116
  • JASON13
    #116
    Egyszerűen hihetetlen hogy nálunk nem adnak szinte semmilyen horrort... TÉNYLEG enhyire agyalágyultakkal vagyunk körülvéve (előre horrorosok) hogy csak az animáció hoz sikert? nem értem... mindenki csak a mesét nézi?
  • pinter007
    #115
    Szerintem jó film.Nem a brutalitása amugy sem a lényeg,hanem hogy mondjuk a sztori olyan jól meg van irva hogy a legvégéig szinte nem is jössz rá semmire.Az már más kérdés h sok dolgot durván ábrázolnak benne,de nem ettöl fogok "bekattani".Szerintem egy 18-as besorolás elég lett volna.
  • quentit
    #114
    Megvan: kellene önpusztítás adó :)
  • quentit
    #113
    Na, ezzel az X kategóriával egyetértek :)
    Mint ahogy a 25%-os "erőszak adóval" is. így van ez pl. a dohánynál is: fizess sokat, ha ölni akarod magad :)
  • Lipi1980
    #112
    Jigsaw bácsi elintézte
  • 5c0rp330n
    #111
    A Fűrész 4 öncélú öldöklés? :S Mit néztek ezek? Az első 3 percet leszámítva egy cseppet sem durvább a többinél.
  • FangoBalint
    #110
    Meg tudnátok nekem mondani melyik az az 5 film ami X-es besorolást kapott itthon? Nekem csak a Cannibal Holocaust, ás a Halál 1000 Arca ugrik be!
  • winnie
    #109
    "De sajnos idetéved egy rakás BAROM, aki fikázza a másikat, mert ebben élik ki magukat. Szánalmas"

