18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #14986
    Fejezd már be, MacBookok qrvára nem hasonlítanak erre a Sony laptopra. Nincs ilyen kör alakú zsanérjuk, a billentyűzet alatt sokkal nagyobb tér van. Totál máshogy néznek ki, ne csinálj már hülyét magadból.
  • Tikal #14985
    Én az vagyok! van egy apple laptopom meg egy iphone-m :D Ja és van egy TV-m az ördögtől, Samsung LCD... meg Microsoft egerem, sennheiser fülesem és bármelyik mellett kiállok :DDD

    iPhone előtt Sony Ericcsonom volt, W810 imádtam, kiállok érte ma is bármikor :D
  • Tikal #14984
    Jobban hasonlit az Apple a Vaio-ra mint a Samsung az Apple macbook airre? :)



    Kiváncsi vagyok ha megmutatnánk ezt egy 3 évesnek mint mondana, nekik még jobbam megy ez mint neked...

  • Dzsini
    #14983
    A képeken hamarabb lehet nevetni, mint ilyen hosszú szövegeken, és ugyanúgy semmi komoly értelmük nincs - inkább képeket rakosgassatok, ez a ki a nagyobb fanboy dolog elég unalmas (és igen, tudom, hogy senki nem az, csak a másik).
  • Tikal #14982
    Valóban levették ,miiután rájottek ezt mégsem kéne :D

    Sang-yong Kim, CEO of the Anymode Corp., is the first son of Son-hee Lee, the third daughter of former Samsung’s chairman Beoung-chul, Lee. He ran the company through selling the Samsung mobile phone’s accessories and is also nephew of current chairman Gun-hee, Lee and in relation as a cousin of Jae-young, Lee, CEO of the Samsung Electronics.

    Samsunghoz csak annyi köze volt, hogy az elnök rokona ;)

  • skinnyman
    #14981
    Ki mondta hogy egyik sem hasonlit kicsit sem? Egyik sem hasonlit jobban, mint mint az Apple cuccai a joval elobb kijott Braun-okra, a MBA-ek a 2004-es Vaio-ra, stb. Meg sem ment se a Braun, se a Sony, se senki perelni, csak az Apple. A Smart Cover pedig meg mindig nem a Samsung, hanem egy kulso ceg altal gyartott tartozek volt, amit anno kb azonnal le is vettek a honlapjukrol.

    "Tudod az ADIOS cipokon is az virít hogy ADIOS de megis csak egy adidas cipő másolata... ne legyél mar ennyire értetlen..."
    Tenyleg? Es a SAMSUNG szo melyik nagy markara hasonlit amit nyilvanvaloan masol es amivel ossze akarja tudatosan tevesztetni a cuccait? SAMSUNG... APPLE... SAMSUNG... APPLE. Hat, biztos en vagyok a vak, de en nem latom azt az egetrengeto hasonlosagot amivel be akarjak csapni a vevot. Es akkor egy kategoria az ADIOS-sal meg a kinai masolokkal. Es akkor en vagyok az ertetlen.

    #14969
    "Feher MacBook designja majdnem oregebb, mint a Sony es csak az anyagokat csereltek le."
    Tenyleg? Itt egy csodalatos Macb.. akarom mondani iBook (akkor meg a neve sem ez volt), ilyen billentyuzete volt. Es akkor emlekeztetoul az ugyanebben az evben megjelent X505. Mindenki dontse el maga, hogy egy Macbook Air vagy akarmelyik Macbook melyikre hasonlit jobban.

    #14970
    Hat apukam, ezzel a kommentel azert elarultad hogy nem egeszen vagy kepben a dolgokkal. A Samsung elgondolkozott hogy az Android-ot Windows-ra CSERELJE? Tisztaban vagy, hogy a Samsung mennyi mobil OS-t tamogatot es tamogatott az elmult evekben, evtizedekben? Android, Symbian, Microsoft Windows Mobile/Phone, LiMo, Bada, Tizen, es meg talan lehetne folytatni. Ezekbol legalabb negyet jelenleg is tamogat. De igen, az Androidot Windows-ra fogjak cserelni, es egy pillanatig sem zavarjon hogy a WP7 gyartok kozul is ok voltak az egyik legnagyobb, es az elso WP8 telot is ok jelentettek be. Talan nem az alma meleg klubok oldalain kellene tajekozodni, es akkor talan nem mondanal ekkora okorsegeket.

