57
  • qandalf
    #57
    Akkor vakulj meg
  • Sauron
    #56
    ?
  • ge3lan
    #55
    Ha én nem vki más elhasította vona ezt a szőrszálat is, nem? :)
  • Epikurosz
    #54
    Szőrszálat adjak?
  • ge3lan
    #53
    Na most baromságot írtam, mert nem az SI-ben, hanem általában Európában 24 nullás a kvadrillió.
    Hogy lehet már pont számok megnevezéseiben ennyire kétértelműnek lenni? Rosszabb mint a mértékegység kavarodás.
  • ge3lan
    #52
    Csak egy "kis" félreértés van.
    Az első bekezdésben a discoveris link 47 kvadrillió mérföldet ír. Az usában persze a kvadrilliónál nem 24 hanem 15 nullát írnak, innen a félreértés. link
    SI-ben persze a kvadrillió az 24 nullás.
    Ilyenkor a cikkírónak kéne figyelmesebbnek lennie.
    Meg az sem volna baj, ha egy csillagászati hírben egy csillagászati távolságot csillagászati egységben adnának meg, pl fényévben mint itt, 8000 fényév, amit mindenki jobban "érezhetne", hogy mennyi is. Mi a Tejútrendszer közepétől vmi 25000 fényévre vagyunk.
  • Akuma
    #51
    Ha tényleg vannak UFO-k, akkor tudnánk róla... Ennyire nem tűntethetnek el minden bizonyítékot szerintem!

    Itt egy videó egy felrobbanó valamiről, nem mondom, hogy UFO, de a video valódínak tűnik!
    Video
  • Lame
    #50
    "Erőszak veszi körül bolygónkat, amiről nem szabad elfeledkezni, még ha "biztonságban vagyunk is ebben a viszonylag csendes környezetben""
    Mar latom is mire fogja kolteni amerika a penzet a jovoben.
    Harc a kozmikus terror ellen! :)))
  • Kurosora
    #49
    "Nekem elsőre 7.9 millió fényév jött ki eredménynek."

    Az csak 75 trillió km lenne... (~7,5 x 10^19 km) A látható világegyetem mérete kb. 10^26 *méter*.
  • Epikurosz
    #48
    Ütős összefoglaló az origósoktól.
  • Pretorian
    #47
    Az meleg...ezek szerint a gázfelhő tömege 332 milliárdszorosa a Föld tömegének...
  • lapaleves
    #46
    ha ezt a gondolatmenetet folytatnám, akkor az jönne ki, hogy sztrájkoltatni kéne őket, hogy mindenki (szó szerint is) ráérezzen hol baszta el a fogyasztói társadalom.

    ahogy már írta valaki az kéne, mint ami az olaszoknál van, fulladjon bele mindenki.

    szóval a kukások igazából a gyenge megalkuvók a rendszerben, eleve vissza kéne borítaniuk a feladónak mindent, ami szelektíven gyűjthető. nekünk pl alig van szemetünk mióta szelektálunk. mondjuk mi keményen mindent elkülönítünk: papper, pe+pp, üveg, aluflaska, szerves (komposztba), macskakonzervdoboz (kivágva sörkollektornak). és kimosósdi van, nem ám zsírosanbelerakós. nem nehéz, ha az ember talál neki a konyhában helyet.

    de hogy on is legyek: majd jól felrugom a sok köcsög agresszív galaxist. bocs.
  • UnnameD
    #45
    Valamit nagyon elszámoltál. Nekem elsőre 7.9 millió fényév jött ki eredménynek.

    Amúgy meg egy csillagászati, vagy kozmológiai cikkben ritkán van szerencsém ezekhez a szavakhoz "erőszak" "zaklatás". Ráadásul minden sorban szinte.
  • Kurosora
    #44
    "75 kvadrillió kilométerre"

