338
Miért jobb a többistenhit mint az egyistenhit?
  • sz4bolcs
    #258
    Ez már kétszer a szomszéd topicban sem jött be.
  • Gezukam
    #257
    Majd akkor kérdezz ha elolvastad és nem a müv. töri órán szerzett bibliai ismereteddel próbálod a bibliát megérteni :)
  • sz4bolcs
    #256
    Einstein is kimondta (ő nem 1 buta ember:)), sajnos nem tudom pontosan idézni, de utánanézek ígérem, a lényeg az, hogy kell lennie valamilyen erőnek ami a világmindenséget teremtette.

    #226 #229 -ban utánanézhetsz..
  • sz4bolcs
    #255
    Hol találtál ott bármit, amit tudományos? Mitől lenne tudományos bármelyik kijelentés? Tudományos =/= Benne van a Bibliában.
  • Gezukam
    #254
    Mózes első könyvében. Gyakorlatilag a Biblia első oldalain találkozunk nem is egy kijelentéssel. Még neked se lenne tőle bajod,ha elolvasnád :)
  • sz4bolcs
    #253
    Én kérdeztem.. a Biblia hol tesz tudományos kijelentéseket?
  • sz4bolcs
    #252
    Nos, ha a Biblia tudományos. -> Akkor ennyit a tudomány szapulásáról, meg arról, hogy mit nem tud a tudomány vizsgálni.
  • sz4bolcs
    #251
    Lehet, hogy a Bibliából eddig még semmit nem tudtak megcáfolni, a tudomány viszont ismeri a falszifikálás fogalmát. :)
    Amúgy meg már láttam festőt festeni, láttam építkezést... és Istent?
  • balintcsapo
    #250
    Sziasztok!

    Tudtátok, hogy a Bibliából eddig egyetlen betűt sem tudtak megcáfolni?
    Ezzel szemben, az evolúció és a többi marhaság csupán FELTÉTELEZÉS és rengeteg helyen nem állja meg a helyét, kezdvén ott, hogy az evolúcióban rengeteg a hiányzó láncszem, egy olyan láncban ami nem létezik... lehet csavarni-kavarni a dolgokat, de láttatok már olyan épületet aminek nem volt tervezője, és olyan festményt amelnyek nem volt festője? Pont így van a világ is, Isten teremtette a világot erre a nyakamat teszem. Einstein is kimondta (ő nem 1 buta ember:)), sajnos nem tudom pontosan idézni, de utánanézek ígérem, a lényeg az, hogy kell lennie valamilyen erőnek ami a világmindenséget teremtette. És még egy tévedést tisztázhatunk a Bibliáénak egyetlen egy szerzője van, és ez az egyetlen élő és igaz Isten. Emberek írták le ugyan, de Isten "diktált" nekik.A Bibliét számtalan dolog igazolja és egyetlen 1 sem jut mégcsak a közelébe sem annak, hogy megcáfolja és nem is fog semmi, mert az igazságot nem lehet megcáfolni.
  • Gezukam
    #249
    Igen az,de erről már beszéltünk és nem nagyon tudsz mit mondani,mert nem ismered a Bibliát,szóval nemtudom ebből milyen vita alakulhat ki,mert az egyértelmű,hogy szerinted nem az tudományos :D és most kérhetném hogy mutass nekem konkrét részeket,hogy hol nem tudmányos vagy elvault a tudmánnyal szemben,de pont mivel nem ismered,iylet nem kérhetek...
  • sz4bolcs
    #248
    Gezukám: Szerinted a Biblia tudományos mű?
  • sz4bolcs
    #247
    Lesznek itt még komoly dolgok. ;)
  • Gezukam
    #246
    Ha egyáltalán nem veszed komolyan,nekem miért kéne téged komolyan venni... ez így neked nagyon kényelmes :D a komoly és a komolytalan, olyan mint mikor az okos veszekszik a hülyével...
  • sz4bolcs
    #245
    Azért én várok. Hátha jön a repülő csészealj tervrajza a Bibliában téma.

    Evolúció -> evolúció topic
  • Gezukam
    #244
    De én nem földönkívüliekről beszélek...semmi magasabb civilizáció.

