18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #14586
    Carbonite és crashplant nézegettem...
  • VRSDM
    #14585
  • G_ArchAngel #14584
    Nekem Dropbox es Sugarsync van, de csak az ingyenes mindkettobol (jelenleg 7 es 8 GB).
  • VRSDM
    #14583
    kitérő manipulációs válasz?! engem nem b@szol át! :D
  • G_ArchAngel #14582
    Google jo lenne, mert olcso, ellenben gusztustalan a policy-juk: amit feltoltesz, az onnantol szabadon felhasznalhato altaluk...:(
  • Tikal #14581
    Hasznaltok online backup szolgáltatást? Ha igen melyiket?
  • Máté94
    #14580
    Szerintem 20., mint tavaly. Úgy lenne stílszerű, pont egy évvel Lion után kiadni. De hallani 22. és 19.-ét is...
  • G_ArchAngel #14579
    Semmi konkret datum a juliusi Puma megjelenesevel kapcsolatban?
  • GregSB
    #14578
    Ja vérszemet kaptam, nehogy már mást is rajtam kívül fanboynak tituláljanak, ez felháborító!
  • I.C.ram
    #14577
    Meg két dudás amúgy se férne meg egy csárdában :D
  • Dzsini
    #14576
    Mondjuk az, hogy nincs Apple termékem még nem zárja ki a fanboyságot :)

    Bár valóban nem tartom magam annak, és nem is érzem úgy, hogy szükségem lenne a termékeikre, az én használati szokásaimnak és igényeimnek nem felel meg az Apple-filozófia. Ha nulláról újra kellene építeni a teljes itthoni gépparkot és informatikai rendszert anyagi korlátok nélkül, akkor talán :)
  • GregSB
    #14575
    Ezen jót nevettem. Dzsini mint Apple fanboy :D Már többször írta itt hogy nem rendelkezik Apple termékekkel. Lehet többet kéne olvasni a topikot, nem csak kéthetente bejönni és leoltani a "fanboyokat".
  • Dzsini
    #14574
    Az, hogy egy Apple Store-ban nem fogják az adott környezetre kalibrálni a monitorokat az tény.

    Adni neki esélyt (ahogy az arkangyal is mondja - megvárni több komolyabb reviewt egy szakértőtől) és védeni egyáltalán nem ugyanaz.

    Előre elítélni vagy tökéletesnek beállítani, egy review alapján (még ha az az Anandtechtől is van) elvakultság és hiba, bármilyen irányban.
  • franc0
    #14573
    Blah blah blah... máris vaktában véded, fanboyism...

    #14541
  • Dzsini
    #14572
    11,4"-est használtam sokszor (1366x768), az ölbe véve, könyvtárban asztalon használva teljesen rendben volt (vonaton filmet is néztünk rajta), és majdnem elég kicsi volt ahhoz, hogy egy táskába bedobva veled jöjjön.

    Ha van igényed az ilyen mobilitásra, akkor csak akkor vegyél 13-ast, ha van valami tableted vagy olyan méretű mobilod, ami kiváltja a ezt a méretet és kényelmet. Ha egész nap cipeled, akkor az a húsz deka, ami a kettő között van egész sokat számít.
  • Tikal #14571
    Használ valaki 11"-os laptopot? Nem tudok dönteni, hogy ez vagy 13 plusz 70 ezerért :)
  • G_ArchAngel #14570
    Nem tudom, varom a komolyabb review-kat. Az elozo MBP minden idok egyik legrosszabb laptop kijelzojevel rendelkezett Rob Galbraith szerint. En neki hiszek, hiaba nagyon is akarok egyet.
    Remeljuk ez mas lesz.
  • Tikal #14569
    Én is meglestem ma egy retina MacBook prot... Pofám leszakadt olyan éles, sehol egy pixel... Kar volt látnom:)