    Ez biztos? Mert az innen kb. 800 milliárd fényévre van... (7,5 x 10^25 / 9,46 x 10^12)
  • NEXUS6
    #43
    Amúgy most komolyan, teljesn egyetértek veled!
    Ugyanis a legfontosabb problémánk jelenleg a környezet-szennyezés, márpedig a hulladékot szarba sem veszzük és így lesz belőle szemét, pedig ahogy a magyar népi bölcsesség mondja: a szemét az a nyersanyag, ami rosszkor rossz helyen van. Szal szerintem is meg kell becsülni a reciklátor logisztikai menedzsereket (kukásokat), hiszen az ő kezüben a tökünk, akarom mondani a jövőnk! Ha nem változtatunk a környezethez való viszonyunkon, és nem fejlesztjuk tudományos szintre ezt a dolgot akkor a saját micsodánkba fullunk.
  • NEXUS6
    #42
    Úgytűnik kezd kikopni az alkaloida hírekből, lassan visszaszivárognak a jó öreg ET-k.;)
    Pár hete a japó kormány izgult rá a témára.
  • hodobaj
    #41
    Ja amugy a hogy kelletkezik az arany az télleg jó kérdés gondolom úgy mint a többi fém amikor a drága napunk elkezd elpusztulgatni akkor akkor az energia hogy a összeállnak elég nagy és stabil atomok is de asszem így max Vas keletkezik általába az aranyhoz egy jókóra cuccra van szükség.
  • JTBM
    #40
    Kezdjük már tényleg látni az univerzumot. Egyre jobb szenzoraink lesznek.
    Már "csak" annyi hiányzik, hogy el is jussunk a csillagokig. ;-)))
  • DJ BP
    #39
    jó hát nem az UFÓ-kre kell gondolni :D, élet biztos van másutt is, mivel elvileg az univerzum végtelen, kérdés az milyen szinten áll az ,,evolúció". Lehet, hogy még csak baktériumok vannak, vagy egyéb alsórendű lények, amilyen fajtákat nem is ismerhetünk. De lehet, hogy valami egészen másként működik az ,,élet" egy másik bolygón.
    Újdonságot nem mondtam a többségnek az biztos, csak megjegyeztem :)
  • DJ BP
    #38
    Amint kicsi ok van rá mostanában, előkerülnek az ilyen elméletek és gyártóik, és ez engem zavar. Aki ide ír, olvasgat, ezekre nem kíváncsi.
    Az meg hogy én szeretnék zsidózni, ez nonszensz
  • Epikurosz
    #37
    Na, lehet, hogy igazad van, és már itt is vannak? :-)
  • Epikurosz
    #36
    "Kicsit eltoljuk a naprendszert a másik irányba?"

    Miért is ne? 10M év múlva.
  • Epikurosz
    #35
    Nem biztos.
    A naprendszerünk is bazi nagy, és valszeg mégis csak egyetlen bolygón van élet.
  • Ajnasz
    #34
    "A veszéllyel nem kell számolnunk"

    Mert ha kell, akkor mi lesz? Kicsit eltoljuk a naprendszert a másik irányba?
  • Kagemusha
    #33
    jah, egy ekkora univerzumot elpazarolni egyetlen bolygóra... értelmetlen!
  • RealPhoenixx
    #32
    DJ BP: en nem zsidoztam, jah, arrol viszont nem tehetek, hogy miert zsidok azok a kompetens szemelyek akikrol irni kenyszerultem.
    De ha mar a zsidozast tuzted be: ertem az utalasodat (magyarul te szeretnel zsidozni).
    Es van merszed ram kenni??!!?!?! ccccccc......
  • Epikurosz
    #31
    Na, és hogy képzeled el ezt a hírt?

    Értelmes üzit hordó rádiójelet fogunk?
  • precision
    #30
    én már azt a hírt várom hogy valahol életet találtak az univerzumban... LEHETETLEN hogy egyedül lennénk, valahol máshol is lennie kell életnek
  • antos
    #29
    Ebből a cikkből csak egy dologban lehetünk biztosak igazán mégpedig: "jó esetben is csak a jéghegy csúcsát látjuk"
  • DJ BP
    #28
    nem értem hogy jön ide a zsidózás... És legfőképp, miért kellett ez most?
  • Epikurosz
    #27
    ..és nem kevésbé hihetetlen dolgok mennek végbe a Földön is.
    Nekem volt amúgy egy régebbi ötletem, hogy tényleg nem értem, hogy egyes szakmákat miért kell lenézni. Szerintem a hulladékfeldolgozás van annyira létfontosságú, mint az elektronikai műszerészet, így e tevéknységet is csak magasan szakképzett, és ennek megfelelően megfizetett emberek kelene végezzék, egyébként úgy járunk, mint a nápolyiak. Vannak efelé mutató jelek, úgy hallottam, hogy a csepeli szennyvíztisztítóban dolgozni olyan, mintha egy laborban dolgoznál (nincs bűz stb.).
    (Ja, a szélsőlibsiket én sem szeretem, mert a társadalom rombolása révén eltávolítanak az univerzum megismerésének lehetőségétől.)
  • Normal
    #26
    Pssszt! :D

    Múltkor is néztem a Dunát, hát az milyen agressziven folyik!
    Tökre nem törődik a kavicsokkal, görgeti őket kegyetlenül, a létért folyó küzdelemben!

    A dugóban az autók meg méltóságteljesen hömpölyögnek, ugye, festői gázfelhőket eregetve?

