1969



OFF topik
  • Gauge
    #1929
    EZ EGY KIBASZOTT NAGY FOS!!!!!!
  • Prof William
    #1928
    A játék rövid összefoglalója...

  • HJ
    #1927
    Kész az ACM magyarítás 1.2-es javított verziója. Benne van az 1.2-es patch új szövege is. http://www.stoppos.blogja.net/
  • W B
    #1926
    Nem egészen. Csak utalnak rá, hogy valami vadászhat rájuk, ám valóságban ez nem igaz. (Elletve nem lehet kimondani, hogy az alien préda állat lenne, mert nem az.) Alieneket biofegyvernek csinálták a pilóták (majd kb. saját fegyverük irtotta ki őket szinte) Dr. Wadidslaw Orona (CMC tudományos vezetője, később ő irányította a védekezést a Földön.) készítettet egy dok. filmet az alienekről a CMC belső köreinek. Ebből van "külön" képregény, és ebben van egy kétéltűszerűség mi megeszi az alieneket, de az egész dok. film az akkori összes tudást tartalmazza az alienekről amit a CMC tud. Az egész feltételezések halmaza. Tehát... az AvP világán belüli dok. film egy elmélete, hogy az alienek természet szülöttei, majd később ugye kiderül a könyvek folyamán, hogy nem.

    Plusz az idegenek szülőbolygója (mi feltehetően a pilóta faj egykori anyabolygója) az alábbi művekben szerepel:
    Aliens: Idegenek a Földön
    Aliens: Ripley Háborúja
    Aliens: Királynő nevében
    AvP 2 játék (igen, az Lv-1201 eme bolygó)
    AvP3 játék (Bishop a végén örömködik, hogy megvan az idegenek anyabolygója, ergó az AvP3 AvP2 előzménye.)
    "Proteus" sok fanonban csak így emlegetik eme bolygót, azért rendelkezik olyan bioszférával ahol az alienek beépültek, mert elméletben ez az első bolygó mit több tíz- vagy százezer éve mondhatni "elfoglaltak". A bioszféra pedig alkalmazkodott.
  • Prof William
    #1925
    Sőt ha jól rémlik az alienek az anyabolygójukon totálisan a bioszféra részei. Tehát van amire ők vadásznak de őket is vadásszák más fajok. Még valami képregény is volt róla anno.

    Tehát kb az volt velük mintha egy csapat földönkívüli elhozta volna mondjuk a Tigrist a földről ami szépen lemészárolta volna őket.
  • W B
    #1924
    AvP-ben (az eredetiben, nem az alien4 és a prometheus által elkúrtban) annyi bioszférával rendelkező bolygó van mint a nyű. Ha ki szállsz egy ilyen bolygón, nem a mikrobiológiai veszély az elsődleges, hanem, hogy melyik bokorban lapul meg valami ami meg akar kóstolni. Sőt, jó pár földönkívüli állat fajt tenyésztenek is, pl. a húsáért.

    Viszont ha a Prometheust be vonjuk az első canonba (ami elég bizarr, mert a pilóták 6-8m magas agytúrkász gonosz lények, nem csillám skinheadek) akkor is hülyeség még, hogy meg akar simogatni egy olyan izét (tudom, be volt tépve). Mert a Prometheus szerint azaz első nem mikróba földönkívüli lény.
  • redcapsinger
    #1923
    Sziasztok! Így, hogy lement az ára 4 K-ra, megvettem a Limited Edition-t. Hát a sok javítástól olyan, mintha teljesen más játék lenne, szerintem élvezetesebb lett, a grafikán is húztak elég sokat.
    Egy bajom van csak, ehhez járt ugye 4 db multis karakter (Hicks, Apone, Drake, Hudson) meg Ripley lángszórója. Legelső telepítéskor,amikor kérte az aktiváló kódot a Steam, érdekes módon nem az alapjáték serial kódját, hanem az ehhez a DLC-hez tartozó kódot kellett beírni, így ki is írta, hogy ACM Limited Edition. Föl is ment a gépre, na de hol vannak ezek a dolgok? Mert a Versus-nál a karakter szerkesztésnél ilyet nem látok, meg Ripley fegyvere sincs meg. Dobozos verzióm van amúgy.

    A másik, meg mi az EXTRA menüpont alatt a SHIFT CODE? Vagy itt kell beváltani a DLC-t? De honnan lehet a kódot megszerezni? Mert ez már 25 karakteres, ahogy láttam, a serial kód meg csak 15 volt.