    Beszéljünk valami másról. Evolúció vagy ilyesmi?
  • sz4bolcs
    #243
    Folytasd csak nyugodtan. Kisülhet ebből még valami Däniken-esebb, ha rákapcsolsz. ;)
  • Gezukam
    #242
    Egyébként ha már Noé bárkájánál tartunk. Benne van a teremtésben hogy Isten egy védő burokkal vette körbe a földet, amitől sokkal kiegyenlítetted volt az éghajlat és sokkal ideálisabb föld volt az életre. Ez tény hogy volt valami ilyesmi,nem véletlen a hatalmas klíma válltozás ,meg hogy ezek előtt az emberek még jóval tovább éltek. Az övönvízről pedig azt írja hogy megnyíltak az ég csatornái és esett... minden bizonnyal ez a védő burok (óvon köpeny?) "szakadt" le és hogy hova tűnt az a rengeteg víz? Elvileg a sarkoknál annyi víz van megfagyva hogy ha az elolvad(na) akkor a vízszint sok-sok métert emelkedne megint,ráadásul az akkori vízözön összejátszott még más tényezőkkel is,de mind1 ne menjünk bele,mert felesleges ha egy szavamat se hiszed:D
  • Gezukam
    #241
    Jó az már más dolog,hogy a vallás mely területe folyamodik ilyen dolgokhoz. Itt én a katolikusokra gondolok, akik a pápájukkal együtt úgy ahogy vannak rosszabbak,mint a pogányok. A református vagy baptista egyház biztos nem csinált ilyet, és azért ez nem mind1 hogy milyen vallásról beszélünk, meg ha már szentekről volt szó,az is csak náluk van,de mind1.

    Szerintem azért ezek a kijelentések nem voltak véletlenek...olyan kijelentések,amik egyértelműen vannak leírva,de akkori szemmel még nem tudták mire vélni,mára pedig felfedezték. Tételezzük fel hogy így van és akkor az is igaz benne,ami a világ végéről szól, ha csak 1% esélyt adsz rá,hogy azok a "véletlenek" is helyt állnak majd, akkor viszont arra fogsz gondolni,hogy bárcsak előbb hittél volna benne, mert nem lesz vidám dolog az,ami akkor lesz. A Biblia olyanokat ír hogy az emberek bebújnak a hegyek hasadékaiba és kérik,hogy zuhanjon rájuk,csak rejtse el őket Isten haragjától. Persze a pogányokról van szó. És abban az időben az emberek majd keresik a halált,de a halál eltávozik tőlük, ők pedig rettegnak majd a haragja miatt,amikor visszatér, akkor mindenkinek leesik mekkorát tévedett, de már késő lesz!
  • sz4bolcs
    #240
    Valahogy úgy, ahogy írod. ~Nincs olyan dolog, amit szentnek tartanék.

    Azt, hogy hogyan mászik Isten egyre feljebb:

    Ezt nem a Bibliára alapozom, mert nem tartom elsősorban tudományos műnek. Annyi tudomány van benne, amennyi van, mint ahogy egy regénybe is belekerülhetnek olyan dolgok, amik kapcsolatban állhatnak a tudománnyal.
    A Biblia előtt is tettek olyan kijelentéseket, amik meghaladták a korukat, utána is, szerintem most is tesznek.

    Isten pedig a hivők, papok... olyan kijelentései által mászik egyre feljebb, hogy amég van valami, amit a tudomány nem ismer eléggé, ott mindig Istent kiáltanak. Aztán mikor kiderül, miről van szó, akkor szépen elsunnyognak még messzebbi tudomány által nem ismert területekre.

    De ha most a tudomány felfedezné a négy földet tartó angyalt, akkor egyből jönnek azzal, hogy hát a Biblia mégiscsak szó szerint megmondta, nem volt ott semmi átvitt értelemben való kijelentés. Ahol a négy angyal észak, dél, nyugat, kelet, ott az elefánt is nyugodtan jelentheti a téridő görbületét, azt megvan a tudományos megoldás.

    Miért a fényt magyarázod? Egész biztos, hogy a Bibliában szó esik hullámokról is, mégis kevés ember veszi a fáradságot, hogy Nóé bárkáját űrszekérként értelmezze.

    Én nem tudom, hol tudománytalan a Biblia, mint ahogy azt sem, hogy a Biblia hol tesz tudományos kijelentést.
  • Gezukam
    #239
    nem tartod szent könyvnek? :D ez fura. van bármi amit szentnek tartassz? szerintem ilyen szó,hogy szent, nálad nem létezik, legalábbis semmit se tartassz annak, kb annyi jelentőséget tulajdonítassz neki,mint mondjuk a mézeskalács háznak a jancsi és juliskában...

