330
Miért van az, hogy tőlünk nyugatra az emberek kedvesek, nyitottak, nem méregetnek az utcán, nem olyan feszültek vagy idegesek mint mi, kelet-európaiak?
  • Pretorian
    #90
    Na, csak kezd összeállni a kép :)
    Van itt minden: történelmi igazságtalanság, pénztelenség, szamurájok. :D
    A probléma oka már kezd kikristályosodni, ha lesz egy viszonylag pontos tanulmányunk, lassan nekiláthatnánk a legtöbb jót hozó valós megoldás kidolgozásának is. :D
  • Dodo55
    #89
    Na ja. Kb ezt mondtam el most én is :)
  • Dodo55
    #88
    Az az igazság, hogy van okunk ilyennek lenni.
    Hiába van szabadság magyarországon, ha sokra nem megyünk vele ilyen körülmények között.

    Az igazi probléma az, hogy hiába lett vége a megszállásnak, azután csak az újabb problémák jöttek a diktatúra által ránkkényszerített hibás döntések következményeként.
    Egyszerűen a magyarok élete nem nyugodt, és nem is tud az lenni, mert hiába van szabadság, ha minden bizonytalan, és a lehetőségek rendkívül korlátozottak.
    A jólét csak látszat. 10 gazdagnak tűnő ismerősöm közűl 9 valójában csak hitelt vett fel. Sajnos ez a valóság.

    Én egy jó ideig nyugodtabb, segítőkészebb ember voltam. Azonban az utóbbi időben sok új probléma jött az életemben, és ez így már nagyon sok. Ugyanúgy szívesen segítek, meg úgy gondolom jóindulatú ember maradtam, de már sokszor durván kimondom amit gondolok, és ha olyan a helyzet, akkor elküldöm jó messze, aki megérdemli. Régen megpróbáltam volna szépen elmagyarázni, hogy nekem van igazam, és nem neki. Ma már nincs ilyenre türelmem, és időm.

    Meg persze hogy rossz kedvem van, az alap mostanában. Utoljára több, mint fél éve volt úgy igazán jó kedvem. Persze ha valami vicces, azon ugyanúgy képes vagyok röhögni, de már nem sok jót látok a dolgokban.

    Persze tudom, hogy erről nem csak az ország helyzete tehet. De úgy gondolom a magyar embereknek még pluszba olyan problémákkal kell foglalkozniuk a szokásos emberi problémák mellett, amikkel más európai országok lakóinak nem igazán, ezért van ez a különbség a viselkedésünkben.
  • Takezó
    #87
    csak azt nem értem, hogy a szamuráj kultúra miért olyan nagy eredmény?:)
  • Takezó
    #86
    hm, ez azért fura, Pesten velem elég ritkán fordult elő, hogy elutasították a segítséget
  • immovable
    #85
    hehe te is igazi táltos díszmagyar lehetsz

    kiváncsi lennék a nagy hazafiságodra mikor arra lenne szükség :)

    #80 ezek szerint szövegértési problémáid is vannak

    grat
  • Cat 02 #84
    Ma mesélt tanárom sztorit:
    Ismerőse kiment külföldre és beiratta a gyerekét a suliba. Alá kellett írni papírokat és rajta volt az évi/havi kereset. De mivel mo-n forint van meg ilyenekt visszament vele és megkérdezte a tanácsadót h ide mit írjon. Az mondta h váltsa át sacc/kb dollárra. Havi kereset beírta, a tanácsadó meg mondta h oda a havit kell és nem a hetit ! Tanácsadó hülyének nézte, azt hitte nem ért rendesen agolgul
  • 89
    #83
    ez így van
  • 89
    #82
    ezazz gyerünk proletárforradalmat...majd az olyanfajták mint te megmutatják, hogy kell itt Nyugati életstílust csinálni, akárcsak a példaképeid 1918-1919-ben mi?
  • 89
    #81
  • 89
    #80
    "római birodalom: csatorna rendszer, művészet
    görögök: logika
    egyiptomiak: csillagászat
    japán: szamurájok"

    magyarok: hunok, kalandozások, magyarok nyilai, Európa bástyája (törökök ellen), Nobel-díjasok szülőföldje, Liszt, Bartók, Mátyás, 1848-1849-ben legtovább kitartó szabadságharcos nemzet, 1956, Rubik-kocka...stb...stb...elég lesz?
  • 89
    #79
    Szerintem üldözési mániád van...már miért méregetne egy átlagpolgár téged mondjuk a metrón??? Vagy lehet hogy te is "rózsaszín hajjal egy szál kifingott klottgatyában" jársz az utcán mint ahogy említetted?
  • 89
    #78
    menj el Németországba....csak próbálj meg felmenni az autópályára...
  • 89
    #77
    Mér??? szerinted most saját magunk dönthetünk a sorsunk felett??