    Előre is köszi a segítséget!
  • Prof William
    #1922
    - Ha meglát egy idegen életformát mit csinál?
    - Jelentem óvatosan megközelítem, majd biztonságos távolságból megpróbálom elkábítani, majd pedig az izolált mintavevő tasakkal...
    - Hibás! Ha meglát egy idegen életformát akkor oda kell mennie és 10-15 centi közelségből kell belebámulnia az pofázmányába! A jó életbe hát semmit sem tanítottam magának?
  • tomsolo
    #1921
    "de még mindig jobbak mint a Prometheus XD."

    Azt igen könnyű űberelni.
  • W B
    #1920
    Magyar AvP FRPG oldal adatbázis jó? XD

    A fórum
    Adatbázis

    Angolul sincs leírva konkrétan mi hogyan volt. (Max egy asztali RPG adatbázisát tudnám adni, ám az is a könyvekre épít, mint mi.) Mi az FRPG-n úgy ahogy könyvek alapján megcsináltuk. (Tehát mi könyvben van, az itt így van. Tehát nem egy hónap volt a föld bukása, hanem egy éves folyamat stb.) Az tény sok fanon lett hozzá toldva, de még mindig jobbak mint a Prometheus XD.

    3 predator könyv kivételével minden könyvet olvastam. XD
  • Prof William
    #1919
    Kár amikor egy ilyen jó franchisevel ilyen mostohán bánnak.

    Kellene egy remake ennek a sorozatnak, mondjuk az Aliens után. Kezdhetnék az Idegenek a Földönnel vagy valami mással de lényeg az hogy a JÖVŐBEN és nem valami álmos amcsi kisvárosban.

    Valami wikipédiás vagy egyéb linket tudsz adni a föld megszállásáról meg a többi dologról?
  • W B
    #1918
    17 év után már visszaköltözik a civil lakosság, USA keleti part tiszta, ám a nyugati part pl. alien kézen van még. Szal 17-20valahány év inkább.
    AvP2 filmmel nincs gond. Alien4 film miatt nem filmesíthették meg a könyveket. Pl. AvP1 film eredetileg az AvP: Préda könyv lett volna mozivásznon. De az alien4 miatt nem filmesíthették meg. Ezért egy hasonló felállást ültettek át másik időpontba.

    Alien4 kimondja, hogy a Fury-n kihaltak végleg az idegenek, ezért is klónozzák Ripleyt. És a a film ugye az alien3 után 200 évvel játszódik. Míg a könyvek (mik az első történeti vonalat képviselik) szerint nagyon nem ez történik. A Föld úgy durván 10-20 évvel az Aliens után purcan ki. Szóval még 2200 előtt.

    A poén, hogy a FOX az A:CM játékok hivatalos folytatásként kezeli, azaz a története filmekkel egyen rangú. (míg a feljebb említett könyvek hivatalos könyvek ám... lényeg, hogy a Fox leszarja, hogy már szétbaszták a kanont.) Ám a játékban a bolygón még több tucat alien rohangál ha nem több száz... ergo nagyon nem passzol már megint a negyedik filmmel...
  • Prof William
    #1917
    17- évig tartott földi uralom? Nem semmi... Ezt nem is tudtam. Ha lenne egy kis esze akkor a föld bukását filmesítették volna meg a AvP2 nevű tininyál helyett.
  • W B
    #1916
    Sajna nincs. És tényleg kár, hogy kb. egy oldalban az egész egy éves háborúskodást elintézik. Utána meg a 17 éves földi idegen uralomról meg kb. nincs is érdemi könyv. Háború előtt és után játszódik kb. minden könyv. AvP: Háború könyvben is csak egy mondatban említik a földi háborút.

    AvP2 játékhoz annó készült egy mód a könyvek alapján és a földi dolgokat dolgozta volna fel. Akkor az is kukába került?
  • Prof William
    #1915
    Ja igen az Idegenek a Földön könyv. Milyen kár, hogy a könyvben csak mint mellékszál volt benne az idegenek földi álmokfutása. Maga a főszál meg csak valami n+1 "kudarcba fulladt árulással fűszerezett expedíció" stílusú volt.

    Nincs olyan könyv ami ezt jobban kitárgyalja?
  • W B
    #1914
    Eljutnak és az emberiség több mint fele kipurcan. Második könyvben meg szóvá is teszik, hogy "Ilyenek védték a Földet?"
  • Prof William
    #1913
    Ismerős. Társakkal együtt 5-en lőjük az ellent de persze valahogy mindig csak én tudom lelőni a xenomorfokat.

