109
  • Caro
    #69
    Egy macskaféle. ;) Egyébként az OS X 10.5 kódneve.
  • Caro
    #68
    Nem mindenkinek (dx10-es) játék az élet.
  • Aspirin
    #67
    Mi az a Leopard?
  • Caro
    #66
    Vigyázz mit írsz, mert ha nem írod oda, hogy milyen normában r=1, akkor gondolhatok végtelen normára is, amiben pedig az r=1 az kocka :D
  • virs lee
    #65
    ott vannak a különböző Linux disztribúciók, amik ingyenesek, szebbek, stabilabbak

    És hogy futnak rajta a DirectX(10) játékok? Jahogy sehogy...
  • nedudu
    #64
    Nem is kell hogy minden r=1 linuxozzon
  • Justil
    #63
    Linux? Pfejj de gusztustalan
    De tényleg, törjön el a kezem ha én valaha is önszántamból felteszek linuxot a saját gépemre! :D
  • echo
    #62
    AZért sajnálom aki esetleg most vett vistát és jövőre meg veheti az újat :)
  • sly007
    #61
    Félreolvasod a hozzászólásom. Véleményt alkottam, és le írtam mi lenne jó szerintem. Ettől még nagyon is tudom mi a helyzet, nem élek álomvilágban, csak reménykedem egy kicsit jobb világban.
  • Dany007
    #60
    naja, ez tény =/
    @Kovász #54-es hsz alapján remélem ezzel nem várnak még 3 évet :)
  • DjDano
    #59
    Talán nem a Linux fanok között kéne keresgélni :D

    Nálam egy tavaly februári telepítésű Vista fut és eszem ágában sincs visszatérni az XP-hez... Ja és az Explorernek még az ikonját is eltüntettem, Firefox 4ever :)
  • Csaba42
    #58
    Én amikor először kipróbáltam a Vista bétát, már tudtam, amint kijön a végleges verzió, leváltom az XP-t. Így is tettem, és nem bántam meg, semmi pénzért nem térnék vissza az XPhez. Senki sem kényszerített, magam döntöttem így, a saját tapasztalataimra hagyatkoztam, sok-sok emberrel ellentétben (pl. GSO is). Sokkal jobban bejön a Vista.
  • Csaba42
    #57
    Soha. Most komolyan, te egy álomvilágban élsz. Hol van etikusság, úgy cakkum-pakk a világon? Mert én hírét, nyomát sem látom. Itt meg főleg nem lesz, hisz a Microsoft nemcsak töménytelen pénzdomb, de hatalmas multi is, és itt van már a kutya elásva. :(

    #46: pedig szinte igaz, amit írt a Linuxról. Magam is kipróbáltam.

    #50: hiába perelnek, ha más kronológiailag előbb csinált meg valamit, akkor nem tehetnek semmit. Nincs ügyvéd, aki az idő józan eszével szemben nyerni tudna. Az meg, hogy elszúrják az eddig létezp ötleteket, mit számít az ötlet kiagyalójának? Röhög egyet a markába (főleg azokon, akik hisznek is a viaszosnak), és csókolom. S ki kényszerít rá, hogy vedd meg, sőt, használd a Windowst? Senki, még a játékfejlesztők sem, hisz minden OpRendszerre vannak játékok (ha jól tudom, bár a kis eldugott, általam csak "bites"-nek nevezett rendszereket nem igazán ismerem). Én használom, de eddig nem vettem meg sosem, és ennek baromi prózai oka volt eddig: drága. Hiába, azért a 30k egy diáknak suli mellett sok úgy, hogy még venni kell játékot, könyvet, tankönyvet, stb. Bár igaz, hogy itt van a Campus, amire gondoltam is, de február végén lejár az MS szerződése a Magyar Állammal. Így a Tisztaszoftver.hu csak a szerződés megújítása után jöhet szóba. :(

    Úgyhogy ez a dolog több sebből vérzik, ráadásul némely tekintetben elég szórakoztató, mégis sokan úgy a szívükre vesznek egynémely dolgot, mintha a halálos ítéletüket kéne aláírniuk.
  • GregSB
    #56
    Márciusban lesz 1 éve, hogy Pistát használok. (notihoz adták) Egyszer nem fordult meg a fejemben, hogy leváltsam XP-re...

