18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #14546
    ha jól értem egy öt éves hardvertől vársz csodát? 2,5GB RAM???
  • passatgt
    #14545
    hát ilyen alap dolgokat azért lefuttathatsz, Utilities/Disk Utility -ben verify/repair disk permisson gombok

    aztán Onyx nevű programmal csináld meg ezt:

    1. Maintenance fül / Permissions / Execute -- várunk amíg végez, kb 5-6 perc is lehet
    2. Cleaning fül / itt van 6 darab alfül ezeken alapbeállításokkal nyugodtan végignyomkodjuk mindegyiket az Execute paranccsal
  • mousee
    #14544
    Jövő héttől lesz korlátlan netem, egyelőre a mobilnettel nem ugrok neki az downgrade-nek :)

    Ettől függetlenül idegesítő a dolog, alig van pár fajta hardverük, tessék igenis korrekt szoftver írni rá.
  • passatgt
    #14543
    szerintem régebbi gépre inkább snowleo, annyi újdonságot nem hozott a lion
  • mousee
    #14542
    Sziaszok,

    Almás pályafutásom és érdeklődésem egy G3-as iMac-el kezdődött, amit csak úgy just for fun szobadísz gyanánt vettem, mivel érdekelt az OSX. A gépen 10.3-as rendszer volt, és nagyon megtetszett, szóval elkezdett bennem motoszkálni bennem a dolog hogy héló, ez az almás világ nem is lehet olyan nagyon rossz. Ezt abból szűrtem le, hogy a kis ócska 500Mhz-s procival és 512 rammal felszerelt gépem folyamatosan ment és használatban volt, ellentétben az akkori egész jó kis játékra fejlesztgetett gépemmel.

    Kb 1 éve vettem egy G5-ös powermac-et, amin már 10.4 volt, eleinte picit döcögött, de aztán rájöttem hogy az én hülyeségem miatt (spotlight indexelte vadul a frissen rámásolt 500 giga adatot, én meg csodálkoztam hogy lassú), persze ez idővel meggyógyult, és a gép is frissítve lett 10.5-re, amivel mind a mai napig remekül működik, per pillanat édesapám használja irodai gépként teljes megelégedéssel.

    2 hete elhatároztam hogy szülinapom alkalmából meglepem magam egy macbook-al, igaz nem újjal, de egy olyan géppel, amit tényleg tudok napi szinten munkára használni. Így sikerült egy late 2007-es macbook black-et vásárolni, per pillanat 2,5 giga rammal, 250es winyóval, és intel gma videóval, és lionnal.

    Nagyon jó kis gép, bár nekem a lion valamiért nem hozza azt a "tökéletes" érzést, mint amit az előző rendszerek. Lehet hogy a gépbe lévő memória a kevés (ezt tervezem bővíteni 4 gigára), és később a HDD-t is cserélném SSD-re, de valamiért... szóval valami nem kerek.
    Néha meg-meg akad, nem drasztikus, PChez képest még mindig villám, de már messze nem a "tökéletes", amit az ember elvárna egy apple terméktől.

    Kinek mi a tapasztalata a Lion-al? Én erősen elgondolkodtam egy downgrade-en snow leora, talán jobb lesz, had foltozzák még az oroszlánt. Vagy más nem tapasztalt ilyen apró reccenéseket, és inkább HW hibára kéne gyanakodnom?
  • franc0
    #14541
    Annyira rámentek a pixelsűrűségre, hogy a képminőségre már nem maradt erő

    Vagy csak én vártam volna desktop szintű színhelyességet ennyi pénzért?
  • Verseghy
    #14540
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e olyan time machine mentést csinálni, hogy összes előzményt töröl, csak az aktuálisan mentett adatok maradnak meg? Persze azon kívül, hogy leformatálom a külső vinyót és csinálok egy új mentést.
  • Andr0
    #14539
    picit rasszista volt, amit arrafelé sem szeretnek, dehát ne... :) Nemtudom. Telefon téren még nem sikerült egy Surface-t alkotni.
  • GregSB
    #14538
    Azta, nem gondoltam volna hogy a Foxconn CEO-ja lesz a hónap legnagyobb trollja :D

    http://www.wired.com/gadgetlab/2012/06/foxconn-ceo-quotes-samsung/
  • Andr0
    #14537
    Hát na... nem bízták a véletlenre... Ez nem "Barátnő effekt" volt mint a Prostiknál, hanem "Apple effekt"
  • GregSB
    #14536
    A keynoteot valszeg ugyanaz az ember rendezte :D

