330
Miért van az, hogy tőlünk nyugatra az emberek kedvesek, nyitottak, nem méregetnek az utcán, nem olyan feszültek vagy idegesek mint mi, kelet-európaiak?
  • Darkon
    #130
    Az a szep hogy a Ferihegyrol a KÖKI-re viszi a ""repteri busz"" az odaerkezoket. Elso benyomas szep lehet.
  • immovable
    #129
    2. legnagyobb zsinagóga lál ez a legjobb :D

    a leckét te mondtad fel kis táltos :D

    " Évente turisták ezreivel vagyok kapcsolatban" ez a best :DDDD
  • G_ArchAngel #128
    ...és ennek mi köze ahhoz, hogy Londonban mosolyogva mennek az ember az utcán, segítenek az idegeneknek, kedvesek a postán/bankban/üzletekben, van egy jó szavuk mindenkihez (oké, nagyrész kimerül a "hogy vagy?" és "milyen szép időnk van" frázisokban), jó érzés vásárolni bárhol, mert segítőkészek, tudnak elnézést kérni, nem állnak a lámpánál a másik autó s*ggébe, átengednek az úttesten, ha látják, hogy térképpel szenvedek, akkor odalépnek és megkérdezik, hogy segítsenek, ha szerencsétlenkednek az Oyster-automatánál, akkor nem vág savanyú képet, hanem elmagyarázza, hogy működik, ha fotózok az utcán, akkor nem úgy néznek rám, mint egy gyilkosra, szívesen kimegyek a parkba, mert mosolygó, napozó embereket látok (igen, most is, pedig csak 10°C van), a "harci kutyákat" ölebként tartják az idős emberek, nem kigyúrt kopaszok húzzák csónakláncon, nem utaznak a metrón úgy, hogy mindenki lássa a villantós telefonjukat/ipodjukat...

    folytassam Béccsel?
    hogy milyen volt ott bulizni a Volksgartenben vagy Praterben?
    milyen tiszteletet kaptunk a cégünknél?

    nem vagyok egy befordulós típus, Budapesten sem volt semmi gondom, de mióta eljöttem onnan, rájöttem, hogy hoppá! van hely a világon, ahol az emberek tisztelik a fajtársaikat...

    nem, nem gondolom, hogy kolbászból van a kerítés, hiszen annyit fizetek a duplaszobáért, mint ami otthon egy budai villa havi törlesztése lenne, sok a szemét az utcákon, a föld feletti tömegközlekedés a City-ben katasztrófa és vannak egyéb hülyeségeik, de megpróbálnak mindent kezelni és javítani az elcseszett dolgokon, nem csak hagyják magyar módra, hogy "majd megoldódik magától"...

    amíg 12 éves kisgyerek késelget másokat a rendőrök szemeláttára fényes nappal a Blahán, vagy eltapsolnak egy milliárdot a (képzelt)kormányzati negyed terveire, amíg a hányinger kerülget a 3 nagy vonat állomáson (Victoria vagy Waterloo egy palota azokhoz képest) olyan vizelet és fekália szag terjeng, amig 800 Ft Badacsonyban 10dkg kolbász addig van miért szégyenkeznünk...

    ha idejön egy külföldi akkor nem azt látja, hogy milyen szép a balatoni naplemente, nem Puskás fog eszébejutni, mikor a Ferihegyről bearaszol a Belvárosba a romos FTC stadion mellett, nem a Hortobágy és a szürkemarha fog felelevenedni neki, mikor az emlékeit meséli otthon, hanem a 15.000 Ft-ért kiszámlázott kóla...