    Ellenben a Leopardon már én is többször elgondolkodtam :D
  • asysoft
    #55
    Vistában is benne van, Previous Versions néven. Amúgy furcsa, hogy a Leopardot hozod fel példaként, mikor rengeteg negatív véleményt lehet hallani vele kapcsolatban, pl instabil Airport, stb... Ami azért kínos a támogatott hardwarek alacsony számát tekintve.
  • Kovász
    #54
    Sztem reális ez a "másfél év múlva új win" dolog, hiszen ezeket az új fejlesztéseket eredetileg a vistába akartak tenni, és nagyjából már megvannak. Az erőforrás igénye nem lesz kisebb, mint a vistáé, hiszen anno volt róla vmi hír, hogy csak maga a csupasz kernel mag, ami önmagába szinte semmit nem tud, 32 megát visz el a memóriából...
    Új fájlrendszer meg nem lesz, mert a sokat emlegetett WinFS csupán egy NTFS fájlremdszerre felhúzott adatbázis vmi lesz... persze ettől még lehet gyorsabb, mint az alap NTFS, majd meglátjuk.
  • cousin333
    #53
    Emlékeim szerint először az XP-nek is ennyit adott. Mintha 2004-re ígérték volna a Longhorn-t.
  • Dany007
    #52
    Most nemazért, de nekem ebből egyetlen egy dolog derült ki biztosra, mégpedig az, hogy a Vista orbitális bukás volt.
    Amit cég azzal erősít meg, hogy 3 évet ad neki a piacon. LoL
  • Su0my
    #51
    cikkhez kapcsolódoan: szvsz az a feature, ami a Leopard újdonságai közt is megvolt és a Windows Seven-ben is benne lesz a Time Machine Microsoftos megfelelője lehet. Kíváncsi vagyok, hogy vitelezik ki!

    Ugyan én az Apple-lel szimpatizálok inkább, mint a Microsofttal, de ha a Vistára beígért dolgokat beleaprítják, egy-két új feature-rel nyakonöntik és megbolondítják két-három evőkanál sebességnövekedéssel a Windowst Redmondban, akkor egész guszta kis oprendszer várható, reszkethet az XP :)

    Kíváncsi vagyok továbbá arra is, hogy az 1 évvel hamarabbi dátum megint azt fogja-e jelenteni, hogy nem tanultak a Vista hibájából, és megint túl hamar kiadják a Windowst? :(
  • Su0my
    #50
    azért, mert cserébe 1 rakat pénzt kérik, sőt lopott ötletek használóit perelnek be azért, mert az az ő szellemi termékük. meg azért, mert ugyan jobbtól tanulni nem szégyen, ők mégis elqrják a jó idegen ötleteket..
  • Su0my
    #49
    az a baj, hogy sokan csak Windows-t meg Linuxt ismernek.. Mindenki jobban járna, ha alternatívaként (jó, igazándiból szerintem az APPLE OS 'alternatívája' a Windows, de hagyjuk) először a Leopard jutna az eszünkbe... Mert akkor szorulna a hurok az MS-en (fejlesztés, oprendszer ára terén), Linuxos srácok meg ugye igencsak lelkesek-> végre tényleg fejlődnénk rendesen!
  • Su0my
    #48
    hát mondjuk ott van a Leopard is, csak halkan jegyzem meg.. :)
  • Su0my
    #47
    így van, viszont az az ő dolguk, hogy az újfajta driver modell ugyan egy igencsak hasznos és jó ötlet, de legalább ennyire jól elqrták.
  • Su0my
    #46
    te hülyegyerek te beszélsz elfogultságról?
  • kvp
    #45
    A 64 bites operacios rendszernek mas elonye is van, mint a memoriahasznalat.