    Mégis miért mászna Isten egyre feljebb? Olyan kijelentéseket tett több ezer éve,amiket akkor még messze nem tudtak. először is kimondja,hogy a Föld egy bolygó, utal rá hogy gömbölyű. Akkoriban tudod mik voltak az elképzelések? Hogy a földet egy elefánt viszi a hátán, meg hogy a négy sarkánál 4 oszlop tartja... Ezen kívül Isten kimondja,hogy előbb teremtett fényt, aztán napot, ezen most mosolyogsz,de elmagyarázom. A tudósok is rájöttek,hogy nem minden fény a Nap-ból származik, vannak különféle űr fények is,még nem tudják mitől vagy honnan,de tény hogy van ilyen és a Biblia világosan leírja,hogy Isten megteremti a fényt és csak jóval később teremti meg az égitesteket. Ilyenre az akkori ember hogy gondolhatott volna? Még Mózes se,akinek Isten megmondta,hogy írja le mindezt, bizonyára nagyon okos ember volt Mózes,de ott legeltette a kecskéit és látta a saját árnyékát amit a nap vetített a földre és valószínü eszébe se jutott iylesmi...

    Ha a Bibliát elvaultnak tartod tudmányos szemmel,akkor mondd meg hogy hol. MOndj belőle konkrét részeket,ahol a Biblia elvault a mai tudománnyal szemben.
  • Gezukam
    #238
    Najó szerintem semmi értelme tovább beszélgetni :D én erről beszélek,te meg arról, szerintem kb semmiben sem értünk egyet és mindekettőnk elég erős jellem,ahhoz hogy ne hagyja magára erőltetni a másik akaratát és véleményét,szal ezt még lehetne folytatni,de nemhiszem hogy sok dolog válltozna.
  • sz4bolcs
    #237
    Nem vagyok valami csillagász, vagy űrkutató szaktekintély, de még itt az sg-n is szoktak megjelenni cikkek a témában, ha érdekel, olvass utána.
    Még olyan kérdésre sem tudnék válaszolni, hogy hogyan becsülik meg a világegyetem korát, de azt gondolom, hogy nem hasraütésszerűen, és nem isteni sugallatra íródott szent szövegekből.
    ...de én már csak ilyen vagyok, az órámat is az órás javítja, nem pedig az Uri Geller.

    Ha az energia definíciója érdekel, akkor guglin találtam egyet:
    "Az energia általános értelemben a változtatásra való képességet, a fizikában a munkavégzőképességet jelöli."
    -Ezek szerint túlzás, hogy nem tudják, hogy mi az. Vagy mire gondoltál? Milyen részecskére?

    Azt én sem értem, miért kéne a világ szemével nézni a dolgokat, engem sem mindig kötnek le az ilyen földhözragadt dolgok, mint a világ kezdete, csillagászat, tudomány, fizika, anyag, energia, bár nekem van saját szemem.

    Túlzottan nem érdekel, hogy valaki vallásos, vagy nem vallásos, ugyanúgy találok vallásos emberektől is értékes gondolatokat, mint nem vallásosoktól.
    És én azt gondolom, hogy lehet, hogy végtelen a világ, lehet, hogy nem. Ennyit hiszek el belőle. A Biblia meg számomra nem szent könyv, ezért nem is esküdözöm rá.
  • Gezukam
    #236
    Számomra félelmetes dolog,hogy azt állítjátok Isten hazudik, és a Biblia első sorát se viszitek komolyan, vagyis egyik sorát se,mondjuk nem is nagyon ismeritek a Bibliát, bár elég merész kijelentés ez tőletek, mikor képzett írók,filozófusok,történyészek,nyelvészek stb... állítják hogy a tökéletes könyv,ami lehetetlen hogy csakis ember álltal íródjon. ezt ti jól megcáfoltátok,azzal az ismerettel,amivel rendelkeztek,ami szerintem koránt sem elég egy ilyen kijelentéshez,nincs olyan ember aki teljes bizonyossággal ki merne iylet jelenteni,hogy hazúgság,kitaláció,mese... az új szövetségnek történelmi alapja is megbízható, ebből kifolyólag hogy lehetne már kitaláció...
  • Gezukam
    #235
    "A hatáskörét csak akkor lépi túl a tudomány, ha valami olyat vizsgál, amit nem tud vizsgálni" - a természettudomány,ami távcsővel meg mikroszkóppal dolgozik,hogyan vizsgálja meg a kezdetet?

