18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #14506
    szerintem igen
  • Andr0
    #14505
    Miért? szerinted megér egy laptop közel 900k HUF-ot? Úgy hogy tudod, "alig" 500k-ért is meg tudod venni 1 hónap múlva? (Ez aztán a defláció:)
  • LoDMaSt
    #14504
    Ja, hogy csak ez a két lehetőség létezik?
  • Andr0
    #14503
    Hát igen... most egy időre kifogyott a készlet...:) de ezt el sem hiszem az emberek tényleg ennyire fanatikusan hülyék vagy csak simán úgy teli vannak hogy meg sem érzik.
  • GregSB
    #14502
    Ha ez szerinted eszméletlen, akkor mutatok valami durvábbat:



    Igen, van aki ennyiért megveszi, mert jelenleg szűkösek a készletek belőle, és 2-3 hét várakozási idő van rá.
  • Tikal #14501
    Feltételezem nagyobb a zene könyvtáruk mint a spotifyé, én rögtön előfizetnék, spotify-t is szeretem, szerintem jó ez a streamelgetős rendszer
  • GregSB
    #14500
    Tavaly az iOS5 első beta-i is tudtak streamelni zenét, aztán a véglegesen kivették. Nem lepődnék meg, ha ősszel a Spotifyhoz hasonló szolgáltatást jelentenének be.
  • Tikal #14499
    Ha jol ertem ez azokat fogja streamelni amiket megvettem már és otthon vannak a gépemen, vagyis a sajat konyvtáram, de ez nem spotify ettől ...
  • Tikal #14498
    Ez fantasztikus...
  • GregSB
    #14497
    In iOS 6, iTunes Match Actually Supports Both Streaming and Downloading of Music
  • passatgt
    #14496
    máshogy nem tudom hogyan lehetett volna megoldani, egyszerűen fizikai korlátai vannak, sajna nincs mit tenni ellene:)

    cserébe viszont nagyon egybe van, vékony és majd ezzel a folyamattal szép lassan eljutunk oda hogy nagyon pici nyákon rajta lesz minden, akksitól kezdve a kijelzőig, akkor meg aztán tényleg nem lehet majd szerelni semmit:)
  • franc0
    #14495
    Hát most aztán kurvára megmondtad. Tipikus Apple-zombi érvelés.

    Hopp egy ellenpélda: 3 éve kb 350 rugó volt a laptopom, 2 hete szedtem atomjaira. Mert ennyi idő után azért nem árt egy kitakarítás és újrapasztázás (aminek meg is lett az eredménye egyébként). Emellett belekerült egy 3G modem (8 ezer apróról), hogy ne lógjon ki (és sose felejtődjön otthon/irodában) az USB stick.
    Mindehhez egy tök sima, átlagos mágneses csavarhúzót használtam, és a lenovo.com-ról letöltött szervizkönyvet.

    Hol van ehhez az Apple politikája? Tényleg nem bassza a szemed?
    Utángyártott cuccot meg rakjon a gépébe a hóhér. Mi ez a hirtelen igénytelenség egy Apple topikban? :)
  • passatgt
    #14494


    :)
  • passatgt
    #14493
    úgy csináltok mintha 2 nap múlva nem lenne utángyártott mindenféle alkatrészből hozzá:)

    + akinek van ilyen gépre pénze, nem hiszem hogy otthon nekiáll csavarozgatni
  • Dzsini
    #14492
    SSD-t mostanában még nem (saját típus), a ventilátorok szintén különlegesek (azt mondták, valami aszimmetrikus kialakítású, hogy kevésbé legyen egységes a zaj, amit kiad). Minden más majdnem teljes cserét jelent, annyira integrált a rendszer.
  • franc0
    #14491
    Persze, a profi szervizes meg fogja tudni csinálni 50 ezerért.
    De te, amikor lejár a hűdesok 1 év garancia, cseszheted.
  • passatgt
    #14490
    az akksin kívül lényegében minden kiszedhető, szóval hangszórót, alaplapot, airportot, ssd-t, ventillátort és hasonló dolgokat amik el szoktak romlani, lehet cserélni
  • Zsoltika 007
    #14489
    Sokra mész a csavarral ha szétszeded, de nem tudsz semmit kicserélni :D
  • Dzsini
    #14488
    De legalább nem ragasztott az egész, mint az új iPad, itt még vannak csavarok :)
  • passatgt
    #14487
    hát mit tudsz csinálni? 1 ram modul vastagabb mint az egész gép:)
  • G_ArchAngel #14486
    "As in the MacBook Air, the RAM is soldered to the logic board. Max out at 16GB now, or forever hold your peace—you can’t upgrade."

    no comment
  • G_ArchAngel #14485
    Az ugye megvan, hogy az ezelotti 15-os sem volt olcsobb?
  • franc0
    #14484
    This is, to date, the least repairable laptop we’ve taken apart. - ifixit
  • franc0
    #14483
    Mi benne az eszméletlen?
  • GregSB
    #14482


