41
  • Goruck
    #41
    inkább hagyjuk :)
  • Cleanx
    #40
    igy van nem tom miert kell ragni a ....-t
    egyebkent 3 uj nokia is megerkezett..

    Majd en eldontom mit veszek, ha meg nem erdekel, miert erzel kenyszert visszairogatni.
    Kicsit uncsi 5x elolvasni ,hogy neked a SE nagyon nem jon be..
    Elsore is ertettem es nem kell megvedened a nokia-t sem, mert nem beszeltem egy szot se rola.

    Nem is ertem miert kevered ide..vagy szoba jott mint lehetseges vasarlo? peace
  • Goruck
    #39
    ne gyerekeskedjünk!
    a SonyEricsson neked való
    a Nokia meg nekem :) és kész, vegyél olyat ha neked az jön be! nekem nagyon nem jönnek be a SE-k és tutira nem vennék, na de azt sem ítélem el akinek az van végülis ez 'csak' egy telefon...peace
  • Cleanx
    #38
    Amiben ugye megemlitik a SE-t es mi eppen arrol beszeltunk ,hogy jol megy a bolt Sonyeknak es jopar technologiat egyutt fejlesztettek.

    "a szakértők pedig azt sem zárják ki, hogy a Sony-Ericsson házassághoz hasonló szövetség jöhet létre egy partnerrel."

    Nem zorog a haraszt... ugyebar, sot egyre tobb helyen olvasni (sajtohir/pletyka)a beolvadasrol kiveve a moto ertekesitesi diviziojat.

    "A legfrissebb hírek szerint tény, hogy a Motorola szeretne tőkebevonást végrehajtani a mobilágazaton kívüli gyártóbázisaiba, rendbe kell raknia szétzilálódott pénzügyi helyzetét, ehhez pedig valahogyan meg kellene szabadulnia az egyre veszteségesebb mobilgyártástól, ami 2008-ban már csak púp lenne a cég hátán... A Motorola és az Ericsson között már 2007-ben elindultak az előkészítő tárgyalások. Az Ericsson egyik vezetője konkrétan meg is említette a cég vásárlási szándékát, de ezt később cáfolták. Most viszont ott tartunk, hogy már a Motorola mobilgyártó ágazatának lehetséges átadási üteméről szólnak a hírek, azonban a megálapodás üzleti részleteiről (mennyiért, mikor...) kevés a megbízható információ. Tényként kezelhetjük azt, hogy a Motorola csak egyetlen partnerre talált az ügylethez, azaz a hír mindenképpen komolynak tekintendő."

    es akkor gratula neked is a 15. hozzaszolasodhoz "még jó h ez motorola topic" :)
  • Goruck
    #37
    grat, még jó h ez motorola topic :D
  • Cleanx
    #36
    Ma jelentettek be az uj keszulekeket Sony-ek.:
    Z770
    G700
    G900
    C902
    C702
    W980
    Xperia X1

    Ismet nagyot alkottak sztem.Kaptunk
    -Windows mobile-t
    -TrackID™ - zenefelismerés ami kibovul vasarlassal is
    -A beépített FM ado!!!
    -Geo tagging fotozas
    -Arcfelismerés fotozas
    -Auto. kepelforditas ala iphone
    -Automatikus vaku + video felvetel eseten is vaku
    -Keziras-felismeres
    ..stb

