330
Miért van az, hogy tőlünk nyugatra az emberek kedvesek, nyitottak, nem méregetnek az utcán, nem olyan feszültek vagy idegesek mint mi, kelet-európaiak?
  • Wescone
    #250
    Nem kötekedésként mondom, de érdekes jelenség tapasztalható mostanában. A "kis" embernek sehol sem szabad politikával foglalkoznia, politikához hozzászólnia. Ez a jelenség -már elnézést a kifelyezésért- k.vára a kommunista rendszert juttatja eszembe. Annak idején nem lehetett beszélni róla mert esetleg agyonverték az embert, napjainkban pedig nem lehet mert az egyéni vélemény "sérti" mások esetleges politikai nézeteit. Úgy látom sikerült a rendszernek az egyéni politikai nézetet magánüggyé- és közzétételét, hangoztatását elítélendővé "kikiáltani". A politikai hatalmaknak sikerült oly mértékben megosztani a tömeget, hogy az ne jelentsen veszélyt politikai, saját gazdasági és hatalmi érdekeikre nézve.
  • G_ArchAngel #249
    én továbbra is tudom ezt témát a hétköznapi kisember szemén keresztül nézni...

    lehet a budapestiek életét nagyban befolyásolja a politika, de vidéki ismerőseim magasról sz*rnak rá...

    ha a boltos nem köszön mikor belépsz az üzletábe, vagy nem segít a könyvtáros, pedig látja, hogy tanácstalan vagy, az marhára nem a történelem/Feri/Viktor hibája, hanem a nevelésé...
  • Pheel
    #248
    Ebben az esetben zárni kell, mert az SG nem tűri a politikai tartalmat. Vitán felül álló dolog.
  • Wescone
    #247
    A kelet európai "befordultság" jelensége a politikai helyzet függvényében létezik.
    Ha be kell felyezni a politikai utalásokat, le lehet zárni a topikot is mert elveszti értelmét, témája lényegét.
  • másikisvan
    #246
    Kiálts nyugodtan antiszemitizmust. Az sokkal ijesztőbb.
  • Pheel
    #245
    Be lehet fejezni a politikai utalásokat...
  • másikisvan
    #244
    Emellett rengeteg hitelt vettek fel a SEMMIRE.

    Nincs ebben a "qrvaországban" SEMMI.

    Azt mondják kell a nyugdíjra, miközben elvileg mindenki azt a pénzt kapja vissza, amit befizetett a munkásévei során. Mást nem is kaphat és mást nem is igazán várna el.

    Azt mondják, hogy fizetőssé kell tenni az egészségügyet. Minden ember fizette és fizeti a rohadt TB járulékot meg a különböző egészségügyi hozzájárulást stb. Ez az egészségügy soha nem volt ingyenes.

    Azt mondják nem gazdaságos a sok kórház ! Az emberek viszont fizetnek azért hogy sok kórház legyen, és azért is fizetnek hogy legyen ember aki ügyel a kórház gazdaságosságára.

    Az hogy ilyen-olyan trükkökkel ellehetetlenítik a kórházat, csak néhány taktikai húzásnak számít a rendkívül átfogó nemzetvesztő-stratégiában.

    ÉS ITT VAN leírva az hogy hogy is kapcsolódik a nemzetközi helyzet a magyarországi eseményekhez.
  • másikisvan
    #243
    Kicsit jobban kifejtve:

    Az ország vezetői megtömködték a saját zsebüket ahelyett hogy támogatták volna a magyar feltalálókat.

    Az adófizetők pénzének nagy részét "eltüntették", még magyarázatra méltónak sem találják, egyszerűen nincs meg és kész.

    Azokat az értékeket amit a magyar munkások létrehoztak, jelképes összegért eladták. Nem mellékesen ebből a jelképes összegből is csippentettek egyet-egyet.

    Nem elég egyszerűen azt mondani rá hogy és a többi és a többi, és remélem ezt nem sértésnek veszed.
  • másikisvan
    #242
    Szerintem nem elég egy legyintéssel elintézni azt ha egy kontinens (legalább egy) összefog és maga alá gyűr egy országot.

    Nem tudom hogy nem képes megérteni egy ember:

    Magyarországot halálra ítélték, mint Jézust, kereszthalálra, és akár tudatosan, akár tudattalanul de ezt a keresztet hordja becsülettel és javarészt tisztességgel.