  • Andr0
    #14535
    még senki... itt. 1-2 külföldi fórumon már ment a hőbörgés. De az emberek többsége örül, hogy nem 1-táblás lesz végre a piac.
    Én ugyan nem szeretem a windows 8-at, de versenytársnak ez a gép jó lesz, viszont még semmilyen tabletet nem vennék.
  • Zsoltika 007
    #14534
    Senki.. Csak kell a trollkodás.
  • Tikal #14533
    Ki állítja hogy az Apple-tol lopták? Még mielőtt bárki bármit mondana... :)
  • Andr0
    #14532
    mielőtt valaki pattogna...

  • GregSB
    #14531
    Naja, az új iPAd reklám kcisit nyugisabb / letisztultabb :D

  • Dzsini
    #14530
  • VRSDM
    #14529
    nem jött be az electrical tech music?
  • ElectricalTech
    #14528
    jézusom ez a videó
    ennél azért valami emberibb marketiget is kitalálhattak volna szegénynek.
    nem győztem elég gyorsan letekerni a potmétert a hangszórón, olyan zsibbasztó volt ez a ricsaj.
  • passatgt
    #14527
    ügyes, tetszik
  • VRSDM
    #14526
    van pénzük fejlesztgetni.
    a gazdaság is olyan stabil mint sose volt.

    majd jönnek ha jó áron jó terméket tudnak adni.
    ha másképp lesz bukta. :D
  • Tikal #14525
    Azert az vicces hogy nem tudják még az árát...
  • Dzsini
    #14524
  • Dzsini
    #14523
    Nincs még hivatalos árcédula:

    The ARM-based version will be available with either 32GB (gigabytes) or 64GB of storage. Microsoft said they would be priced at a similar rate to other tablets using the same type of processor built by other firms.

    It added that the Intel-based versions would be offered with either 64GB or 128GB of storage and would have price tags comparable to ultrabook laptops.
  • Tikal #14522
    Hány dodó lesz?
  • Dzsini
    #14521
    Azért meg kell adni nekik, ez a cover zseniális.

    (Kínában már készül az iPad kompatibilis változat)
  • GregSB
    #14520


    Egyébként tetszik, amint lehet kérni ezt laptop helyett a cégemnél tuti berendelek egyet :D
  • GregSB
    #14519
    Na a Microsoft feltalálta a SmartCovert :D

    Mondjuk tettek bele egy billentyűzetet és trackpadet is, az tetszik.
  • GregSB
    #14518
    Aki nem tud várni:

    Mountain Lion háttérképek

    Adropboxos link már lehalt, de a mediafire-ös működik.
  • Tikal #14517
    majd plastik is megmagyarázza magának hogy kell neki, jól megy a plastik média, bármi is legyen az :)
  • I.C.ram
    #14516
    Megelőztél.
  • Tikal #14515
    annak a rétegnek akinek a gépet szánják sose volt válság, se otthon, se máshol
  • GregSB
    #14514
    Idézet Plastik twitterjéről:

    "@angelday: Handrásnál belenéztem a számokba, meglepődtem hány rendelés van a retina MBP-re. Hint: _sokkal_ több, mint a Plastik FB szavazáson.

    Asszem mégsincs nálunk válság, vagy a termék nagyon jó."

  • G_ArchAngel #14513
    Alapvetoen az igenyesebb Win usereknek akarnak kesziteni hardvert, igy ezentul az Apple trollok majd ovatosabban kell, hogy dzsunkaPC-zenek:)
  • ddany7
    #14512
    amcsiban ugyanannyiba kerül mint mindig is a csúcs 15' modell. az mindig 2199 volt. Nekik semmi változás nincs ebben, még jó hogy viszik.

    Egyedül mi szívunk, mert Euro meg USD is fellegekben van.
  • passatgt
    #14511
    baromira tetszik, egyértelmű honnan jött azért az inspiráció, de még azért belefér:)

    ha lehetne rá osx-et rakni nagyob hackelgetés nélkül...:)
  • GregSB
    #14510
    Vizio - 400 fős cég, mégis egy sikertörténet.

    Most adjá piacra a laptopjaikat és "iMac" konkurensüket. Jól néznek ki.
  • Tikal #14509
    Majd Facebook Mark megveszi :D
  • Máté94
    #14508
    Mergers and Acquisitions
  • Tikal #14507
    A NOKIAnak befellegzett? ...