117
  • hodobaj
    #1
    H*lyeség egyszer abba kell hagyni az XP-t mostmár 6 év után.
  • Cuccerst
    #2
    Remélem nem lesz belőle semmi, és végre a Vista erőre kaphat.
  • 5c0rp330n
    #3
    Abba kéne hagyni. Ha valóban lenne ok a váltásra.
    Remélem a vista megbukik amennyire csak lehet.
  • Tinman #4
    De ha egyszer jó...
    Gyors, stabil, könnyen kezelhető és javítható.
  • axaard
    #5
    A Vista egy sz*r. Bocs a szóért... Az XP-t ki akarják vonni, de nem fogják. A Linux "alúlról támad" (vhol itt olvastam :-D) kénytelenek lesznek a Linuxok gépigényén is megmaradni valamivwl msék...

    Az XP-t kivonják még most, amíg az olcsóPC-k nem 2,0 Ghz-val, és 1,5Gb Rammal jönnek, akkor a linux térhódítása elindul... Veszek olcsóPC-t, megszokom, aztán dárgaPC_re is azt rakok, mert nincs kedvem VIstát licencelni...

    A Vista nem fog erőre kapni. Egy sz*r, és kész...
  • birdo #6
    Hmm.
    Nem jó helyre akarják benyújtani azt a peticiót..... ezt nem az Ms dönti el...
    Lejáró szerződésüket a Magyar Állammal, meg kell hosszabítani....ok.
    Mivel az államunk fízet... ezért talán nálunk kellene lobbizni az xp-ért.
    De valószinüleg nem is kell.... ha belegondolunk abba, hogy a szerzödött op rendszer alatt fut az Apeh, az önkormányzatokról nem is beszélve..... és vajon miért tanítják pont a wint az iskolákban ?
  • axaard
    #7
    valamivw=valamivel

    HAaz XP-t kivonják még most, amíg az olcsóPC-k nem 2,0 Ghz-val, és 1,5Gb Rammal

    bocs, csak pár javítás...
  • assdf
    #8
    Miért kéne abbahagyni az xp-t? Van egy oprendszer ami mára már kiforott megbizható és biztonságos (legalábbis a windowsokhoz képest) kiválóan fut a mai gépeken és kezeli a legtöbb hardware-t amit ma az átlagos user (és most ne jöjjön senki hogy neki 4 giga ramja van mert ez nem átlagos desktop gépekben).

    Na most ehhez képest a vista mint olyan nem alternativa szerintem. Lassú, régebbi gépeken még lassabb, óriási az erőforrásigénye és nincs benne egy rakás tényleges újitás amit ugye kihagytak. Igy az xp-hez képest nem ad akkora többletet amennyibe kerül újat venni + teljesen új gépet hozzá.
  • Tinman #9
    4 GB ram sem gond, 64 bit XP alatt... ráadásul nagyon jó a lefelé kompatibilitása a 32 bites XP-re fejlesztett progikkal.
    Jó 3/4 évig használtam és semmi bajom nem volt vele, aztán végül 1 játék csak beintett, akkor visszatettem a 32 bitet.
  • csimmasz
    #10
    Ja.
    A vista tényleg egy szar!
    Én nagyon váltani akartam de rájöttem,marhaság lenne.
    Sok program nem müködik rendesen rajta hiába vistára is jo elvileg.
    Pl telefon samsung,motorola,pinnacle digi-tv tuner,stb.
    Az xp-n minden megy flottul a másikon meg vagy találok jo drivert vagy nem,vagy működik minden vagy nem.
    Kész rémálom,talán egy év mulva ismét megpróbálom.
  • warrior28
    #11
    Nemigaz, hogy nem fogják már föl, hogy az XP egy elavult sz*rkupac...
  • Mberke
    #12
    Miért is?
    Mit nyújt a Vista ami megérné a váltást?
    Nincs rá szükségem 1általán! Semmi olyan dolog sincs benne ami forradalmi áttörés lenne és szükségem lenne rá. De ha lenne is akkor sem érné meg nekem azt a 60ezer Ftot a vista licence és a gépbővítés csak azért, hogy fusson az os amit munkára és netezésre használok.
  • Narxis
    #13
    Na ez az.Miért érné meg nekem most Vistat telepíteni?Mert új?
  • axaard
    #14
    +1
  • Wittgen
    #15
    Jah, szerinted.

