63
  • pet0330
    #23
    Tegyél az egyik cipőd talpába egy mágnest a másikbe egy tekercset és kész ott az áram nbem kelll semmit a lábadra pakolni :)...
  • savior
    #22
    miert, feletek nincs aram?
  • cateran
    #21
    "harmad reszrol mar jo ideje van mindenhol aram."
    Valóban? Gondolom te se voltál messzebb a computeredtől mint a wc-tek......
  • Epikurosz
    #20
    na, persze. Ha elmész egy hetes túrára, közben kigyúl a házad, rosszul lesz valamelyik hozzátaertozód, az téged nem érdekel, mert te kikapcsoltál.
    Ja, és ha hegyitúra közben kificamodik a bokád, és nem tudsz lejönni a hegyről, akkor halj meg ott. Na, ugye?
  • Epikurosz
    #19
    nane!
    Ez az én tletem volt, évekkel ezelőtt!
  • savior
    #18
    amugy ahogy szamolom 10 perc setaval 1 ft ertekben termelhetunk aramot. ha egy ilyen keszulek 10k forint lenne, akkor ~1500 oranyi seta kellene ahhoz, hogy behozza az arat. arrol nem is beszelve, hogy ezt nem lehet csak ugy rakotni akarmire. kulon venni kellene ilyen csatlakozos mobilt, zseblampat, szunyogriasztot, stb
  • toto66
    #17
    Ja én kikapcsolódni megyek a természetbe, eszembe sincs vinni mobilt...
    Örülök ha nincs gép a közelben, ja és mellesleg látok olyan "randizó" párokat akik közben mobiloznak, sms-eznek...
    ha most lennék tizenéves otthagynám az ilyen illetőt sürgősen...
    És egyébként pedig a technikával foglalkozom, de a munkahelyen szeretem, meg van ilyen hobbim is de más helyekről amennyire ésszerű annyira száműzöm...
  • Csirke4
    #16
    Kis lépés az emberiségnek de nagy töltés a mobilodnak. :D
  • savior
    #15
    persze, gondolod hogy majd ingyen osztogatjak? a mulabba pedig nem fogjak beleszerelni, mert az epp labra kell felcsatolni. aki meg a hegyekbe megy az eloszoris toltse fel a mobilt, es akar 1 hetig is kibirja, masreszrol vihet magaval tartalek aksit, harmad reszrol mar jo ideje van mindenhol aram.
    az elem kivaltasat ezzel a dologgal tovabbra sem ertem. ha van az emberbe egy aksi, amit ezzel akar tolteni, akkor ahhoz kell egy lyuk a testen, amibe belehet dugni ennek a cuccnak a drotjat, de ha mar ez adott, akkor miert nem konnektorrol toltene?
  • DompR
    #14
    Miért is? Ha túra közben lemerül a mobil, akkor az emberfia néha csak néz, mint hal a zacsiban, mert úgy pártíz kilóméterre ha van konnektor... Ha meg egy másik emberfiának választania kéne a párévenkénti műtéti elemcsere és eközött, szerinted melyiket választaná?
    Ha mindenki mindig azt mondaná, hogy "minekez, megvagyunk e nélkül is", akkor még kb talán a tüzet fedeztük volna föl. Jó volt nekünk félig sült húson meg gyökereken, nem?
  • toto66
    #13
    Jó ötlet a kütyüket így tölteni, de kinek kell...
    Ez "fából vaskarika"!
    A kütyük azért vannak (elméletileg) hogy kényelmesebben éljünk...

    Ez olyan mint az alkoholmentes pálinka, nikotinmentes cigaretta...