    a turisták azt mondanak, amit hallani szeretnél, itt kicsit más véleményük van a Magyarországot (elsősorban Budapestet) megjárt embereknek...
  • 89
    #127
  • Z
    #126
    "Belétek nevelték, hogy senkik vagyunk, és ti szépen fel is mondjátok a leckét! Ideje lenne megkérdőjelezni a nagy "tanítókat"!" --- ez nagyon igaz. Talán nem lövök nagy bakot, ha azt mondom, szándékos butítás folyik (valóságshow-k, talkshow-k, amelyeknek semmi értelme). Továbbá nem tudom, minek tanítanak egy rakás olyan fölösleges dolgot az iskolákban, amiket az ember a hátralevő életének kb 1 milliomod részében sem fog használni. Azzal szemben, hogy pl fogyasztóvédelmet, kultúrált viselkedést, közlekedési morált, környezetvédelmet, alapvető jogokat, pénzügyi ismereteket és politikát (oktatásról beszélek, ne menjen el véletlenül se ebbe az irányba a téma!) tanítanának. Azért ezek végigkísérnek az egész életünkön. Mennyivel jobb lenne, ha felvilágosultak lennének az átlagpolgárok is.
  • Solt
    #125
    Na pontosítsuk! Azért, mert a nagyvilág nincs vele tisztában, hogy magyarok voltak, ezért ez nem eredmény igaz? Ha a magyar feltalálókat nézzük, akkor szinte kifogyhatatlan az eredményességi lista, bármennyire is degradálod őket! Önerőből, kreatívan, mások előtt… ezt hívják feltalálásnak, akkor is, ha magyar teszi! Ha egyben a nemzetet nézzük, akkor nem árt megemlíteni azt az apróságot, hogy megvédtük a majmolt nyugat seggét a Mongoloktól, a Törököktől... tudod... az a fránya déli harangszó! Páratlan volt (sajnos csak volt) a mezőgazdaságunk, fél Európa a mi búzánkat, és szürke marháinkat ette úgy, hogy mellette nem tettük tönkre a környezetünket. Olyan génállományú állatokat hoztunk magunkkal a kárpát medencébe, amelyek a mai napig immúnisak a sok nyugati nyavalyára! (a szürke marha immúnis a kerge marha kórra, a dunai lúd a madárinfluenzára… és akkor még a mangalica zsír koleszterin szintjéről nem is beszéltem) Aztán például megkíméltük a világ más részeit mindenféle gyarmatosító háborútól, diktátortól, nem égettünk ezrével boszorkányokat, amikor ez máshol nagyon is divat volt, nem irtottunk őshonos népeket mondván, hogy azok csak rézbőrűek. ( Nehogy elkezd nekem, hogy itt szláv birodalom volt, amikor idejöttünk, mert a maradék hajam is kihullik! ) Végül pár szó a legekről: Miénk a világ 3. legnagyobb parlamentje, a 2. legnagyobb zsinagógája, a 2. legjobb akusztikájú operája, az első elektromos földalatti vasútja, a 2. legrégebbi alkotmánya, ( arany bulla ) egyedülálló a lakosság összlétszámára eső Nobel díjasok és olimpiai bajnokok száma… nem utolsó sorban pedig túléltünk itt a Kárpát medencében több mint 1000 évet egy államként, ami a történelmünkre visszatekintve nem kis szó, sőt, nyugodtan adhat okot a büszkeségre! Évente turisták ezreivel vagyok kapcsolatban, akiktől azt hallom, hogy kedvesek, barátságosak és segítőkészek vagyunk. Nem is hiték, hogy mi magyarok ilyen normálisak és kultúráltak vagyunk… Két külön országról beszélnénk? Nem hiszem… Belétek nevelték, hogy senkik vagyunk, és ti szépen fel is mondjátok a leckét! Ideje lenne megkérdőjelezni a nagy "tanítókat"!

  • pinnacle
    #124
    De az NSZK mentes maradt a szovjet befolyástól és a mai Németország fejlettebb és gazdagabb régiója a volt NSZK. Szóval No. rossz összehasonlítás szerintem.
  • Pretorian
    #123
    Ott vannak pl. a németek...
    A XX. században, és úgy általában az emberiség történetében ők kavarták az eddigi legnagyobb szart, majd miután porrá zúzták őket, de tényleg porrá, felálltak, és ma ott tartanak, hogy kevesebb mint 20 évvel Kelet-és Nyugat-Németország újraegyesülése után ismét ők Európa egyik legerősebb, legbefolyásosabb nagyhatalma...
    Szóval kaptak rendesen, az most mindegy, hogy ez mikor mennyire volt jogos a történelem során, de az biztos, hogy ők is szenvedtek, talán még többet is, mint mi...
    És mégis hol tartanak...
  • BaliBoy
    #122
    Uhhh.. hagyjátok már ezt a média marhaságot a nagy román gazdasági csodáról. Az ég egy adta világon semmivel sem állnak jobban mint mi. A román átlag ember meg főleg nem. Ráadásul náluk az utóbbi időben sokkal drasztikusabb áremelkedések mentek végbe mint nálunk. A románok hozzánk járnak át vásárolni és nem azért amiért mondjuk az osztrákok.