    Amúgy Magyarország jogállamisága 1944-ben megszűnt és azóta sincs egy létjogosult államrendszerünk, ugyanis még mindig egy a magyar nemzettől idegen alkotmány van érvényben...

    Na de ez nagyon OFF :)
  • Pluskast
    #76
    Szerintem ez a kérdés evidens. A Lajtától nyugatra az embereknek több pénzük van kiszámíthatóbb az életük. Ezáltal nem kell annyit idegeskedniük mint nekünk. Ha valaki nyit egy vállalkozást számíthat arra, hogy az üzlete 90%-an 10 év múlva is működni fog és jövedelmező lesz. Az embereket hagyja élni a kormány. Kint egy diplomás ember 3-szor annyit keres ugyan azért a munkáért mint magyaroraszági megfelelője. Az emberek ezért idegesek és feszűltek. Létbizonytalanság van és majdnam mindenki máról holnapra él. Magától érthetődő, hogy magunkba zárkozunk. Sok embernek nincs is jövőképe mert nem tud mire alapozni.
  • immovable
    #75
    így van a nemesek és az egyház volt/van a legnagyobb hátráltató tényező egész történelmünk során (ma a nemest az állítólagos értelmiség és mint régen a gazdagok jelentik)(az egyház, meg ugye no komment)

    a szamurájnál pedig a busidóra koncentrálj ne a holywoodi marhaságra, azt hogy hány szamuráj élt valóban úgy ahogy a busidó megkövetelte az más kérdés

    a politikust pedig nem is szabad emberszámba venni
  • Molnibalage
    #74
    Magyarországon a szavaknak fura jelentése van mostanában. Lásd az ország vezetőjét és a "beismerés" szót és még sok mást. Kéne lassan egy magyar-magyar szótár...
  • Molnibalage
    #73
    De (én is láttam az Utolsó szamurájt, de azóta sem erősítette meg senki nekem, hogy tényleg azt jelenti vagy csak szép hollywood-i módon ferdítünk és hülyeséget beszélünk).

    Szép szavakat mondani én is tudok. A nemes szó mond valamit neked? NEMES! Ehhez képest a magyar történelem és fejlődés legnagyobb gátjai ők voltak majd 400-500 évig. Hajrá.
  • trogerzsiger
    #72
    Szerintem, magasabb életszinvonal, kulturáltabb politikai helyzet.. bár az nemtudom pontosan mik folynak odakint :D plusz szerintem a városok is szebbek, nincsenek paneldzsungelek, nincs sok tapló bagós(tisztelet a kivételnek) satöbbi...
  • Vlala #71
    Azért, mert ott emberek élnek, nem emberszabásúak, mint itt. Európában Magyarország az egyetlen olyan állam, amely a bibliai hét fő bűnből már a csütörtöknél tart. :)

    Van egy régi vicc a németről, az izraeliről és a magyarról, amelynek a poénja "dögöljön meg a szomszédé is."
    Ez egész mentalitásunkra jellemző.

  • immovable
    #70
    ezekszerint a szamuráj szó jelentését sem ismered

    grat
  • Pretorian
    #69
    Ez sokszor megfordult a fejemben...igen, ez is része az igazságnak..
  • Pretorian
    #68
    Erre valaki azt mondta, hogy "Happiness is a matter of interest."
    A stagnáló állapotok nem a boldogság irányába vezetnek. Nem vezetnek sehová.
    Az ember természeténél fogva mindig többet, és jobbat akar, és ha eléri a céljait, akkor boldogabbnak érzi magát, majd újabb célokat tűz ki, hogy majd azokat elérve még boldogabb lehessen. És itt látszik, mennyi igazság van a fenti mondatban.
  • Pretorian
    #67
    Igazából mindegy, hogy a politika szintjén mi volt, az számít, hogy a közemberek mit gondoltak erről, nem politikus szemmel...
  • Pretorian
    #66
    Úristen, most ugye nem gondolod komolyan, hogy én szó szerint értettem azt, hogy az összes arab származású muzulmán szélsőséges terrorista? Jééézus...
    Arra gondoltam, hogy az arabokról élt bennem egy nagyon erős sztereotípia, ugyanúgy, ahogy sokunk előtt a "cigány" szót hallva megjelenik a kés, a lila nejlonöltöny, az ezerkettes zsigulátor...vagy éppen a betörés, rablás, lopás fogalma pörög végig az agyunkon...ettől még nyilván nem minden cigány bűnöző...
    Egyébként látom, hogy jó érzékkel ragadod meg a téma esszenciáját, lényeges dolgokba
    kötsz bele...:)
  • atomkrumpli
    #65
    Talán el kellene fogadni azt amivel/akikkel együtt élsz, az örök elégedetlenkedő sosem lesz egy grammal se boldogabb, de lehet tévedek és a többségnek fényes dicsőség kell, melldöngetés, ki mit talált fel, hírnév és csillogás aztán ettől ha látszólag is de boldogabb lesz.
  • Molnibalage
    #64
    És van gin, whiskey meg Guiness?
  • Molnibalage
    #63
    Csillagászatban nagyon sok nép otthon volt, szó se róla. A szamurájok meg hogyan jönnek ide? Az NAGY eredmény? Semmi más nem volt, mint az ottani feudális társadalomban a nemes. Passz. Utólag nagyon elferdítették a képet róluk, hogy hej milyen nemes meg erényes élet stb.