    Ha ilyen teljesítményt nyújtanak a föld legjobb tengerészgyalogosai akkor az isten irgalmazzon az emberiségnek, ha az alienek valaha is eljutnak a földre. :)
  • Maxtreme
    #1912
    szerintem egy alapjáraton ennyire sötét játéknál nem biztos hogy sokat nyom a latba :)
  • mester1987
    #1911
    A legújabb patch a multit egészíti ki azért ekkora.
  • HJ
    #1910
    A SSAO azért sokat dobhat a megjelenésen. Meglátjuk a végeredmény mi lesz ebből :D
  • Maxtreme
    #1909
    jepp, elvileg SSAO-t ad hozzá, ennyi.
  • HJ
    #1908
    Azért bárki bármit is mond: a GearBox láthatóan próbálja kiköszörülni a csorbát. Persze a szégyen már marad, de legalább próbálnak kihozni mégis valami elfogadhatót. Állítólag az új patch is javítja a grafikát.
  • Shep
    #1907
    Aha, akkor már új játékot írtak ezek szerint :)
  • Shep
    #1906
    Ja az elég mocskos rész, párszor én is nekikezdtem mire sikerült, mák is kell hozzá.
  • HJ
    #1905
    A tegnapi patchet meg a Bughunt DLC-t is beleszámolva kb. 10-11 GB összesen. Az alap kiadás meg kb. 6 GB.
  • Maxtreme
    #1904
    egyébként azt hiszem már 10 gigánál járunk.
    Most a napokban is jött valami 5.2gb-s.
  • Maxtreme
    #1903
    tartsuk az állást kb 3 percen keresztül, kb ömlenek, és teleportálnak rád az alienek.
    Utána meg jött a bika módjára feléd rohanó idióta, amibe kb 600 golyó kellett, na itt már kezdte a játék betenni a kaput.
    A biztosítékot az vágta ki mikor a hajóról le kellett szerelgetni a tankolótömlőket, és kb 420-an jöttek rád, miközben az értelmes társak csak néztek okosan, de közbeavatkozni minek is.
  • Shep
    #1902
    Na mi akasztott ki? Volt benne pár tetű rész :) Amúgy most hány gigányi patch van már?
  • Maxtreme
    #1901
    Meg idegbajos lennék ha ezért az elbaszott szarért pénzt adtam volna anno. :)

    Ennél még az előd is jobban sikerült, pedig az sem volt egy mestermű, sőőt.
  • mester1987
    #1900
    Misszionárus lettél :D
  • Maxtreme
    #1899
    Még egy ekkora ótvar szánalmas szemetet mint ez a játék.
    A 8. missziónál köszönöm elég is volt belőle.
  • mester1987
    #1898
    Ne reménykedj nagyon.
  • HJ
    #1897
    Van javulás ott is. Összegezve: az összes patch után azért már jobb az összkép mint az alap kiadásnál. A magyarítás is megkapta a javítást. A v1.1 már letölthető innen: http://www.stoppos.blogja.net/
  • Maxtreme
    #1896
    szerintem valamivel az is jobb lett.
  • tomsolo
    #1895
    Mikor kínszenvedve végigvittem anno, a végén szó szerint röhögő görcsöt kaptam, annyira igénytelen lett:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    elmentek... azt jó van.


  • Shep
    #1894
    Animációk javultak, vagy még mindig méd in 2000?
  • wesker24
    #1893
    Nah a végén még kénytelen leszek én is beszerezni xD
  • Maxtreme
    #1892
    Egész jól szét lehet pimpelni a grafikát :))



    Sweetfx + official hd textura pack + 4xmsAA + 4x spare grid supersampling AA + 16XAF + quality ambient occlusion + unofficial hd texture pack-

    Egyébként a hivatalos javítások hatására kezd egész játszató lenni. Többek között sokat javult az AI is.
  • mester1987
    #1891
    Idővel úgyis mindenki megissza a saját levét. Csak 5 kamu videó volt, ami feliratos volt magyarul is.
  • gabe paul logan
    #1890
    Én nem értem a gbx-et, sem a segát sem...most ok h perelhetnek ide,oda védhetik a sega is akár a gbx-et, a gbx is magát, de miért kell kötni az ebet a karóhoz?
    A sega nagy, jó multú cég, ha van esze ráver mindent a gbx-ra. A gbx meg nemtom mire veri a mellét, mikor egy épkézláb játékot nem gyártott le soha, szal a már most gyatra nívóját még alacsonyabb szintre vágja azzal, hogy ő leszarja, hogy megbíznak-e benne a vásárlói. ??? WTF Nem csak csalók, hanem hülyék is. Nem hogy elvinnék a balhét, beismernék most az egyszer, hogy legalább a borderlands-et tovább vásárolja mindenki, mert nemtom ki a faszom vásárolna olyantól, aki lenézi a vásárló intelligenciáját azzal h a képébe röhög.