330
Miért van az, hogy tőlünk nyugatra az emberek kedvesek, nyitottak, nem méregetnek az utcán, nem olyan feszültek vagy idegesek mint mi, kelet-európaiak?
  • Solt
    #170
    Pont ez a lényeg! Nem véletlenül dolgozik ellenünk mindenki pár nép kivételével! Na de ez már messze vezet! Ebbe tényleg nem akarok belemenni!
  • aadam
    #169
    hát igen ebbe van valami hoogy mindig kifogtuk a vesztes oldalt.
  • immovable
    #168
    nem szídjuk egymást csak megy a vita ;)
  • immovable
    #167
    ha így lenne ahogy mondod akkor itt már egy birodalomnak kéne állni bakker, jólétnek....
    csak hát ugye mi mindig tudtuk hova kell állni....
  • Solt
    #166
    Naaaaa... ez nagyon nem így van! Én azt is leírtam, hogy a mi hibánk, hogy most itt tartunk!! Ettől még a történelmünkre és a múltunkra büszkék lehetünk... a jelenünkre már nem annyira! Ha a jövő nemzedéke lenéz minket az elmúlt pár évtizedért, azt adom is...
  • aadam
    #165
    mi lenne ha abbahagynátok egyás szidását ez nem a topik témája erre csináljatok inkább külön "Szidjuk egymást" topikot
  • immovable
    #164
    #162 kb ez lenne a válaszom
  • Solt
    #163
    Egyébként nagyon félreérthettél... nem személyeskedtem amíg te el nem kezdted! Ha rosszul, félreérthetően fogalmaztam ami személyeskedésnek tűnt, azért elnézést! Másért nem! :D
  • immovable
    #162
    Azt baromira nem bírom mikor el vannak itt ájulva a nagy patriótizmus közepette, hogy ejdeklafa gyerek ez a magyar, micsoda történelmünk van, de mikor megkérded, hogy ha mi ilyen f*sza gyerekek vagyunk miért tartunk ott ahol tartunk?...akkor jönn te hazaáruló...és a többi és a többi
  • Solt
    #161
    Köpjem én is le? ez a baj látod...ha vki nincs elájulva a "nemzeti érzéstől" akkor az már köpköd :(

    És akkor az miért van, hogy ha én ezt szóba hozzom akkor "jobb" esetben magyarkodó vagyok, rosszabb esetben rasszista!? :(
  • aadam
    #160
    szerintem a hozzáállásunknak és a modorunknak a történelmünkhöz van valamennyi köze.de szerintem ez inkább a jelenkori életsznivonal és a többi ember hozzáállása formálja elsösorban.
  • Solt
    #159
    Téged a szüleid tanítottak, neveltek! Egy nemzetetnek, országnak a történelem a nevelő szülő! Amit nagyapánk esetleg elszenvedett a Don-kanyarban azt viszi tovább a fiában, lányában, akitől aztán majd mi is kapjuk a nevelő "infót"! Ez ilyen egyszerű! Kelet európa mindig is zűrös volt a fekvése miatt! Nem véletlen, hogy az itteni népek olyanok amilyenek! A nyugati országok történelme séta galopp a keleti országokéhoz képest... szerintem mindenki boldog lenne, ha legnagyobb gondja az lenne, hogy mindenki jobbra álljon a mozgólépcsőn! Hidd el, hogy megfelelő állami hozzáállással itt is menne...
  • immovable
    #158
    nem haragszom rád..szép lenne, egy fórumon:)

    Köpjem én is le? ez a baj látod...ha vki nincs elájulva a "nemzeti érzéstől" akkor az már köpköd :(

    Tegyem ezt annak tükrében, hogy a történelmünk teljesen mást igazol? hogy a történelmünk mit igazol, azt mindenki másképp látja...

    Nem vagyunk életre képtelenek, csak a megfelelő életre vagyunk képtelenek szvsz, hogy ez mitől van nem tudom...

  • G_ArchAngel #157
    Értem, majd atyámnak megmagyarázom, hogy az autószerelő a nyilasok miatt számlázta ki az új alkatrészt a beépített felújított helyett.
    Az Oszmán Birodalmat fogom hibáztatni az összefirkált épületekért.
    Anyám is megfogja érteni, hogy azért nem engedi előre a diák, mikor bemegy a gimnáziumba, mert nehezen viseli el Trianon nyomását...

