330
Miért van az, hogy tőlünk nyugatra az emberek kedvesek, nyitottak, nem méregetnek az utcán, nem olyan feszültek vagy idegesek mint mi, kelet-európaiak?
  • Pretorian
    #330
    Jahh...az okokat keressük, a következményeket szenvedjük...
  • Rundstedt17
    #329
    jaja a betegség tüneteit nem az okát:)
  • Wescone
    #328
    Ezek olyan érvek melyek elött fejet kell hajtanom.
    Én ugyan nem vagyok már "fiatal" de heves vérmérsékletü igen. Viszont a józan szóra én is hallgatok és te nagyon eltaláltad a hangnemet amellyel megszólítottál.
    Az utóbbi hsz.-okat olvasva egyértelművé vált, hogy ti nem a befordultság okát, hanem sokkal inkább annak következményeit, megnyilvánulásait vitatjátok. Ha korábban veszi valaki a fáradságot és felhívja erre a figyelmem egész biztosan elkerülhető lett volna a balhé.
  • aadam
    #327
    hál égnek nekem nem loptak még el a tárcám meg a többi cuccom.és vipera se kell így nekem.hála égnek győrbe nem lopnak annyit és emiatt nem nézek minden gyanus embert tolvajnak és nem is valami nehéz tárgyat szoktam fogni a kezembe.
  • immovable
    #326
    nem kell beszarni nem vagyok paranoiás :D
    csak túl sok szart láttam már ahhoz, hogy megbízzak akárkiben is
    tehát én alapból bizalmatlanul állok mindenhez, innen már max csak jól jöhetek ki :)

    amúgy a vipera mindig ott figyel a kocsiban biztos ami biztos :)
  • Pretorian
    #325
    Teljesen egyetértek.
    Az én problémám az, hogy ha segítő szándékkal próbálok közelíteni valakihez, és elutasítással, vagy ellenállással találkozom, egy pillanat alatt elszáll belőlem a segítő szándék, és én is ugyanolyan befordult, frusztrált ellenszenves mikulássá változom, mint ők...
  • Z
    #324
    Mindig háttal a falnak állok, nem engedek másokat a hátamba kerülni. Ha úgy kell állni a sorban, akkor is inkább oldalt állok, és folyamatosan pásztázom a környezetem. Kezem közben a nálam lévő dolgok közül a lehető legkeményebb, és legsúlyosabb tárgyon van...vagy lehet, hogy csak túl sok rendőrségi hírt olvasok a rablásokról?

    Nem parázs vita volt amúgy, mint az ilyen bűncselekményeknél az a figyelem elterelésére használatos, hanem csak egy szóváltás.
  • immovable
    #323
    előre engedted? jó csaj volt? :D (csak vicceltem)

    én mikor ilyen vitát látok, általában a kezem a pénztárcámra teszem, láttam már egy-két elterelő kamu veszekedést, közben a hátul lévő tag meg lopta a tárcákat
  • Z
    #322
    Ja és hogy a topikhoz is hozzászóljak:

    Nem véletlenül vagyok előzékeny az utcán, próbálok segíteni az embereknek, mégha totál idegen is. És miért? Hátha jó hatással vagyok rá, hátha egy picit ő is segít majd valakinek.

    Ma mikor a postán iszonyatos sor volt, és mindenkiben olyan feszültség tombolt, hogy érezni lehetett a szagát a levegőben, akkor ki is robbant egy vita tolakodás miatt. Szem-, és fültanúja voltam, hogy a középkorú nő és faszi összeszólalkozik előttem. Mivel egy rakás számlám/csekkem volt, és még ÁFÁ-s számlát is kértem, a mögöttem álló lányt megkérdeztem, hogy siet-e, mivel látom, hogy csak két csekk van a kezében. És ha akarja, szívesen beengedem magam elé. Akkor nem kell plusz 5 percet várnia. Nagyon hálás volt. Tudom, nem nagy dolog, de a pasi arca miatt már megérte. Egyből látszott, hogy elszégyellte magát, és elpárolgott a dühe. :)

    Ilyen apró dolgokra gondoltam, mikor korábban írtam, hogy nem megfelelő a nevelés/oktatás/nincs elég önbizalmunk ezért csomó dologtól előre félünk, sumákolunk, stb. Amíg felnő az ember már egy rakás pofont kap az élettől. De igazán csak felnőttként tapasztaljuk meg, milyen is az, ha megrázzák a pofonfát. A többség megpróbál kicsit ártani a másiknak. Ezen próbálok változtatni, hátha mások is így fogják gondolni. Persze csepp vagyok a tengerben, de akkor is megéri...
  • Z
    #321
    Bizonyos szempontból egyetértek veled. De amit itt az utolsó pár hozzászólásban levágtál mindannyiunknak, az nem igazán méltó egy érett emberhez. Azt, hogy a fiatalabbak, pl Rundstedt hogyan reagál néhány dologra, be kell tudni annak, hogy fiatal, és heves vérmérsékletű, izgága még, stb. De neked már komolyabban kéne tudni viselni az ilyen fórumvitát. Valóban van személyeskedés is, de itt konkrétan talán nem a te személyed ellen irányult a figyelmeztető fenyegetés, hanem ama viselkedés ellen, amitől a parázs vita kirobbant. Nem vagy hajlandó elfogadni a másik véleményét, OK. Az ignorálás egy vitában megengedett. De könyörgöm...van egy olyan kikötés, hogy ne politizáljunk. Ez vedd figyelembe, kérlek!

