27
  • G_ArchAngel #27
    Zajban?
    Az igaz, azt nehezen lehetett volna, pezsgőt bontottam mikor végre eladtam...

    (megjegyem tényleg jó gép volt, csak ISO 100 felett túl lisztes volt az akkori konkurenciához is képest)
  • KLT
    #26
    "Szerintem a Pana csak gyártson TV-ét DVD-ét..."
    És videokamerát, és fényképezőgépet :))
    Az hogy kinek hol kezdődik a fényképezőgép, az az illető elvárásaitól, igényeitől függ.
  • GHOST7
    #25
    Szerinetm itt utána kellene olvasgatnod.
  • babajaga
    #24
    Hallottál a Panasonic FZ 20-ról? Egyetlen gyártó kezdve a Canonnal meg se tudta közelíteni.
  • I.C.ram
    #23
    Én nem rég vettem egy Pana Lumix DMC-FX12-t. Nagyon jó képeket csinál. Egy hátránya van, hogy az lcd ótvar szar felbontású :( Először azt gondoltam, hogy kell a francnak jó lcd, úgysem azon fogom nézni a képeket, aztán rájöttem, hogy csomó képen nem lehet kiszúrni a hibákat, mert gyenge a felbontása az lcdnek, és íyg nem tudja az ember, hogy mely képeket lenne érdemes újralőni, csak ha már otthon, a céltárgytól kmekre van :(
  • chm
    #22
    GHOST7 olvasd el még 1x a cikket :) Kis Kompakt fénykéápezőgépekről van szó :)
    Sztem jó gépek a lumixok, nekem is van 1 TZ-2 és meg vagyok elégedve vele.
  • GHOST7
    #21
    Szerintem a Pana csak gyártson TV-ét DVD-ét
    fényképezőgépek a canonál kezdödnek Ég és föld a 2tö .
    suszter maradjon a kaptafájánál.el lehet gondolkodni
  • rigidus
    #20
    Koszi
  • babajaga
    #19
    Az a jó ha legalább a lencse közepe fölött van mert akkor csak egyirányú az eltérés (parallaxis).Ha belenézek a keresőbe így csak magasabbról látom a képet oldalírányú eltérés nincs. Ez természetesen csak az átnézeti keresőre vonatkozik. Az EVF-re nem ott az a jobb ha a gép bal szélén van.
  • rigidus
    #18
    A multkor mar kerdeztem, de a valaszadom felreertette a kerdest, en pedig tul keson mentem mar vissza a topikba es az addig szep lassan elneptelenedett, igy ujra megkerdeznem, hatha valaki ki tud segiteni vele.

    Az ominozus cikkben (mar nem emlekszem melyik volt) a cikkiro eppen szemugyre vett egy gepet es dicserte a keresojet, hogy "vegre" rendesen kozepen van, nem pedig a szelen/sarkan a gepnek, en pedig meg kerdeztem, hogy ez miert jo. Aztan valaki eppen az ellenkezojet valaszolta meg a kerdesemnek, hogy miert jo az ha a szelen van (nem maszatolom ossze a kijelzot, ami azert elotte is vilagos volt).

    Szoval, az vilagos, hogy miert jo ha szelen van, de megkerdeznem megegyszer, hogy miert jo az ha kozepen van?
  • Möci
    #17
    "Rengeteg rossz bemozdult...."
    -Ebben igazad van.
  • rumos
    #16
    az FZ sorozatban is kihozhattak volna egy HD videós gépet.
  • babajaga
    #15
    Nekem DSLR-em van és összekenem a monitort de annál lényegesebb hogy a keresőben mindíg jobban lehet látni az élességet és a géptartás is stabil. Rengeteg rossz bemozdult kép készül amiatt hogy sok gépet csak magadtól eltartva lehet használni.
  • KLT
    #14
    De, jól értelmeztem, és én is erre gondoltam, már a legelején is, amikor beleszóltam.
    Legfeljebb rosszul fogalmaztam. Az előző hsz.-em végére talán odafért volna még egy ilyesmi mondat: "éppen ezért hiányolom rettentően a kukucskát ezekről a gépekről".
    Akkor egyértelműbb let volna... mind1.
  • mikloss
    #13
    Nem pont fordítva... ha nagyon süt a nap akkor nem használom az LCD-t hanem ehelyett a "kukucskát"(félreértelmezted)! A legtöbb kompakton általában nem kihajtható-forgatható a kijelző szóval az kilőve...