    és te mit csinálsz, kérdem halkan?
  • BobaFett
    #108
    látom ez az öncélú szó nagyon tetszik itt a többségnek :D
  • ch13
    #107
    Sokan azért sírnak, hogy az emberek nem mennek moziba, most itt egy siker film, de ezt letiltják, hogy egy ember se mennyen moziba még véletlenül se.
  • Yurij
    #106
    Nem értem miért nem lehet ezt be muttatni.Aki szereti az ilyen filmeketnézni miért ne nézhetné?Ettöl senki nem lesz tömeg gyilkos vagy valami aberált dühöngö állat.
    Jéééézuuuss mária ne menjünk már vissza a 60 évekbe ahol a sátán zenéje volt a rock&roll.Ezt senki nem gondolja komolyan,szerintem.
    Akkor én meg tiltasam be a szerelmes sorozatokat és filmeket.Ami a emberek tudatos agyi manipulácioját bénitja le.Joe a lovász fiu belle szeret Máriába a földbirtokos Huan Pedró lányába és egymáséi lesznek a 5678 részre.Nekem meg az a szar film,és hozzá teszem az sokal rombolobb hatású az emberi társadalomra nézve mint ezek a filmek.
    Ellég ha csak abbol indulunk ki hogy mennyire anyagiasok mostanában a gyerekek az iskolában.Lenézik a másikat mert az nem olyan körülmények között él mint Mozes papa kedvence Ábelka.Korhatárt igenis be kell tartatni a mozikban és nem be engedni senkit se az ilyen és se a Amerikai Pite szerü filmekre ha nem tudja igazolni hogy ö elmult 12,16,18 éves.Ennyi lenne az egész.Nekem még soha nem fordult meg a fejembe hogy bár kit is megszadizak vagy meggyilkoljak.Csak azért mert Zombi Filmeket meg fürész filmeket néztem.Aki nem birja ne üljön be ilyen filmre ennyi.
  • Lipi1980
    #105
    Kár hogy az emberek nem arra használják a fórumot, amire való: megosztani a nagyvilággal a saját véleményed!!!!
    De sajnos idetéved egy rakás BAROM, aki fikázza a másikat, mert ebben élik ki magukat. Szánalmas
  • pann
    #104
    Nem neked szántam csak úgy eszembe jutott olvasgatva a fórumot.
  • koschwarz
    #103
    téma lezárva.
  • Skyline
    #102
    De mondjuk tök felesleges nekem vagy bárkimásnak védeni itt a filmet betokosodott agyúakkal szemben akik a film brutalitásán nem látnak át,és csak azt hajtogatják hogy"jajdevéres,jajdebrutális,miértjónézni a szadit"stbstbstb...
    Aki nembírja nenézze,de akkor véleményt se nyilvánítson olyanról amihez tényleg lilagőzös fingja sincs!
    Amúgymeg akinek a brutalitás a baja segítek: ez egy film,színészekkel,valószínüleg rengeteg jelentet többször felvettek,mert az eer hajlamos elröhögni adott szituációkat,nemhinném hogy bárkinek bármi fájdalma is történt volna...Ha brutalitást akar valaki nézni az bőven talál valódi élőemberlefejezést és egyéb szemetet a neten...
  • Skyline
    #101
    Elöbb nézd végig mind a 4 részt max tekerd át a brutális részeket aztán nyilat sajnálkozzál azon,hogy én ezt csavarosnak tartom...:)
    A 4 az ami elmagyarázza hogy valójában mit miért...
    Ezzel az öncélúval való dobálózást fejezzétek már be mert nemtudom ki kezdte el,de valahogy igencsak nemtudja mit jelent...
    De tessék egy lehetőség: Mitől "öncélú" ez a film?:)
    De lehetőleg olyan ember írja le aki nem maximum 1-2 részt nézett meg/belebelenézett/megse nézte mert brutálisnak vélte,mert innentől kezdve az egész témáról gőzeköze nem lesz...:)
  • Broafka
    #100
    ha ezt a kommentet nekem szántad, akkor én nem értem, hogy jönnek ide a macskák?
  • maestro85
    #99
    Jó a szó! :) Én is annak tartom. Sajnos vannak akiknek nagyon tetszik, de nem értem miért? Egy ilyen szörnyűség, tudatt alatt is hat az emberre. Még arra is aki úgy gondolja, hogy rá nem.
  • pann
    #98
    bezzeg kismacskát vízbe fojtani az nem öncélú erőszak, az művészet, sőt még díjjazuk is. Na kik is akkor a betegek?
  • Broafka
    #97
    Ez egy beteg film, nekem nem tetszett, nem miértem miért jó azt nézni hogy mások szenvednek :(
  • Metamorfo16
    #96
    AZTA! Azta mekkora paraszt vagy, már ne haragudj...:) (vagy csak 10 év alatti, nem tudom eldönteni)... Pl.: a "házban" szó az nálad "házba" (hol kérdésre -ban, -ben toldalákos válasz ugye... általános iskola 2. osztály....)... ugyanez a "részbe" és a "parkolóba" szavaidra...... A "megijedni" szót pedig "j"-vel kell írni, és nem "ly"-nal..... A kazetta nem a beléből, hanem a gyomrából került elő.... de végülis mind1... Neked is a seggedben van az agyad, nem a fejedben xD... Tanulj meg magyarul, ha kommentelsz ;)
  • Asperot
    #95
    Egy film „normális” embert nem tesz elmebeteggé. Nyugodtan lehet valaki kíváncsi, hisz mindenkiben ott a tudat hogy ez nem valóság. Színészek trükkök stb. Az viszont igaz hogy egy beteg embert tehet kreatívvá de az már máson múlott.

  • koschwarz
    #94
    nem tudom, én úgy vagyok vele, ha egy horrorfilm nem csupán a trancsírozásról szól (motel, láncfűrészes és egyéb baromságok), annak már örülök. igazad van, nem azért ültem le annak idején megnézni az első részt, aztán a többit, mert azt vártam egy amerikai horrorfilmtől, hogy most át fogom értékelni az életem, mert olyat látok majd, hogy húha, de mégsem az jött le a filmből, hogy fogok egy láncfűrészt és lekaszabolom a zombikat (az csak a hullajóban volt jó )
  • koschwarz
    #93
    a BAROM csak te lehetsz, ha végig sem nézted, és úgy próbálod eldönteni, hogy milyen a története.

    a hatodik érzéket kihagytad.