    Az, hogy a fociról beszélünk, még nem focizás. Igaz...de a politika az más egy picit. ;)
  • Voltan
    #320
    "Amit csinálsz, az a tipikus magyar mentalitás: mindent rákenni valamire, mert az önvizsgálat büdös... "

    Na, ez kurvára igaz. Asszem, itt van a kutya elésva.
  • Wescone
    #319
    Sok minden nem úgy alakul ahogyan azt eltervezik.
  • immovable
    #318
  • sz4bolcs
    #317
    kissé irónikus, hogy mindez a fiúk lányok kapcsolatokban történik. :)
  • tugyiti
    #316
    zárható
  • Wescone
    #315
    Úgy látom személyes üggyé kezd fajulni a dolog.
  • Pheel
    #314
    #256

    Menj, nyiss egy blogot, oda írhatsz, amit akarsz! Más kérdés, hogy senki nem fogja olvasni...
  • Wescone
    #313
    Szóval mostmár magát a szót is tilos kimondani.
    Súlyosabb a helyzet mint gondoltam...
  • Pheel
    #312
    A politikára utalás is politizálás. Utoljára szóltam.
  • Wescone
    #311
    Részedröl az kitüntetés!
  • G_ArchAngel #310
    Szánlak...
  • Wescone
    #309
    Látom, képtelen vagy felfogni...
    Az utalás volt rá, nempedig politizálás.
    Do You Understand What I'm Saying??? Igy érthető leszek végre?
    Kétlem...
  • Wescone
    #308
    Ez meg úgy hangzott mintha te itt születtél volna az SG-n.
  • G_ArchAngel #307
    #302
  • Wescone
    #306
    Nehogy már azt mond, hogy amit az utóbbi hsz.-ekben irtam az is politika!
  • immovable
    #305
    hát sokmindent nem tudsz még újreg :D
  • G_ArchAngel #304
    Leírom, sokadszor, hátha eljut odáig...

    Az SG.hu teljesmértékben elzárkózik a politikától, mind a híreket, mind a fórumot beleértve.
    Ha nem tudsz az SG.hu állásfoglalásának megfelelően fórumozni, akkor nincs itt helyed.
    Itt nem arról van szó, hogy X vagy Y mit szeretne, ezt kikötötték az SG.hu fórumszabályzatában. Ha egy fórumozó vagy topic nem tesz ennek eleget, akkor azt kitiltják, illetve zárják.
    Ha gazdasági okokkal alátámasztod, akkor az senkit nem fog zavarni, de eközben ne bíráld és ne mutogass a politikai okokra.
  • Wescone
    #303
  • Wescone
    #302
    Egy szó mint száz nem lehet csak kimondottan szociológiai próblémákra helyezni a befordultságot. És történelmi alapot sem lehet keresni a próblémának. Aki befordultságrol akar beszélni úgy, hogy közben kirekeszti a politikát-, politikai helyzetet azt képtelen vagyok minősíteni is. De a befordultságnak esősorban nem politikai hanem sokkal inkább gazdasági okai vannak. Sajnos manapság a két dolog kéz-a-kézben jár.
  • Wescone
    #301
    "lehet menni indexre, ott lehet politikai szemszögből vizsgálni, itt meg maradhat a szociológiai és történelmi szempont..."

    Nem tudom észrevetted-e de nincs kikötve, hogy milyen szempontbol kell vizsgálni a befordultságot.
  • másikisvan
    #300
    Ha nem tudod összekapcsolni a témával azt amit írtam, akkor már minősítetted is magad.

    Többet nem írok ide mert bebizonyosodott hogy nincsen semmi értelme !
  • Wescone
    #299
    Szoval: elköszönhet az akinek a hsz.-a nem tetszik neked... Valahogy igy hangzik amit az imént mondtál.
    Hát nem mondom, erös vitapartner vagy.
  • Pretorian
    #298
    Plz. mindenki, térjünk vissza a topic témájához.
    Azért látom érkezett sok érdemleges hozzászólás is, azokra majd még reagálok. Gudnájt.
  • Pretorian
    #297
    Nem erről van szó, hanem arról, hogy ez a topik nem erről szól, hanem arról ami a fejlécben szerepel...
  • másikisvan
    #296
    Ha úgy átfogalmazom hogy a topik nálad többet nyom a latba (FONT-osabb) mint az igazság, akkor le sem tagadhatod úgyhogy költői a kérdés.
  • másikisvan
    #295
    A topik fontosabb mint az igazság, grat!
  • másikisvan
    #294
    SÜT ! SUGÁRZIK A SÖTÉTSÉG !
  • nachtwey
    #293
    Pretorian biztos örülni fog, hogy ez miatt zárják a topikját, grat!
  • nachtwey
    #292
    visszaolvasva ennek még nem tetted tanúbizonyságát
    max a kuruc.info szemsögéből világítottad meg eddig a témát

    a te szavaiddal élve: szerintem az életben nem húztad még ki a fejed a homokból
  • másikisvan
    #291
    A POLITIKA A HATALOM ÉS AZ ORSZÁG VEZETÉSÉNEK MEGSZERZERZÉSRE IRÁNYULÓ CSELEKVÉSSOROZAT GYŰJTŐFOGALMA.

    Én azt kifogásolom ahogy a politika által hatalomra került politikusok akik egyébként KÉPVISELŐK, rosszul, sokszor szándékosan hátrányos helyzetemet előidézve hozták meg döntéseiket.