36
  • menetrend
    #36
    Vieri85: Jaja úgy a legjobb. 2 nap alatt megnéztem minden rész :D
    Amúgy emerikában is bukta volt a sorozat.
    Tinman: Azért remélem odáig nem jutunk, hogy meglássuk ezt :P
  • Vieri85
    #35
    A Jericho szerintem igenis jóra sikeredett és azért bukott meg mert a magyarok általában nem vevők a színvonalasabb szórakozásra, jobb a német autópályarendőrség bárgyú kalandjait nézni... már aki.
    Az ilyen sorozatokat a legjobb DVD-n, végig nézni, amikor az ember saját maga dönti el, hogy mikor és hány részt néz.
  • Tinman #34
    "Nem kel ahhoz áram meg gazdaság, hogy az ember ember maradjon."
    Sokunknak nem, de még többeknek igen... majd meglátjuk, ebben biztos vagyok ;-)
  • menetrend
    #33
    "az ember egy társadalmi lény, törekszik a békére"

    Bocs egyszerre két gondolatot akartam leírni.
    Szóval törekszik a békére a családja vagy maga miatt, nem akar háborúzni, attól még, hogy sokan ezt teszik közel sem mindenki.
    Lehet hogy kiköltöznek de nem remete életmódba mennek át hanem szimplán kevesebb népsűrűségű területet választanak. Jericho az, egy egyszerü kisváros.
    Az elfogyó emberiséget képletesen értettem, de akkor átírom:
    Ha folyamatos élethalál harc lenne elfogyna az USA lakossága.
    A hatból amit leírtál a java megvan. Kanadát nem említik a filmben de van benne szó a népek vándorlásáról meg, hogy van e még mexico pl.
    Segítséget kap. A kazdasága összeomlik, a világ többi gazdaságáról nincs szó szal bármi lehet.
    3. Nem értem ha végig nézted akkor tudnád, hogy felesleges volt ezt ideírnod.
    Ilyen helyzetben egyszerübb egy ekkorka városnak az élet ha együtt marad mintha mindenki menne mindenfele szerintem. Egymásra utaltság. Nem kel ahhoz áram meg gazdaság, hogy az ember ember maradjon.
  • Tinman #32
    "az ember egy társadalmi lény, törekszik a békére"

    Ezt így ebben a formában nem is értem. Egyre többen leszünk antiszociálisok valamilyen szinten. A nagyvárosokból "menekülnek" a peremkerületek ill. közeli településekre, mert mindenkinek elege van, méghozzá a tömegből.

    Az ember inkább társas lény, semmint társadalmi lény. A társasági igényeit család, rokonság, baráti körben kiéli. Szívesen kiteszek egy közvéleménykutatást, hogy kinek mennyire van elege a társadalomból. 1-2 hírlapban volt már ilyen körkédés és 90% menne, ha tudna...

    "Ha folyamatos élethalál harc lenne akkor a 3. epizódra elfogyna az emberiség."
    De könyörgöm... csak az USA-ban voltak a sztori szerint robbantások.

    Egy ilyen a valóságban a következőket eredményezné:

    1. Az USA gazdasága a kőkorba kerülne vissza, ennek hatására a világgazdaság kis híjján összeomlana... lehet, hogy ez be is következne.
    2. A radioaktív szennyezés nem olyan, mint napalm, hogy csak ott az adott területen visz mindent... Párszáz km-es körzetben a leamortizált városok körül, a megélhetés lehetetlenné válna. A túlélők MINDENT megtennének azért, hogy túléljenek.
    3. Az ivóvíz és a nem fertőzött termőterületekért vérre menő harc folyna.
    4. A téli hideg miatt, még ott is kivágnák a fákat, ahol már csak cserjék vannak... rövid úton belül ez aszályhoz, mérhetetlen talajerozióhoz ill. elsivatagosodáshoz vezetne.
    5. Segítség nélkül az USA pár évtized alatt, felemésztené saját magát.
    Az ilyen Jericho szintű "tiszta" települések minden rossz arcút vonzanának, a birkanyáj lakosság vagy menekülhetne, vagy elvérezne a harcokban.
    6. Ahogy jenkiket megismertük véres történelmük során, garantáltan Kanada ellen mennének.

