276
  • Cicaaa
    #276
    köszike:)
  • mutantleg
    #275
    Fel de egy idő után nem látnátok ki a kismalacokból :)
    Ha idősebb mint 6 hónap akkor jobb ha ugyanolyan neműt szerzel játszótársnak mellé mert utána elvileg már veszélyes szülniük úgy tudom (valami olyasmiről van szó hogy medence csont fele összeforr valami addigra)
    Malacoknál úgy van hogy csak másik malaccal tud igazán játszani (játékok általában hidegen hagyják, inkább egy kis ház vagy hasonló ahova el tudnak bújni hasznos még)
  • Cicaaa
    #274
    Szijasztok! egy olyan kérdésem lenne, hogy most kaptam egy tengeri malacot, de nem csinál semmit, csak gubbaszt, ha vennék egy fiút mellé akkor felélénkülne? és ha lefial megeszi a kölykét úgy mint a hörcsög?:S
  • Dynamic
    #273
    Akváriumban? Esetleg oxigénpalackkal a hátán.
  • HTB
    #272
    ma a nagyenyed utcánál, egy telefonfülke mellett találtam 3 kis tengerimalacot, ott fagyoskodtak egy terráriumba, koszos vízzel, élelem nélkül. pár órája lehettek ott, mivel a találás előtt ma már jártam arra, és akkor még se hírük se hamvuk nem volt. kutyus és helyhiány miatt sajnos nem tudjuk őket megtartani, ha valaki akár együtt, akár külön-külön elvinné őket, akkor a 70/3221659-es számon érdeklődhet. amennyiben valaki egyben vinné őket, akkor ketreccel együtt tudjuk adni őket (ingyen és bérmentve) - mivel egy ilyen kb 1 méterx60cm-es ketrecbe raktuk át őket a terráriumból, ami nagyon koszos volt már. 2 sima szőrű, és egy rozettás szőrű malackáról lenne szó, ránézésre a sima szörűek max 1 évesek, a nagyobbik 2 körül lehet, a nemüket sajnos nem tudtuk megállapítani.
  • blackcalibra
    #271
    Nekem 2 van egy lány, egy fiú, otthon a szüleimnél 5.
    Mikor katona voltam, akkor kaptam az elsőt az asszonytól, azóta csípem őket. Tötöllő, a fiú annyira szeret, ha szólok neki odarohan a rácshoz, két lábra áll és várja hogy menjek vakarászni, mint egy kutya, annyira hallgat rá ha neki szólok.

    #269 Gyakorlatilag pár száz forintért kapsz tengeri sertést, amíg nincs ketrec, elvannak akváriumban is.

  • a.carkey
    #270
    A G-Force c. játékot próbáljátok ki! Hatalmas! Minden tmalac fannak kötelező darab! :D
  • biyou
    #269
    sziasztok
    elnézést ha rossze helyre irok....ha valaki tudna örökbefogadható malackát ketreccel eggyütt kérem jelezze nekem a [email protected],a barátnömék gyerekeinek szeretnénk nem kicsik 11, 13 évesek nem gyilkolásznák a kis malit:)tatabányán laknak
  • Milan bhv
    #268
    Nekem 2 van, és ők elférnek egy kb. 50x120-as terráriumban.
    Sokan azt mondják ketrecben jobb őket tartani de az enyémek nagyon jól megvannak köszönik szépen. Amikor tudom, hogy tudok rájuk figyelni mindig kiveszem őket egy kicsit aztán had szaladgáljanak egy órát. :)
    A malackákat meg csak ajánlani lehet. Sose felejted el őket megetetni mert vonyítanak. (Néha ha kell, ha nem akkor is...)
  • Ben007
    #267
    mekkora hely kell ennek az állatnak?
  • a.carkey
    #266
    Tengerimalac város a Fővárosi Állat- és Növénykertben!
  • krisz940122
    #265
    na mivan? kihalt a topic?
  • krisz940122
    #264
    kivettem, a kezembe raktam a malacot meg egy répát, először remegett, félt, simogattam utána elkezdte rágcsálni a répát és egyfolytában ette.meg ilyen furcsa hangot adott ki.halkan nyöszörgött vagy mit csinált :D
  • krisz940122
    #263
    mentem a malachoz kicsit megálltam és még nem vett észre.nyikorgott vagy mit csinált :D adtam neki egy kis répát utána azt ette :D
  • krisz940122
    #262
    aha :D szép csak elég furcsa:D jó értelemben.
  • Willenbrock
    #261
    Szép?
  • Willenbrock
    #260
  • a.carkey
    #259
    tulajdonképpen ...
  • krisz940122
    #258
    lehet hogy tudatlan vagyok de mi az a tk.? :D ketrec esetleg ballagáskor
  • a.carkey
    #257
    Hat ezer már korrektebb ár.
    Tk. egy új itató kéne még, és minden más megvan. (Ls. kép, amit küldtem. Ott is láthatod, hogy semmi extrát nem kell bele tenni, de egy ketrec nem árt.)
  • krisz940122
    #256
    csak ahol én lakok egyetlen egy állatkereskedés van aki olyan hasznot tesz mindenre (tudja hogy csak ő van egyedül és mindenki nála vesz mindent) egy teljesen felszerelt ketrec 11 ezer Ft.üres ketrec 6 ezer.11 ért már malacot is adhatna bele vagy kettőt :D
  • a.carkey
    #255
    Béke lesz. :) Azt a ketrecet biztos beengedik. :)

