19
  • kiisb
    #19
    Nekem úgy tűnik, mint ha egy nagy nejlon zacsiba lenne csomagolva ez a Merkúr, és abba köpőcsövezett volna bele valaki. Ott van még a csula is, meg a zacsi is úgy gyűrődött meg. De lehet, hogy ufó...
  • NEXUS6
    #18
    Nem, mert valójában ez inkább egy japán manga alakzat: Pók-a-M-on!!! ;)))
  • Zoleeca
    #17
    Nem helytálló a kekeckedésed!
    Azt tudjuk hogy a Földön 8 lába van egy póknak, de vajon a Merkúron élő pókoknak is annyi van? Miért ne lehetne ott több lába?
  • Epikurosz
    #16
    Nem tudtok ti semmit.
    A NASA szóvívője aszonta: Pukk a Merkúr(om)on!

    A sajtó ezt úgy hozta le, hogy: Pók a Merkúron.
  • Flashy
    #15
    pont arra akartam humorizálni hogy bármit találnak vagy látnak a Marson, az (a cikkek meg a tudósok szerint) MINDIG a víz (vagy egyből az élet) nyoma.
  • Skynet723
    #14
    az nem űrhajó hanem lepke......
  • Csaba42
    #13
    LOL, távolról valóban repülőnek néz ki xD
  • Világpolgár
    #12
    A lényeget senki nem látja?Repülő/űrhajó a kráter közepén?
  • balee66
    #11
    zuuuufffffooooo
  • NEXUS6
    #10
    Sokkal inkább úgy néz ki mintha valami a felszínen, vagy nem sokkal fölötte felrobbant volna, a kráter viszont utólag került a képbe, merthogy nem a vonalak középpontjában van.

    Valami gigantikusufókatasztrófára gondolok;)))
  • aki kérdez
    #9
    Lávafolyás esetén nagy eséllyel szerteágaznának a "lábak", itt ilyet nem látni.
  • rigidus
    #8
    Ez nekem inkabb vulkankitoresnek tunik ami nem kizart, hogy akar egy meteorkraterben tortent. Egyaltalan nem arkoknak neznek ki azok a nyulvanyok, a fenyfoltok es a tobb reteg egymason nem errol arulkodik. Ez egy-ket vulkankitores lehett amelyek egymas utan retegesen megszilardultak, a foltok pedig a talajra visszahullott nagyobb egybefugo lavacsomok megszilardulva, a fenyfoltok ezt is szinten megerositik.
  • Csaba42
    #7
    Miért, legalább annyi erővel alakíthat ki ilyet a Marson egy meteorit, mint a Merkúron - persze, a "víz a Marson" igen népszerű vitatéma. :)

    babajaga: irodalom órán is folyton belekötsz pl. minden metaforába? Ez a nagy földhözragadtság már igazán túlzás.
  • babajaga
    #6
    "amit póknak neveztek el a tudósok"

    Annyi eszük lehetne a tudósoknak hogy hány lába van egy póknak.
  • Flashy
    #5
    ha a Marson lenne, arról szólna a cikk, hogy ezt miért és hogyan alakította ki a víz.
  • gyuri12
    #4
    :D
    Ezt mondd el a názának is;)
  • roliika
    #3
    Széttaposott pók.
  • Kornan
    #2
    Szerintem inkább tarajossül és nem pók.
  • Ravkin
    #1
    Egy eddig nem látott kráter, jól látható a középpontjából sugarasan kilökődött anyag