    A szinhusegrol nem tudok nyilatkozni:)
  • Dzsini
    #14568
    Teljesen más gyártó más képernyője - az oprendszer színprofilt tud kezelni, szerinted rögtön esélytelen a dolog?
  • G_ArchAngel #14567
    A glossy MBP kijelzok hiresek voltak arrol, hogy kalibralhatatlanok. Szerinted ez megvaltott?:)
  • Dzsini
    #14566
    Egy Apple Store-ban nem fogják rendes koloriméterrel bekalibrálni a monitort kiállításra - ha megvetted és hazavitted, akkor az otthoni színeidhez majd beállít(tat)od.
  • G_ArchAngel #14565
    Nem a felbontassal van baj, hanem a szinhuseggel. A kalibralt, de szinten glossy iMac-en sokkal kozelebb vannak a valosaghoz vagy egy pro monitor szineihez.
  • Dzsini
    #14564
    Fel kell kapcsolni (külső programmal, mert amúgy nem engedi) 2880x1800-ba :)
  • G_ArchAngel #14563
    Nah, ma beestem egy Apple Store-ba es kiprobaltam a retina MBP-t.
    Sajnos semmivel nem tunik jobbnak fotos szemmel a kijelzo, mint az elozoe volt.
    Remelem lesz matte, bar sok eselyt nem latok ra.
  • Tikal #14562
    Szerintem is... lesz egy kicsi Air-em :)
  • Tikal #14561
    Van egy time machine backup-om a macbook pro-mról, 320GB. Na most ha megveszem az Air-t, az csak 128GB, a fontosabb dolgokat, dokksik átteszem, az nem gond, de a képekhez zenékhez hogy fogok hozzáférni most? Mert az Air-re ugye ez nem fog felmenni. A zenéim legalább 140GB :) Az MBP már nincs meg, csak a külső vinyó a TM mentéssel. Az iTunes kifogja tudni olvasni a zenéket onnan?
  • Dzsini
    #14560
    Szerintem minden (reális) igénynek bőven megfelel az előző Air generáció is.
  • Tikal #14559
    XMS-Ben most olcso az air, de akkor ezért.... Most nagyon gondolkodóba estem.. :)
  • Hymtozis
    #14558
    Igen.
  • Tikal #14557
    A MacBook air volt most frissítve a wwdc-n?
  • passatgt
    #14556
    http://prohardver.hu/hir/haswell-ep_processzor_szerver_ddr4_intel.html

    mac prohoz?
  • ddany7
    #14555
    iMovie miért importál videót hang nélkül? :S
  • mousee
    #14554
    mint jelenleg a lion... bocsi, elírtam :)
  • mousee
    #14553
    Értelemszerűen Leo van rajta, és sokkal gyengébb vassal maga alatt sokkal stabilabb, mint modernebbel jelenleg a leo. Nekem ez bántja a pici lelki világomat, ezért is írtam, hogy a lion még nincs igazán kész, ráfér a foltozás. Azért ne akadjon már meg 2,5 giga rammal se hacsak egy chrome 2-3 tabbal és az itunes megy, könyörgöm. Jó kis rendszer lesz ez, de per pill még szerintem ratyi. És azért merem ezt mondani, mert a neten több helyen is olvasom hogy azért nincs agyondicsérve az oroszlán.
  • Tikal #14552
    és lion van a G5-ön? Kétlem. Akkor miről beszélünk? ...
  • passatgt
    #14551
    próbálom úgy megnyomni touchpadot mint az első képen, de egyszerűen nem megy, ezt hogy hozták össze?:D
  • mousee
    #14550
    Nem, nem multitouch, de igazából ez nem tragédia, amikor munkára van használva, akkor külső egér és monitor van rajta. Amikor nincs, akkor csak a neten lógok vele, és zenét hallgatok, ahhoz elég ha két ujjat megesz pl görgetéshez, vagy zoomhoz, és ezt az akadályt szépen veszi.
  • passatgt
    #14549
    azon a macbookon multitouch van? mert akkor érdemes így beállítani a cuccokat, nekem ez jött be:



  • passatgt
    #14548
    igen, takarítóprogi, innen letölthető:
    http://www.macupdate.com/app/mac/11582/onyx

    Érdemes csak azokhoz nyúlni amit bemásoltam, a többi cucc piszkálgatása állítólag nem várt eredményeket hozhat:)

    Még kipróbálhatod a CleanMyMac nevű programot, ez igazából sebességet nem nagyon fog hozni, de a szemetet letörli ez is (pl programoknál az angol nyelven kívüli nyelveket amiket sosem fogsz használni és egyéb felesleges hejfoglaló fájlok)
  • mousee
    #14547
    Disk utility-s verify és repair megvoltak, onyx-ról egyelőre azt sem tudom hogy eszik-é vagy isszák, elsőre egy betűtítpust dobott fel a spotlight :) De mindjárt utánanézek, gondolom valami takarító progi a lelkem.

    @Tikal: Igen, jól érted, egy öt éves HW-tól várok csodát. A 2004-es G5-öst mindennapi munkára tudtam használni, és most apám is teljes megelégedéssel használja mindenféle akadály és reccenés nélkül (értelemszerűen nem HD videókat vagdos, és plakátot sem tervez natív felbontásban).
    A memóriát én is keveslem, de mint említettem, ezt tervezem bővíteni. Ettől függetlenül a lion egyelőre egy nagyon gyenge eresztés, több helyen is olvasom a neten hogy sok dologban gyengébben teljesít mint a snow leo.
    A mission controll sem tetszik, főleg az böki a csőrömet hogy az exposé, amit kb percenként 3-4szer használtam most nem úgy megy ahogy megszoktam, plusz az hogy magától rendezgeti az asztalok között a programokat, abban sem látok őrült nagy előnyt (tudom, ki lehet kapcsolni a rendezgetést, meg is tettem).

    Várom a jövő hetet :)