18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #14426
    Én meg az elejétől arról beszélek hogy az Apple felvette a kesztyűt és próbálja kikerülni Google bácsit...
  • Tikal #14425
    Nem te eddig egészen másról beszéltél:)
  • Tikal #14424
    Jobs azota utalja a Google-t hogy azok kijöttek az androiddal meg a sajat telefonnal... Ezt ugye nem kell bizonygatnom?:)
  • Dzsini
    #14423
    De ezt senki nem tagadta sehol. Arról szólt a dolog, hogy JELENLEG a Google kikerülhetetlen.
  • Tikal #14422
    Akkor a végére csak megertetted.... Rajta vannak az ügyön hogy kikeruljek a Google-t:)
  • GregSB
    #14421
    A maps apjukat már 3 éve "dobjkák össze", akkor vették meg az első térkép-céget. Akkor meg még nem voltak rosszban Google-al. Itt inkább arról van szó, hogy sokkal jobban akarják kontrolálni az alap alkalmazásokat a saját telefonjukon, sahját fícsörrel ellátni őket.
  • Dzsini
    #14420
    Te nem érted - amíg a Google kikerülhetetlen számukra, addig a Google jó pénzt fog keresni rajtuk is. Ennyi, a marketingrizsa pedig teljesen felesleges.

    Akkor tudnak majd egyszer ettől elszakadni, ha fel tudnak építeni/vásárolni egy olyan általános célú szabadszöveges keresőt, ami képes a Bing és a Google konkurenciájaként átvenni a helyüket. Speciális helyzetekre már vannak alternatívák, bár sok közülük ugyanúgy külső forrásként, mint a Google, tehát viszik a pénzt. Jelenleg nem tudják a Googlet kikerülni, de az látszik, hogy rajta vannak az ügyön.
  • Tikal #14419
    Szerintem meg a tendencia azt mutatja hogy az Apple kerüli a Google-t :) ezt azert gondolom te is látod... Vagy a maps appjukat véletlenül dobtak ossze?
  • Tikal #14418
    Te még mindig nem erted:)

    Egy masik cikk

    Amugy nem figyeltel? Steve Jobs is megmondta hogy eltörli a Google-t, thermonuklearis háborúval:))
  • GregSB
    #14417
    Google+t szerintem felesleges lenne integrálni, még nem elterjedt egyáltalán. Szerintem ha a jövőben jobban elterjed akkor még akár bele is kerülhet iOS-be.
  • Dzsini
    #14416
    "Apple's search engine is called "Siri." " - köszönöm, leülhet. Ez alapján gőze sincs arról, hogy mit beszél (bár a többi téren van egy-két értelmes gondolata). A Siri nem keresőmotor, nincs mögötte saját adatbázis, csak egy szövegfelismerő, és egy csomó szemantikai elágazás, hogy milyen kifejezéseket melyik másik keresővel kell keresnie - Wolframmal, Google-al, Yahooval, Wikipediával - a találatoknál ki is írja, hogy honnan szedte az információt.

    A Google pedig biztosan igen sok pénzt kap az Appletől azért, mert a Sirivel transzparens módon keresnek nála - az ilyesmit nem adják ingyen.
  • Tikal #14415
    A Siri ha azt mondja neked hogy x étterembe menj akkor te nem fogsz latni semmilyen reklámot amit a Google dobott volna neked ha beírtad volna a keresőbe, de nem írtad, Sirit kerdezted, ő meg adott neked válaszokat, jelen esetben a yelp-tol, pont tegnap mondtak...
  • Tikal #14414
    Nem erted dzsini, hiába hasznalja a Google-t ha te mint aki keres valamit az életben nem latod tobbet a Google keresőjét az irdatlan mennyiségű reklámjával amit feldob mikor beírsz akár egy betűt is... Google = reklám bevétel a keresobol!
  • Tikal #14413
    Hohohó

    Egy kis fejtegetés....
  • Dzsini
    #14412
    A Siri a Google-t IS használja: forrás: When you ask Siri a question that it can't answer or if you tell it specifically to search the Web, the voice-based assistant uses Google as its default source. But Siri is also capable of tapping into the smarts of Bing and Yahoo, according to an article in Search Engine Land.

    Noted yesterday by search engine guru Danny Sullivan, iPhone 4S users can tell Siri to use a specific search engine to answer a question. Saying "Search Bing for the weather" or "Search Yahoo for Apple news" will display results from those respective search engines.


    A Safari minden változatának az első, default keresője jelenleg a Google (most már címsorból is, ezen egy cseppet meglepődtem, hogy 2012 közepéig kellett várni erre), nem a Bing (mint a WP telefonokon), nem a DuckDuckGo, és nem ezer másik kereső.

    Tehát a Facebook integráció szép meg jó, de a Google továbbra is elég aktívan jelen van. És amíg nem indítják be a saját, hatékony keresőrendszerüket jelen is marad. Vagy ők, vagy a Bing.
  • Tikal #14411
    Latom te sem érted:)

    A Siri nem a Google-t hasznalja, és azok az emberek sem akik a Siri-t kérdezik hogy mi ujsag. Erted? Kapásból skippelve van a Google keresoje. Ez most meg lehet nem számottevő de majd az lesz.