    Szerintem lassan felkellene fogni, hogy az alapvető kultúrának és a szociális értékeknek semmi köze nincs a történelemhez.
    Arról, hogy irigykedve nézzük mások ingóságait vagy tolakszunk a mozgólépcsőn marhára nem a történelem, hanem a rossz nevelés tehet.
    Semmi köze nincs Kádár Jánosnak ahhoz, hogy valaki automatikusan jobbrahúzódik a mozgólépcsőn.
    Mintahogy a legtöbb felnőtt rossz idegállapotáról sem a Don-kanyar tehet, mert semmi köze a munkahelyi légkörhöz.

    Tükröt meg az tartson magafelé, aki elkezdett személyeskedni...
  • Solt
    #156
    Tényleg ennyire nehéz amit írok? Mi ebben a Magyarkodás? Honnan ez a reakció? Ez a hazám! Itt születtem! Baj, hogy szeretem? Köpjem én is le? Ismételjem naphosszat, hogy mi lopunk, árulkodunk, savanyúak vagyunk és életre képtelenek? Tegyem ezt annak tükrében, hogy a történelmünk teljesen mást igazol? Ne haragudj rám, ha nem teszem! :)) Én sem haragszom rád... :))
  • immovable
    #155
    kiváncsi lennék mennyire lennél nagy magyar egy szlovák discoban
  • Solt
    #154
    Igen én mondom ezt! Olvass vissza! :)
  • immovable
    #153
    mondod ezt te
  • immovable
    #152
    buszos? :D
  • Solt
    #151
    Neked is csak a szövegértelmezést, és a tükörbenézést tudom javasolni! :))
  • immovable
    #150
    te nem tanultad
  • immovable
    #149
    te itt mutatod az igazi magyar mentalitásodrögtön leszűklátókörüzöd mert nem ért veled egyet
  • Solt
    #148
    Ha volnál szíves elolvasni és értelmezni amiket írtam, akkor a buta szó emlegetése közben tükröt tartanál magad elé! A #125-ben leírtak csak reakció volt, te erre reagáltál, de egyszerűen nem vagy hajlandó felfogni amiket írok. A kialakult helyzet amit ez a szerencsétlen ország a mindennapokban, és az átlagemberen keresztül megél, átél az az OKOZAT! A történelmünk pedig az OK! Ha tudomást veszel róla, ha nem! Ne próbáld belénk magyarázni, hogy genetikailag selejtesek vagyunk...

    A fent leírtak alapján remélem sikerül összekapcsolni, hogy véleményem szerint a topic-hoz tartozik a mondandóm!
  • G_ArchAngel #147
    Sokat "járni valahol" nem egyenértékű az "élni valahol"-lal...

    Nekem volt szerencsém vidékről Bécsbe, onnan Budapestre, majd Londonba költözni - éltem hónapokat Szlovéniában és Bulgáriában mégsem mernék ítélkezni a társadalmuk felett...

    Egyszerűen nem rasszista vagy, hanem buta. (Tudom, én meg balfasz...)
    Legalább annyit tegyél meg, hogy a topic alcímét elolvasod és megpróbálsz a témánál maradni, nem az utazási irodátokat futtatni.
  • Solt
    #146
    Sokat jártam Londonban... tisztában vagyok vele mi van kint, de nem merem mondani, mert egyből rasszista leszek! :)
  • Solt
    #145
    Megint nem érted miről beszélek, tehát rasszista vagyok! Bravó!
  • Solt
    #144
    tisztában vagyok az alkotmányunkkal...