    Filerendszerek eseten mar regen tulleptunk a 4GB-os filerendszer vagy filemereten, manapsag tobb kell. Ez 32 biten nagyon nehezen kezelheto, egy sima osztas is sokkal lassabb, mivel szoftveres emulaciot kell hasznalni a 64 bites muveletekhez. De egy sima osszeadas is 5-szor annyi ideig tart es megfelezi a regiszterkeszletet is. (cpu regiszterekbol x86-on amugy sincs sok)

    Masik fontos terulet a virtualis cimter merete. Ha tobb mint 32 bit all rendelkezesre, akkor egy program az osszes adatat map-elheti a cimterebe es a rendszer automatikusan mindig azt tolti be ami kell. Ez az adat lehet programkod (binarisbol), adat (lapozofile-bol) vagy adatfile (filerendszerbol). A legjobb pelda ennek hasznalatara a diablo sorozat volt, ahol a palya elejen volt csak filemuvelet (map es preload), majd az adatokhoz valo hozzafereskor a kernel betoltotte a kert adatokat. Igy nem kellett a memoria meretehez igazitani a kodot, hanem annyit hasznalt amennyi volt. Hasonlo pelda a quake wars megatexture kodja, ami ugyanigy mukodik. Ha egy jateknak 2 GB-nal tobb adata van, akkor ez a technika nem mukodik, meg akkor sem ha amugy eleg lenne 128 MB a futashoz. A w2k3-ban talalhato 36 bites cimzes ezen nem segit, mert az egy program altal elerheto terulet nem no. Ket jatekot meg tobbnyire nem futtatunk egyszerre.

    Ez ket olyan ok, ami miatt erdemes 64 bites os-t hasznalni es arra fejleszteni. Sokkal kevesebbet kell kodolni. A regi megoldast hasznalja a ps3, az ujat az xbox360 es a wii. Lehet rola olvasni, hogy melyikre jobb fejleszteni. A felhasznalok ezt nem latjak, csak azt hogy az egyik gyorsabbnak tunik azonos orajelen.

    A winnt7-re tenyleg kivancsi leszek, elmeletileg ez lesz az az os, aminek a vista-nak lennie kellett volna. Ha komolyan gondoljak akkor csak 64 bites, tpm-es gepeken fog futni. Ez kizarja a manapsag eladott uj gepek felet is, tehat ha valaki gepet vasarol, akkor jobb ha megnezi, hogy win7 kompatibilis-e. Jelenleg csak az apple gepek azok amiknel ez 100%. (meg efi is van ami a tpm-es boot-hoz elengedhetetlen)
  • sly007
    #44
    Etikus más tollával ékeskedni? Már úgy mégis. Lényeg hogy egészségesebb szoftverpiacot szeretnék, és talán eljön az a világ is.
  • Deus Ex
    #43
    Tedd fel a Win 3.1-et egy mai korszerű gépre (emulációval az egyszerűség kedvéért). Úgy fog menni, mint a széééééééééééééééééééééél..
  • Csaba42
    #42
    És az Téged miért zavar, ha más tollával ékeskedik az MS?
  • Deus Ex
    #41
    Azért normális vállalati környezetben használják azt rendesen. Más kérdés, hogy otthon ki mit kavargászik..
  • AlexX
    #40
    Én elhiszem hogy a csicsás vindózt könnyű eladni, de igazán csinálhatnának egy olyat is végre ami ahelyett hogy csudaszép, inkább suhanjon mint az állat....azt hiszem arra a vindózra is igen nagy lenne az igény!!!!
  • Deus Ex
    #39
    Jah hát jah. Bár nem vagyok különösebben kigyúrt bitmágus, egyfelől MS rendszerek piszkálgatásából élek, van is valami papírom innét, másfelől viszont LME tag is vagyok, járok a linux konfra, figyelemmel kísérem a free világ alkotásait, csak hogy tudjam, két év múlva mit fog az MS világraszólóan elképesztő újdonságként bemutatni a Lurdyban, kellemes szendvicsezés közepette, s miből fogunk MCP/TS vizsgát tenni négy év múlva..:-D
  • sly007
    #38
    Nem tud valaki csomagkezelőt windows-hoz? Jó lenne, ha lenne ilyen.
  • homeless
    #37
    Miben van elmaradva? Pl abban, hogy egy logikátlan összevisszaság az egész. Van olyan config file ami az user könyvtárába van, van ami a windows/system32-be, van ami a windows-ba, van ami a program files-ba, van ami a registrybe. Meg linuxon ha update-elsz, akkor minden programot update-elsz nem csak a kernelt. Nem is folytatom tovább.
  • sly007
    #36
    Nana. Én anno használtam. Hálózatos környezetben szépen lehet osztani vele, hogy ki mit írhat-olvashat. Otthon viszont tényleg ritkán használják.
  • sly007
    #35
    Jah és az a jó (pl Az ubinál), hogy disztró frissítésnél nem kell újratelepíteni. Mintha SP-t kapnál. :-)
  • sly007
    #34
    Hehe. Reméltem, hogy valaki azért megtalálja a gyenge pontot. Teljesen igazad van, hogy AD-hoz hasonló nem nagyon van benne. Bár az AD-től ne vagyok különösebben elájulva. Konfiguráltam már AD-t szóval tudom miről beszélek. A fájlrendszerek tudásáról sincsen sok infóm, de mint ha az ext3-ban lenne acl. Default talán meg azért mert nincs is másra szükség. Minek bonyolítsuk túl?