    Abban viszont egyet értek, hogy le kellene már szállni a Puskásról, meg a feltalálókról. Nem a múltban kéne élni és elmúlt embereket éltetni, hanem a jelenünket kellene minél jobbá tenni!!!
  • G_ArchAngel #121
    Kicsit unalmas és gyenge védekezés a feltalálók és találmányok, netán a történelmi múlt rovására írni a kelet-európai szinten is kiemelkedő befordultságát a magyaroknak...

    Marhára nem Horthy és Puskás tehet arról, hogy nekünk szégyenkeznünk vagy büszkének kellene lennünk a nap bizonyos szakaszaiban...

    Vannak nemzetek, amelyek nagyobb pofonokat kaptak a történelem során, mégis előrébb tartanak, mint mi.
    Sőt a magyart lehajrázó román gazdaságnak sincs semmi köze ahhoz, hogy miért fordulnak el egymástól a magyarok, vagy miért tekintetüket lesütve közlekednek az utcán.

    Szerintem a topicnyitót inkább a hétköznapi emberek szintjén érdekli a dolog és nem arra, hogy Hollandiában hány magyar találmányt ismernek az emberek...
  • Pheel
    #120
    Esetleg nem ártana először nekünk magyaroknak megtanulni azokat a feltalálókat és találmányokat, mielőtt visszakérjük szegény külföldiektől. Az atombombát speciel nem magyar származású találta fel, ellentétben a hidrogénbombával, bár ezzel kapcsolatban is van egy tisztázatlan lengyel szál...
  • Pretorian
    #119
    Na persze...tudod..."nem zörög a haraszt"...ezt nem Gandhi mondta, de tökre igaz...
    A köcs alatt pedig természetesen nem azt értem, hogy az engem megbámuló emberek mindegyike homoszexuális, hanem azt próbálom érzékeltetni, hogy mennyire zavaró és idegesítő ez a jelenség...az emberek arcát pásztázom, kifejezéstelen arccal, ahogyan a legtöbben tesszük...nem méregetek...
    Viszont ha kiszúrom, hogy valaki méreget...tudod hogy van ez...nyomásra az ember nyomással reagál...
    És nem arról van szó, hogy ne tudnám elkülöníteni a pozitív és a személyeskedő stírölést, mert el tudom...
  • Sir Quno Jedi
    #118
    Ugyan kit izgat mit gondolnak rólunk mások, főleg idegenek, soksokezer KM-re innen?!

    - Ők fizetik helyetted az adóidat?
    - Ők vesznek neked élelemet, fizetik a rezsit és vigyáznak rád, hogy ne fagyj meg télen?
    - Ők simogatják meg a karodat, mikor elekseredsz?
    - Ők harcolják meg helyetted a háborúidat?
    - Őket csukják le helyetted?
    - Ők állnak a családtagjaid és szeretteid mellett nehéz időkben?
    - Ők fekszenek helyetted kórházban haldokolva?
    - Őket temetik majd el a te sírodba?
    - Ők hoznak majd virágot arra a sírra???

    EGY NAGY LÓPIKULÁT!

    Vagy TE és vannak AZOK (esetleg ŐK, ahogy jólesik)...
  • Rettenthető
    #117
    mert egyesek nem úgy néznek.
  • Rettenthető
    #116
    "...itthon, ha kiáll egy hajtincsed, vagy gyűrött fejed van, mert nem aludtad ki magad, minden második köcs' gúnyos pofával méreget az utcán...mondjuk én ebben nem vagyok partner, ha valaki néz, hangulatomtól függően vagy elküdöm a k*rva anyjába, vagy kétszer olyan megvetően nézek vissza, de idegesít a dolog, nagyon..."