    Ami pedig a fanboysagot illeti: A laptopom Dell. Az egerem Logitech. A ful/fejhallgatom Sennheiser. A tabletem Asus. A TV-m Sony. Az elozo telefom Apple volt, az az elotti Nokia. Most mondatnam hogy te is sorold fel ugyanezeket a cuccaid hogy kideruljon hogy ki a fanboy, de szerintem felesleges.

    Amugy ilyen csempes Windows szart soha nem hasznalnek.
  • Tikal #14980
  • G_ArchAngel #14979
  • G_ArchAngel #14978
    A Samsungba bele is fagyna a szar - nem lenne alapjuk a Galaxy 4-hez :D

    De lenne Galaxy Nano!:D
  • passatgt
    #14977
    :D
  • Dzsini
    #14976
  • G_ArchAngel #14975
    A "LEGO" jobb lett volna, de gondolom az is le van vedve:)
  • Dzsini
    #14974
    Már nem Metro, mert a Metro áruház az orrukra koppintott :)
  • G_ArchAngel #14973
    Engem szórakoztat a naívsága:D

    Szeretném látni, ahogy Samsung fanboyként puzzlézik a Metro-négyzetekkel a Galaxy Win kijelzőjén:D

    (akkor majd az lesz a legjobb és mindent arról másolt a Google és Apple is:D)
  • Dzsini
    #14972
    Tényleg, kinek a "tulajdonában" van a szigetes billentyűzet? :) És a többiek ugye fizetnek érte?
  • GregSB
    #14971
    Egyedül a billentyűzet kinézete volt előbb a Sonynál, de egyébként totálisan máshogy néztek / néznek ki a Sony
    Laptopjai :D de azért ők lemásolták az egészet :)))

    Meg az iPhonet is, amikor soha hasonló kinézetű telefonuk még csak tervező asztalon se volt, de azért róluk másolt az Apple...

    (az egy más dolog, hogy egy saját dizájnerüknek azt adták parancsba, hogy tervezzen meg egy telefont ami a Sony okos telefonja is lehetne. Nyilván a Sony dizájn-elveihez nyúlt az úr, de a cégnek nem volt soha hasonló készüléke)

    Mondom, nem kell válaszolni neki, mert csak a csőlátású faszság dől belőle
  • G_ArchAngel #14970
    Igen, ez a legkemenyebb, hogy nem is erti az egesz vilagot maga korul:D

    A Samsungrol annyit, hogy anno a Google is szolt nekik, hogy eleg lesz, most meg mar a Samsung gondolkodik az Android Windowsra cserelesen.
    Mit fognak tenni szegeny fanboyok? Android vagy Samsung... android vagy samsung? ANDROID VAGY SAMSUNG???

    Őrület!
  • G_ArchAngel #14969
    A Sony laptopokrol? OMG:DDD
    Feher MacBook designja majdnem oregebb, mint a Sony es csak az anyagokat csereltek le. Vagyis nem, mert mar volt hasonlo elotte az Apple kinalataban csak nem unibody. Amit ugye masok ismet masolnak. (sikertelenul)

    Neked a napi EPIC Fail az uzemanyagod, hogy idejarsz egetni magad a hulyesegeiddel?:DDD
  • GregSB
    #14968
    Hagyd rá, nem éri meg vitatkozni veletúlságosan elfogult.

    Más:

    Nem csak a jó dolgokat másolja a Samu :)
  • Tikal #14967
    Samsung chromebox? Smart cover? Galaxy S? Egyik sem hasonlít, kicsit sem? Menj el pszichológus hoz meg szemeszhez is, szelektív latasod van az tuti....