    Maga az hogy anyag,nem tudják hogy mi. Nem egy konkrét dolog, anyag. Le tudják bontani kis részekre de még onnan is van kisebb és ha a legkisebb résznél tartanak az eltűnik ,abból is lesz valami energia ,tehát nem tudják hogy mi.

    Nem értem miért kéne a világ szemével nézni a dolgokat,amikor ez egy múlandó világ, nem erre a világra kell tervezni,hanem a földi élet utánra,nem olyan drasztikusan mint Jehova tanúi, csak ésszel és figyelemben tartani. ez nem más mint előrelátás.

    "Nem kell választani. Az ilyen "komoly" légbőlkapott kijelentésekkel egyáltalán nem is kell csinálni semmit" - Figyelj veled nem tudok kezdeni semmit :D most erre mit mondjak, ha ennyire veszed ezt az egészet, akkor ott gáz van. Hiszel a végtelenben? Arisztotelész is azt mondta,hogy nincs végtelen, hogy miért? Nem lehet végtelen,mert már az is eltelt belőle, hogy itt beszélgetünk. A végtelennek nincs vége, épp ezért nem tudunk onnan vonalat húzni ide és az elejétöl sem,de ha gondolod olvasd el,hogy mit mondott pontosan ő egy pogány filozófus volt,tehát azt se mondhatod rá hogy az elvakult vallási fanatikus agyszüleménye...

    Sajnálom, hogy hiába téptem a számat, aki nem akarja kinyitni a szemét nem várja,hogy lásson.

  • Jungbluth
    #234
    Gezukam: érdekes, hogy sérelmezed valakinek a rendíthetetlen kapaszkodását a tudományba, de ha a saját vallásos makacsságodra figyelmeztetnek, az nem olyan nagy baj, sőt- úgy tűnik nem is veszel róla tudomást.
    A pogányság azt mondja, hogy csak úgy előállott? Nem. Van olyan pogány vallás, ahol szinte ugyanúgy teremtik, mint a kereszténységben, de van, ahol máshogy magyarázzák.
    A kereszténység legalsó pontja alatt van... Az a pogányság amely soha nem tiltotta meg senkinek sem a világ felfedezését, és nem próbált falakat húzni az emberek feje fölé.
    De amúgy azért mert olyan bonyolult a világ, és sokak szerint ez olyan hihetetlen, abból nem feltétlenül következik az, hogy "Hú, akkor ezt biztos valaki teremtette".

    A legnagyobb veszélye az a keresztény vallásnak, hogy nem a világ szemével, hanem a vallás szemével látod a világot. És innentől kezdve mindegy, mit mondanak neked, csak úgy tudsz reagálni, hogy "Az Úr", "De akkor is az Úr". Például a Harry Potter kritikáknál is megfigyelhető, hogy az érvelők elkezdik Lukács evangéliumát mondani. Mert, hogy aszerint a varázslás rossz dolog. De kit érdekel, hogy mit gondol erről egy vallás, vagy annak a képviselője?

  • sz4bolcs
    #233
    Nem kell választani. Az ilyen "komoly" légbőlkapott kijelentésekkel egyáltalán nem is kell csinálni semmit. Sem elfogadni, sem elvetni. Akinek van rá igénye, megteheti. A tudomány pedig csak alapos vizsgálat után tesz ilyet, és megteheti időben és térben egyre távolabbi dolgokkal.
    Az már nem a tudomány hibája, hogy Isten egyre feljebb mászik, egyre távolabbi lesz a tudomány táguló látóköre miatt.
    Ha pedig mégis olyan közeli, akkor miért jönne képbe a "mondjunk távolabbit, amit a tudomány (még) nem tud vizsgálni"?

    Én azért nem vetném el azt a végtelent sem amég nem találjuk meg a végét, vagy a kezdetét, amire elég kevés esélye van belátható időn belül az emberiségnek, kivéve azokat a hívőket, akik keverik a tudást a hittel.

    A hatáskörét csak akkor lépi túl a tudomány, ha valami olyat vizsgál, amit nem tud vizsgálni, de ez paradoxon.