    az, hogy megvan a jogod, és az, hogy gyakorolhatod-e két külön dolog! :)
  • Z
    #143
    Héhé, szvsz ne egymás torkát tépjétek. Btw mintha kicsit elbeszélnétek egymás mellett... :D
  • Kicsikiraly
    #142
    szerintem amit írt nem kell szó szerint érteni. az afroeurópai arannyakláncosok tulajdonképpen amerikában vannak :D a nyakláncos néger alatt egyáltalán az alsóbb rétegeket értette szt, akik nem segélyekből élnek meg, csak egyszerűen nem kapnak rendes munkát (bár ilyen van mo.-n is)
  • G_ArchAngel #141
    mondjuk aki "négerezik" azzal nem is érdemes bármiről vitatkozni, vagy egyáltalán civilizált embernek tartani...
  • Kicsikiraly
    #140
    ja értem :D bár hozzátenném hogy csak ebbe a suliba 1000 diák ( összevonások miatt ennyi egy másik hasonló típusú iskolával lett összevonva) jár, és tudtommal több ilyen iskola is van. akit érdekel, szt be tud jutni :D
  • Kicsikiraly
    #139
    "évtizedekig élnek alapvető emberi jogaik nélkül," ehhez hozzátenném azt, hogy emberi jogok, meg nagyon sok jogunk régóta megvan, nem változott sokat az alkotmány '45 (igen, tanulom, azért tudom) óta, ugyan 89-ben akartak rajta változtatni de nem igazán sikerült akkor sem, tehát a jogaink ugyanazok voltak akkor is mint most is. sok olyan jogunk van amiről egész egyszerűen nem tudunk. akik tudják, azok pedig nem mondják el a többi embernek, hanem azokat a kiskapukat felhasználják saját érdekükben. tehát voltak jogaink, csak nem akarták h tudjunk róla.
  • Solt
    #138
    Jééézusom! Te elolvastad amit írtam? Te olyan szűklátókörű vagy, hogy az már fájdalmas! Fejezzük be, olyan távol állunk egymástól, hogy bármiféel meggyőzés reménytelen! Arannyakláncos néger aki munkáért áll sorban!? Na jóóó... hagyjuk...
  • Z
    #137
    Milyen érdekes, hogy a teljes lakosságnak hány-százaléka-jár-ilyen-iskolába...hány százalék tanulja ezeket szerinted a teljes tanulói létszámra vetítve? Nem arról beszélek, hogy nem lehet ilyet tanulni, hanem arról, hogy ezt mindenkinek kéne tanulni! Comprende? :)
  • Kicsikiraly
    #136
    mire hasznos, elárulod nekem?
  • G_ArchAngel #135
    1., nem vagyok budapesti, így ott is térképeznem kellett, mikor rendőrtől kértem segítséget a Ferencziek terén, le sem sz*rtak...
    2., Magyarországon van házam, autóm, kutyáim, barátaim, építészként nemigazán voltak anyagi gondjaim, tanulni jöttem Londonba - így ennyit a kis eszmefuttatásodról
    3., a barátnőm éjfél után jár haza melóból, és egyszer nem hívott még, hogy valaki követte vagy beszólt neki, otthon többször is
    4., a marketingdumád meg nem kicsit bűzlik, már ne haragudj

    Amit továbbra sem fogsz fel, hogy az a pozitív a történelmünk, voltak szép eredményeink a sportban és tudományokban ugyanannyira veszélyes hazugság és szűklátókörüség.
    Fejedbe verték a Nagy Mesét és redőnyt még nem húztad fel a szobádban.
    Olyan történelmi dolgokkal jössz. ami nyomába nem ér az Indiát vagy Vietnámot ért csapásoknak - igen, és ők tudnak mosolyogni! 2008-ban semmi köze nincs az 57 éves apám fizetésének és munkakörülményeinek a zsinagógákhoz és koncentrációs táborokhoz.
    Tudod mi érdekli az egyszerű magyar embert?
    Hogy elfagy-e tavasszal a barackfája, lesz-e elég szőlő, vagy nem kell-e a tervezettnél többet költenie a 12 éves autójára.
    Én a hétköznapok angoljairól írtam, a süket marketing duma és a történelemmel való takarózás kicsit szánalmas.

    Tudod mit csinálnak itt az afroeurópai aranynyakláncosok?
    Sorban állnak a Job Centre Plus előtt munkáért, nem a Polgármesteri Hivatalok segélyosztásain, merdzsókulcsot pörgetve.

    Tudod miért szeretnek Budapesten bulizni a német/olasz/angol fiatalok? Mert ott állatként viselkedhetnek. Ugyanis azért, amit Kelet-Európában megtehetnek máshol börtön, vagy kemény büntetés jár.