    Ott is voltak polgárháborúk és a "nemes" szamurájok gyilkolták egymást halomra.
  • immovable
    #62
    írreknél télleg csak kocsmák vannak :D
  • immovable
    #61
    De ugye nem hiszed, hogy azért hangoztatták a mi forradalmunkat mert sajnáltak minket? Hanem, mert ez egy jó propaganda eszköz volt a CCCP ellen.

    #56 de ugye itt egy bizonyos iq szint feletti egyénekről beszélünk (pl egy átlagember (nem amerikai :D), ők tudni fogják

    #55 ez az így ássuk saját sírunk, pl Bukarest nagyobb "hírű" város mint Budapest (értsd többen hallottak róla)

    más: nézze vki pl a cnn időjárásjelentését, beszél a nő bla bla bla európa felett anticiklon, stb, majd Bécs után a térképen nincs is feltüntetve mi a köv nagyváros, és a nő úgy kezdi a mondatot mikor fölénk ér a keze, hogy: and the Balkan :(
  • Molnibalage
    #60
    Ez nem letorkolás de EKKORA szetereotípiával hogyan lehet élni? Ja és minden skót smucig és minden ír piás és minden angol buzi mi? Azért maradjuk már a józan ész keretein belül.

  • Cat #59
    Szerintem szimplán a pénztelenség, a napi robot, a megélhetés utáni harc az oka. Majd ha egy-két évtized múlva egy kicsit jobban élünk kisimulnak majd az arcok, kedvesebbek lesznek az emberek.
  • Pretorian
    #58
    Szerintem egyébként nem offolunk, a topik címében szereplő kérdésre keressük a választ, a miérteket keressük...
  • Pretorian
    #57
    A siker viszont elég árnyalt fogalom...a forradalmat ugyan vérbefojtották, de az egész világ felfigyelt kis nemzetünkre, erre az icipici kis országra, amely szembeszállt a kommunista rezsimmel és a Szovjetunió mindent maga alá gyűrő elnyomásásval...akkoriban még volt valamilyen szintű reputációnk a világban, ha nem is túlságosan sok...de ma...

  • Darkon
    #56
    Ha megkerdezel egy amerikai-t, angolt, indiait, irakit stb. lehet hogy logikarol nem a gorogok az egyiptomiakrol a csillagaszat fog eszukbe jutni. Minden csak "marketing" kerdese nekunk ez eleg rosszl megy, eladni magunkat.
    Nobel dijak pl?
  • Kicsikiraly
    #55
    mi rengeteg mindent csináltunk, csak sajnos senki nem tudja. azt kellett volna nekünk is csinálnunk mint a kínaiaknak, feltalálunk mindenfélét aztán senkinek nem adunk belőle :D teszem azt, kevesen tudják például, hogy a nagy faltörő ágyút (az első nagyobbat) is egy magyar találta fel. és még mehetnénk visszafele, pl a kengyelt is mi találtuk fel. úgyhogy van eredményünk :) csak nem tudnak róla :S
  • immovable
    #54
    persze ha vki olyat mond nyilvánosan mint én akkor egyből hazaáruló, és huzzak a picsbe, stb

    de már nagyon OFF van szerintem
  • immovable
    #53
    jah :( :D

    de remélem értik néhányan mire is gondolok

    tehát ha megkérdezel vkit a világ másik végén kik is azok a rómaiak, tudják, és kik azok a magyarok????? pedig volt itt annó "birodalom", híres-hirhedt/rettegett magyar lovasok,
    vagy itt van a magyar bor, költészet, stb, de mégis eltününk a süllyesztőben, és ez csak magunknak köszönhetjük szvsz
  • Aspyrin
    #52
    trianon :D
  • immovable
    #51
    na nincs kéznél történelem könyv:)

    de a sportot természetesen aláírom

    de hogy tisztázzuk mire is gondoltam mint nagy magyar eredményre, amit nekünk tulajdonítanak és társadalmunk elismeréseként is lehet értelmezni, akár múltban akár jelenben

    római birodalom: csatorna rendszer, művészet
    görögök: logika
    egyiptomiak: csillagászat
    japán: szamurájok

    csak néhány el nem évülő eredmény egy egy adott nemzetnek