    Ha pedig valamiről nem tudja, micsoda, akkor vizsgálja. Egyébként meg melyik anyag? És hogy készült akkor a periódusos rendszer? Szerencsére Bohrnál nem állt meg sem a fizika, sem a tudomány fejlődése, a Biblia viszont még mindig lefele esik. Nem csak Newton óta.

    Elég komikus, hogy amikor arra van szükség, akkor a világ rendezettségén kell csodálkozni, máskor meg arra, hogy tyű de rendezetlen a világ. Végül mindegy is, csak valahova férjen be a Teremtő.

    Isten nem kockázik. ;)
  • Gezukam
    #232
    És bocsi a helyesírási hibákért,reggel van. Meg igazából kicsit mérges is lettem. Szóval ennyire rendíthetetlenül kapaszkodni a tudományba, meg a filozófiába,nem bölcsesség,hanem makacsság
  • Gezukam
    #231
    Najó.Ez most hosszú lesz. Azt hiszem nagyon elharapódzott a dolog. Nagyon könnyelműen teszel nagyon merész kijelentéseket a Bibliáról és mindent megkérdőjelezel...

    Csakhogy valamit megérezz abból mennyire komoly dolog is a vallás és a Biblia leírom neked a Biblia első sorát és elemzem kicsit :

    "Kezdetben teremté Isten az eget és a földet."

    Mivel mi hívő keresztények állítjuk hogy ez innen indult, míg az akkorpi pogányság max odáig jutott el hogy a világ valahogyan előállott,de mi innen indulunk. És a mai 21. századi pogányság eddig se jut el. A Pogányság tudományának tetőfoka a kereszténység legalsó pontja alatt van. A Biblia első sora alatt vannak a pogányok...


    Vegyük át szórol szóra mert szerintem nagyon messze nem értitek eléggé ezt a mondatot.

    "Kezdetben" : Ugyan ki volt ott a világ teremtésénél? Senki. Ám ha ismernétek a Bibliát, tudnátok hogy nem állít tanúkat, sehol se találunk olyat hogy : igen én ott voltam és láttam ahogy teremti a világot,nem iylet tanú nincs,nem volt és nem is lesz,ha ilyen lenne akkor többé nem lennék hívő,mert azt jelentené hogy valaki már létezett a teremtés előtt vagyis Isten hatalma nem terjed ki rá és így nem mindenható. De nézzük meg milyen határozott szó. Nincs benne semmi ,de , nincs semmi, esetleg vagy talán. Ez egy kijelentés. Két dolgot tehetünk vele. Elfogadjuk vagy elvetjük. Ha az ember elfogadja akkor megrendül,leborul és elkezd imádkozni. Ám van a másik megoldás. Ez esetben Isten szavát vetjük el. Tehát szerinte Isten hazudik. Ez félelmetes! Mert Istennek ez az első szava htározott és ellentmondást nem tűrő. Választani kell

    Mind1 folytatom a kezdetben szót :). Tehát ha valaminek kezdete volt vége is lesz. Ezen nincs mit magyarázni erre még Arisztotelész is rájött. Igaz hogy később már alított hülyeségeket is az örök anyagról, de azért ő egy okos pogány volt. Nos, ahogy a kezdet ISten kezében volt, úgy a vég is Isten kezében van.

    Igazából 3 tudományág foglalkozik ezzel a dologgal. A Természettudomány, a filozófia és a theológia. Szóval a természettudomány beszél erről,bár nem tehetné,ezzel túllépi a hatáskörét, mert nem szerezhet a kezdetről tapasztalatokat. El kéne döntenie hogy természettudós vagy pedig álmodozó. Tehát elvileg nem tehetne erről kijelentést.

    A folozófia más, az egy spekulatív tudomány. A filozófia is beszél kezdetekről - nem mondom el még1x Arisztotelészt... de abban azért egyetértünk remélem hogy nincs végtelen idő. Nem végtelen ideje van a föld, ami szépen halad tovább a végtelenbe. Mert mi a végtelen,mikor telik le? Soha. És ha elfelezzük az is végtelen marad,nem árt ezen gondolkodni. Vegyük tovább