    A googlearth és a wikipedia nem a világ, kikellene nyitni a szemedet vagy a topic témájához hozzászólni és nem mellébeszélni, mert akkor annyit sem érsz, mint egy balfasz...
  • Kicsikiraly
    #134
    milyen érdekes, én TÉNYLEG tanulom ezeket. Közgáz szakközép, 1. év. alapvető jogokat, politikát tanulunk, van viselkedéskultúra óránk amin igazi illemet stb. tanulunk. tanítanak ilyet, van lehetősége az átlagpolgárnak is ilyet tanulni.
  • aadam
    #133
    mondjuk szerintem valami olyasféle a helyzet a turistákkal hogy az mondják itt milyen jó(mikor itt vannak) ,aztán mire hazaérnek átgondolják az itt látotakat aztán otthon másképp látják másképp modnják hogy mien volt.(persze van kivétel) Mondjuk europa egyik érdekes jelenség az hogy a környezö országokhoz képest mi vagyunk az egyetlen nép aminek nagyobb %okban csökkene a népessége.és ezt még a bevándorlokó és a cigányok se ellensulyozzák.
  • Solt
    #132
    mi a baj a zsinagógával?

    mitől lennék táltos?

    ez a szakmám okoska! :D
  • Solt
    #131
    Először is nézd meg, hogy én milyen kérdésre adtam választ!

    Másodszor, amiket leírsz Londonról, az megvan Budapesten is, és fordítva szintúgy. Minden nagyvárosra jellemző a lehúzás, a lopás és az agresszív autós, ugyanúgy mint a kedves, vagy éppen rossz kedvű eladó, a vidám napozó nyugdíjas, vagy éppen a helyi vagány! Londonban nem a kopaszkigyúrtharcikutyás figura a menő, hanem a félkilósaranynyakláncosmelegítőruhásnéger. Van különbség? Budapesten mikor szerencsétlenkedtél térképpel? Ugyanis itt is segítenek. Mosolygó öregeket láthatsz a városligetben sakkozni, a Széchenyi fürdőben úszkálni. Szilveszterkor tele volt a város olasz és osztrák fiatalokkal, akik hozzád hasonlóan azt emlegették, hogy ilyet még életükben nem buliztak! Azt értsd meg, hogy, ha külföldre mész, akkor olyan információk érnek, amik itthon nem. Hozzászoktál itthon valamihez, belefásultál már egy picit a mindennapokba, persze, hogy kint tele friss és új élményekkel minden jobbnak tűnik. Ez olyan, mint amikor az ember szerelmes lesz. Eleinte minden rózsaszín, aztán ahogy fokozatosan megismeritek egymást, olyanokat is észreveszel a másikon, amik addig is ott voltak, csak te az elvakultságtól nem láttad. Szándékosan csak a rosszat emeled ki Budapestről! Ennek mi értelme? Külföldön nincs bűnözés? Jössz ezzel a 12 éves mauglival… itt legalább nem robbantgatnak terroristák! A kettős mérce tipikus jeleit vélem felfedezni a mondandódban. Igazad van abban, hogy Budapest koszos, mocskos, ingerült lezüllött, és kutyaszaros. Abban is igazad van, hogy sok a megcsömörlött, szomorú ember! Azért én a helyedben feltenném a kérdést, hogy miért? Kíváncsi lennék bármely más nép hangulatára akiket megcsonkítanak, családokat tépnek ketté, táborokba internálnak fél falvakat, padlást söpörnek le, félelemben élnek évtizedeken keresztül, leverik a forradalmukat egy nagyhatalommal szemben úgy, hogy közben a másik nagyhatalom folyamatosan bíztatja, hogy tartsanak ki, mert jönnek és segítenek. Ezek után átélik a megtorlásokat, és évtizedekig élnek alapvető emberi jogaik nélkül, majd amikor felcsillan a remény a változásra, pár év múlva kiderül, hogy megint becsapták őket! Mégis milyen hangulatot vársz ezek ismeretében? Most jöhet a szokásos „birka nép” szlogen, de az vesse az első követ a másikra, akinek nem a családja személyes biztonsága az első. Egy Hofi idézet jut eszembe: „Tudod mi a különbség a balfasz és a jobbfasz között? Mindkettő feláll, de a balfasz hozzá is szól!” Személy szerint sajnálom, hogy úgy döntöttél, inkább a könnyebb utad választod és elmenekülsz külföldre. Ezzel az éleslátással talán itthon is tehetnél érte, hogy megváltozzanak a dolgok, bár tény, hogy a nyugatról hazamagyarázás régóta divat!

    Upsz… ez majdnem kimaradt! Kíváncsi lennék én arra, hogy egy idős német turista az mondja-e amit hallani akarok, vagy azt ami a véleménye!