  • Asperot
    #92
    Egyszerűen nem hiszem el hogy ilyen sokan meg akarják menteni a nép lelkét.
    Azok meg külön nevetségesek, akik azt emlegetik ellenérvként hogy nincs mondandója.
    Ilyen filmektől ki várja ezt el? Akármilyen vacak. Nem a mondandóra épít, egyszerűen arra hogy elborzadj és félj. Se tanulság, se semmi. Ezeket gyakrabban találni könyvekben, mint a mozivásznon.
    Akit meg érdekel és 18 az meg miért nem nézheti meg? A nagykorúság sokkal nagyobb butaságokra is feljogosít.
    Csak az első részt láttam, a többi nem érdekel, de el tudom képzelni hogy mások megnézik, akkor is ha nem egy elmebeteg. Úgy is mindenkinek megvan a maga mocska a számítógépén. :)) Jobb ha nem elemezgetjük más érdeklődését………ja.

  • djcom
    #91
    Minek mozi?
    SAW4-nek le lehet tölteni a magyar subos full DVD verzióját.
    Ez pedig az a film amit nem szabad szinkronizálva nézni!
  • 1011001
    #90
    Az egyik barom szerint az a baj, hogy egyáltalán elkezdek ilyet nézni, a másik szerint meg az, hogy nem.

    A Fűrész I.-et végignéztem, és bár értettem a "mondanivalót", a kifejezésmódot öncélúnak tartom. A Fűrész II.-t is megnéztem, az már a szánalmas kategória.
    A Motelt elkezdtem nézni, aztán abbahagytam.

    Ha valaki csavarosnak tartja a Fűrész történetét, azt sajnálom, valószínűleg nem látta a következőket: 12 majom, Közönséges bűnözők, Jákob lajtorjája, A falu, Harcosok klubja. Itt kb. annyi a csavar, mint egy átlagos Agatha Christie regényben: valakiről - akiről nem gondolnád, mert minden érv ellene szól a történet során - kiderül, hogy ő a gyilkos. Utána pedig nyakatekert, erőltetett érvekkel megmagyarázzák.

    Hasonló gondolatmenetre (személyre szabott büntetés bűneinkért) már volt példa más filmekben (lásd korábbi postomat), semmi újat nem ezen a téren se.

    Az első részt kis költségvetésből kezdték forgatni, és azt se tudták, hogy lesz folytatás. Ha valaki kerek egésznek látja az I-IV részeket, az azért van, mert az I. köré írtak még egy rakás szart és befoltozták a hézagokat, amiket nem direkt hagytak anno, csak nem telt tőlük normális forgatókönyvre. Mint említettem: csak a siker miatt készítettek folytatásokat.

    Nem kell többet képzelni az egész mögé, mint aminek készült: tinihorror, csak kicsit több vérrel - ez az egyetlen igazi újdonsága a sorozatnak.
  • koschwarz
    #89
    igen, nekem is ez nagyon bejött, hogy mennyire apró kis részletekben is egybeállt az egész a 4. rész végére...
  • Skyline
    #88
    Ha nem nézted végig a filmet szerintem pont nem kéne itt nyilatkoznod arról hogy mennyire idióta vérben hemzsegő szar a fűrész mivel kb az egész témájához semmi közöd,és azt sem tudod miről szól csak azt látod hogy brutális...
    Aki emiatt nézi meg az betegagyú,vagy kíváncsi...Én mint írtam pont nem emiatt nézem hanem azért mert az elmúlt idők egyik legkomolyabban összefűzött,csavaros sztorija van és mind a 4 rész kibaxott komolyan össze van fűzve...Pl tegnap esett le a 3. részben egy jelenet ami eddig fel se tünt,pár pillanatig mutatják ahogy önti a viaszt jigsaw a kazira,amit a 4ben bonc után megtlálnak..:)
    És minden rész vége korekt pofáraesés,kivétel talán a 3. részt...
  • koschwarz
    #87
    speciel a motelnek tényleg semmi értelme, "mondanivalója" nem volt. klasszikus trancsírhorror. abban a filmben az atmoszféra volt zseniálisan megteremtve.

    a fűrész mégiscsak arról szól, hogy meg kell becsülnie az embernek az életét és azt amit kap az élettől. jigsaw az ilyen "eltévedt" embereknek kínálta fel a választás lehetőségét, illetve hogy át akarja-e értékelni az életét...és erre meg is volt a saját személyes tragédiáiban rejlő oka, amelynek a bemutatása így a 4. részben teljesedett ki.

