66
IMAX
  • Narusco
    #66
    nem tudjátok hogy az arénában ,imaxban meddig fogják a zavatart adni? még mindig nem tudtam jegyet foglalni neten, de márc 3-tól 10-ig már csak 10 órás előadás van... :\ és itt szeretnénk megnézni, nem másik 3d-ben
  • Suffering
    #65
    The dark knight imaxot a népnek amerikában imax rekorder lett.
  • xDS
    #64
    Én most voltam újra iMAX-ban a U2 miatt, eléggé kedvelem őket és kíváncsi voltam, bár kicsitparáztam hogy megint halk lesz de szerencsére tévedtem! Iszonyatosan jól szólt és a látvány is tökéletes volt, hihetetlen szögekből volt felvéve az egész, tényleg jó.na.
  • geri486
    #63
    Na szóval lesz (van) pár új imax ! 3d ! film meg a U23D már műsoron van de még lesz 2 ami a régiekkel 1ütt már 5 :-P
  • geri486
    #62
    na hali kedves fórumozók!
    picit elhanyagoltuk az imaxtopicot
  • OMax
    #61
    Tudtommal, azok is dokumentum filmek, mint ami nalunk is van, csak 2D. De vannak normalis filmek is pl: I am legend, Harry Potter, csak ezeknek nem minden resze IMAX kameraval volt filmezve, csak egy-egy, a tobbi meg csak ki van nyujtva. Attol meg nem rossz minoseguek...gondolom... En amit lattam londonba sima 2D-se az valami szavannas story volt. 3D be pedig valami flugos doki szeruseget, kiserletezett ott a vegyszerekelle, es kiontotte es azok "jottek ki" a kepbol.
  • SonicBoom
    #60
    megismétlem kérdésemet:az sg.hu cikkében azt írták eddig 216 IMAX film készült, de ebből csak 26 az, ami 3D-s. ez azt jelenti, hogy a többi "csak" egy jobb/élesebb/nagyobb de normál 2D film?
  • OMax
    #59
    Hali, na voltam megneztem a t-rex eset is. Tenyleg jobb volt mint a melyseg titkai. Latvanyosabbak a tajak, hangosabb is egy kicsit, (bar meg mindig elmarad a Londonitol). A szomoru teny az hogy nekem nem all ossze a kep egybe. Vegig latom mindket vetito, altall vetitett kepet kulon. Marmint latom az osszeallt kepet, de mindket oldalt melette latom a korvonalat megyegyszer. Probaltam szemuveget cserelni, de semmi. Amit meg eszrevettem hogy nagyon fugg az egesz attol hogy mennyire dontod meg a fejed. Egybol maskep latszik ha kicsit megdontod valamek iranyba. Mindegy varom a sima 2D-s filmeket, meg a rendes bemutato a filmek elott. Udv.
  • gabr
    #58
    "max ez másmiylen 3ds mint amoziban"

    Látom egész jó gépet vásároltál össze, most ideje lenne agyat is venni!
  • OMax
    #57
    Hat max zold/piros 3d-s. Az imax szemuveg, 2db interpolalt lencsebol all. 2db vetito van, egyik vizsintes fenysugarakat bocsajt ki, masik fuggolegeseket. Az 1ik lencse a szemuvegbe, a vizsintes fenynyalabokat engedi at, a masik a fuggolegeseket, ettol lessz 3d. A jobbszemunkel csak az 1ik vetito altall vetitett cuccot latjuk, a ballal, meg a masik vetito kepet. Lehet hogy ez a vizszintes/fuggoleges tema, nem pont igy van, de en igy ertettem meg :)). Ja es TV-vel ezt nemtudod elerni, szoval a szemuveg otthon az eg vilagon semmire nem jo.
  • Carlos HUN
    #56
    IMAX.Santa.vs.Snowman.2002.3D.Animated.Movie.HDTV. 1080i,
    Imax films - Haunted Mansion in 3-D
    Imax films - Alien Adventure in 3-D
    Imax Deep Sea 3D
  • Carlos HUN
    #55
    de van neten 3d imax film!!!!!!!!!!!!!!
    max ez másmiylen 3ds mint amoziban
  • xDS
    #54
    Olvastad amiket ide írtunk? Mert leírtam, hogy otthon nem tudod 3D-ben nézni, mert 2db vetítő kell hozzá és két film is (jobb-bal), ami nincs neten. Neten csak sima IMAX filmek vannak, 3D nincs. Úgyhogy hagyjátok már azt a szerencsétlen szemüveget
  • Carlos HUN
    #53
    ohh shit XD