    Tudod az ADIOS cipokon is az virít hogy ADIOS de megis csak egy adidas cipő másolata... ne legyél mar ennyire értetlen...
  • skinnyman
    #14966
    "Az inspiracio es a pofatlan masolas ket kulonbozo dolog."
    Gondolom a kulonbseg nalad hogy ha az Apple csinalja, akkor az elobbi, ha mas, akkor az utobbi. Annak hogy a HTC-t meg nem perelte be az Apple az egyetlen oka, hogy ok soha nem adtak el annyi telefont es nem volt annyi profitjuk belole, mint a Samsungnak, ezert nem tudnak elegge megfejni. Ha ok allnanak most ugyanugy, nem a Samsung lenne perelve, boven talalnanak rajta fogast, barmin talalnak, amit a legutobbi per is jol mutatott.
    A Samsung szerintem soha nem csinalt olyan termeket, ami veletlenul osszekeverheto lett volna barmelyik Apple termekkel. Minden cuccuk legelejen ott rikit lobaszo betukkel hogy SAMSUNG, ezert amikor egy lapon emlited a kinai masolokkal, eleg erosen bebizonyitod hogy vagy mennyire fogalmad sincs amirol beszelsz vagy mennyire elfogult vagy.

    A Sony pedig nem hogy nem lopott az Apple-rol, hanem konkretan rola lopta az Apple az uj Macbook-ok kinezetet. (hasonloan ahogy az iPhone kinezetet/stilusat is bevallottan toluk "meritettek)"
    2004-es modell link link
  • G_ArchAngel #14965
    Az USA-ban most fordult elo eloszor, hogy tobb Galaxy-t adtak el, amint iPhone-t.

    Igaz jovo heten jon az uj iPhone es nincs a regi sem az osszes szolgaltatonal.
  • G_ArchAngel #14964
    Az inspiracio es a pofatlan masolas ket kulonbozo dolog. Amit a Samsung csinalt - lemasolta a komplett Apple termekskalat - az undorito masolas.
    Amit masok csinaltak, hogy el kezdtek kovetni az alapformajat egy felkapott eszkoznek, az inspiracio. HTC-t soha nem vette elo az Apple.
    Sony laptopok ugy szepek, hogy nem kellett lemasolni mas gyarto designjat.

    Azt mondom, hogy van egy egeszseges korbelopas/masolas, amibe az osszes gyarto belefer. Kiveve a Samsung es nehany kinai masoloceg, akik aztan mindent masolnak: Nyke, Adios, Soni, etc...
  • VRSDM
    #14963
    En csak azt nem ertem miert kell ebbol vilagmeretu problemat csinalni?
    Az autogyartok, a legnagyobb media-organumok, a vilagmeretu elemiszerezesi vallalatok.

    Minde es mind egymastol lopjak az otleteikrt.
    Es igen, egy dizajner sem fogja megvaltani a vilagot, ha elotte egy sotet barlangban nott fel.
    Mindenki masol! Mindenki! Csak valaki ugy hivja inspiracio :)

    Olyan ez a masolas tema mikor egy koltotol idezunk. Masoljuk gondolatait, mert jok!

    Nincs ez maskepp sehol a vilagban. Csak buzik vannak akik ezt szivugyuknek veszik.

    Aki ezzel nem ert egyet alomvilagban el.
  • G_ArchAngel #14962
    exSkorpiot mar megszoktuk, felesleges Apple-fikazast tessek az Android-fantopikban lerendezni, itt nincs helye. Thx, bye!
  • Bercy #14961
    Amugy en nem is ertem a samsungot. Megvan a tokejuk es a piaci poziciojuk is ahhoz, hogy egyedit alkossanak. Biztos vagyok benne, hogy nagyon kreativ dolgokat tudnanak alkotni...vagy a tavolkeleti masolas filozofia ezt nem engedi? Bar az S3 eleg jol sikerult szoval hajra samsung be creative!
  • GregSB
    #14960
    Mondtam már: a per amit megnyertek nevetséges volt, gáz a rendszer nagyon, nem tetszik hogy ilyen dolgokat le lehet védeni és perelni lehet ezek alapján.

    ETTŐL FÖÜGGETLENÜL amit a Samsung csinált az kriminális. Termékei csomagolását, ikonokat, laptopjaikat (és igen, az első Galaxy S az iPhone 3G-re hajazott elég erősen) stb mind az Applehez igazította kb 1-2 éve.

    Aki ezt tagadja az vagy vak, vagy ultra nagy fanboy.
  • G_ArchAngel #14959
    A te gyermeki lelkednek is ertheto legyen: a srac ellopta a ket, korivbe rendezett nyilat, az Apple meg a wifi jelet, igy mindenki lopott.
    Vagy: A srac az Apple ket grafikajat engedely nelkul osszerakta egybe, igy tuzre kellene vetni! Hallelujah!