  • KLT
    #12
    "... ritkán használom a kompaktomon az optikai keresőt (kukucskát ) mert ha belenézek az orrom állandóan hozzáér az LCD ..."

    Nálam ez nem okoz gondot, mert ha belenézek a kukucskába (ami egyébként nem optikai, hanem egy kis LCD van abban is) a jobb szememmel, a gép széle éppen az orrom mellett van (elég széles az arcom? )
    Egyébként az LCD ilyenkor be van hajtva, sőt, csak akkor hajtom ki, ha kell.

    "...Csak akkor használom ha verőfényes a napsütés ..."
    Pontosan ez az!!! Mert ekkor SEMMIT nem látsz az LCD-n.
    Én megőrülnék, ha úgy kéne fényképezni, hogy nem látom legalább képkivágás szinten, hogy mi lesz a képen.
  • mikloss
    #11
    Én ritkán használom a kompaktomon az optikai keresőt (kukucskát ) mert ha belenézek az orrom állandóan hozzáér az LCD képernyőhöz és nyomja, bemaszatolja (egyszóval kényelmetlen) stb. Csak akkor használom ha verőfényes a napsütés vagy lemerülőfélben vannak az elemek...
  • babajaga
    #10
    A kukucska hiánya azért is baj mert így nem lehet archoz szorított géppel és mellkashoz szorított kézzel fényképezni. Én pld soha nem fényképezek úgy hogy tudom hogy a stabilizátor működik, hanem mintha nem is lenne.
  • KLT
    #9
    Teljesen ráálltak a hatalmas LCD kijelzőre, kukucska már nincs is...

    Próbált már a fejlesztők közül valaki verőfényes napsütésben fényképezni?
    Mert tuti, hogy a polgár ilyenkor alig valamit (ha nem semmit sem) lát a kijelzőn...

  • Cleanx
    #8
    Ezek a gepek tokeletesen megfelelnek ha nincs lehetoseged a nyakadba akasztani egy tukorreflexes gepet.
    Flickr-en Panasonic DMC-TZx szerias gepek kepei
    Panasonic DMC-TZ1 Sample movie: 640 x 480 pixels @ 30 fps(nekem is van egy ilyenem )
  • Cat #7
    Most van a PMA, most jelentik be az egész éves termést. Fél éven át egy új se lesz, csak mutatóban.
  • babajaga
    #6
    Most itt nem fényképezőgépről van szó? Mert egy autótól senki nem kívánja meg hogy csúcsforgalomban a levegőbe emelkedjen és repüljön tovább. A sok fényképezőgépről meg annyit hogy kevesebb több lett volna.
  • Flashy
    #5
    jók ezek arra amire valók, nekem még mindig a választékkal van gondom és nem az hogy túl kicsi.
    Kilenc új Kodak fényképezőgép
    Kilenc új Olympus fényképezőgép
    Nyolc új Sony fényképezőgép
    Nyolc új Panasonic fényképezőgép
    plusz amiket egyesével jelentenek be... ki tud ebből választani?
  • Gerygrey
    #4
    Másik nagy pirospontot a videófelvételért érdemel: az új modell már 720p HD (nagyfelbontású, 1280x720 pixeles) filmfelvételt is lehetővé tesz

    Könyörgöm, egyszer töltsetek már fel egy ilyennel készült "HD" videót, mert baromira kíváncsi vagyok.

    Először nem a normál, ~50 éves PAL szabvány minőségét kellene elérni?
  • mdesign83
    #3
    Nekem van egy TZ-1-esem... elég jó képeket és videókat csinált már az is.
    De zabálja az aksit videókészítés közben... kiváncsi lennék, h hány akksival töltenék meg HD filmmel egy 4GB-os kártyát
  • G_ArchAngel #2
    Talán egy hétköznapi családnak nem is kell több, hogy a számukra fontos emlékeket megörökítsék...?
  • Gabe Dearborne
    #1
    Szép játékszerek. De semmi több.