    4ezer körül már van ketrec. Sőt, 7ezer körül baromi nagy ketrecet lehet venni mindenszarral.
  • krisz940122
    #254
    ja és ÉLES kép már csak holnap mert Sógorom telója vakus a digitális fényképező meg le van merülve.
  • krisz940122
    #253
    megpróbálok.de a családomnak miért lesz jó? :D
  • a.carkey
    #252
    Akvárium, és szerintem szerezz be egy normális ketrecet. Neki és a családodnak is jó lesz.
  • krisz940122
    #251
    most kivettem egy kicsit de nem láttam semmi bogarat. :D .Anyukám azt mondta hogy azt a koszos faketrecet ne hozzam be. tehát egy ideig marad az akvárium ha esetleg a malacot nem viszem ki a ketrecbe.szerinted maradjon bent az akváriumban vagy legyen a garázsban a ketrecben ahol lehet darázs, hideg stb.
  • a.carkey
    #250
    Bolhát láttál? Az szép. :) Amúgy kicsi fehér szir szarok szoktak mászkálni rajtuk, azok kis élősködők. Ált. a korábbi társaitól (tmalac, nyúl, stb. szerzik be őket, de kis hintőporral, cseppekkel kezelni lehet pillantok alatt. El kéne vinni dokihoz is. Élősközők persze a sima ládán is lehetnek, de vakarózást kiválthat náluk széna, táplálék is, különösen ha picit eltér a korábbiaktól. Nem tudsz ÉLES képét beszúrni a malacodról, ahol látszik a környezete is? Így kezdésnek. De vidd el dokihoz. Minden állatnál illik ...
  • krisz940122
    #249
    ültem ma a malac mellett és látom hogy néha-néha vakarózik.megnéztem közelebbről és láttam egy bolhát.(nem biztos hogy az volt).mit csináljak?(ha lehet ne túl pénzigényes megoldás legyen)előre is köszi
  • krisz940122
    #248
    ivott a malac:D nem is egyszer:D
  • krisz940122
    #247
    nem.nem vág a rács.de mire megcsináltam a kezem szerte szét ment.ááá. az egész belseje olyan lesz holnap mint az alja.
  • a.carkey
    #246
    Huh. Remélem nem vágja meg magát a rácsokon. De ez már tényleg nagyobb.
  • krisz940122
    #245
    ja kétszer küldtem el.
  • krisz940122
    #244
  • krisz940122
    #243
    de neeem. félreértesz. nem adok neki se salátát se K betűsöket se uborkahéjat.csak Anyukám ezt nemtudta hogy nem lehet neki adni.többet nem adunk neki.amúgy nagyjából kész a ketrec.már csak a belsejét csinálom mert durva fafelülete van és azt leburkolom.
  • a.carkey
    #242
    Majd kiderül. Mondom, 100-ból 99x nem feltétlenül van gond, de a 100. után nagy valószínűséggel sírni fogsz ...

    Ubi belsejét adhatod neki, a héját NE!
    Salátát - ha rám hallgatsz - NE, ha minden áron adni akarsz neki, akkor is csak olyan leveleket JÓL MEGMOSVA, NAPOKIG ÁZTATVA, amelyek nagyon belül vannak.
  • krisz940122
    #241
    van egy kis gond :S ma hazajöttem suliból és látom hogy egy kígyóuborka szelet van berakva a malachoz.HÉJÁVAL EGYÜTT!! Anyukám nem tudta hogy nem lehet neki adni.kb fél centi vastag szelet volt.nem ette meg az egészet csak a héjából vagy 1 centis részt lerágott meg a belsejéből. jól meg volt mosva.ugye nem baj?ja és #240?
  • krisz940122
    #240
    remélem :D na mit gondolsz a faketrecről?mert a malacot nem boltból vettem hanem tenyésztőtől és ő egy nyúlketrecben tartotta konzervdobozban volt a kajája stb.szerinted jó lesz neki ilyen láda? mert sokkal nagyobb mint az akvárium.az aljára mit tegyek?(az alom alá)
  • a.carkey
    #239
    Nyáron tuti inni fog. :)
  • krisz940122
    #238
    voltam amúgy ma az állatkereskedésbe.megkérdeztem azt mondta ha adok neki almát nem lesz szomjas és azért nem iszik( mert mindig adok neki) és azt is mondta ha szomjas lesz megérzi és inni fog.
  • krisz940122
    #237
    de szerinted ha arra a ládára veszek dróthálót (lehet hogy holnap) és berendezem neki az nem lenne neki jobb?oldalt a réseket egy kicsit nagyobbra vágom.az aljára mit tegyek?a forgács alá.