    A szemüvegek is nagyon drágák, darabonként 15 000 Ft-ba kerülnek. Így sajnos ezeket nem is lehet hazavinni, de ne is próbálgassa senki, mert mindegyikben elektronikus lopásgátló van, a kijáratoknál meg egy érzékelő kapu.
  • Carlos HUN
    #52
    Milyen a lopásgátló a simafoli trükk még megy nála nem?
    akkor meg valahopgy film alat lekel róla vakarni lopásgátlot :d
    én személy szerint nagyon pályázok egy ilyen szemüvegre mert neten rengeteg jó imaxos film van és azt itthon házimozi melett is tuti élvezném :D

    XDXD
  • geri486
    #51
    Szia, én picit más véleményen vagyok, de abban igazad van, hogy a Mélység titka kissé "előnytelenül" felvett film, de szerintem a T-Rex alatt meg fogod magad gondolni :D
  • OMax
    #50
    En voltam, megneztem a Melyseg titakait, oszinten megmondva, nagyon gyengenek tunt nekem. Voltam kb 5 eve, Londonba Imax moziba, na az mas volt. Ott az egesz ugy kezdodott hogy kb 10 perces bemutato volt a mozirol, megmutattak hol vannak a hangszorok, a vaszon mogott is bla bla, tenyleg erdekes volt, mikor azt mondta hogy: And here is the baaaaaaase, es remegett rajtad a ruha olyan mely volt. Nalunk, 1 kis csaj a sakorba felolvas egy szoveget, tiszta bakisan, hogy ez itt az imax mozi, es most ezt fogjak latni stb. Tovabba, a film nekem tok homalyos volt, meg kell mondani az igazat nem igen latok 3d-be, de itt nem csak ez volt a gond, ha egy szemmel neztem akkor is homalyos volt, pedig akkor csak az 1ik vetito altall vetitett kepet kellet volna csak lassam. Es mindemelett nagyon halk volt az egesz. Igaz melyseg titkai, nemigen volt mit ordibaljon, de halk volt igyis.
    Azt banom nagyon hogy nincs sima nem 3D-s film, hogy tenyleg lassuk milyen jo minosegu is az egesz. Amugy a szemuveget nemlehet elvinni, kijaratnal bisztonsagi or + lopasgatlo kapu.
    Most hetvegen elnezek a T-rex-esre is hatha ez jobblesz.
    Ha valaki mas velemenyen van akkor, irja meg o is, lehet csak en vagyok hue. :)
  • geri486
    #49
    vagy majd másnap... :D
  • geri486
    #48
    Hali, kezd egy picit haldokolni a topic... na mind1, mindjárt írok jó kis élménybeszámolót :P
  • VRSDM
    #47
    asszem bécsben meg prágában is van

    ja es sokan tevedesben elnek, az imax, nem egyenlo a 3d-s mozival...
    kinnt sok premieres film van imax moziban (peldanak okaert az " I AM LEGEND ") nem 3d-s de a digitális vetitési technika a vaszon es ules elhelyezes, es a hangzas a labara fosik egy palacecinemanak
  • Benny04
    #46
    de lehet, hogy nemsokára Miskolcon is építenek egy ilyet...
  • D4nY
    #45
    1. szvsz fasság lenne.. meg nemhiszem, hogy ide raknának még egyet mikor többi országba nincsis

    2. akkor rosszul tudtam.. valahol olvastam pedig..