    Miben van elmaradva? lásd lejjebb ahol már leírtam néhány példát. Még párszor fel fogja találni MS a spanyolviaszt. :-)
  • NEXUS6
    #33
    Hiába fejlettebb (elvileg) a jogosultság kezelés, ha senki nem használja rendesen!!!
    ;)
  • NEXUS6
    #32
    Amúgy hihetetlen, mennyire beindultak a Linux disztrók. Én pl Fedorát használok és nem 5 évente, vagy esetleg 2-3 évente adnak ki belőle lényeges elemekben különböző új verziót, hanem fél évente!!!!!

    Csak kapkodom a fejem!
  • mrzool
    #31
    Úgy konkrétan miben is van elmaradva az MS? Mutass már egy AD szintű megoldást linuxon, vagy beszélhetnénk a jó 15 éve meglévő fájlrendszer ACL-ekről, mikor a másik oldalon még mindig a hármas RWX jogosultságkezelés a default.:))

    Ehh, megfogadtam hogy nem megyek bele, már ezt a hozzászólást is bánom. Jó fightolást.:)
  • assdf
    #30
    Az hogy mi érdekli a felhasználót meg az hogy mi a jó neki az két különböző dolog.
    A legtöbb felhasználó annyira nem ért a számitógéphez hogy akár egy képernyőkimélőt is el lehetne adni neki 30 ezer ft/huf áron ha azt irnák rá hogy ez a legtökéletesebb védelem a virusok ellen...

    Ezzel csak arra akartam kilyukadni hogy az hogy a felhasználóknak most mi a jó meg hogy hosszabb távon mi a jó az két különböző dolog és nem biztos hogy szerencsés csak rövidtávon gondolkodni.
    Lásd pl. magyar közoktatási microsoft tenderek. Egy rövidtávú egyszerü döntés miatt (ti legyen az oktatásban legális szoftver és ha már a windows van elterjedve akkor az) most már súlyos 10 milliárdok mennek el a semmire és nem tudnak kiszálni belőle mert erre a rendszerre álltak rá. Most fizethetsz a vista licensekért, néhány év múlva meg a win 7-ért cserélheted le a teljes gépparkot hogy ugyanazt megkapd amit az előző is tudott. És nem fogsz tudni cserélni mert a tanárok erre lesznek "szocializálodva", itthon ez lesz elterjedve iszonyat nehéz lenne más platforma átállni akkor is ha egyre több és több helyre kérnek linux ismeretet.
    Szóval ezeket is mérlegelni kellene mielőtt döntünk valamiről