18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #14466
    Internetezni (vagy egyáltalán számítógépezni) két "alapvető" módon lehet - íróként vagy olvasóként. Az író aktívan fórumozik, sok levelet / blogbejegyzést / egyebet ír, alkot. Az utóbbi olvas, fogyaszt, maximum néhány mondatot szól hozzá, inkább nézelődik, játszik. Az előbbiek számára ott van az Air (többek között), az utóbbiaknak pedig a táblagépek.
    Egyszerű, kényelmes, gyors eszköz tartalomfogyasztásra, felesleges alkatrészek (billentyűzet, komoly háttértár, bonyolult OS) nélkül. Főleg azoknak, akiknek megvan a munkaeszközük (pl. egy MBP vagy egy iMac), így az Air igazából felesleges redundanciát okozna, vagy egyáltalán fel se merül bennük az igény egy saját, komolyabb tartalomalkotó eszközre (a családban van egy asztali gép, de hárman lógnánk egyszerre rajta, facebookozni, filmet nézni, játszani).
  • passatgt
    #14465
    Dekstop gép (imac) + ipad + iphone sztem a legjobb kombó jelenleg:)
  • Andr0
    #14464
    teljesen egyetértek. Az Air-t én is csak azért most fogom megvenni, mert most már az ár/érték arány megfelelő. És szükségem is van egy ilyen notira, ami kicsi, vékony, de erős.

    iPhone-t is akkor vettem először mikor kijött a 4S... akkor mondtam, hogy na igen, most már szükségem van rá és ár/érték arányban jó is.

    iPad értelmét még mindig nem látom... :)
  • I.C.ram
    #14463
    Rettegek előre, hogy megszűnik a zseniális Gmaps/BKV együttműködés... Mármint, hogy az új térképben tuti nem lesz ilyesmi.
  • GregSB
    #14462
    *amely mentén
  • GregSB
    #14461
    Szerintem a topicból senki nem fog ilyen gépet beszerezni magának, úgyhogy rossz embereknek teszed fel a kérdést. Kicsit olyan ez a laptop, mint az első MacBook Air: szűk vásárlói réteget céloz meg, az ember nagy részének teljesen felesleges, de mégis kijelöl egy útvonalat, amely során az Apple fog haladni, és a benne lévő gyártástechnika / kijelző szépen lassan a következő években le fog szivárogni a kissebb, olcsóbb gépekbe is.

    Az első MacBook Air-t is totál értelmetlen volt megvásárolni (pláne magyar pénztárcával), a tavalyi és mostani 11"-es és 13"-as Airek viszont jelenleg a kategória legjobb gépei, és itthon is sokan veszik őket.
  • Zsoltika 007
    #14460
    Miért jó az, ha ide jössz trollkodni? :)
  • Andr0
    #14459
    ezt már szerintem kitárgyaltuk itt, hogy a retina macbook az igazság szerint profi felhasználók számára készült. Tehát fotósok, esetleg videószereksztők, fejlesztők, akiknek tényleg kell a jó felbontás/erős gép.

    Én Air-ben gondolkozok, mert kicsi, erős, szép és OS X... Ezt más "Ultrabook" jelenleg nem tudja visszaadni olcsóbban(És még OS X sincs rajtuk).
    Egy 13-as Air nekem bőven kielégíti az igényeimet, néha még játszani is szoktam, de az sem lenne probléma rajta.
  • gombabácsi
    #14458
    Pár kérdésem lenne Apple fanokhoz.

    Miért jó az, hogy 3x erősebb géppen nézik a weboldalakat mint amivel én kényelmesen és gyorsan 3d-s graf munkát végzek? :)

    Miért jó az, ha megsérül és oda a milló ft amibe került? Vagy lehet pár százezerért javíttatni... :)

    Mit fognak a retinán nézni? két bluray videót egyszerre? :)
  • Dzsini
    #14457
    Pár napos megszokás kérdése, én is mellényomkodtam egy ideig, most már máshol probléma, hogy nem bal felül van a startbogyó, és nem bal oldalt egymás alatt a futó alkalmazások (lásd még: Android 4 taskváltó, vagy a Windows 8 oldalsávok (balra taskváltó, jobbra helyi menü - bár a klasszikus windors tálca még mindig lent maradt))
    Egyre inkább (főleg 16:9-nél, de 16:10-nél is) a függőleges tér a kevés a vízszinteshez képest, egyre logikusabb (lenne) oszlopokban használni a dolgokat.