    es kismillio tartozek a mar igy is szeles valasztekbol pl bluetooth karora.
  • Goruck
    #35
    nem fog megvalósulni, ugyani s Motorolának nincs különálló mobilrészlege amit külön el lehetne adni, egybe van...és erről nincs hivatalos közzététel
    a SE egy blogon(ha jól tudom) azt írta ha a Motorola ad nekik egy jó ajánlatot, akkor elfogadják, persze ez nem fog megtörténni
  • Narxis
    #34
    Vedd már észre, hogy a szépség kurvára de szubjektív. Az SE joy pedig csakis akkor megy tönkre ha paraszt módon használod, egyébként meg vegyél navi gombosat, tucat számra van SE-nél.NINCS már minőségi különbség Nokia és SE között, régen volt. Az is igaz, hogy én nem vagyok telefoneladó(lol) de mivel érdekel a téma utánaolvasok több fórumon és honlapon + hobby szinten saját és ismerőseimnek megcsinálom a telefonját ha baj van vele. Régebben pénzért fűnek fának segítettem, de beleuntam a borzasztóan buta telefontulajok nyávogásába. A hibás telefonok többsége annak tudható be, hogy senki nem tudja mi az, hogy szoftverfrissítés és , hogy nem tudja a kézikönyvet elolvasni. Nekem van Nokia és SE telefonom is, munka miatt, de nem fogok 95 ezer Ft-ot kidobni egy Carl Zeiss optikás telora mert a nevét adta hozzá a gyár.Ugyanolyan tudású készüléket kapok 70ezerért is + 2év GYÁRTÓI garancia van rá. Tehát az SE igenis jó telo, mondhat bárki bármit.
  • Goruck
    #33
    eddigi tendencia szerint 2 évente cseréltem telefont :)
    de a mostanit nem fogom lecserélni :)(ez a 3dik telefonom)
  • M0RN1NGST4R
    #32
    akkor vegyél nokiát és ringasd magad abban a hitben, hogy minőséget kaptál több pénzért. Egyébként birom az ilyen divatmajmokat, ha valami nem tartozik a felkapott dolgok közé, egyből lefikáznak mindent. Csak ennek a hozzáállásnak velejárója a csőlátás, amit kihasználva meg lehet vezetni az ilyen embereket. Halkan jegyzem meg, hogy a 4 éves T630-asom joystickja még mindig köszöni szépen jól van, szóval azért nem megy olyan pillanatok alatt.
  • Cleanx
    #31
    ezen jot rohogtem ,mint egy durcas kisgyerek
    NEM NEM AZERT SE CSAKIS KOCKATELEFONOMAT AKAROM, mert annak mar ismerem a menujet.. XDD
  • DjDano
    #30
    Aki minőséget akar egyértelnműen Nokiát vesz... Méghogy szép telefonokat gyárt az SE... hát röhögnöm kell, a Nokiák sokkal szebbek. Nem beszélve a tartósságról, a SE Joy pillanatok alatt tönkremegy...
  • Goruck
    #29
    ...
  • M0RN1NGST4R
    #28
    szerintem te egyre jobban kavarodsz bele abba, hogy bizonygasd, csak nokia lehet jó telefon. ember, ébredj már fel! Te tényleg ezt akarod itt mindenkivel elhitetni, hogy ha nem nokiát vesz, akkor már nem is lehet jó a telefonja? és szerinted tényleg számit az, hogy mi hány éves? Vagy azzal akarsz menőzni, hogy mondjuk 12 éve már milyen telefont csinált a nokia? vegyük alapul azt is, hogy pár éve 25000-es bevezető áron éehetett kapni olyan nulla tudású telefont is, mint mondjuk a 6030-as.
  • Goruck
    #27
    igazi jó telefonok
    Nokia 5510 (MP3, Rádió, QWERTY billentyűzet, 64MB, USB-port) 7 éves telefon !!!

    Nokia 7650 (szines kijelző(176x208), bluetooth, infra, kamera(VGA), 32-bit RISC CPU(104 Mhz), MP3 támogatás) 6 éves telefon!!!

    Nokia 9210 (infraport, belső 4096színű 640×200 LCD kijelző, SYMBIAN OS, 16MB memória, MMCport, 32-bit RISC CPU(66 Mhz) SMS, fax, email, Internet (web, WAP), QWERTY billentyűzet) 8 éves telefon!!!

    végül

    Nokia 9000 ( infraport, belső 200x640 monocrom kijelző, Intel 24 MHz 386 CPU, 8MB memória, QWERTY billentyűzet) ! 12 ! éves telefon!!!
  • Cleanx
    #26
    Camera phones (8db)-pl.:K850i K550im..
    Music phones (25db)-pl.:W910i W960i..
    Web and email phones (11db)-pl.:K660i K530i P1i..
    Design phones (6db)-pl.:S500i Z555i T650i..
    Talk and text phones (14db)-pl.:Z320i T270i..

    Ha akarsz talalsz -erintokeprnyos(w960i),symbianos(P1i),gps(W760i) telot is..