    Úgy ahogy írják: Márai Sándor Mennyből az angyal (részlet)

    És elmegy sok ember előtte:
    A Katona, ki szíven döfte,
    A Farizeus, ki eladta,
    Aki háromszor megtagadta.
    Vele mártott kezet a tálba,
    Harminc ezüstpénzért kínálta
    S amíg gyalázta, verte, szidta:
    Testét ette és vérét itta –
    Most áll és bámul a sok ember,
    De szólni Hozzá senki nem mer.

    Lehet itt bármit mondani és lehet az ellenkezőjét is igazság úgy is egy van és azt mindenki érzi belül és tudja és még ha nem is akarja beismerni magának akkor is ott szárad folyamatosan a LELKÉN.

    Aki pedig annyira ostoba hogy ezt meg sem érti az szerintem ne harsogjon.

  • Wescone
    #241
    Egyébként szép estét tagok!
  • Wescone
    #240
    Felülröl kezdeni? Kifelytenéd?
  • Rundstedt17
    #239
    IGEN OLVASD VISSZA MIT IRTAM:).A hazájukban azt csinálnak amit akarnak csak ne jöjjenek ide,tehát ott szedhetnek banánt is:D:).Látod látod nem mondtam hogy mindenért hibásak:D
  • homeless
    #238
    Soha nem mondta még csak hasonlót se.
  • homeless
    #237
    "Vajon mikor jön el az a nap amikor az emberek végre rájönnek a zsidók és liberálisok hazugságaira?"

    "Kit érdekelnének a négereket ha szépen otthon szednék a banánt?"
    Ezt tényleg nem te mondtad, hanem Ronny, de azért helyeseltél rá.
  • Rundstedt17
    #236
    A te stílusodba írva te meg mindig azt hangoztatod hogy a magyaroknak kéne afrikába vándorolni és a négerek sokkal okosabbak nálunk.
  • Rundstedt17
    #235
    Off:Én ilyeneket nem írtam:D!Azt írtam a holokauszt nem úgy történt ahogy reklámozzák a zsidók nem 6 millió,a négerekről amerikai tudományos kutatások eredményeit raktam fel,olyat sem mondtam hogy gyapotot menjenek szedni ez csak is a te kijelentésed.csak azt mondom ne vándoroljanak be.TEHÁT HOL ÍRTAM:NÉGER CSAK GYAPOTSZEDÉSRE?HOL ÍRTAM MINDEN ROSSZRÓL ZSIDÓK TEHETNEK,HOL ÍRTAM NÉGER MENJEN GYAPOTOT SZEDNI?HA NEM TUDOD ÍDÉZNI SZÓSZERINT EZEKET AKKOR RÁGALMAZÁSNAK KELL VENNEM AMIT MONDTÁL.
  • sz4bolcs
    #234
    hozzá kell tenni, hogy "csak általánosságban" :D
  • homeless
    #233
    Te hangoztatod állandóan, hogy a cigányokat utálod(ezzel egyet értek), a zsidók tehetnek minden rosszról, a négerek meg menjenek gyapotot szedni mert az iq-juk miatt más munkára alkalmatlanok.
  • sz4bolcs
    #232
    Én meg csak a rendes értelmes állatokat szeretem. A többi mehet a pacalba, vagy húzzák végig a placcon..
  • Rundstedt17
    #231
    Igen a rendes értelmes embereket.
  • Rundstedt17
    #230
    Ezt a hülyeséget hol olvastad?:D.
  • homeless
    #229
    Ő csak az árja fajt szereti.
  • homeless
    #228
    Ezt meg honnan szeded? Kb akkora baromság mint az összeesküvés elméleteid. Rengeteg sorozatgyilkos állatokkal kezdte, általában még gyerek vagy kamaszkorban.
  • sz4bolcs
    #227
    Olvastam valahol. A viccet félretéve. Te szereted az embereket?
  • Rundstedt17
    #226
    Kitől hallottad buddhista szerzetesektől?:D:D.Nem vagyok kannibál,szóval próbáld ki saját magad
  • Rundstedt17
    #225
    te meg nagy szamár:D!
  • sz4bolcs
    #224
    Csak azért, mert állítólag a húsuk íze hasonlít a szárnyasokéra.
  • immovable
    #223
    csacsifiú :)
  • sz4bolcs
    #222
    Abba meg már bele sem merek menni, hogy mi van, amikor valaki az állatokat és az embereket is szereti. Te szereted az embereket?
  • sz4bolcs
    #221
    Az már nagyon rossz kombó lett volna, ha az állatokat, és az embereket is utálja.
  • Rundstedt17
    #220
    Visszafordítható megállítható és igazad van minől később történik meg annál nehezebb lesz,magyarán annál tovább fog tartani.Teljességgel inkompetensek a mai vezetők,mindezek fellett ERKÖLCSTELENEK.Csak az a kérdés hogy szánt szándékkal csinálják vagy ostobaságból?Hogyan is fejezhetném ki szemléletesen?Azt kell mondjam beteg az egész társadalom és magától értetődik egy beteg társadalomban semmi sem müködik jól.A betegség gyógyítását felülről kell kezdeni...
  • Rundstedt17
    #219
    Általában a legtöbb örűlt sorazatgyilkos diktátor imádta az állatokat ezzel szemben az embereket nem...Úgyhogy TE hülyeséget beszélsz
  • immovable
    #218
    Ez így van!!!
  • PrasCo
    #217
    Aki pedig veletek nem ért egyet, az rögtön nácizó, fasisztázó. Ügyes, amúgy, nektek is van valami mögé bújni... nem annyira tökéletes, mint a kissebbségeink rasszistázása, de azért ti sem panaszkodhattok. ^^

