18351
ATbanner.jpg
  • Andr0
    #14826
    néztem de ez max annyit mutat hogy mennyire nem-ugyanaz a kettő:D

    Jó mondjuk a samsungtól elvárható lenne hogy picit egyediek legyenek. De a méret meg telefonforma így-is-úgyis egyezni fog mert ez az optimális.
  • neevous
    #14825
    Ezt nézted már?
  • Andr0
    #14824
    most néztem pár képet a perről az ikonháború kapcsán... Hát mutattak ott úgymond "alternatív" design néven Nokiát meg BB-t is... a Telefon pl tökugyanaz ott is. A Contact is ugyan úgy épül fel mint az Apple és Samsung... Kamera képe pedig teljesen különbözik a samsungnál érted az apple egy lencsét tett be ikonra samsung meg egy teljes kamerát. Szóval ez (ha én lennék a döntő) akkor bullshit.

    Ja meg hogy az ikon méret a kijelzőhöz képest is hasonló... persze hogy az mert az az optimális az ujjnak. Ez megint olyan hogy a Coca-cola bepereli a többi italgyártót hogy miért fél literes üveget használnak... ezek számomra ilyen mondvacsinált dolgok.

    És amúgy ez a "hasonlóság" ami az iPhone után kezdődött. Egyszerű gazdasági hatás:
    iPhone akkor jött ki mikor megvolt a technológiai háttér a számára hogy teljesképernyős touchscreen-eket használjunk. Persze ezután (mivel az Apple LG/Sharp/Samsungtól veszi a kijelzőit, Sonytól az optikát a kamerába... a processzor pedig egy Brit fejlesztő cégtől veszik amit Kínában gyártanak. egyszóval mindent keletről) a meglévő technológiával az OEM-ek is elkezdtek az OPTIMÁLIS tartományba tartozó telefonokat gyártani, nem iPhone utánzat, hanem optimális készülék, ami mellesleg az iPhone-is... de ez nem érdekel senkit.
  • Dzsini
    #14823
    Inkább szaküzletből :) Van itt a fórumon szakértő szünetmentes és feszültségvédős témában (LTeeBee), itt egy kérdést megérhet a dolog.
  • Tikal #14822
    Esetleg valami tipp milyet? Mire kell itt figyelni vagy csak kapjam fel az elsőt a tescobol:)
  • Dzsini
    #14821
    Á, inkább várd meg a harmadikat, esetleg a negyediket is :)
  • Tikal #14820
    Nekem mar másodszorra, tavaly is volt egy ilyenem, azt hiszem kell valami túl feszültség elleni védelem most mar:)
  • Dzsini
    #14819
    Nekünk albérletben egy vihar (és egy ház melletti villámcsapás) után a 2 asztali gép + 1 laptopból 1 astali tápegység (a monitorok nem), és az egyéb cuccokból a kábeltv beltéri egysége zuhant meg, semmi más - ez egy ilyen játék, amit a kocka dob.
  • Tikal #14818
    Csak nem tudom elhinni hogy se a tv, se a hifi semmi mas nem ment tönkre, csak a Pc-m :)
  • Dzsini
    #14817
    Ha a biztosítás része a villámkár, és a biztostás értékében benne van a gép, akkor lehet próbálkozni.
  • passatgt
    #14816
    Biztosító fizet ilyenre
  • Tikal #14815
    Egyebkent az ebbol eredő kárt be lehet hajtani a szolgaltaton?
  • GregSB
    #14814
    A probléma ott kezdődik, hog a Samsungokon totálisan más ikonok voltak a szifon előtt.
  • Tikal #14813
    Ok, kosz, megpróbálom
  • Andr0
    #14812
    visszatérve a Samsung-Apple perre:
    Hát az már tényleg szánalmas, hogy az ikonok ellopásával vádolja az Apple a Samsungot. Gyerekek, okostelefonok előtt minden egyes tetves telefonnak ugyan olyan volt a híváskezdeményező és elutasító gombja...