    Ja a kütyük valódi célja az a profit...
    Akkor meg má csak egy kis reklám és hajrá...
  • valamit
    #12
    egy sok lépésben állítóható erősségű dinamó kellene, na meg azt rákötni a hálózatra :) de jó lenne
  • raingun
    #11
    Én sohasem értettem hogy a konditermek gépei miért nem generátorokat hajtanak. Pedig csak egy dinamó kellene minden gépbe, súly helyet, szerintem termelne annyit, hogy a szoli gépek működjenek. Egy kis elektronikával pedig megoldható lenne hogy ha nincs elég áram, akkor a hálózatból vegyen ki.
  • valamit
    #10
    már nem azért, de az ilyeneket miért nem a nadrágba építik be? akkor nem kell külön ruhadarab, ráadásul ha egybe van szabva kényelmesebb is. és például vannak kimondott futó ruhák, béléssel, amiben el is fér, meg eleve mozgásra van. vagy épp sztrecc nadrág bicikliseknek, ami szoros is, mozgásra is van, stb. tehát lehetnének ilyen extrával megdobott edzőruhák. sőt, ha már komplett gatya, akkor lehet övtájékon mobiltartó is rajta, egybekötve a gatya bélésében ezzel a töltővel. aztán persze mobilnetet és gps-t is tudó mobillal kell hirdetni túrázóknak :)
  • NKing
    #9
    Elképzelem, ahogy a pacemakeres ürge észreveszi, hogy merül az elem, és nekiáll futni lóhalálában, hogy feltöltse... biztos jót tesz majd neki...
    Amúgy meg éppen annyira lesz zavaró egy ilyen kütyüt hordani a térdünkön, mintha lenne a zsebünkben egy összecsukható tekerentyűs/kurblis generátor... azt is rá lehetne dugni bármire, pár pillanat, és fel van töltve... Felesleges ilyesmibe energiát fektetni... inkább foglalkoznának a használható művégtagokkal.
  • pjke
    #8
    Emberek én már látom a jövőt, amikor már nem lehet fosszilis anyagok elégetéséből energiát termelni mert túl sok a légkörbe kerülő szennyező anyag és szén meg olaj sőt gáz se nincsen már.
    Na akkor lesz az, hogy sok (több millió milliárd) kicsi emberke pl: kínaiak fognak szaladgálni egy helybe kézzel hadonászva, mindenféle ilyen kütyükkel felszerelve, hogy megfelelő mennyiségű energiát állítsanak elő.
    Mert azé kevés rizzsel etetni őket sokkal ócsóbb és környezetbarátabb.:)
  • waterman
    #7
    hát lehet, hogy annak akinek a lábát elkepta a szomszéd pitbullja, annak megfelelő egy ilyen a lába feltöltéséhez. mert előfordul, hogy az illető használná azt a lábat. mondjuk erre megoldás lehet, ha több elem van, de előfordulhat, hogy egy az egyben egy alsólábszár protézisbe ültetve ezt az eszközt teljesen függetlenedhet a viselője az elemek töltésétől meg a drótoktól. szóval nem temetni való elképzelés.
  • Epikurosz
    #6
    Abban viszont igazad van, hogy tök felesleges ilyen vasat a térdízületedre felszerelni, mert macerás és zavaró.

    Sokkalta egyszerűbb, ha napelem van a hátizsákon, vagy a sapkádon, vagy mágneses indukciós áramfejlesztő a cipődben.
  • Epikurosz
    #5
    Nincs igazad.
    Túrázóknak szuper, meg az sem mindegy, hogy ez kvázi ingyen van.
  • savior
    #4
    ez is csak arra jo, hogy az emberek mar setalni se tudjanak nyugodtan. figyeljek allandoan azt, hogy epp tolt e, vagy hogy mennyit toltott. raadasul az elektromos dolgokat fellehet tolteni szinte barhol, nem ertem miert jo az, hogy ha az ember nem tolti fel otthon a mobilt, hanem inkabb majd setalas kozben teszi azt meg egy rajta logo toltovel.
    "Az eszköz egy nap felhasználható lehet a gyógyászati implantátumok energiaellátására, megóvva a pácienst a műtéti úton történő elemcseréktől." ezzel meg az gond, hogy ha ilyen hulyeseggel toltheto egy orvosi eszkoz, akkor akar a konnektorbol is lehetne tolteni.
  • Epikurosz
    #3
    Én már kezdem unni, hogy kijönnek a sajtóhírek jobbnál-jobb világmegváltó ötletekről, amelyek egyike-másika a szabadalomig is eljut, aztán a mindnnapi életben semmi hasznát nem vesszük. Értsd: nem jutnak el a "Minden 100 forint" bolthálózatig sem.
  • asdefge
    #2
    Dehogyis! Csak szeretnék elérni ezt a hatásfokot.
    Amúgy meg ha séta közben 5 wattot termelek egy 80%-os hatásfokú akármivel, az nekem mintegy 6 wattomba kerül. Csak elfér a többi mellett, de kenyérgázos energia az is. Ha bedobnék 6 wattra való kenyeret, esetleg biogázt... Hmm. Ezt bedadjuk szabadalomként :-)
    Szerintem...
  • Csirke4
    #1
    Tehát az emberi séta hatásfoka: Sz*r. :)
    Kezdenek egyre jobb dolgokat kitalálni most már lassan nem is kell töltő semmihez, elég ha csak leviszed a szemetet. :D