    "De nyugi a kiélezett helyzetet is megkapod csak meg kell nézni a sorozatot."
    Még 1x? Nincs az a pénz!
  • menetrend
    #31
    Azért télleg pofátlanul vágnak ki jeleneteket. És sokszor észrevehetően furcsa tőle a helyzet.
    Élet halál harc minek? Egy több millió ember nem öldökölhet mindenki mást. Ha folyamatos élethalál harc lenne akkor a 3. epizódra elfogyna az emberiség. Az ember egy társadalmi lény, törekszik a békére, és bizony a világvégén nem lesz mindenki ősember. Egy kisvárosban van összetartás és egymásra utaltság. Ilyen helyzetekben bizony a lótolvajlás vagy egy egyszerü betegség is lehet szar kimenetelü mivel nincs ellátás pl gyógyszerből. De nyugi a kiélezett helyzetet is megkapod csak meg kell nézni a sorozatot. Attól még hogy Jericho ban ez van lehet hogy a nagyvárosban más a helyzet. + nem mind1 hogy az áram megy csak el vagy fél amerikát atommal kezelik.
  • Tinman #30
    4400 szinkronja nekem nagyon tetszett... minden karakternek hozzáillő, markáns hang jutott.
    Ezzel szemben az eredeti hangok jellegtelenek, ami vicces, főleg, hogy eredeti hangok :-D
  • winnie
    #29
    "Olyan gáz szinkronhangokat és fordításokat alkalmaznak, hogy csak fogom a fejem ha 2 havonta egyszer tv közelébe jutok."

    mert valamiért te olyanokat választasz. vannak zseniális szinkronok is. nem mellesleg az embert abszolút nem érdekli, hogy milyen egy szinkron. nem is tud róla, hogy rossz, csak a sorozatokat angolul nézők rinyálnak - de a szinkron nem nekik készül. az persze más kérdés, ha megmondanád a 3 kedvenc szinkronos sorozatodat, akkor észrevennéd, hogy te is sz*r szinkronú sorozatért rajongsz, csak nem tudsz róla.

    "A csúnya félrefordításoktól, érzelemtelen hangoktól kinyílik a bicska a zsebemben."

    mondom, te csak néz angolul, feliratok nélkül (hisz a feliratokban is sok a hiba), de aki nem tud angolul, ahelyett nem kell sírnod.

    "Amióta meg észrevettem hogy mennyire pofátlanul vágnak ki jeleneteket mozifilmekből, még ha jó film van akkor se nézem tv-n."

    semmi pofátlanság nincs benne, amit vágni kell, azt vágni kell. legtöbbször maga a gyártó stúdió vágja le tévére alkalmasnak a filmet. aki mozira gyártott mozgóképet tévében akar nézni, az tudja mire számíthat.
  • bandypappa
    #28
    Nézzétek AXN-en!
  • maedve
    #27
    Egyébként kisebb településeken nem pánikol annyit a sok láma(kevesebb van vagy nincsenek) annyit. Ott ugyanis azért jobban működnek a társadalmi fékek, és az emberek sincsenek annyira megzakkanva alapból, mint a nagyvárosokban. A sorozatban emellett van egy megbecsült vezető is aki összefogja az embereket, nagyrészt megnyugtataja a kedélyeket.