    "Teremté Isten" - Már itt porig aláz minket az Úr a Biblia második szavával. Mi emberek csak készíteni tudunk. Sok midnent tudunk készíteni,de alapanyag nélkül semmit se. Ha összefogna egész amerika ipari vállalata az összes cég ,vagy a föld egész agrármérnöki kara,akkor se tudnának a semmiből teremteni még 1 homok szemet sem. Tehát ez egy olyan dolog,ami előtt az embernek térde kell hullani,mert olyan történt,amire az ember képtelen. Nem tudunk teremteni. És Isten nem úgy teremtette a földet, hogy beleadta önmagát és ami szép az saját magából egy részlet. Képzeljük el hogy ha fel lenne véve az egész földtörténet egy videóra és a végén elkezdenénk nézni ami most van és tekernénk vissza 100,200,1000 ,nem tudni mennyi évet és elérkeznénk az elejére a teremtéshez,de lenne még szalag és tekernénk tovább a teremtés pillanata elé,nos nem Istent látnánk ott. Nem látnánk semmit. Ugyanis Isten nem keveredett a világgal, a világ nem Istennek egy darabja, de a teremtés istani lett.

    Najó nem is folytatom szerintem elég ennyi nektek :)

    Amúgy a világ tele van titkokkal. Az anyag egy óriási titok. A mai fizikusuk nem tudják megmondani mi az hogy anyag. Elkezdték nézni a legkisebb részecskéig, kiderült ha a legkisebb részecske eltűnik lesz valami energia. A materializmusnak ez volt a legnagyobb gyengéje, nem tudta megmondani mi az anyag. Ráadásul ezek a legkisebb anyagi részecskék annyira szabálytalanul viselkedtek hogy a 21. század fizikusai kétségbeesetten filozofálni kezdtek, ami nem áll nekik valami jól. Csakhogy rákényszerültek. Az anyagról nem tudjuk mi,ez az igazság.

    Niels Bohr, Nobel díjas fizikus írta egy vitában : Tudod-e hogy kimondtad a bizonytalansági relációval kapcsolatban, hogy az anyag nem ismerhető meg? Ezzel a fizika tudományának vége- mondja. Nem én . Ő.

    De ugyanakkor azt se tudják megmondani mi az az idő vagy mi az a tér...figyeljetek,rengeteg dolog van,amit nem lehet megmagyarázni. Rengeteg dologra nem vagyunk képesek és nem is leszünk,soha és ti mégis ilyeneket állítotok Istenről? Ki lenne képes ilyen világot csinálni és ilyen nagy titkokat elénk rakni?

    Gondolkozzatok...




  • Jungbluth
    #230
    Pontosan erre gondolok én is. Az egész idézet nagyon közel áll hozzám.
  • sz4bolcs
    #229
    "Természetesen hazugság az, amit vallásos meggyőződésemről egyesek írnak, s ezt a hazugságot újra meg újra megismétlik. Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes.

    [...]

    Nem hiszek az egyén halhatatlanságában, az etikát pedig kizárólagosan emberi ügynek tekintem, mely mögött nem áll semmiféle természetfeletti hatalom vagy tekintély."


    és igen. Szerintem is vallásos volt.
  • sz4bolcs
    #228
    Ha egy géppityuval megölnéd az osztálytársaid, ..az elég ciki. Ezért tartom magam távol azoktól, akikhez istenek beszélnek.

    Ki az, aki megmondja, hogy kárhoznak-e a melegek? A papok? A szentek? A Biblia? Kik írták a Bibliát? Talán Jézus? Isteni ihletésű? Ugyan kit ihletett abból a bagázsból Isten? Melyik zsinaton volt jelen Isten? Ha mégis így lenne, hogy lehetne elmarasztalni a katolikusokat a jelképeik miatt?

    Baluman: A barátom miután korai keresztény szerzetesek írásait olvasgatta felhozta azt az érdekes témát, hogy ki az igaz szívű ember? Aki csak úgy behódol a hitének és boldogan él ebben a tudatban, vagy pedig kételyektől a végsőkig feszítve még mindig az Istenhez imádkozik?
  • Jungbluth
    #227
    Én is pont ezt mondom! A törvények, és szabályok mellett semmi szükség nincs Istenre. És igen, a tudománnyal való szembenállás épp azért határozza meg az egyházat, mivel ha azt valamelyest elfogadná, a saját igazságát kéne kétségbe vonnia!
    Bár én úgy emlékszem, hogy Einstein végső soron vallásos volt. Bár ez az idézet sem zárja ki teljesen, csupán rámutat a vallás hibáira.
  • sz4bolcs
    #226
    "Minél inkább eltölt valakit minden jelenség rendezett szabályosságának tudata, annál szilárdabbá válik az a meggyőződése, hogy e rendezettség és szabályosság mellett nincs olyan hézag, ahol hely jutna más természetű okoknak. Nem létezhet sem olyan emberi, sem olyan isteni szabály, amely önmagában a természeti jelenségek független oka lehetne. Bizonyosra vehető, hogy a természeti jelenségekbe beavatkozó, személyes Isten doktrínáját valódi értelemben sohasem cáfolhatja meg a tudomány, mert ez a doktrína mindig menedékre találhat azokon a területeken, amelyeken a tudomány még nem tudta megvetni a lábát.

