330
Miért van az, hogy tőlünk nyugatra az emberek kedvesek, nyitottak, nem méregetnek az utcán, nem olyan feszültek vagy idegesek mint mi, kelet-európaiak?
  • másikisvan
    #290
    Letagadnád a saját történelmed ?
  • másikisvan
    #289
    Akkor még inkább rá jellemző.
  • sharpshooter #288
    lehet menni indexre, ott lehet politikai szemszögből vizsgálni, itt meg maradhat a szociológiai és történelmi szempont...

    vagy ellehet köszönni az SG-től
  • Wescone
    #287
    Hidd el, több szemszögböl vizsgálom a próblémákat mint te azt gondolnád.
  • másikisvan
    #286
    Ja és az probléma: kelet európai befordultság.

    Azt gondolom hogy mi is egész más szemszögből vizsgáljuk ezt a problémát...
  • sharpshooter #285
    szerintem csak a végtelen ürességre és magányra akart utalni, írhatott volna borsószemet is
  • sz4bolcs
    #284
    Meg nem is az sg, hanem egy topic.
  • sharpshooter #283
    [nagy]Miért van az, hogy tőlünk nyugatra az emberek kedvesek, nyitottak, nem méregetnek az utcán, nem olyan feszültek vagy idegesek mint mi, kelet-európaiak?[nagy]
  • Wescone
    #282

    Ez úgy hangzott: hál'istennek nekem nem kell törődnöm vele.
    Dugd vissza a fejed a homokba és oltsd el a lámpát is...
    Jó éjszakát!
  • másikisvan
    #281
    Csak azt értsd meg hogy nem politika !

    És még neki van elektron az agya helyén ?

    (A tudomány mai állása szerint nincs pattogó elektron...)
  • másikisvan
    #280
    Igaza van wescone-nak. Az igazság magáért beszél.
  • G_ArchAngel #279
    Én kérek elnézést!

    Sajnálom, hogy 30 éves elmúltál és az agyad helyén pattogó elektron nem tudja levetíteni Neked, hogy az SG elzárkózik a politikai eszmecseréktől, még közvetve is.

    Csodálom, hogy írni tudsz, nemhogy egy adott problémát más szemszögből vizsgálni...
  • sz4bolcs
    #278
    Elnézve mind a topicot, mind az irl helyzetet, lesz még magyar-magyar gyilkosság..
  • Rundstedt17
    #277
    Tehát magyarul ha rabolnak türjük?Elégedjünk meg vele hogy kizsákmányolnak?
  • G_ArchAngel #276
    kit érdekel, ha most Lengyel-Magyar Köztársaságként Európa harmadát elfoglalnánk, bivalyerős mezőgazdasággal?

    ettől függetlenül nem biztos, hogy nem lenne befordultabb nemzet a mienk, mert ami van, az soha nem jó, mindig a jobb kellett...
  • Wescone
    #275
    Te korlátolt kis jószág te!
    Hozzászólások alapján ez a topik még csak most indult, te meg úgy beszélsz róla mintha több ezres nagyságrendü hsz.-os topik volna.
  • Wescone
    #274
    Én már be is fejeztem.
    Sok emberrel ellentétben én nem kivánom másra eröltetni a véleményem és befolyásolni sem akarok senkit.
    Azon azonban el lehet gondolkodni amit irtam
  • másikisvan
    #273
    Anjou... HAHAHA

    De szép magyar név.

    Az Árpád házi királyok nagy része összesküvés, gyilkosság áldozata lett.
  • Rundstedt17
    #272
    Pontosan
  • másikisvan
    #271
    Lényeg a lényeg ki ki állást foglal, ki a igazság ki az igazságtalanság mellett.

    Teljesen felesleges mellébeszélni !
  • G_ArchAngel #270
    nem kellett ide tatár és török, ölte a magyar saját nemzetét, mióta írjuk a történelmünket...

    azt hiszed, hogy Nyugaton vidám volt az élet, Napóleon csak végigpiknikezte Európát?

    megvolt e lehetőségünk, hogy Európa egyik legnagyobb hatalma legyünk, nem a török vette el tőlünk, a belső viszályok már az Anjou-k alatt kikezdték ezt az országot...
  • Rundstedt17
    #269
    Való igaz:D
  • másikisvan
    #268
    Mégis mondd már meg kit szeressünk vendégként ?

    Az angolt vagy a franiát vagy a németet ?

    Tudom én, nincsen kollektív bűnösség, minket mégis az alapján ítéltek halálra hogy úgy mondjam.

    Jó hogy a kapát nem állítják a nyakukba, nehogy már még babusgassák is őket.
  • Rundstedt17
    #267
    Oh hát persze igazad van minden a mi hibánk:D!Mi tehetünk róla mi egy génhibás nyamvadék nép vagyunk semmit nem érünk csak sírni tudunk,ugye nem felejtettem ki semmit a véleményed összefoglalásából?
  • másikisvan
    #266
    Te próbálsz engem kielemezni de nem is ismersz !
  • G_ArchAngel #265
    Te meg korlátolt és buta, sokkal rosszabb gazdasági helyzetben lévő országokban lévő emberekről tudja a világ, hogy mennyire vendégszeretőek, közvetlenek és vidámak...