    (nekem amúgy böngészőben is oldalt vannak a fülek, úgyhogy még inkább ezt a rendszert használom)
  • passatgt
    #14456
    Nekem szimpatikusabb alul, oldalt nem áll kézre
  • Dzsini
    #14455
    Bizony, méghozzá egész keményen - bár a Nokia kiimádkozott pár lazítást náluk, az alsó középkategóriához.
  • Tikal #14454
    Arra gondoltam hogy most kötik a vasat is...
  • Dzsini
    #14453
    Gondoltam, hogy át lehet tenni (Windowson mikor 16:9-es képernyőm lett az volt az első dolgom), azt nem értem igazából, hogy miért nem az a default - ennyire nem hiszem, hogy nehéz lenne átszoktatni az embereket.
    (bár a kép az egy Rocketdock skin, de biztos a valódi OSX is tud ilyet)
  • GregSB
    #14452
    Alapból lent van, de 2 kattintással át tudod tenni jobb vagy bal oldalra a dockot:

  • Dzsini
    #14451
    Továbbra se nagyon értem miért nem kezdik az embereket átszoktatni arra, hogy egy szélesvásznú képernyőn sokkal logikusabb oldalra rendezni a dokkokat, taskbarokat, akármit, sokkal több hasznos függőleges terület marad, szemben a vízszintessel, ami az esetek többségében (internetezés, dokumentumok olvasása) kihasználatlan.
    Mennyivel értelmesebb elrendezés ez, mint ez vagy ez
  • Andr0
    #14450
    jólett:)
  • passatgt
    #14449
    + kukán is vastagabb a perem:D
  • passatgt
    #14448
    ez kifejezetten tetszik:)
  • GregSB
    #14447
    Új dock:



    Szép :)
  • GregSB
    #14446
    "Data from TOMTOM"

  • GregSB
    #14445
    Közben csendben kiadtak egy új SmarCase-t iPadhez, ami már védi a készülék hátát is.
  • Dzsini
    #14444
    Ők azért (desktop és mobil) oprendszer terén mindig zártak voltak, bár a régi Windows Mobile felületeket nagyon át lehetett szabni, a Windows CE meg elfutott kenyérpirítón is.
  • Tikal #14443
    Microsoft is belátta hogy nem jó a túlzott nyíltság...kellenek korlátok
  • Dzsini
    #14442
    Az Android iskolapéldája annak, hogy a "minden legyen nyílt" hozzáállás mekkorát üthet vissza bizonyos területeken.

    Kíváncsi vagyok, hogy a WP Apollo / WP8 frissítés hogy fog sikerülni - egyelőre ellentmondóak a hírek arról, hogy minden eszköz megkapja-e.
  • Tikal #14441
    Próbálnak már egy par éve alázni... De csak magukat alázzák, sry :)


    Na jó nem... A Google plust szeretem:))
  • Dzsini
    #14440
    Hajrá, minél több komoly szereplő van egy szolgáltatásra, nekünk annál jobb lesz :)
  • Andr0
    #14439
    szerintem ezzel az Apple azt fogja elérni, hogy a Google összeszedi az Androidot és próbál alázni. Megvan a forrása hozzá.
  • Tikal #14438
    Kis csatákkal akarjak ezt a háborút megnyerni:)
  • Dzsini
    #14437
    Amíg használják, addig sok pénzt kapnak azért, hogy ne tudjanak ott is reklámokat szolgáltatni - a térképek miatt most már kevesebbet, de az "elszakadunk a Googletól" szabadságharc maximum egy kisebb csatájáról van szó, a háború akkor dőlhet el, ha egy szabadszöveges, hatékony keresőt is szereznek maguknak.
  • Tikal #14436
    Aztan lehet hogy a háttérben tejelnek még Google bácsinak, de a mezei user mar másfelé van terelve...
  • Tikal #14435
    De én meg errol hadovalok, ez kapásból két mély gyomros a Google-nek
  • Tikal #14434
    Ezert mondom hogy te megint elvesztél a szó varázslásban dzsini, és nem arra figyeltel amit mondok.... Hanem arra hogy a Siri hasznalja e a Google-t vagy sem ott a nagy szerverparkban........
  • Dzsini
    #14433
    Annak biztosan nem örülnek, egyetlen másik szolgáltató sem tenné. De nem is ez volt a téma :)
  • Tikal #14432
    Aztan mesélj tovább milyen jó lesz most a googlenek hogy kiestek a térképekkel az iOS cuccokbol.. Meg a Google plus sem lett integralva, véletlenül... Pont nem őket karolta fel az Apple;)
  • Dzsini
    #14431
    Ezt az állításodat nem is cáfoltam sehol, az első válaszom a #14409-re jött, helyesbítésként.
  • Tikal #14430
    #14406

    Jó lenne a ha lényegre koncentralnal és ne szocsataznál...
  • Tikal #14429
    Amugy te nagy szó mágus vagy arra mar rájöttem itt az evek alatt....
  • Dzsini
    #14428
    Ezzel szemben te az alábbiakat írtad:

    "A Siri nem a Google-t hasznalja, " - de igen.
    "Kapásból skippelve van a Google keresoje" - nincs.
  • Dzsini
    #14427
    Idézd kérlek, hogy hol mondtam bármi ilyesmit.

    Idézek magamtól addig is:
    "A Siri (többek között) a Wolfram|Alpha keresőt használja, nincs még saját adatbázisuk mögötte"
    "A Siri a Google-t IS használja: forrás: "
    "A Safari minden változatának az első, default keresője jelenleg a Google "