    De pl a cégnek, ahol dolgozok, nem éri meg lecserrélni a jó kis celeronomat (256mb ram+xp+office2003) és a rajta levő progikat súlyos pénzekért csak azért, hogy elmondhassam, hogy egy új oprendszeren futó új vista office-t használva szerkesztgetem a leveleimet. Irodai munkára (ide tartozik még az összes állami szerv pl suli, önkorm., apeh, stb) tökéletes az XP.

    Vagy Te talán a melóhelyen akarsz vista only játékokkal nyomulni munkaidőben??
  • warrior28
    #16
    De attól még nemkell több PC-re előtelepített XP-t tenni. Amúgy meg 2010-ig támogatva lesz az XP, nemigaz?
  • warrior28
    #17
    Olvasgass egy kicsit!
  • eto demerzel
    #18
    Nemigaz, hogy nem fogják már föl, hogy az XP egy elavult sz*rkupac.. hmm hogy is tudtal vele dolgozni? akkor mikor megvolt nm volt xar? csak most hogy itt az uj?
  • cateran
    #19
    Megbízható forrás...de hülye vagy édes istenem...persze hogy nem irnak rosszat a vistáról és természetesen az jön ki, hogy váltani kell (mert különben nincs bevétele az Ms-nek..)
  • axaard
    #20
    Most azért azt tegyük hozzá, egy ezek olyan ember szájából hangzottak el, akinek érdeke, hogy a Vista fogyjon...
  • eto demerzel
    #21
    ha a linkel cikk nm 1 windows portalon jelent volna meg akkor meg lett is volna ertelme. de igy 1xru reklam. persze nm mondhatjak hogy xar a vista mivel az a dolguk hogy hogy csak jot mondjanak.
  • assdf
    #22
    És te komolyan hiteles megbizható forrásnak tartod ezt a cikket?

    Akkor idézek belőle:
    "Egyáltalán nem. A Windows Vista azokon a gépeken, melyek kielégítik az alapkövetelményeket azonos, vagy jobb teljesítményt nyújt, mint a Windows XP. Talán túlzásnak tűnhet, de a Windows Vista nem igényel különösebben nagy erőforrásokat. Természetesen, mint minden új rendszernél, némiképp nőtt az erőforrásigény, ami főként a memóriahasználatnál jelentkezik, de hozzá kell tenni, hogy ezzel együtt sokkal ésszerűbben és gazdaságosabban is bánik a rendelkezésre álló megabájtokkal és gigahertzekkel."


    "Windows Vista Capable:

    * Legalább 800 MHz órajelű modern* processzor
    * 512 MB rendszermemória (RAM)
    * DirectX 9 kompatibilis videóprocesszor


    Windows Vista Premium Ready:

    * 1 GHz vagy magasabb órajelű processzor
    * 1 GB vagy több rendszermemória (RAM)
    * DirectX 9 kompatibilis videóprocesszor, 128 MB videómemóriával, Pixel Shader 2.0 technológiával és 32 bites színmélységgel
    * Legalább 40 GB méretű merevlemez, legalább 15 GB szabad lemezterülettel
    * DVD-olvasó
    * 16 bites hanglejátszási lehetőség
    * Szélessávú internetkapcsolat javasolt"

    Na most érdekesen látom hogy a vista 800 mghzen is elfut... meg hogy állításuk szerint nem lassabb mint egy xp...
    Mindez csak azért furcsa tudod, mert én már nem egy gépre tettem vistát, meg xp-t is és 512 rammal meg 1 ghz-es procival még az xp sem egy száguldó gyorsvonat a vista meg... Meg lehet mérni a két rendszer sebességét...

    ui: olvasgass független hirforrásokat is pl. ahol kiderült hogy az xp az sp3-al is gyorsabb lesz mint a vista az sp1-el... és akkor itt meg azt hazudják ohgy legalább olyan gyors a vista mint az xp hanem gyorsabb régebbi gépeken is... wtf
  • assdf
    #23
    "ogyan befolyásolja a Vista a laptopok üzemidejét? Hamarabb lemerülnek az akkumulátorok az új rendszer használatakor?

    Nem. Bár sok helyen hallani, hogy a Vista kíméletlenül "leszívja" a noteszgépek áramforrását, több független mérés is bebizonyította, hogy ez nem igaz."