    Már nem mintha, de ez kicsit olyan, mintha másokat méregetnél - mert egyesek nem úgy, mint a többiek... Minden második köcs'(ög?)... aham értem, tehát te ránézésre megmondod, ki a köcs'(ög?)..., okay. Te mindenkit méregetsz, de téged meg senki ne méregessen.
    Meg elküldöd a k*rva anyjába... biztos nagyon kedves ember vagy amúgy, csak ez így kicsit olyan fura, de lehet csak nekem.

    "Először magadban kell létrehozni a változást, amit a világtól követelsz."

    /Gandhi/
  • Voltan
    #115
    Egyébként ez a dolog nem is annyira Kelet-európai, mint inkább magyar jelenség. A cseheknél, lengyeleknél egész más a hozzáállás.
    A legnagyobb gáz mondjuk szerintem a budapestiekkel van a legnagyobb gond. Én is az vagyok, és tényleg nem vagyok a legoptimistább alkat :D
  • aadam
    #114
    én nem szoktam frei dossziét nézni de ez a történet elég hihető.
  • immovable
    #113
    meg pl, nemtom ki emlékszik rá, hogy az egyik Frei dossziéban volt pár éve egy orvos akinek volt vmi frankó ötlete, hogy kéne kezelni xy betegséget előadta a tudományos akadémia fórumán ahol "kiröhögték" mert tudni kell, hogy a doki hallás sérült így furán beszél
    Azóta doktorunk svédországban praktizál mint "SZTÁR" orvos ott nem röhögték ki

    Ha vmire rosszul emlékszem javítsatok, de a lényeg benne van.
  • aadam
    #112
    az a baj hogy az országnak nincs pénze pénzelni az okos csávókat ezére elmennek amcsikhoz ahol bármit képesek pénzelni és ott csinálják meg.
  • Ronny
    #111
    pedig ez itt pesten tényleg nagyon jellemző! Kevés haj+metrózás=mosolygó arcok
  • immovable
    #110
    először télleg más volt

    amúgy a magyar találmányok elég jóak, ha sikerül kiharcolni a megvalósítást és nem lopják el, stb

    mivel atombombázni nem tudok, rubik kockához nem értek így én a góbé vitorlázó repülőt használtam;)
  • aadam
    #109
    a magyar találmányok közé beillik, csak kicsit más célja van az atombombának mint a dinamonak.
  • immovable
    #108
    azért tettem oda hogy: :))
    amúgy mint erőmű az, meg ha jönn a meteor és kell bruce willisnek :D

    csak furán hangzott a felsorolásban, de amúgy igazad van
  • aadam
    #107
    csak az a baj hogyha sokat ledobnak nem csak az a plac ha meg hanem az egész föld
  • Molnibalage
    #106
    Az TÉNYLEG az, csak sokan nem látják be. Kár.
  • aadam
    #105
    naná hogy hasznos bedobunk hozzájuk egyet és mindjár tanulják a magyar feltalálók neveit
  • immovable
    #104
    atombomba az keci hasznos:)) de igazad van
  • aadam
    #103
    a legtöbb angol azt se tudja hogy hol vagyunk és hogy mi a fövárosunk áltaálba afrikába vagyunk szerintük vagy bukarest a fövárosunk.pedig a magyarok elég sok hasznos cucot feltaláltak(golyostoll, dinamo,pc, atombomba stb.)és nekik fingjuk nincs hogy mi találtuk fel.mi meg tanulgassuk a sok nyugati csávó hülye nevét akik feltalátak valami ök meg egyetlen magyar feltaláló nevét se tudják kb.
  • immovable
    #102
    de itt nem csak mint eredményről beszélünk
    nagyon leragadtál ennél az egy mondatnál
    hanem, hogy rólunk senki nem tud semmit, hiába a sok nobel díjjas, meg a sok találmány, nem veszenek "számba"

    míg az általam egyik példaként említett japánok (amin oly nagyon lovagolsz(tok)) "letették" pl ezt az asztalra és mindenkinek a japánok jutnak róla eszébe

    vagy pl olimpia görögök

    vagy amiket már írtam

    de a magyarokról még mindig senki nem mondott semmit amiről mi vagyunk híresek világszerte
  • immovable
    #101
    látom ez magas neked nem baj majd beletanulsz