    Ha jol emlekszem a keynotera azt mondtak hogy a Facebook rendszer szintű integrációt kapott, NEM a Google plus, hanem a FACEBOOK, magyarul a mezei user kapásból ide fog bejelentkezni ha vesz egy iPhone-t és leszarja Google-t...


    Nem tudom mit szamit az hogy kié a Facebook.... Semmit.


    Ha neked van egy boltod és x árut Atol veszel inkabb és nem Btol, raadasul az Atol kapott árut jobban a vevők arcába tolod akkor az szerinted Bnek mennyire jó?:)
  • Dzsini
    #14410
    A Siri (többek között) a Wolfram|Alpha keresőt használja, nincs még saját adatbázisuk mögötte, a Facebook pedig nagyon nem az övék :)
  • Tikal #14409
    Keresot nem? Siri az mi? :) a térkép szolgáltatásuk az mi? A Facebook integráció smafu?:). Ezek mind a Google ellen irányulnak:)
    Ezek szerintem mind kemeny gyomrosok a Google-nak..
  • GregSB
    #14408
    Nem hiszem... Keresőszolgáltatást nem indítottak, és a szocial networkjük is haldoklik (Ping) :D
  • Andr0
    #14407
    Most nézem, hogy a 13"-os macbook air egy $100-al olcsóbb lett... gondolom a magyarok nem fogják realizálni ezt a különbséget... :)
  • Tikal #14406
    Amugy most az Apple rament arra hogy kicsinalja a Google-t minden fronton?
  • franc0
    #14405
    Mármint mekkora?
    A legkisebb a 256 gigás SSD, Apple felár nélkül már 60 ezer körül kapni ilyet.

    Egyébként nincs ezzel baj, laptop SSD nélkül egyenlő szenvedés.
  • Tikal #14404
    Mennyivel léptek túl azt a határt amin túl mar nem latOd a különbséget?
  • I.C.ram
    #14403
    De könyörgöm a nagyobb felbontás önmagában nem jelent nagyobb munkaterületet!!!! Attól lesz nagyobb munkaterület, hogy kisebbek a cuccok rajta, és így több fér rá, de ennek van egy határa, amit az emberi szem szab ki. Hiába kicsinyíted 5 forintosra a képet, attól még nem fogod látni. Egy FullHD felbontásnál is már néha zavaróan kicsi a GUI egy 15ös monitoron.
  • Tikal #14402
    Nem, bocs.

    Nekem marad a 13-as air ahogy nézem:)
  • G_ArchAngel #14401
    UK-t hasonlitottam utoljara a magyarral, azt hittem arra reagaltal.
    Ott is van kulonbseg.
  • Tikal #14400
    Meg ha megnézed minden márka terméke drágább eu-ban mint USA. Fényképezőgépek, laptopok, ruhák stb... Nem hiszem hogy ezt benyelik a cégek...
  • Tikal #14399
    USA-bol?
  • G_ArchAngel #14398
    EU-ban?
  • Tikal #14397
    Vám??
  • GregSB
    #14396
    Ha nem érted akkor nem tudok segíteni, meg ez laptop nem neked való. Ha valaki sokat retusált már fotókat meg videókat, az tudja hogy a nagyobb munkaterület az kincs.

    Laptopon meg az dolgozik nagy fotókkal, meg videókkal, akinek ez a munkája, és nem csak stúdióban dolgozik, hanem kültéri helyszíneken is.
  • G_ArchAngel #14395
    Nekem csak most tunt fel, hogy egyedul SSD-t lehet hozza rendelni, azert az alapbol 150-250e HUF ekkora meretben.
  • G_ArchAngel #14394
    UK store-ban magyar kartyaval fizetnek, akkor kb. 650e lenne az alap.

    Durvan 10%-kal dragabb Magyarorszag. (AFA 7%-kal tobb otthon, itt 20% a VAT)
  • G_ArchAngel #14393
    2200 USD, ami mai arfolyamon alig tobb, mint 500e, erre ra megy az AFA, kis haszon es meg mindig van egy megmagyarazhatatlan 100e, amivel az europaiakat szopatjak...
  • I.C.ram
    #14392
    de nem értelek.

    Eddig is ki lehetett pakolni 2 HD filmet egymás mellé, max átméretezted. hiába az 5 csillió pixel, ha egyszerűen fizikailag lesz élvezhetetlen a két film mérete.

    Ki a franc vág filmet laptopon? Gyors utómunkákat, pedig eddig is lehetett. Nem értem, hogy miért kell ilyen felbontás, ilyen fizikai méretnél.
  • Dzsini
    #14391
    Plusz ott van az új iPad is, azért a 2048x1536 se rossz 9,7 colon.
  • GregSB
    #14390


    2db rendel! :D
  • GregSB
    #14389
    Egyszerre 4 fészbúk ablakot ki tudsz rajta pakolni egymás mellé!

    Kávézókban szerintem továbbra is Air-el fognak feszíteni az emberek, ez túl nagy a 11" és 13"-as gépekhez képest.
  • GregSB
    #14388
    Persze biztos vagyok benne, hogy rengeteg "gazdag köcsög" is meg fogja venni, és jövőhéten már ezekkel fognak feszíteni + fészbúkozni a Starbucksban, meg Dio3-azni :D
  • Máté94
    #14387
    Mégis Facebook-ra fogják használni legtöbben...