    Én elbújnék ha ilyen peren kéne bíróként ott ülnöm és hallgatni: "Elloptad az ikon formáját!!" "Júj te meg WIFI-t tettél a telefonba... gazember" "Elloptad a telefon formáját, a tiédnek is van kijelzője meg gombjai, persze ez a legoptimálisabb kialakítás minthogy az autók is 4 keréken és nem 8 keréken gurulnak, de nem érdekel mert én voltam az aki kitalálta Levédte!"
  • passatgt
    #14811
    legalábbis nálam ha elmegy az áram, ez szokott lenni a régi gépen, nem lehet bekapcsolni csak felvillan egyet a zöld lámpa, sztem itt is az van:)
  • passatgt
    #14810
    húzd ki a a gépet, várj pár másodpercet, dugd vissza és utána kapcsold be
  • Sn00thy
    #14809
    Köszi
  • VRSDM
    #14808
    Nekem puffadtak mar meg a kondik.
    Kulon nagyfeszvellen vedett tap kell!
  • Dzsini
    #14807
    Vírus nem, vihar igen. Egy komolyabb feszültségingadozás, közelben lecsapó villám, ilyesmik elég nagy zűrt okozhatnak még úgy is, hogy a ház biztosítéktáblája teljesen változatlan marad.
  • Tikal #14806
    Vagy lehet olyan vírus amitől be sem tudom kapcsolni a gépet?:)
  • Tikal #14805
    Ez a vihar tönkre vághatta a Pc-m? Nem vagyok éppen otthon nem tudom megnézni, csak muter meséli hogy nem tudja bekapcsolni, felvillan a lámpája aztan ennyi. Pedig jó fele tap van benne, azt hittem ez ellen is véd:) meg ugye van egy biztosító tábla is a lakásban, azon csak ugy keresztül szalad a nagyfesz??
  • G_ArchAngel #14804
    Jobb click a Skype ikonon > options > 'Open at Login' elol kiveszed a pipat
  • Sn00thy
    #14803
    Hali!

    Valaki el tudná nekem magyarázni azt, hogy hogyan kell kikapcsolni a skype auto indulását az OSX elindításakor?

    Köszi!
  • G_ArchAngel #14802
    Egyre tobbszor csinal egyfajta ilyeszto dolgot az iMac:
    A Wifi es a bluetooth egyszeruen lekapcsol, mindezt egyszerre es csak masodpercekre. Ilyekor se net, se eger, se billentyuzet. Naponta 4-5 alkalommal, veletlenszeruen.

    Gondolom nem hardveres hiba, hiszen akkor vagy mukodik vagy nem.
  • Andr0
    #14801
    az igaz... :) bár én elég paranoid vagyok ilyen téren, a privacy and security settingsek is ezt tükrözik..:D. mind1 leszedtem az appstore-bol egy sima scennert. Hetente majd lefuttatom.

    @ArchAngel: nálam a telepítéssel lejött egy frissítés is, de az a sleep-hibernate bugra volt, bár lehet a PS-s is benne lehetett?
  • G_ArchAngel #14800
    Tenyleg mikor jon az elso javitas?
    Mar felraknam, de azt megvarom, mert sok az anyazas foleg Photoshop, Wacom userek reszerol, ami nekem eletbevago, hogy jo legyen.
  • pyrohun #14799
    Macre vírusok? Inkább csak a felhsználók hülyeségeit kihasználó programok, de a Mountain Lionban már azok sem nagyon rúgnak labdába.
  • Andr0
    #14798
    Macre vannak vírusírtók és vírusok is... nem értem mit nem értetek :D Én használtam.
  • Tikal #14797
    Hö?:)
  • Andr0
    #14796
    hát én azért hasznaltam:) a US app store-ban van norton meg ilyenek de a Hungarys ID-val nem jon le.
  • pyrohun #14795
    OS X ? Avast? Vírusírtó?
  • Andr0
    #14794
    eljutottam oda hogy felpakoljam az új OS X-et... viszont az Avast nem fut alatta... esetleg valami más vírusirtót tud vki ajánlani?
  • GregSB
    #14793
    Scott Forstal bírósági meghallgatásának kivonata.

    Érdekes dolgokat mesél az iPhone megalkotásáról.
  • Tikal #14792
    Errol az auto témáról mar hallottam, nem emlekszem pontosan hol, de voltak rola spekulációk:)

    Egyebkent most a Tesla az autók világában olyan mint az Apple, csak nézd meg a honlapjukat:)) egyebkent vicces hogy par év múlva majd aszerint fogunk autót választani hogy mekkora akksi van benne és nem hogy mekkora motor:)
  • GregSB
    #14791
    Hoppá, Phil Schiller a bírósági meghallgatáson:

    "In terms of Apple history, Schiller revealed that, before Apple began exploring the world of smartphones, it considered making a camera or a car."
  • Dzsini
    #14790
    induló árak az Apple magyar oldaláról (amúgy ott te is megnézheted, vagy akármelyik viszonteladói oldalon)
    MBA
    11" - 329 990 Ft
    13" - 399 990 Ft

    MBP
    13" - 399 990 Ft
    15" - 599 990 Ft
    Retina 15" - 729 990 Ft
  • Gabor1990
    #14789
    Valaki tudja, hogy lehet a Safari hülyeségét kikapcsolni, ami minden addig nem látogatott oldalnál előjön?
  • Zsoltika 007
    #14788
    Nem kell kikapcsolni a gatekeepert! Jó az! Csak ha valamit nem enged akkor ctrl+klikk majd a menüben is ctrl+open/megnyitás. És onnantól nem fog többet reklamálni az adott programra.
  • Andr0
    #14787
    Magyarhonban mennyiért osztják a macbookokat?