    Átvehetek én is hireket külföldről:
    Az Agressziv Melltartó utcákat rombolt le!
    Ma hajnalban a Darlington közeli Middleton-St-George lakosai iszonyatos üvöltésre ébredtek, miközben beomlott az utca!
    Az üvöltés a nyugalmazott B. Knox ezredes ébredés utáni nyújtózása volt, az omlás meg egy zsirral, és trutyival töltött sátáni melltartó!
    Részletek:
    http://shootbloggers.wordpress.com/2007/12/12/chaotic-flushing/

    Mr. Hihi
  • RealPhoenixx
    #25
    Nexus6:

    "Csak nehogy terroristak kezebe keruljon!Szerintem az is meger egy tudomanyos dolgozatot, hogy a 9.11 ota tapasztalhato tomeghiszteria ota, az emberek hogy latnak mindenben biztonsagi kockazatot, illetve ruhaznak fel tok semleges dolgokat negativ szandekkal. Szerintem mar a kukasok is uj szaknyelvet hasznalnak, ami tele van "megelozo csapas", meg hasonlo kifejezesekkel es Improvised Explosive Deviceket keresnek a szemettartokban.LOL"

    Jah, a velemenyem ezzel kapcsolatosan: lassacskan a kukasok fizujat is fel lehetne emelni havi brutto 1 millara, indokolva a kovetkezovel:
    Fontosabb munkat vegeznek a kukasok mint a tanarok, vagy mint a mernokok, mert ha a kukasokat jol megfizetjuk, akkor mindenki szemetet vegignezethetjuk veluk, igy a terrorista gyanus szemettermelesbol adodoan a terroristakra megelozo csapast tudunk merni, etc.
    Erveles: ha ugyanis nincs terrorista megelozo csapas, akkor van terrorizmus, az igy letezo terroristak pedig elpusztithatjak a jovo mernokeit, durci gyurcsi fele kozgazdaszait, zsidoit, tanarait, orvosait, etc, ergo a terroristak megelozese mindenek felett kell alljon.

    Vagyis a sok mernok foghatja a diplomajat, es mehet szepen kukasnak :)

    NB: ne zsidozz, mert a shengeni hatarok nem arrol szolnak hogy szabadon utazhatsz e hatarok kozott, hanem arrol, hogyha itt a zsidokkal kapcsolatosan tenyeket tarsz fel, akkor a kulfoldi zsidok eleted vegeig bortonbe baszhatnak - ha ok ugy akarjak, mivel KIADATASI KOTELEZETTSEGrol szol a szerzodes.
    Illetve arrol is, hogy bizonyos erdekeltsegu, anyagi tokeju szemelyek anyagi megszoritasok nelkul szabadabban garazdalkodhassanak.

    NB2: Antal Jozsefet nem azert szeretik kulfoldon mert mekkora jo ember volt, hanem azert, mert lehetove tette kuncogi Kunczeval es tarsaival egyetemben, hogy a magyarsag tulajdonaban levo dolgokat a kulfoldi zsidosag fillerekert eltulajdonithassa - hasonlo okokbol tamogatjak durci Gyurcsit es kókadt Janit
  • who am I 7
    #24
    rasszizmusra utaló jeleket vélek felfedezni a kommentedben.Humorérzéked pedig nem sok, jól sejted korlátoltság "tombol" benned sajnos :( doktór Csernus vótam
  • NEXUS6
    #23
    Biztosíthatlak, hogy ez teljes mértékben kölcsönös, belőlem is különböző testnedvek szabadulnak fel, amikor a hozzászólásaidat olvasom.

    De azért nincs harag!;)
  • who am I 7
    #22
    és mi kit kebelezünk be és mikór?
  • archkoven
    #21
    Nekem lehet valami baj a humorérzékemmel, de NEXUS6 utolsó sorát a legcsekélyebb mértékben sem érzem viccesnek, nehéz elhinnem, hogy ettől valaki a térdét csapkodta, inkább arról lehet szó, hogy annyira megörültél, hogy magadtól nélkül le tudtál fordítani egy angol kifejezést, hogy ez volt eddigi életed fénypontja.
    Az előző soron sem nevettem, mivel egy tömény faszság. Inkább sírni lett volna kedvem, hogy ilyen idióták szívják el az ember elől a levegőt.
  • djw
    #20
    mennyi szőke hulla lesz itt... :D
  • lee56
    #19
    Lehet :), de azért tényleg érdekes, hogy minél kisebb dolgokat vizsgálunk, annál jobban kezdenek hasonlítani a gigantikus csillagászati jelenségekhez.
  • bandypappa
    #18
    Ezt a cikket tényleg élvezet volt olvasni, ha nem is volt benne semmi "kőkemény tudomány". Én is csak ámulok, hogy milyen csodálatos a mindenség! Ha a számítási teljesítmény ennyire növekszik a jövőben, akkor rövid idő alatt még többet tudhatunk a világegyetemről és talán magunkról is. Amúgy valaki tudja hogy keletkezik az arany? Elég érdekes történet!