  • Molnibalage
    #100
    Asszem Einstein mondta, hogy az előítélet a történelmi tapasztalatokból következik.
  • Pretorian
    #99
    Hát ez az...erre keressük a választ...miért?
  • Pretorian
    #98
    Okostojás. :)
  • Cat 02 #97
    a maradák 1 % 10 éven aluli ? :D
  • Pretorian
    #96
    Én is jártam már hasonlóképpen. Az a baj, hogy ha pl. egy roma teljesen hétköznapi módon próbál hozzám közeledni (mondjuk megkérdezi, mennyi az idő, vagy hogy merre van az arra), már rögtön elfog a gyanakvás...és azon kezdek el filózni, hogy mikor akar kést rántani, csak hogy fel tudjak készülni...
    Mondjuk lehet, hogy ebben az is benne van, hogy kb. 15 éves koromban egy dagadt késes more le akarta venni a bőrkabátomat...de nem sikerült neki, mert túl sok szemtanú volt a környéken...
    Egyébként éppen az ilyen nézegetős/méregetős mikulások/kiszámíthatatlan morék miatt már régóta én is kést hordok magamnál, és sajnos ma már nagyon nem vagyok szívbajos, ha esetleg arra kerülne a sor, lékelnék...
    Ettől függetlenül próbálom a jót meglátni mindenkiben...nemvok rasszista, próbálok megszabadulni a szetreotípiáktól...
  • PrasCo
    #95
    Egyébként a poén az, hogy még a rendszerváltást is elcsesztük...
    úgy istenigazából, a XX. századból SEMMIT nem tudok mondani, amit ne cseszt"ünk" volna el.
  • GregSB
    #94
    "minden ír piás"

    Ez nem igaz, csak a 99%-uk az :DD
  • PrasCo
    #93
    Éppen a Hollywoodi marhaság koncentrál az eszményképekre... A Bushido nem csak a harcos útja, de egyben a szolga útja is, a földesurát szolgáló familiáris viselkedése; és ahogyan az európai lovagi intézményekbe beleláthatjuk az erkölcsi kódex bajnokait, úgy a szamurájok is "csak" emberek voltak, harcosok, földesurak katonái, olykor véresek, néha egyenesen szadisták, satöbbi.
    Az ő értékrendjük - kismillió ponton érdemes megvizsgálni - nem globálisan "jobb", hanem "más". A társadalom más résztvevőinek jobb, és másnak rosszabb, mint az európai hagyományok.

    "azt hogy hány szamuráj élt valóban úgy ahogy a busidó megkövetelte az más kérdés"

    ...hja? Ennyi erővel az ispotályos-rendi lovagság? Minimum olyan csodálatos erkölcsiséggel bírt, mint a szamurájok, sőt! Hogy "hány lovag élt lovagként, az más kérdés"... hja, ha más kérdés, akkor miről beszélünk?!
  • GregSB
    #92
    "Budapesten, ha segíteni akartam, akkor mindig elutasítást kaptam, egyszerűen attól félnek, hogy aki segít, az azért csinálja, mert lopni akar..."

    Hehe, velem ennek pont a fordítottja történt meg Bp-en: attól féltem hogy engem fognak kirabolni akik megkértek hogy segítsek felvinni a lépcsőn egy babakocsit :DD

    Egy roma nő kért meg "Há fijatalember segíccsen mán felvinni!" szöveggel, és a 7-8 éves fia végig ott sündörgött melettünk, attól paráztam kilop vmit a zsebeimből miközben segítek... szerencsére nem így történt :D
  • 89
    #91
    Szerintem neked vannak problémáid...még a saját mondataidat sem tudod értelmezni...te keverted bele a szamurájokat, mint hatalmas nagy eredmény a japánok részéről