    Meg vagyok azonban győződve arról, hogy a vallás képviselői részéről ez a viselkedés nem csupán méltatlan, de végzetes is. Egy olyan tan, amely mindig a sötétségbe vonul, mert a tiszta világosságban nem képes fenntartani magát..."

    -Albert Einstein
  • sz4bolcs
    #225
    "És egyszer egy ember felmászott az Olymposz hegyére, és elcsodálkozott...
    biztosan feljebb költöztek - a jó égbe."
  • Balumann
    #224
    Azért ez alapján megítélni valakit :) A materializmus elveti a lélek jelenlétét, reinkarnációt is. Én azt nem. Hiába írnám le, hogy lehet, hogy van, mert én szerintem nincs.
    Egyébként, nem vagyok olyan aki nem tud elfogadni semmit, ha megismernél lehet el se hinnéd, hogy én írok ilyeneket!! :D
    Nem vagyok filozófus, aki mindenen elgondolkodik, hogy mi miért van. Én egy egyszerű, boldog ember vagyok, akit érdekel a tudomány, technológia, sport, és körülbelül ennyire a filozófia is.

    Nah, mentem. Majd mesélek :)
  • Jungbluth
    #223
    Először is szeretnék neked Balu, jó utazást kívánni. Valószínűleg túl sokat nem fogok én se írni, mert egy kicsit mindkettőtök megijesztett. Gezut olvasva rájöttem, hogy a kereszténység mélyén mindig ott lesz a rajta (vagyis a kereszténységen) kívül álló dolgokkal szembeni bigottság, lehet a református akármennyivel is jobb, mint a katolikus irányzat. (Mert úgy tűnik, tényleg jobb).

    De Balu, te se vagy sokkal jobb. Te is ugyanolyan dogmatikusan állítod, hogy semmi nincs, csak ez az élet, most. Tőled se hallottam egyszer se, hogy lehet, hogy van Isten. Nem tudom, hogy azért vagy ilyen materialista, mert nyilasnak születtél. Talán így van.
    Mivel már amúgy is szétbombáztuk az eredeti témát az off-vitánkkal, arra már meg sem merlek kérni, hogy számolj majd be a horvát élményeidről. Esetleg majd egy mondatot szentelj rá, valami olyasmit, hogy "jó volt." De többet ne :)
  • Balumann
    #222
    De mivel filozófus, lehet hogy következő nap már mást gondolt róla. Nem mondtam, hogy a biblia teljesen elítélendő dolog.

    Én nem fogok kimászni belőle, ha nem húz ki, már pedig nem fog. A sátán boldog éveket ad az meg őszintén szólva... jó hittérítő szöveg :) Ezek számomra egyértelműen csak megfélemlítő mondatok... bár még mindig jobb, mint az inkvizíció :D

    Örökké boldog maximum aranyhalként lehetnék, 2 másodperces memóriával. Ha leélsz kb. 80-90 évet, utána szerintem már nem szeretnél élni. Hogyan képzeled el a menyországot, ahol örökké boldog leszel, mi az amit maximum 150-200 év mulva sem unsz meg? :D

    A memória pedig az agyban van.

    Próbálsz meggyőzni a hitedről, de bennem pont az ellenkező hatás keletkezik. Ahogy minél inkább megismerem a vallást, annál inkább távolodik is el gondolatmenetben tőle.