    Jellemző egyébként, hogy a városi ember(főleg az amcsik) hozzászokott hogy mindent megkap tálcán, és azonal pánikba esik ha sötét lesz és nem megy a tv. Kisebb városokban, mint ami a sorozatban is szerepel, azért alapból is önellátóbbak az emberek, még hülyébbje se hal éhen, ha bezár az ABC.
  • maedve
    #26
    Nem a kereskedelmi tévék szinkronjával és cenzúrájával kéne nézni a sorozatokat.
    Olyan gáz szinkronhangokat és fordításokat alkalmaznak, hogy csak fogom a fejem ha 2 havonta egyszer tv közelébe jutok. A csúnya félrefordításoktól, érzelemtelen hangoktól kinyílik a bicska a zsebemben. Amióta meg észrevettem hogy mennyire pofátlanul vágnak ki jeleneteket mozifilmekből, még ha jó film van akkor se nézem tv-n.
  • Tinman #25
    Ok kicsiben zajlanak értem... de ha körülötted romhalmaz az állam, akkor szerinted így viselkednek az emberek. Hell on earth lenne, a fajtánk bebizonyította már sok helyen.
  • Tinman #24
    "De nemtudom mi kéne egy ilyen világba."
    Valószerűség! Kiélezett folyamatos élet-halál harc mert az lenne!
    Nézd meg mi történt New Yorkban a nagy áramkimaradáskor, egyből megvadultak az emberek, pedig csak az áram ment el...
    New Orleans nem különb, ott is kezdett lassan elszabadulni a pokol.
    Jericho ehhez képest a szeretet és a béke szigete a nukleáris katasztrófa közepén.

    "Szerintem tökéletesen bemutatja mi történhet és a karakterek is szerethetőek szerintem."
    Az amcsi nagyvárosok legtöbbje radioaktív romhalmaz. De Jerichoban vidáman sütik a tökös pitét, a legnagyobb probléma az, hogy szerencsétlen Jenőnek a polgármesternek, gyógyszert szerezzenek.
    Laza 10 részen keresztül, lótolvajok, szerelmi háromszögek, meg langymeleg téma dívik.

    "Igen lesz második évad is."
    Ami 7, köztudottan még megnyírbáltabb költségvetésből lesz összetákolva. Nem is értem minek.
    A nuts poén a Jerichoban, meg az évezred leggyengébbje... persze pár elvakult mindig akad.
  • Kobaljov
    #23
    Nekem is tetszik, éppen az, hogy "kicsiben" zajlanak az események (pár éve egy nyarat amerikában dolgoztam egy hasonlóan kis helyen, sokban hasonlít a környezet/helyi közösség) + kb. a 2/3-ától már némileg pörgősebb is. Lesz II. évad kb. februártól (itt írtak róla korábban), ha jól rémlik 6-7 részes minisorozatként.
  • menetrend
    #22
    Hát nemtom ezekszerint télleg beteg az ízlésem :D
    De más ízlésü embereknek is nagyon bejön pl öcsémnek aki az elején eléggé fikázta a történet meg a többi miatt is. De nemtudom mi kéne egy ilyen világba. Szerintem tökéletesen bemutatja mi történhet és a karakterek is szerethetőek szerintem. Fordulatos és mikor végre úgy tűnik révbe ér valami akkor jön egy apróság ami alapjaiba változtathatja meg a dolgokat. Szerintem...
    Tévét se nagyon nézek nemhogy Barátok köztöt meg ilyeneket. Dehát ízlések és pofonok.
    Igen lesz második évad is mert a rajongók több tonna mogyorót vagy mit küldtek a székház elé pl. De azt nem tudom, hogy miképpen. Van aki azt mondta egyelőre csak egy fél évad valahol meg olvastam hogy kevés epizódos évad és pár szereplő kimarad a költségvetés miatt. Személy szerint remélem teljes évadot kapunk minden szereplővel együtt. A 2. évad promoja pedig kurvajó lett alatta a zenével együtt :D
  • REALista
    #21
    Az én ismerőseim közül pedig mindenki belekezdet de senkisem nézte végig.
  • Spica
    #20
    ja 4 hét után ismét belenéztem a sorozatba. semmi sem történt azóta se. a belerakott epizódok meg enyhén klisések és primitívek. miért nézzem?
  • JTBM
    #19
    Az alapötlet elég jó, de ennek ellenére sikerült nagyon elrontani az egészet.
    Kb. 5-6 részt bírtam, aztán feladtam.