    Hát akkor úgy látszik többféle független mérés is van ellenkező eredménnyel... Én pont azt olvastam hogy kevesebbet birnak a laptopok vistával... A fene essen ezekbe a "független" kutatókba...
  • assdf
    #24
    Ja és ami a legjobban felb@szott a vistában, az az hogy a buisness változatok alatt nincs benne a terminál server. Ergo 2007-ben nem fogod tudni elérni a gépedet távolról rdesktoppal...
  • bakagaijin
    #25
    Ez de LOL. Kb úgy hangzik, mintha a Vista dobozára lenne írva, hogy valaki aki a boltban jár játékot keresve megvegye. Mondjuk az is egy vicc önmagában, hogy ha egy OS-nek 3D-s grafkártya igénye van...

    Mindez egy olyan korban amikor minden alkalmazást és funkciót folyamatosan pakolnak át a webre (mail, office, teamwork, tömörítők, háttértár/backup, fénykép-feldolgozók, akármi).
  • Narxis
    #26
    Ha-ha még a cikk írója se mondja ki, hogy érdemes vagy sem, másrész egy MVP oldala, rajta van a májkroszoftos szemüveg a fickón, ilyen kérdésekben...
  • Narxis
    #27
    Ezt azzal magyarázták, hogy XP-ben nem volt kihasználva a videokártya.
  • Csaba42
    #28
    Én is használtam XP-t; most Vistát használok, és érdekes módon semmivel sem lassabb, mint az XP volt, se az OpREndszer, se az alkalmazások. Akkor ez most hogy van? Ráadásul sok hülye azzal jön, hogy jajj, a Vistának 1 GB RAM kell. Na és? Amikor megjelent az XP, akkor sem mindneki engedhette meg magának, hogy egyből bővítse a memóriáját. Az XP-nek minimum 256 MB kell, pedig a Win98 32-vel is megelégedett, sőt, 166MMX proci is bőségesen elég volt neki, ezek mellet az XP meg csigalassú (már ha elindul). Tehát a TI logikátokat követve az XP is sz*r. Jó meglátás, gratula kedves "szakértők". De akkor már minden oprendszer sz*r, a DOS 1.0 a legjobb, sőt, 640 KB memória rulz!
  • Csaba42
    #29
    Na jó, az XP-nek legyen 256 helyett 128 MB RAM, és a Win98-nak 32 helyett 16 MB RAM.
  • Csaba42
    #30
    Érdekes. Én anno egy P2-es 400 MHz-es 128 MB RAM-os gépen használtam XP-t, és tökéletesen működött, nem volt lassú.
  • Major
    #31
    Szerintem sem lehet megállítani a cserét, persze az már más kérdés, hogy ez a csere milyen gyorsan következik be. Minnél lasabban annál roszabb az MS-nek, ez tény. De, emlékszem anno 98 SE, Me :) To Xp esetében is csak arról lehetett hallani hogy milyen stabil az SE az Xp-t meg dobd ki a kukába. Hm... lehet hogy akkor is voltak hasonló petíciók, de senkit sem kötelez az MS hogy válts, most azonnal, mert különben...
    Szó sincs erről. Arról van szó, hogy leáll a forgalmazás. Aki megakarta az megvette ebben az elmúlt 6 évben.
    De, a támogatás hiba javítás nem áll meg, nem tudom meddig lesz támogatva a win 20xx, nem akarok hülyeséget mondani ezért nem is írok semmi konkrét dátumot. Szóval sokan igazán félreértelmezték a cikket és rögtön flém kerekedett, egyesek rossz tapasztalait megoszta mások a linux disztrubok fellendülését látták ebből.
    Volt már egy elhabázott oprendszer, hm.. mi is volt a neve talán Millenium?:)
    De, csak tulélte az Ms ezt a buktát. A vista jelenleg nem ilyen bukta, de egyeseknek nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket.
    Gondolkozzunk csak el, talán most túl stabilt oprendszert írtak az MS-nél, és itt tévesztettek. Mivel, ha lenne/létezne egy szinte hibátlan rendszer, akkor nem venné meg senki sem a következő, és a következőt és azutánit. Mivel teljesen felesleges lenne egy jól bevált rendszer lecserélése. Ehhez igazán nyomós érv kell. De ez csak egy egyszerű marketing stratégia.
    Szóval továbbra is úgy gondolom, aki eddig meg akarta az megvásárolta már. Aki pedig játszani akar pc-n előbb utúbb úgy is rákényszerül a váltásra, hisz majd az új játékok rátérnek a dx 10-re és akkor muszáj lesz vistára váltaniuk egyes gémereknek.
    Lássuk be ez egy ördögi kör, mind az ms mind a hardware/software gyártok felelőssek ebben, kik ránk eröltetik az újabbnál újabb cserét, aka hülye szimbiózis, egyre csak nagyobb és nagyobb a szoftverek gépigénye igy ösztönözve/kényszerítve az embereket az újabb és újabb vásárlásra.
    Úgy gondolom nem helyes csak egy céget hibáztatni, hanem sokkal inkább az egész PC ipart.
    Ámen
  • Csaba42
    #32
    Aki meg komplett gépet vesz, az úgyis kap (jobb helyeken választható) OpRendszert hozzá. Aki meg ért hozzá vmilyen szinten, és alkatrészenként veszi, az amúgy is letölti vhonnan az OpRendszert (nem mindenki, de az esetek túlnyomó többségében; nekem ez a tapasztalatom), pláne ha már nem kapható az, ami neki kell. Úgyhogy ez a petíció is csak egy hülye felkapás, mert most az a trendy, ha a Vistát szidják - függetlenül attól, hogy az egyén kipróbálta-e, vagy sem, de ez amúgy is kiderül a hozzászólásokból.
  • Major
    #33
    Persze, aki nem akar vistát, kér egy tetszőleges linux disztrubot. Aztán felrakja az eredeti kis Xp-jét, és ennyi történet. Max fennhagyja amit kapott hozzá :)
    Nem olyan bonyolúlt...
  • HöfEE
    #34
    Itt nem csak a gépigénnyel van baj, hanem azzal hogy a nagyobb gépigény nem nyujt arányosan több lehetőséget, nagyobb teljesítményt meg még annyira sem.
  • craesh
    #35
    12000? az lofasz. egy világszerte ismert oprendszernél legalább 2-3 milliónak kellett volna lennie hogy "valodi" érdeklödést mutathasson ki...
  • Darth Sith
    #36
    személyes tapasztalatom az elmúlt fél év alatt, több notebook-al is volt alkalmam dolgozni, és tovább bírták mint XP alatt, ugyanis a Vista-ban benne van az energiagazdálkodási "service", amely elég jól osztja be a rendszer energiáját a teljesítmény függvényében. Ugyanaz a noti XP-vel 3órát bírt, míg Vista alatt 3óra 55 percet, amely elég nagy különbség, úgy hogy nem voltak a programok lassabbak vista alatt hazsnálat közben.
  • Csaba42
    #37
    "Persze, aki nem akar vistát, kér egy tetszőleges linux disztrubot[...]"
    Miért nem rögtön XP-t kér az ember, ha az kell neki? :) Persze, feltehetnek felesleges dolgokat is rá, de megvan a lehetőség, hogy legális legyen rajta az OpRendszer - vagy ha tanuló, ott van a Campus.
  • Emmegki
    #38
    Az online petíciók sz@rt sem érnek, innentől 0 a hír értéke.