    az ember ösztönösen próbál életben maradni, és amikor egy halálos csapdából kell kimenekülnie, nem azért teszi, mert hirtelen rájön, hogy milyen haszontalan, rossz életet élt, hanem ösztönből. az már csak rajta múlik - és itt jön be az amit jigsaw el akart érni - hogy ha életben marad, ezen élmények hatására hogy éli a további életét.

    szóval a csavaros történeten, a véren és aszenvedésen kívül szerintem ez is benne van a filmben, ráadásul elég nyilvánvalóan, de mégsem zavaróan szájbarágósan. nekem ezért jön be a film(sorozat), de úgyanúgy a golyóimhoz kapok, amikor egy ilyen durva jelenetet látok
  • koschwarz
    #86
    a 2. részbeni dolgokra nem emlékszem már, de a 4.-ben a feka rendőr a jigsaw (illetve a segítői) által hagyott "nyomokat" követte, hogy rátaláljon a 6 hónapja eltűnt társára. gratulálok, jól követted a filmet.
  • diegoam
    #85
    Egy filmben lévő vér mennyisége nem egyenesen arányos a film brutalitásával, és nem csak a sok vérrel operáló filmekre teszik rá a 18-as karikát. Tegnap megnéztem, kétségtelen, hogy nem való 18 éven aluliaknak, de egy normális felnőtt, ha érdekli nem értem miért ne nézhetné meg. Egy aberráltnak egy Harry Potteres "durva" jelenet is elindíthatja a fantáziáját.
    Itt a legnagyobb gond a mozikkal van, nem ellenőriznek, első a bevétel és beengednek akárkit. Mondjuk a tiltással így sem védik ki, hogy ne nézze meg aki akarja (internet, majd DVD).
    A Fűrész filmek forgatókönyv íróiról mi a meglátás, mert ha azok itt egyesek szerint nem normálisak akik megnézik, akkor azok hova sorolandók, akik ezt írják, kitalálják?
  • AZTA
    #84
    de már maga a sorozat is elvan baszva hogy csak néhány példát mondjak:
    a 2. rész egy házba játszódott ugyebár, nállam már az elején felmerult a kérdés hogy ott a sok birka miért nem probált meg kijonni a házbol? Az ablak csak be volt deszkázva meg az ajto is talán, azért azt egyszerűbb lenne betörni mint egymást kinyirni nem?

    vagy pl az első részbe amikor az a maszkos alak elkapta az embereket a házba és a parkoloba, de főleg a házba csak ugy vakon lámba nélkul nem kezdenék el mászkálni utánna meg megilyedni ha tényleg van ott vki főleg ha hangok után megyek

    vagy a 4. részbe mikor a csávo a saját házában történő dolgok után átmegy abba a másik épületbe ahol a vége is van a filmnek, na én mondtam volna hogy bocsi de most nincs kedvem embereket megmenteni és játsz inkább a kis faszoddal minthogy engem buzerálsz :D

    Ja és a poén hogy hogy lehet ezt folytatni ha már a jigsaw halott? Mert egyszer na jo elmegy hogy a beléből kiszednek egy kazettát de a kovetkező mi lesz? Meg ugyebár a helyszineket is be kelett rendeznie halála elott stb..
  • emp
    #83
    1011001:

    Egyáltalán minek kezdessz el ilyen filmeket nézni? Csak hogy megerősítsd magadban a véleményedet! Te kis perverz! Időnként azért az első fél liter vért megnézed ugye?? Aztán meg prédikálsz! Olyan vagy mint egy álszent pap aki a szentmise után azért bele-bele nyúl a kislányok bugyijába! :D:D:D:D
  • 1011001
    #82
    Az általad említett filmek közül csak a Motelt láttam, de azt se végig. Az első fél liter vér után leállítottam. Ugyanakkor valószínűleg azoknak sincs sok értelmük.