    Nah, én viszont megyek Horvátországba hamarosan, úgyhogy mostmár csak 1 hét múlva fogok válaszolni. Addig majd Jungbluth ír helyettem :D
  • Gezukam
    #221
    "Aki megpróbál gondolkodni az életen, az elutasítja Istent szerintem" - azért nem úgy van az. Nagyon híres filozófusok, uralkodók és történészek mondtak nagyon szép dolgokat a Bibliáról,mindjárt be is illesztek 1-et :)

    Jean Jacques Rousseau (1712-1778),
    francia filozófus:

    "A Bibliával összehasonlítva milyen szegényesek, megvetendőek filozófusaink szavai minden ellentmondásaikkal. Lehetséges-e, hogy egy könyv, amely oly egyszerű és ugyanakkor olyan tökéletes, egyszerűen csak emberi mű lenne?"

    Ezt a Bibliáról írta, most nem illesztek be több ilyet mert ti is tudtok találni ilyeneket :D

    Nem fogtok örökké bűnhődni,ha időben kimásztok belőle és jól tudom,h lehettek nélküle boldogok, ezt írtam a sátán boldog (kb) 50 évet ad neked, hogy utána nála maradj egy örökkévalóságig és ha belegondolsz ebbe a szóba,hogy végtelen...belefájdul a fejed :D mert nagyon durva
  • Balumann
    #220
    Semmi gond, ez a vita lényege. Ha nem is győzzük meg egymást, megismerjük más életfilozófiáját, gondolatmenetét, tapasztalatot szerzünk, elgondolkodunk rajta. Nekem meg az én filozófiám természetes a környezetemben.

    Tudom, hogy nem fogunk meggyőzni téged, látszik hogy igazából hiszel benne. Én pont az ellentéte vagyok ennek, nem hiszek, és nem is látom szükségét belekapaszkodni a képzeletbe. :)

    Az életben ugyan úgy élünk, de te abban a hitben élsz, hogy mi nem lehetünk boldogok, és örökké bűnhődni fogunk ez miatt.
    Én tudom, hogy az nélkül is boldog vagyok, és az összes vallást úgy formálták, hogy leginkább be tudja fogadni az ember! :D

    Nem fogjuk meggyőzni egymást.

    De attól, mert nem tudunk minden egyes lépcsőfokot az evolucióval, élet kialakulásával kapcsolatban sem, nem vethetjük el.
    A tudományt szándékosan hátráltatták, de a papok mégis tudtak nagyon sok mindent valószínűleg, azt is hogy a föld (valószínűleg)gömbölyű, csillagászatban is ismertek voltak, a napfogyatkozást is a hit erősítésére használták ki (tudták előre, hogy mikor lesz).

    A reformáció is csak az eszköz volt, valahogy vissza kellett hódítani az embereket (azáltal, hogy a katolikus tanok egy részére azt mondja, hogy felesleges).

    Én nem tudok ebben hinni. Aki megpróbál gondolkodni az életen, az elutasítja Istent szerintem. Nagyon kiváncsi lennék, ha megnéznéd a "Világokon át" című sorozatot, meg tanulnál agykontrollt, mi lenne a véleményed erről.
  • Gezukam
    #219
    Ha nem hiszel a Sátán létezésében, akkor szerinted nincs. Tehát leéled az életed a nélkül hogy gondolnál-e bármi ilyesmire és a pokolra kerülsz,mert nem tartozol Istenhez, nincs középút :)

    Najó van egy idézetem a számodra tettszeni fog :) :
    - Istennek semmi köze az ésszerűséghez; Istennek a hithez, a bizalomhoz van köze. Isten azt mondja: "Naná, hogy szereld csak le azt a biztonsági hálót. És ha nincs alattad, akkor vágd el a kötelet is."

    És tudom hogy ki fogjátok csavarni ezt az idézetet, de szerintem ez akkor is fantasztikus,a hit. Van egy ilyen történet is hogy egy hegymászó elveszti az egyensúját,lezuhan de egy kis kiálló faágban meg tud kapaszkodni és ott lóg a semmiben egyedül,amikor fekiállt hogy Uram segíts! - mert már alig bír kapaszkodni stb. és Isten azt mondja neki - engedd el. - Képes vagy-e elengedni ezt a földi életet ő érte és örök életet nyerni a mennybe?

    Pedig sajnos pont így működik a dolog. Nem úgy van hogy kérsz aztán majd jól megtérsz ,ha megkaptad - :D megtérsz és kapsz, mindened meglesz amire szükséged van és olyan is,amit nem is kérsz, de mégis nagyon örülsz neki mikor megkapod - "testi lelki táplálék"