    Őket igazán kizsákmányolják, megalázzák és éheznek, mégsem sírnak, hogy nem jutott másra csak Suzuki-ra, pedig a szomszédnak Thalia-ja van.

    Ők miért tudnak segítőkészek, tisztelettudók, udvariasak, mosolygóssak lenni? Pedig legtöbben azt sem tudják, hogy mit hoz a holnap...

    Amit csinálsz, az a tipikus magyar mentalitás: mindent rákenni valamire, mert az önvizsgálat büdös...
  • másikisvan
    #264
    Középkor ?

    Jött a tatár de nem jött az osztrák se a német se a francia.
    Jött a török de nem jött az osztrák se a német se a francia.

    Aztán jött az osztrák is. Aztán meg ami jött az már antiszemitizmus.
  • másikisvan
    #263
    Azért mert olvastam immovable üzenetét és úgy látszik nem érti hogy miért tartunk most ott ahol.

    Elhiheted hogy elég "klafa" gyerek az a magyar.
  • másikisvan
    #262
    Nem érted hogy nem a politika ?

    Te vagy egy kicsit szűk látókörű !
  • G_ArchAngel #261
    segítek: a magyar soha nem volt vidám nép, már a középkorban is borba fojtottuk a bánatunk, pedig akkor nem volt Trianon/Horty/rendszerváltás...

    kicsit szűklátókörű vagy, nem kellene mindent a politikára fogni...

    az meg végképp érdekes, hogy a vitákon túl tegnapig eléggé politikamentes volt ez a topic, de megint egy-két trollnak bepörgött az agya...
  • másikisvan
    #260
    Még annyit csak hogy mindenki értse: (VAGYIS a gyengébbek kedvéért)

    Nem politika, hanem az ország vezetése irányítása de nagyon kifejező itt a terelés szó is több értelmében is.
  • másikisvan
    #259
    Mindegyikőtök nyakán ott van lassan kétmillió forint adósság úgy hogy nem is dönthettetek róla hogy kell e vagy legalább arról hogy mire költsétek.
  • másikisvan
    #258
    Akkor abban mi a politika hogy kiraboltak minket ?

    Ez nem politika ez egyszerű rablás.

    Ha neked nem nyomják oda a kést a nyakadhoz és úgy fosztanak ki akkor már nem is fáj ?!
  • másikisvan
    #257
    Egyszerúen értelmetlen bármit is írni nektek, és ennek két oka van:

    Annyira ostobák vagytok hogy nem értitek. Vitatkoztok írtok a kelet-európai befordultságról, de nem az okokat hanem az okozatokat vizsgáljátok.

    Vagy van elég értelmetek felfogni de szándékosan nem vesztek róla tudomást, próbáljátok minden szinten kiszűrni hogy még csak a látokörötökbe se kerüljön. Erre írtam hogy úgyis ott fog motoszkálni a lelketekben.
  • Pheel
    #256
    Engedd meg, hogy egy általam elismert ember szavait idézzem:

    "...a sajtó- és szólásszabadság negatív szabadság: azaz aki talál magának újságot, tévét, blogot, portált, ahol szívesen látják és elmondhatja a véleményét, az mondhasson, amit akar, igen laza megszorításokkal.

    A sajtó- és szólásszabadság nem jelenti ugyanakkor azt, hogy bárkinek is alanyi jogon járna saját tévé, napilap, akármi: nem, nem jár. Persze ha akar, nyit egy blogot, ma már ez nem akadály, ingyen van..." Forrás

    Ismétlem: az SG nem tűri a politikai tartalmú megnyílvánulásokat. Ennek fényében fórumozz tovább, vagy vállald a következményeket!
  • G_ArchAngel #255
    igen, csak az egyszerű embernek mindig kell egy farkas, amit kiáltani lehet...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    OFF
    amúgy a sok okos elgondolkodhatna azon, hogy Olaszországban vagy Franciaországban milyen a p*litikai közélet és akkor próbálják ráfogni, hogy miért ilyen az emberek hangulata...
    ahhoz képest nálunk béke és szeretet van...
    ON
  • Darkon
    #254
    A "kisember" mehet az index-re origo-ra meg 500kulonbozo forumra politizalni. SGn nem lehet politizalni(szerencsere).
  • G_ArchAngel #253
    ne haragudj már, de megint elmész a politika felé pedig SG alapszabálya szerintem egyértelműen állásfoglalt ebben a témában...
  • Wescone
    #252
    "...de vidéki ismerőseim magasról sz*rnak rá..."

    Na ez Magyarország legsúlyosabb próblémája!
    A politikai, gazdasági helyzet nem csak egyesek problémája, hanem mindenkié. Amig nem érti meg ezt mindenki, vagyis a nagytöbbség addig nem is várható semmiféle változás semmilyen téren.
  • Wescone
    #251
    Amiröl te beszélsz az nem befordultság hanem neveletlenség, rosszindulat.