    Az hogy a walkman telokat nyomjak meg a reklamokban is, az annak tudhato be ,hogy az a korosztaly cserelgeti leginkabb a mobil-jat.
  • Goruck
    #25
    SE-nek szinte csak walkman mobilja van és mindegyik tök ugyanolyan, szerintem ez unalmas...50-60 körül milyen telót vennétek kártyafüggetlenül újonnan??
  • M0RN1NGST4R
    #24
    kiragadtál márkánként egy-egy telefont és ez alapján mondasz véleményt. valljuk be, hogy ez nem túl objektiv megközelitése a problémának. Erre mondhatnám én is, hogy a 24990 Ft-ért kártyásan vásárolt K550-es telóm ráver az összes nokiára ebben a szegmensben és azok sincsenek sehol se a sony ericssonhoz képest...
  • I.C.ram
    #23
    K810 konrkétan drágább mint a Nokia E51, mégis seho lnincs tudásban az E51től. Egyedül a fényképezője jobb, minden másban bünteti a Nokia. Jó lehet mondani, hogy a K810 régebbi pár hónappal, de talán még mindig drágább a Tmobilnál, ha még áruljak. Az biztos, hogy többért adtam el, mint amennyilrt a vadonatúj E51et vettem t-mobiltól.
  • I.C.ram
    #22
    SE telefonok nagyrésze sokkal butább, a Nokiánál. SE inkább dizájnban erős. Ők inkább a fiatalokat célozták meg, akiknek egy szebb menü, jobb dizájn, autofocusos kamera többet ér, mint a Nokia által nyújtott, inkább üzleti szférába szánt telefonok.

    3 SE-m volt (T630, K530, K810). Most vettem egy Nokia E51. Bár erre pont nem igaz, hogy ronda, mert szerintem baromi jól néz ki, és tudásban jelenlegi veri a telefonok 98%át, mégis "olcsó".
  • Narxis
    #21
    Az a különbség, hogy SE olcsóbban adja a tudásban ugyanolyan készüléket mint a Nokia.Közben nem romlik a minőség.Tehát míg a Nokiánál csak azért mert nóóókia fizetsz alapból 20ezret, addig SE már 15-ért hozzádvág egy BT-s, rádiós készüléket(pl. W200, W300).
  • atomkrumpli
    #20
    a motokról egyből az ugrik be hogy lassú + nagyon rövid üzemidő (persze vannak kivételek)
  • Cleanx
    #19
    A nagy tapasztalat szoljon beloled..lol
    Nekem is van -semmi baja- de kiprobaltam mast is es van jobb.
  • Cleanx
    #18
    SE fogja megvenni eddig is azzal szovetkezett es kozos fejleszteseik is vannak.
    -sztem-

    "Sikeres 2007-es év. Több mint 103 millió eladott mobiltelefon, 18%-os növekedés a tavalyi év-hez képest. A Sony Ericsson közzé tette 2007. évi eredményeit."
    SG:-SE nyeresege
    SE 2007 Highlights

    nokia-samsung-nokia-motorola-se-se ,nekem ezek voltak nagy volnalakban de semmi penzert nem valtanek vissza mas tipusra

    Ez a mondatod meg kulonosen szep volt "Design nulla, tudás átlagos"
    csak par dolog amit kiemelnek.:
    PlayNow
    SensMe
    Shake control
    TrackID

    SE oldal

    A legjobb persze az lenne, ha talpon tudna maradni, mert megiscsak tobb alternativa maradna, ha vasarolni szeretnel telefont.
  • HöfEE
    #17
    Aki szerint nem jók a nokiák azoknak csak annyit, hogy 2001-ben vásárolt 3330-asomat 1 hónapja cseréltem le!! Soha semmi baja nem volt. Akksit kellett 1 éve cserélni ennyi az összes. Most is nokiám van és meg vagyok azzal is elégedve.
  • L3zl13
    #16
    Majd a Samsung vagy az LG megveszi oszt jóvan...
  • Goruck
    #15
    nemértem miért maradna el...amúgy a családba van egy 3100 egy 6111 egy 5700(enyém), e61i, 3310, 3410, 6101 és egy N95(sógoromnak) plusz egy 6300 és egy 3500classic. Érdekes módon még egyiket sem kellet szervizelni...volt egy K508i-nk de 2év után már nem bírta 2x volt rajta szoftver frissités is...