    3. yesz pleasee more.. xD nokomment asadasda
  • akyyy
    #44
    1. nem azt mondta h most van, hanem reméli hogy lesz, és miért ne lenne

    2. legyelországba is van

    3. hazudsz!
  • D4nY
    #43
    egész középeurópában csak budapesten van...
  • Aspyrin
    #42
    Én mondtam neked anno a cseten, hogy vasárnap délután mentünk és már csak hétfőre volt jegy.
  • geri486
    #41
    Hali, csak egy jótanács:
    Hogyha hétvégén (főleg vasárnap) akartok IMAX 3d filmre menni, akkor NAGYON sokkal előtte intézzétek el a jegyet, mert ma 11 órakkor mentem, gondoltam hogy sokan lesznek, de 11-kor már csak az este 8-as előadásra maradt jegy, és az is aránylag hátra , és még azt is úgy tudtam megszerezni, hogy előtte lefoglaltam...
  • VRSDM
    #40
    ha olyat akarsz aminek értelme is van, menj realD-be ott van sztori látvány stb.
  • theone91
    #39
    ne azek azok a filmek: "szépek...de semmi értelmük..." látszik hogy csak azért csinálták őket hogy minnél több 3d-d mozinak el lehessen adni...
  • Benny04
    #38
    Honnan tudod?
  • CUCLI
    #37
    kb 15k a szemüveg :D
  • D4nY
    #36
    de ha vmi tetvesen volt elöttem és elkapom a tetveket? :S :D
  • geri486
    #35
    Annak, hogy a szemüveget nem lehet megtartani, van előnye is meg hátránya is: a hátrány az, hogy a szemüvegek így eléggé el fognak használódni egy idő után, az előnye viszont az, hogy míg a RealD moziban meg lehet tartani, ott 1750 ft egy jegy, itt 1350 ft.
  • VRSDM
    #34
    ... ezt akartam leírni egyszerű nyelven, mert itt eléggé alapokkal nemvoltak páran tisztába. " a szemüveg nem speckós beszarok szemcsi . simán két fólia, ahogy írtad " de még a piros kék fóliással se menne semmire, mert annak a színkódja sem minden filmhez / képhez passzol ugye.
  • xDS
    #33
    Ezt most irónikusan akartad írni? mert nem jött át belőle sok.
    Ezek nem piros-kék fóliák hanem polarizált szemüvegek vagyis otthon semmit nem érsz velük, hacsak nincs épp 2 vetítőd és egy filmed 2 kamerával felvéve :D
  • Daza500
    #32
    Én még nem voltam benne, de ki fogom próbálni mindenképp.
    Egyszer megkérdeztem egy információs mukit róla, erre azt mondta:

    "Kijön belőle a cápa."

  • Kaszi46
    #31
    Viszont a 300 és a mátrix nem imax kamerával lett felvéve, hanem digitális úton lett átalakítva imax formátumra, ezáltal nem is lesz olyan tökéletes mint az eredetileg imax kamerával felvett cuccok. ennek ellenére tuti le***nám a bokámat ha bármelyiket is megnézhetném egy iylen moziban.
  • VRSDM
    #30
    de bizony hazalehet... ugyan az mint a sima kék-piros lencsék, csak az adott filmhez igazítva.
  • VRSDM
    #29
    nem! az imax, nem egyenlő a 3d-vel, azokat "csak" a hatalmas vászon+digitális vetítőgép+nagyobb.jobb.vászon+szebb hangzás mellett, nézheted...
  • V8
    #28
    Kicsit le vagyunk maradva ebben is :) én anno németországban a sinsheim-i múzeumban néztem ugyan ebben a moziban filmet, oltári jó egyébként. Ez körülbelül 1997 környékén lehetett :)
  • Rohamoszti
    #27
    300 és Matrix Újratöltve teljesen 3d-sek lesznek?