    A Low Budget sajnos a történetírókat is érintette - ők is a "B" kategóriából kerültek ki v. még rosszabbak. Egy jó sztori naggyá tehette volna, de pont ez lett a legrosszabb az egészben...
  • oli314
    #18
    Nemtom az az igazság, amíg a House után ment sosem néztem, amikor szünet nélkül kezdődött akkor is max az első reklámig láttam, aztán kikapcs... de pár napja délután kaja közben láttam az axn-en, és ebben az időpontban egész jó volt, még a reklám után is visszakapcsoltam mert kíváncsi voltam a végére... persze lehet csak épp kifogtam egy izgalmasabb részt :D
    Mellesleg ez a posztapokaliptikus alapsztori nem rossz...az már más kérdés hogy a film milyen, mivel csak 1részt láttam végig, ezért inkább nem nyilatkozom :D
  • Tinman #17
    Ez pont egy Jóban rosszban, BK adaptáció csak szélsőségesebb körülmények között.
    A többség számít, már minél többen látják a közé/elé beszúrt reklámot annál jobb.
    Az, hogy nézik pár ezren az országban ezt a vackot, az nem biznisz, de nem véletlen, hogy ilyen silány az érdeklődés.
  • Kagemusha
    #16
    ...és ha rétegsorozat? A réteg dögöljön meg és nézzen "Jóban rosszban" "Barátok közt"?
  • Tinman #15
    +1 dolog... low budget költségvetésű volt a Surface is /bár azért látni, hogy többet öltek bele, mint a Jerichoba/ és az is elbukott, méghozzá akkora cliffhangerrel, hogy a fejemet vertem a falba. Bár tetszett, de mégertettem, hogy mennie kell, mert elég "rétegsorozat", nulla szerethető karakterrel.
  • Tinman #14
    Virít róla, hogy low budget... de abból is lehet jót csinálni, de ez nem az.
    De a totál elmenés kisvárosi langyosvízbe, meghozta az eredményt. Pár elvakult Barátok Közt, meg Taki bácsi piros zsigája rulzik fannak tetszik, a nagyon nagy többség meg leszavazta.
  • Tinman #13
    Én fordítottam nagy részét
  • Mr Hyde
    #12
    A Jericho megbukott úgymond máshol is? Mintha olyasmit olvastam volna hogy lesz második évada.

    Amúgy nem olyan rosz sorozat ez, nekem is bejött.
  • winnie
    #11
    és, ha végignézte? akkor tudja?
  • menetrend
    #10
    Te végignézted már? Ha nem akkor honnan tudod milyen a sorozat.
  • Tinman #9
    Aludni fogsz tőle... jobb, mint a Xanax.
  • Tinman #8
    Beteg egy ízlés
  • Tinman #7
    "attól, hogy kevesen nézik, nekem még bejött. "

    Attól, hogy neked tetszik citromlé, attól másoknak még nem biztos, hogy igen. Ergo bukta, egy buktát a kedvedért akkor folytatnak adott időpontban, ha megveszed az adott tv adót.
  • zola2000
    #6
    Szerda 22órakor alszom, de ezentúl lehet hogy nézni fogom.
  • menetrend
    #5
    Én ezt nem értem. A világ egyik legkirályabb sorozata ez. Ismerősök közül aki megnézte az mind imádja és azt mondja kurvajó.
  • Nebojsa
    #4
    Kapja be a TV2! attól, hogy kevesen nézik, nekem még bejött.
    Azt meg végképp nem értem, hogy olyan sorozatokat, melynek nincs befejezése pl. Tru calling miért kezedenek el vetíteni? Vacakok ezek a tévék!
    Duna TV RULEZ!
    Ot legalább tudom mit kapok.
  • akyyy
    #3
    de a tv2 meg baszik a nézőire, se egy előzetes, se egy tájékoztatás.
  • Kobaljov
    #2
    Ha még esetleg szerda (tegnap) este előtt jött volna le a hír akkor még időszerű is lett volna, így már eső után köpönyeg..
  • Scotty99
    #1
    Hogy ne legyek teljesen off, én eddig sem néztem a sorozatot, ezután sem fogom. Eddig mindig a Gyilkos elméket néztem helyette, az afféle krimik jobban érdekelnek. De hát ízlések és pofonok, ahogy szokták mondani.