    Nokia tényleg drágább, de minőségibb darabokat gyárt szüleim 3310 és 3410-se tökéletesen müxik egyszer kellett a 3310be aksit cserélni, mert szétcseszte az autókihangosító töltője az állandó töltögetésével hozzáteszem 6 éves telefon anymé 5
  • TeDDyRuSh
    #14
    SE elég rendesen visszaesett, ez biztos forrás:) Design nulla, tudás átlagos. Alsókategóriás telcsik meg tudásban szinte mind egyforma. Minden alap funkció+FM rádió. De mondjuk a nokiákat is egy két sikerterméke tartja el, mert vannak akkora melléfogások, hogy én szégyellem magam:) Viszont a Samsung nagyon feljött. Középkategória, első számú külsőben.
  • M0RN1NGST4R
    #13
    akkor vegyél nokiát és cipeld szervizbe kéthetente. Ja és nézz utána, hogy ugyan annyi pénzért milyen nokiát és sony ericssont kapnál. Aztán ha éppen nem vagy nagyon elfogult pillanatodban, azért gondolkodj el rajta, hogy átvágják-e a fejedet akkor, ha veszel egy drágább nokiát, ami tudásban és megbizhatóságban is elmarad egy olcsóbb sony ericssontól.
  • Ferrer
    #12
    Szerintem az alsókategóriás SE-k csodásak.. Az oprendszer kényelmes és szép, a készülék maga meg stabil (nekem többször esett le emeletről is, de még alig van rajta karcolás). Múltkor néztem a hasonló kategóriájú Nokiákat, és olyanok voltak, mint a jó öreg 3310-es, csak színesen és még több szöveggel..A Moto, amit kipróbáltam, nekem közömbös volt, de néha már inkább zavaró.
  • Goruck
    #11
    tökéletesen egyetértek, csak annyi, hogy nekem nem volt motorolám, nemis lesz...
  • ThomasTheKoRner
    #10
    Jó....belátom....én se gondoltam ezt komolyan...
    Ha ezt kb 2-3 éve írtam volna le,akkor még igaz is lett volna....csak jól esett egy kicsit kötözködni...

    Az igazság az,hogy az SE megállt a 2-3 évvel ezelőtti szinvonalon,ami akkor még jónak számított,most meg már NAGYON karcsú.új telefonok,régi elavult belsővel,feleslegesen,és erőltetetten szétválasztott irányvonallal(Walkman VS Cybershot).Újdonság és innováció nulla.
    Ettől függetlenül persze sikeres,mert az alsó kategóriás cuccaikat viszik mint a cukrot...és azoknak tényleg jó az ár/érték arányuk a Nokia alsó szegmensével szemben.
    Hosszú távon viszont szerintem ez nem lesz elég...nagyon nem.
    Jahh a motoroláról meg annyit hogy tőlem aztán veszhet...
    (És ezt mint volt Motorola tulaj mondom...)
  • ThomasTheKoRner
    #9
    Minőséget,megbízhatóságot!
    Nem a búcsú ez,hogy minden szart beledobjunk,csakhogy elmondhassuk hogy benne van...normálisan használni persze már nem lehet.Lásd:GPS
  • Goruck
    #8
    nem akarok vitatkozni, de szerintem ha nagy tudás akkor Nokia, mi olyan nagyon jót tud a SE amit a Nokia nem, GPS? Wi-fi ?? 16millió színű kijelző?? symbian? vagy mit?
  • Narxis
    #7
    Remekül zárta a tavalyi évet a Sony Ericsson.Csak púp lenne a hátán a Motorola.
  • Narxis
    #6
    SE= nagy tudás.
  • maestro85
    #5
    Hát a Nokia labdába sem rúghat... Az más kérdés, hogy sokan azt veszik. Motorlákba tényleg jó lenne, egy SE tudás, persze a moto dolgokat megtartva... Érdekes lenne. Minden esetre a motok jó telók. Masszívak. Legfőbb hátrányuk a súlyuk, szerintem e miatt sokan nem vesznek.
  • Goruck
    #4
    inkább a Nokia vegye meg a motorolát...SE = nagy tudás :S:S nanee :S
  • aDannyBoy
    #3
    Sony Motoricsson :)

    egyébként ez már várható fordulat lenne az elmúlt 1-1,5 év eredményeit tekintve
  • barnie1990
    #2
    Csak imádkozni tudok,hogy ez ne történjen meg.Jó a SE így ahogy van,csak egy kis seggberúgás kéne nekik,hogy azért fejlesszenek is valami újat.