    Ettol fuggetlenul a Samsungnal nagyobb tolvaj meg a legdurvabb bolgar romakaravanokban sincs. Igy hiaba jossz ide Apple-t fikazni, foglalkozz inkabb a koreai masoloceggel:)
  • skinnyman
    #14958
    Ha mar lopas: Az Apple meg a sajat fejlesztoitol is lop
  • Tikal #14957
    A sok hülyeség megint...
  • skinnyman
    #14956
    "ilyen szinten másolta volna a dizájnját "
    Milyen szinten? A teglalap lekerekitett sarkokkalra gondolsz? Vagy a fem keretre? Vagy a szoftver szabadalmaikra amik szinten kb mind prior art leteztek, es ok csak levedtek? Ha az osszeset osszeadod, akkor sincs tobb masolas, mint a lenti kepen az 5-bol barmelyiken. Az Apple kb minden amit csinal, valahonnan lopta. Jobs is buszken meselt arrol mennyit lopnak, a dizajneruk sem titkolja, hogy ki "ihlette". Egy visszapattanos effekt miatt haboruba mennek de szemrebbenes nelkul lelopjak a notifikacios rendszert az Androidrol ami nelkul az ovek egy kalap szart ert. Arrol nem beszelve hogy gyakorlatilag minden egyes fo iOS verzio fo ficsorjeinek legalabb a fele mind benne volt az Androidban evekkel elotte, csak nem vedtek le hatezer szabadalommal hogy aztan ellehetetlenitsek a piaci versenyt ahogy a kedves Apple probalja folyamatosan.
  • G_ArchAngel #14955
    Egy designernek milyen szabadalmai legyenek?
    En pl. az unokaidat is nyomorba dontottem volna, ha egyszer is lemasolod egy tervemet. Pedig csak falak, ajtok, vonalak, szamok, nem?
  • Tikal #14954
    Nike logot, vagy Adidas, Puma termékeket lehet másolni? Nem. Ugy hivják kínai szar és üldözik mindenhol. Akkor most miről beszélünk? A Samsung egy nagy másoló, ez tény. Láttad már a Samsung Chromebox-ot? Annak még az alja is olyan mint az Apple TV-é :DD Hallottál már a Smart Cover-ről? A Samsungnak van egy ugyanolyanja, csak Smart Case-nek hívják :D Az milyen már hogy nem a Cover-t tartották meg az ellopott szóösszetételből hanem a Smartot :)

    http://www.cultofmac.com/104985/samsung-certifies-the-most-shameless-smart-cover-rip-off-youll-ever-see/

    Arról nem is beszélve hogy a Samsung-nak már volt egy két korrupcios ügye, a tulajt meg el is ítélte már a bíróság, persze nem kellett leülnie ( túl befolyásos ).

    Szerintem inkább a Samsung-nak van még mit tanulnia....
  • GregSB
    #14953
    Szerintem meg ha valaki a 60-as, 70-és években ilyen szinten másolta volna a dizájnját ő se lett volna olyan barátságos, mint a saját tanítványával 30 évvel később, szóval nem kell a duma...
  • skinnyman
    #14952
    Es gondold el mi lett volna ha ahelyett hogy ilyen baratsagos, levedette volna a dizajnokat es most perelne es tiltogatna az Apple cuccokat. Van mit tanulnia az Apple-nek a hozzaallasan.

    "As of 2011, Jonathan Ive is listed as an inventor on 596 design and utility patents" no comment.
  • GregSB
    #14951
    A bökkenő csak ott van, hogy az Apple dizájnja a 70-és években totálisan más volt. Szóval igen, ök is másoltak, 30-40 éves dizájnt, és nem egy aktív konkurensét a jelenből.
  • VRSDM
    #14950
    " a human create - a designer copy "
  • GregSB
    #14949
    Braun alatt Dieter Ramsra gondoltam ofkorsz



    0:43-tól
  • GregSB
    #14948
    Mármint nem te, hanem skinnyman :))
  • GregSB
    #14947
    Továbbá több interjút készítettek Braunnal (csekk YouTube), amiben dícséri, méltatja Ivy-t és az Apple dizájnját, szóval egyes, ülj le.