92
lehetséges-e?
  • PJack
    #92
    rofl
  • Kicsikiraly
    #91
    bazd ez így most tizenegykor ütött...
  • Super Saiyan
    #90
    basznikék
  • bens
    #89
    pontosan, a fekete nem szín, hanem a színek hiánya
  • Prank
    #88
    esetleg, ha feltételezzük, hogy vannak olyan területek az univerzumban, netán vannak olyan dimenziók, ahol más fizikai törvények uralkodnak, akkor ott szvsz lehetséges eddig nem ismert (műszerekkel eddig ki nem mutatott) színek jelenléte... persze az még nem biztos, hogy az emberi szem észrevenné ezeket a színeket...
  • csgery
    #87
    Red, Green, Blue:) additív színkeverésnél használják, meg a monitoroknál:)
  • NonsenS
    #86
    Jézusom. Kezd egyre bugyutább lenni ez a vita.
    Megpróbálom elmagyarázni:
    A fehér fény [benne minden spektruma az ultraibolyától az infravörösig (és még azokon kívül is)] ráérkezik egy tárgyra, pl. asztallapra. Namármost onnan visszaverődik az anyag tulajdonságának megfelelően a fény. Amennyiben nagyon kevés verődik vissza, úgy mi azt feketének látjuk. Ha nem a vörös-lila színek (ahogy már írták, kb 400-800 nm közötti hullámhossz) között verődik vissza, akkor azt nem látjuk, de nem is látunk át az asztalon, hiszen az nem engedi át a fényt. Ha a vörös-lila színtartományban (az emberi szem és agy által érzékelhető színtartományban) verődik vissza némely fény, akkor az az informatikában is ismeretes módon RGB rendszer alapján alkot színt az agyunkban.
    Egyébként csak mi nevezzük színnek a fényt.

    Ha valaki okosabb, kérem mondjon okosabbat, de ne hülye kérdéseket tegyen fel mindenféle utánanézés nélkül. Az RGB-t ki tudom fejteni, ha szükséges....
  • Sadist
    #85
    Akkor nem az eddigiekből keverted ki, tehát nem szín -.-
  • bens
    #84
    ok, az összeset elveszed és ott a fekete
  • tugyiti
    #83
    -.-
  • Olcsy
    #82
    Itt voltam zárás előtt.
  • Sadist
    #81
    De nekem fényből keverj ki.
  • Mirk
    #80
    de már most fárasztó ez a topik
  • Mirk
    #79
    nincs színük mert ha nem látjuk akkor átlátszó és az nem szín
  • Zoli007
    #78
    Új színt? Szerintem lehetetlen, mert színnek csak azt nevezzük, amit a szemünk érzékel. Annak pedig tudtommal megvannak a jól ismert korlátai.
  • Kicsikiraly
    #77
    képen van ott, ide is van linkelve (lusta vagyok megkeresni :D)
  • vegicsek
    #76
    Aham, ezt most írtad bele?
  • Kicsikiraly
    #75
    [sóhaj] wikipédián keress már rá... színkivonással megoldható.
  • stoner27
    #74
    te bolond vagy
  • Sadist
    #73
    Keverj ki nekem fekete színt a piros, zöld, kékből! Hajrá.
  • csgery
    #72
    Infravörös kanapét:D ezjó:D
  • Kicsikiraly
    #71
    na látod ez érdekes, de elvileg igen, azon átlátunk, bár nem láttam még UV színű deszkát vagy infravörös kanapét :D
  • csgery
    #70
    Ez egyébként érdekes, mert ha valami olyan színű amit nem látunk, akkor azon átlátunk? Mert végülis van ott valami, cask a színét nem látjuk ,de pl egy deszkán sem tudunk átlátni.
  • Kicsikiraly
    #69
    egy keveréssel sikerült, most látom mi van az asztal alatt
  • ScarY MAN
    #68
    "keverj ki nekem röntgensugarat az eddigi színekből htx"
    ez fájt
  • bens
    #67
    igen, csakhogy a kérdés ez volt: "Vajon lehetséges-e új színeket létrehozni ,ami nem az eddigiek keveréke?"

    keverj ki nekem röntgensugarat az eddigi színekből htx
  • Beast Machine
    #66
    VAN színük, csak mi nem vagyunk képesek FELFOGNI, hogy milyenek is lehetnek azok.

    Csak egy példa: a macskák nem érzékelik az édes ízt. Genetikailag van így náluk. Namost akkor próbáld elmagyarázni, hogy mi az, hogy "édes". Szerinted képes lenne felfogni, megérteni? Na ugye, hogy nem, mert sem az érzékszervei, sem pedig az elméje nem tudja befogadni és értelmezni.
  • Mirk
    #65
    de emberek, most azokról a színekről beszélünk amit képes látni az emberi szem. honnan tudod, hogy létrehoztál egy új színt ha nem látod??
    felőlem a krumpli meg a létra keresztezésével is létrehozhattok egy új színt amit senki sem lát....
  • tugyiti
    #64
    Na innen lesz érdekes mikor a szin szubjektív axiomatikus definiciójáról fogunk beszélni.
  • Mirk
    #63
    de most színekről beszélünk
    amit nem látunk annak nincs színe
  • Sadist
    #62
    Miért ne nevezhetném pl. színnek? Ugyanúgy elektromágneses hullámok, csak a hullámhosszuk nem 400-800 nm közötti. Vannak élőlények, amik nagyobb spektrumú fényt érzékelnek, mint az emberek. Akkor azok most 400-800 nm között színt látnak, azon kívül meg hopp, egyszercsak elektromágneses sugárzást? Vagy pl. a csillagászatban a csillagok színét vizsgálják, hogy következtessenek az összetételére, korára, stb. Azok aztán bőven ontják magukból a látható spektrumon kívüli fényt. És ennek a vizsgálatát hogy hívják? Spektrumanalízis, vagy más néven SZÍNképelemzés. Attól, hogy te nem látsz valamit, még lehet, hogy a kis zöld marslakót simán megvakíthatod egy mikrosütővel.
  • Beast Machine
    #61
    olyan szín, amely kívülesik az emberi szem/agy által felfogható skálán.

    Ez most olyan, mintha a vonalnak kezdenéd el magyarázni, hogy mi az a gömb....
  • ColdFire
    #60
    és akkor az milyen szín, ha nem látjuk?
    ez baromság szvsz.
    ha látnánk is a rönthensugár színét, akkor is vmilyen színhez hasonlítanánk...
  • Beast Machine
    #59
    csak mert mi nem látjuk, még nem jelenti, hogy a röntgensugárnak nincs színe
  • Kicsikiraly
    #58
    a #7-t olvasd el, egy kisérlet bizonyítja, hogy ott vannak azok, csak nem látszanak, de hőmérsékletváltozás érezhető
  • joshua
    #57
    De azok már nem színek. Te mikor láttad a mikrohullámokat a mikróba?:D
  • Sadist
    #56
    Prizmán megtört fénynél sincs jelen minden szín. Még oda kéne raknod mellé a távirányítót, meg az UV lámpát. Vagy ha kedved tartja, akár a mikrosütőt és a röntgengépet is.
  • ColdFire
    #55
    n*n? :o
  • bens
    #54
    ez most kb olyan kérdés, mintha azt mondanám h lehet-e új számot létrehozni az eddigiek összeadásával, ami eddig még nem volt -.-
  • hen-tes
    #53
    Aha, persze. Akkor egy tök sötét szobában rádlövök a távkapcsal megmondod hogy hol vagyok?