18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #14626
    Amazon-on meg van, de gondolom nem 500 USD-ert szeretned megvenni.
  • mousee
    #14625
    Az a gáz h ez hóleó, annak meg intel proci kéne. G5-ön max sima leó megy :S
  • Andr0
    #14624
    szerver OS-ből több verzió van, itt egy unlimited

    Többire nem tudok választ adni :)
  • mousee
    #14623
    Sziasztok,

    Családunkban tombol az alma mánia, édesapám a powermac G5-ösét cserélte egy macbookra, a hordozhatóság kedvéért. Viszont én szeretnék kísérletezni az almás szerverekkel, és erre a G5 szerintem több mint hibátlan.

    Kapna két sata winyót raidben, rátennék egy 10.5 szervert, és nyúznám picit, talán már meg is van a helye, hogy hol tudnám hasznosítani.

    Kérdés:
    Egyelőre tesztelési célból bőven jó, ha szerzek valahonnan maszekba szerver OS-t rá, de később szeretném egy irodába betenni legális keretek között.
    Kérdések:
    Hogyan juthatok, és kb mennyiért legális leo szerverhez?
    Milyen licensz feltételekkel tudom használni? Mihez vannak kötve az almás szerver szoftverek (user limit, gép limit sötöbö)?
    Nyilván ezt használnám routerként is, milyen hálókártyát lehet beletenni, amit natívan támogat (értelemszerűen gigabites), és nem kell driverekkel szívni?

    És még mielőtt nekikezdenék az egésznek.. virtualbox alá be lehet mókolni vajon a 10.5 servert?

    A válaszokat előre is köszi :)

    ps: Eddig panaszkodtam a lionra, hogy a macbookomon nem akarja az igazat. Jelentem, én voltam a hülye. Mobilnet miatt nem akartam hozzá leszedni az update-eket, amióta fix nettel lekaptam minden frissítést, azóta megy mint a kisangyal, pedig nem kímélem. Megérte :)
  • franc0
    #14622
    Megértem, nekem már a 2 telefon is bosszantó, de sajnos muszáj.

    Jó kis gép az, de így most már átérezheted, miért legjobb a Lenovo: legjobb trackpoint, IPS kijelző.
  • Tikal #14621
    Meg egy matricám;)
  • G_ArchAngel #14620
    Van egy feher fulhallgatod?:D
  • Tikal #14619
    huhu, akkor ugy tünik én vagyok itt a legnagyobb fan:D
  • GregSB
    #14618
    Most nézem, hogy ez a gép drágább mint az alap Air... Így nézve pláne ciki ez a kijelző amit beletettek.
  • GregSB
    #14617
    HP Elitebook 2560p, 2,5-ös i5-ös proci az és 4GB RAM.

    Előtte 2008-as 15" MacBook Prom volt (még nem unibody). Aztán kaptam a HP céges notit, és akart a fene 2 laptopot magával cipelni, úgyhogy a Macet családon belül elpasszoltam.

    Jó a HP, minden gyors rajta, meg a nagy akksival kibír rengeteg órát és nem is annyira bumszli, de a MBP után förtelmes a trackpadje, meg a kijelzője is (betekintési szög 0, amint kicsit elmozdítod a fejed egyből torzulnak a színek).
  • franc0
    #14616
    Mekkora coming outok vannak itt kérem :D
    Bevallom, én meg majdnem vettem múlt héten egy 4-es szifont, vacsiújat 80-ért. Aztán kiderült hogy microSIM kéne bele (kiment a fejemből), céges karit meg nem vagdosok...

    Milyen laptopot zúzol?
  • G_ArchAngel #14615
    Felek, hogy tobb kart okoznek azzal, hogy nem tudnam pormentesen visszatenni az uveget.
  • GregSB
    #14614
    Takarítsd ki a ventit. Ifixit.com :D

    Adalék iPad Minihez (mostmár leállok ígérem)

  • G_ArchAngel #14613
    Azota nincs baja, csak oregszik: egyre hangosabb es az 1GB-s vinyo is zajosabb, mint anno.
  • Dzsini
    #14612
    Na jó, de neked van nagyobb képernyőjű cuccod is :) (sok nyűggel megáldva)
  • G_ArchAngel #14611
    Az en iPhone-om mar 4 eves mult, eleg gaz egy hazigazda-fanboi-tol:)
  • GregSB
    #14610
    Nekem jelenleg nincs Macem, szóval nem követem a híreket vele kapcsolatban.

    Sőt, most mindössze csak egy 1,5 éves 4-es szifonom van. Elég gáz egy fanboyhoz képest :D
  • G_ArchAngel #14609
    Amugy itt meg senki nem emlitette, de kesz a Puma. A fejlesztok mar tolthetik.
  • GregSB
    #14608
    Egy biztos: ha most kiadják, akkor borítékolható, hogy sikeresebb lesz mint a Kindle és a Nexus 7... még akkor is ha kissebb felbontású lesz a kijelzője, ami eléggé valószínű (1024x768), pusztán csak azért, mert több országban lesz elérhető mint a fentiek + ezekben az országokban kiterjedtebb szogáltatások lesznek rá elérhetők.
  • GregSB
    #14607
    Egy hosszan kifejtett érvelés arról, hogy miért lehet hogy mégis lesz :D

    Tovbbá még itt van az is, amiről beszéltem:

    "Amazon’s Appstore is available in 1 country in the world, the U.S. It’s movie streaming service? Also US only. You can get Kindle Edition books in many more countries, so at least there is that.