    Addig is jó flémelést...
  • ziby
    #39
    Használj vistat sokkal jobb mint az XP!
    Kész ennyi kicsi droid előveszi a vista dvd-t és telepíti is. Előbb utóbb ez lesz felesleges lézengeni. A Windows olyan mint a kínai piacos ruha. Az eredeti ár töredékébe kerül és sehol sincs a minősége. Egy komolyabb rendszer árának a töredékébe kerül, és annyit is ér. Olcsó pólóból is 5-öt veszel nem egyet. Szóval vegyél vistat mert most az jön.
    De másik oldalról nézve operációs rendszerből lehet jobb olyat választani aminek a fejlesztése nonprofit. Mivel így nem erőltetnek rád generáció váltást. Az M$ is ha a supportból húzna hasznot és egy szabad rendszert készítene, lehet tenne is valamit a világért, és a windows userek is rájönnek hogy milyen egy oprendszer. Emlékszem milyen hülyén néztem mikor azt mondták nekem hogy a linux tényleg én irányítom és nem ő engem, aztán tapasztaltam:D
  • Csaba42
    #40
    Én mondom, gyűlölöm azt, aki kitalálta az MS-nél, hogy ki kell venni az interaktív súgót, mert sok embernek nem tetszik. Mi a jó büdös francnak nem lehett volna alapértelmezésben egyszerűen kikapcsolva hagyni??? Még az erőforrás-lekötése is elhanyagolható volt. Az, aki szerette, meg most dögöljön meg az unalomban, mikor éppen pl. Wordben dolgozik pl. a munkahelyén. Azért a gemkapocs meg a kutya elég szórakoztató volt. Persze, helyes kis felülete van az új Office-nak, az nagyon bejön, de azért mégis milyen szemétség a jó öreg súgó megölése. :)