    Lehet belemagarázni dolgokat, hogy ne kelljen kimondani: arra gerjedek, ha fröcsög a vér és szenvednek a szereplők. Amit mondani akart, azt korábban már civilizáltabb formában is megfogalmazták, A hetedik volt a film címe, Morgan Freemannel és Brad Pittel a főszerepben. Igaz, abban nem volt sok vér.

    Az Amerikai psychot nem láttam filmen, de egyetértek: nem lehet normálisan megfilmesíteni.
  • Lipi1980
    #81
    Kedves 1011001!
    Öncélú szadista szar az egész film...
    Én még mindig százszor többre tartom a Fűrész sorozatot, mint pl. a Sziklák szemét, a Motelt, a Láncfűrészesgyilkosos sorozatokat, meg a tobbi faszságokat, hiszen a Fűrésszel ellentétben azoknak MI A MONDANIVALÓJUK???
    Mielőtt csipőből megkérdeznéd, hogy: miért a Fűrésznek mi a mondanivalója?
    How much blood will you shed to stay alive...
    Lefordítani nem fordítanám le, mert aki látta a sorozatot, az tudja, hogy ez mit jelent?

    Bret Easton Ellis - Amerikai Pszicho-ját én is olvastam, és az egy tipikusan olyan mű, amit nem lehet normálisan megfilmesíteni, habár a Christian Bale által megformált Pat Bateman igen hatásosra sikerült. De a film közel sem adta vissza a regény mocskát...
  • koschwarz
    #80
    nagyon öncélú volt ez a hsz-ed


    én azt írtam, hogy öncélú magyar művészfilm: azért öncélú, mert nem arra készül, hogy a moziba járók megnézzék, ami egy film célja. arra készítik ezek a "művészfilmesek", hogy művészeti terméket állítsanak elő és a filmmel jól körbefesztiválozzák a világot, és sokszor huszadrangú fesztiválok szánalmas különdíjait hozzák haza, amit itthon lobogtathatnak, miközben a filmjüket jó esetben egy művészmoziban hetente egy előadáson meg lehet nézni, ahol feltehetően összejönnek a rokonok...majd valamikor a magyar1-en szerda éjfélkor leadják, és ha valaki meg is nézi, az is sírva fakad rajta...
  • fifi
    #79
    jó ez a topik, mindenki dobálózik az "öncélú" kifejezéssel, de csak minden 10. ember tudja mit is mond vele pontosan...
  • koschwarz
    #78
    tegnap meg is néztem, és őszintén szólva tetszett. most biztos egyesek perverz állatnak tartanak, de nem érdekel, ha nem tetszik valami, levágom a fejüket és beleszarok a nyakukba...na jó ez vicc akart lenni .

    szóval, azért zseniális a történet, ahogy az összes rész összefügg egymással, a 3. rész valóban nem volt olyan jó, mint ez a rész, de a 4. résszel összeáll a kép teljesen ...és akár így akarták eleve, akár csak ügyesen írták meg egymás után a forgatókönyveket, rohadt jó a sztori. kegyetlennek kegyetlen, bár összességében még mindig nem volt kegyetlenebb, vagy brutálisabb mint az előző részek.

    jó reggelt, KÖH filmiroda bizottsága!



    remélem, aki meg szdista szarnak tartja a filmet, az kikapcsolta az első jelenet után a bsplayer-t vagy a windows mediát, mert akkor nyilván nem nézte végig, ha ilyen kifogásai vannak. ha meg ne nézte végig, akkor nem sok jogot látok arra, hogy fröcsögő szájjal írja a fröcsögő kommentjeit. ha meg végignézte, akkor ő sem jobb, mint "mi", úgyhogy ismét csak azt tudom mondani, hogy nem sok jogot látok arra, hogy fröcsögő szájjal írja a fröcsögő kommentjeit.

    igaz belátom, hogy az sem mindegy, hogy valakinek a film megnézése után tetszik vagy sem...
  • Hirvaer
    #77
    Látom sértettem filmbéli ízlésedet. Ne vedd személyeskedésnek, senki sem lehet tökéletes..
    Amúgy szellemi károsodás nem történt, csak azt vettem észre a film nézésekor a 10. percben, hogy akaratlanul is szerelem szét a villanyborotvámat, hogy felvágjam az ereimet. Épp időben sikerült kilőni a filmet