    Google fares slightly better. It’s Google Play Store books are available in Australia, Canada, Germany, Italy, the UK and the US. Movies are available in those countries as well as Japan, France and Spain. But you can still only purchase movies in the U.S. […]

    Notably, Apple’s music, movie, app and book offerings are available in all 63 countries listed here, aside from Romania, which gets no movies, bummer.

    The thing is, these deals are very, very hard to make."
  • Tikal #14606
    Használ valami NAS-t? Milyet vegyek, mire kell figyelni? Egy WD My book live-t neztem ki, backup és filmek zene tárolására kell, erre gondolom megfelel:) nehány review ban írjak hogy eleg alap a tudása, meg hiányzik ez meg az belole de azt mar nem írjak hogy mi:)
  • Dzsini
    #14605
    legtöbb felé, de nem a legtöbbet - van ott például egy Motorola Mobility - Google 17000 patentet magába foglaló vonal, az egyedül több, mint az Apple teljes "portfóliója", még ha a Nortel hatezresét mind oda számítjuk, akkor is.
  • Andr0
    #14604
    magyarul az Apple-t perelik legtöbben de ő perel a legtöbbet is...
  • grizzly21
    #14603
    eliras volt bazz:)
  • franc0
    #14602
    Végre valaki le tudja írni. A "türelmes troll"-nál kifeküdtem :)
  • G_ArchAngel #14601
    Ezzel az a baj, hogy nincsenek benne a patent troll cegek, akik tenyleg csak azert jottek letre, hogy patent-ekkel kereskedjenek es pereljenek penzert.
  • passatgt
    #14600
  • G_ArchAngel #14599
    Egyelore nem talalom melyik ceg perel legtobbet, de Apple-t perelik a legtobben.
  • I.C.ram
    #14598
    Azért valljuk be, hogy az Apple a perek éllovasa.
  • grizzly21
    #14597
    en csak bemasoltam egy reszletet a cikkbol amit te linkeltel :)

    Szerintem ezt a patient rendszert nem nagyon lehet jol megcsinalni. Beperelnek valamiert, kijavitod ugy hogy attol meg teljesen ugyanaz, de mar nem perelhetnek be, es kesz is. Ugy mukodhetne ez, hogy van egy amennyire csak lehet objektiv ember, ranez a 2 dologra, es eldonti...ez viszont persze mindig szubjektiv..

    A patient trollok meg a legundoritobb az egeszben, kis cegek, akik abbol elnek, hogy elore levedetnek minden szart, hatha az utkozik majd valamelyik nagy ceg fejlesztesevel..
  • GregSB
    #14596
    Ha tényleg 2006-os a szabadalom, és a Googli sérti valamilyen szinten azt A Project Glass-al, akkor megtehetik.

    Kicsit kezd már uncsi lenni, hogy mindenki az Applet fikázza a perelések miatt. Mintha más cégek nem perelnének... A patent-rendszerrel van a baj, nem az Apple-el.
  • grizzly21
    #14595
    " Az is elképzelhető azonban, hogy az Apple-nek esze ágában sincs okosszemüveget gyártani, csak a szabadalmaira támaszkodva próbálja meg majd megkeseríteni a Google sikerét ezen a terepen" nem is olyan elkepzelhetetlen
  • GregSB
    #14594
    Az Apple is intelligens szemüveget fejleszthet

    "A konkurencia hamar ébredt és gyorsan reagált - sőt, lehet hogy valójában még előbb is, mint ahogy a Google elkezdte fejleszeni a maga szemüvegét. Erre utal legalábbis az Apple több éves szabadalmi kérvénye, amit most hozott nyilvánosságra az amerikai szabadalmi hivatal.

    ...

    A 2006-ban benyújtott, de a hivataltól a szabadalmi védelmet csak most megkapó leírás szerzője az a Tony Fadell volt, akit az iPod atyjaként tisztelhetünk..."

  • Máté94
    #14593
    25-én jön a Puma... T^T...
  • GregSB
    #14592
    Ez jó cikk, egyetértek a leírtakkal benne.

    Érdekes lesz látni mit fog lépni a cég.
  • Tikal #14591
    A cikk alapján: kérdés hogy akarnak e ebbol a piacbol szeletet... Emlékszünk még az iPhone Mini-re?:)
  • Tikal #14590
    Egy par gondolat arról hogy miert nem lesz
  • GregSB
    #14589
    Felreppentek megint pletykák hogy jön iPad Mini ősszel vagy tavasszal, $200 körüli áron.

    Annyi biztos, hogy ha most kiadnák akkor még nagyot tudnának hasítani a 7" tabletek piacából: a Kindle Fire még mindig csak USA-ban kapható, a Nexus 7 pedig csak 3 országban, köztük az egyikben (UK) nem kínának még zene / film / magazin szolgáltatásokat.

    Szóval ha még idén kiadnak egy 7-8" tabletet, és elindítják az összes országban ahol a nagy iPadet árulják (kb 40 ország), akkor nagyon erős pozíciót tudnak szerezni ebben a kategóriában is.
  • G_ArchAngel #14588
    Carbonite szimpatikus.
  • pyrohun #14587
    Nekünk saját szerveren saját van: OwnCloud :)