    Amúgy alant is sok helyütt olvasható, hogy hány és hány sebből vérzik az ország mind úgy, mint az államszervezet, mind úgy, mint a társadalom. Engem az érdekelne, szerintetek záros határidőn belül megállítható-e a folyamat, neadj'sten visszafordítható? Magyarul, van-e reális esély (azt már nem is kérdezem, hogy a "mi generációnk idejében...") mondjuk száz éven belül egy élhető országot csinálni a süllyedő szarkupacból, kábé olyant, amilyenről Oláh drága énekelt; vagy ez már menthetetlen?
    Én úgy látom, nem egy olyan probléma van, amelynek megoldásai olyan lépéseket követelnének, amelyekhez a komplett politikai palettánk inkompetens, töketlen és szakszerűtlen. Amellett, hogy gerinctelen. Alapvetően ezzel "csak" az a probléma, hogy "kifutunk az időből", és a problémák hatványozódnak, újabbakat szülnek, amik megint félmegoldásokkal lesznek eltussolva, stb.

    Én szeretem ezt az országot, méginkább a szűkebb hazámat; de az, hogy csak egy példának a millió közül, a "saját" kisvárosomon nem tudok végigmenni lassan úgy, hogy ne kössenek belém / szóljanak be, az annyira nonszenz, hogy hihetetlen. Van egy olyan gyanúm, hogy amint lehetőségem adódik rá, én lelépek innét...
  • Wescone
    #216
  • Z
    #215
    Alapvetően szerintem azzal van baj, hogy nem vernek elég önbecsülést, és tisztességet a magyar emberbe, amíg felnő. A sopánkodás "apáról-fiúra száll". Mindenki nyafog, hogy itt már sosem lesz jobb az élet. Sokan a tehetségesebb emberek közül elmennek külföldre (mint pl GArch), amivel amúgy teljesen egyetértek annak fényében, hogy itthon most gyakorlatilag ugyanazért a munkáért, de még a kevésbé megbecsültért is alacsonyabb életszínvonal érhető el, mint tőlünk nyugatra. Mindenki a saját dolgaival van elfoglalva, nincs összetartás. Sőt, széthúzás, bizalmatlanság van az emberekben. De miért is lenne másként, ha egyszer félni kell az utcán, félteni kell a szeretteket, mivel a közbiztonság nem az igazi. Ezen kívül iszonyatosan sok pénzt visznek el az ember béréből adók formájában. És még ott van az ezerszer is puffogtatott nyugdíjbomba kérdése. Amit mások is mondtak, hogy Románia gazdasága hamarosan beéri a miénket. Az egykori EU tagjelöltek közül eminensből sereghajtók lettünk mára. stb

    Szóval a kilátások nem éppen derűsek. És emellé jön még a zsigerből jövő pesszimista hozzáállás a nép zömétől. Talán ezért fordul be a magyarok többsége.
  • Wescone
    #214
    Ne cigányozzátok a romákat mert megsértitek a cigányokat!
  • Z
    #213
  • immovable
    #212
    örülök, hogy örülsz :)
  • immovable
    #211
    akkor ezt oktasd a nemzetnek mert nem megy neki