    Review a Verge-ön.
  • Andr0
    #14481
    eszméletlen hogy mennyire viszik az új Retinás Macbook-ot... Jó, amcsiban nem 700k++ hanem átszámítva olyan 400 és 500k HUF között van(az alap), de bazd, akkor is.
  • LoDMaSt
    #14480
    Hát, az iphoto behalt az updatetől.. konkrétan 2 mp után lefagy, majd cpu 100%. eddig sem volt döcögésmentes a futása..
  • Tikal #14479
    Hogy látjátok az iTunes store helyzetét gondolok arra hogy egyre tobb streames szolgáltatás van, és ahogy nezem sikeresek... Rdio, spotify stb. Havi nehány dollárért vagy euróért megkapsz szinte minden zenét ami elérhető, ha epp nincs a telefonodon akkor letoltod stb.. Persze ez mar van az itunesban is az icloud miatt, de itt továbbra is ki kell csnegetned minden albumert a zsét amit hallani akarsz.. Szerintem az Apple nyithatna ebbe az irányba.
  • GregSB
    #14478
    A cikkből :D

    2880×1800-as Diablo 3 natív screenshot – 5,9 MB PNG
  • GregSB
    #14477


    "Két beállítás van: az egyik, a “Best for Retina display”. Ez nem csinál mást, mint azt, hogy a kijelzőben levő 2880×1800 képpontos fizikai panelre kirajzol a mostani “sima” 15-ös MacBook Prókon levő 1440×900 képpontnyi logikai pixelt, mégpedig úgy, ahogy iOS-en már megszoktuk. Az alkalmazások 1440×900 pixelesnek látják a képernyőt, de ott négyszer annyi képpont van, mindkét irányban duplázva a méretet.

    A másik beállítás, és ez az izgalmas, a skálázott mód. Ebben a módban összesen öt méret között választhatunk annak függvényében, hogy inkább több szabad felületet, vagy inkább nagyobb méretű betűket szeretnénk látni. A fenti képernyőfotón bal oldalon láthatjuk, hogy az Apple még segít is: szürkével jelzi, hogy mekkora “valóságos” (logikai) méretnek felel meg a felbontás. Ezek a következők:

    1024 x 640
    1280 x 800
    1440 x 900
    1680 x 1050
    1920 x 1200

    A középső azonos a 15-ös MBP-re “natív” retina módusszal, a többi viszont skálázódik az alábbi módon: adott egy 2880×1800 képpontból álló panel. A fenti logikai felbontásokat először is elkészíti retina módban, azaz megduplázza vízszintesen és függőlegesen is, majd utána az elkészült képet szépen ráarányosítja valamilyen algoritmussal a 2880×1800 fizikai képpontra. (Értelemszerűen az 1440×900 képpontos módban nincs mit arányosítani, mert ott pontosan a duplázott méret a panel fizikai méretével azonos.)

    Viszont, és ez a szexi rész, kaphatunk éppen 1680×1050 logikai képpontot is, ami pontosan a mostani hi-res antiglare kijelző képpont számával azonos. Vagy éppen 1920×1200-at, ami egy picit még több is a magasságát tekintve, mint az 1080p kijelzők. Újra jelzem: logikai képpontot, hiszen a panelünk 2880×1800 képpontból áll. Szóval a legnagyobb logikai felbontásban, azaz “a legkisebb betűméretben” kapjuk az 1080p retinát.

    Mégis, hogyan történik mindennek az előállítása? ..."

    Tovább / Forrás
  • Andr0
    #14476
    Siri trollkodik xD
  • passatgt
    #14475


  • Mnemomic
    #14474
    Ja egy új Mac Minit akarok venni belőle. Na majd felrakom valamennyiért köszi.
  • LoDMaSt
    #14473
    igazáblól én nem néztem, de csinálj róla szép képeket, és inkább hirdesd kicsit drágábban, ha nem sürgős, egyrész úgyis mindenki alkudni akar, másrészt meg ha nem megy el, később árat csökkenthetsz. Tavasszal én is vagy 3-4 hétig hirdettem a sajátom, amikor valaki egyik napról a másikra elvitte a kiírt áron.
  • Mnemomic
    #14472
    Ja néztem, de olyan ár kellene amin meg is veszik. 170-180ezer esetleg?
  • GregSB
    #14471
    Őőő...

    Most ez vagy azért van, mert mgé beta a cucc és őszig feltöltik tartalommal, vagy ez vérciki lesz.
  • LoDMaSt
    #14470
    Itt tudod belőni az árakat:

    http://hardverapro.hu/aprok/hardver/notebook/apple_powerbook_ibook/listaz.php
  • Mnemomic
    #14469
    Szerintetek egy Macbook Alu 2009-es Core2Duo 2,4 GHz-es, 4Gb-t RAM-al, 250Gbyte-os wincsivel kitűnő külső állapotban cserélendő akkulumátorral mennyiért adható el?
  • I.C.ram
    #14468
    Valaki kötött már iPhone4S-t tévére? Próbáltam az eredeti Apple RCA-Jack kábelemmel, de csak a hang ment át, a kép nem. Aztán utánaolvastam, és csomó embernek nem ment RCA-val, párnak meg igen. Hogy lehetne rádugni a TV-re rendesen, hogy filmet tudjak róla nézni? HDMI-s átalakító iszonyat drága.

    JB-vel megoldható az RCA-s cucc?
  • Dzsini
    #14467
    csak 10 peták vagy 3600 forint :)