnos most a VGA verseny is kezd erősen erre mutatni. :(
  • Gauge
    #50
    Bár igazából a "BRD" jobb megnevezés lenne...
  • Gauge
    #49
    Remélhetőleg hamarosan lesz Transformers BD-n is....
  • juzosch
    #48
    Pedig ült:)
  • tomcsa4
    #47
    Öö dez irományát nem kellene ignorálni, hanem átböngészni. Bár igaz, azoknak fele csak felvásárló a gyártóknál is! (Értem ez alatt, hogy a belső, tehát a nyers lemez mondjuk az olcsó TDK és a Princo ua). Mint a memóriáknál: legtöbb felvásárol és saját név alatt ad el.
  • angol
    #46
    70 ft-os ridisc ? nemá vazz, inkább 52 ft mcc-s verba je
  • narumon
    #45
    Én meg most vettem. Most a sok hülye nekiáll eladni, 1-2-3 hónapos kütyüket negyedáron a nagy ilyedtségben. Szal 20e forintért vettem egy kibaszott jó dvd lejátszót :D
  • Le Kurde
    #44
    felsorolni 3 képernyőnyi hsz-ben a BRDA tagjait valóban óriási szakmai érvelésnek számít