18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #15147
    raksz elé egy m. -et és hibátlanul megy, meg úgyis lesz youtube app, iphone-on már van
  • skinnyman
    #15146
    iPad-en az iOS 6-on tenyleg ez lesz az uj Youtube elmeny? link link
  • G_ArchAngel #15145
    szerintem jovo heten felteszem, tul sok a melo es szuz gepre akarom telepiteni...
  • Andr0
    #15144
    tesztik nekem ez a facebook integráció... :) pedig nem vagyok nagy facebook fan.
  • passatgt
    #15143
    van 10.8.2 is
  • Gabor1990
    #15142
    Az új októberben jön.
  • G_ArchAngel #15141
    A mai iTunes meg nem AZ AZ ITUNES, amit bemutattak?
    Semmi kulonbseget nem latok, ergo ez csak egy szimpla frissites?
  • skinnyman
    #15140
    A CPU 1 magig szamit bele (mert javascript csak 1 szalon tud futni), es a bongeszo javascript motorja szamit bele, alapvetoen ezen a ket dolgon mulik.
  • G_ArchAngel #15139
    hardver+OS+bongeszo
  • GregSB
    #15138
    Mennyire számít bele a hardver teljesítménye egy ilyen sunspider tesztbe? Vagy ez inkább a browseren múlik?
  • G_ArchAngel #15137
    Akiknek nem tetszik az eredmeny, azok szarnak ra, akiknek igen, azok nem.
  • GregSB
    #15136
    Engadget review

    "On our standard battery rundown test, in which we loop a video with LTE and WiFi enabled and social accounts pinging at regular intervals, the iPhone 5 managed a hugely impressive 11 hours and 15 minutes. That’s just 10 minutes shy of the Motorola Droid RAZR Maxx."
  • Tikal #15135
    lehet ma is be kéne venned egyet?
  • franc0
    #15134
    Ki nem szarik a sztok brózerre (meg erre a tesztre)...
    A lista alapján a One V megelőzi az i4-et. Namost azon a telón a gyári böngésző használatát csak jelentős mennyiségű Xanax után ajánlom.
    Opera mini oszt csá. Ha meg sokat akarsz netezni, előveszed a subnotidat oszt kész.
  • GregSB
    #15133
  • passatgt
    #15132
    kattints rá egy ikonra és tarts lenyomva, elkezdenek mozogni az ikonok és ilyenkor tudod rendezgetni őket ha erre gondolsz

    Egyébként a Dock-ra ha ráhúzod az Applications mappát jobb oldalra a kuka mellé, az is megoldás, ha jól emlékszem alapból már nem rakják oda. Ha ráhúztad, katt rá jobbgombbal, és Display As-nál Folder legyen kiválasztva, akkor elég jól lehet látni összeset
  • Andr0
    #15131
    IBM-Motorola-Apple tervezésű procik voltak.

    És csak azt mondom, hogy lehet most ezt marketingelni, de igazából már az eleje óta ezt kellett volna csinálniuk... tehát megint olyanra verik a mellüket mint a 4' kijelző...:D (mondjuk az in-cell touch sensoros részt az megadom nekik, az tényleg nem semmi...)
  • skinnyman
    #15130
    "having just finished boosting the speed of Samsung’s Hummingbird CPU (which Apple used in its A4 processor)." Itt is van rola reszletesebb info.
    Es anno hogy vertek magukat ra hogy mekkora sajat fejlesztes volt :)
  • GregSB
    #15129
    Profikat = procikat. Nem megy ma a gépelés :)
  • GregSB
    #15128
    Intel előtti Macek IBM által fejlesztett profikat hadználtak. Soha nem volt saját procifejlesztő csapatuk régen. Aztán megvették a PA Semit, és akkor kezdődött el az egész. Az A4 és A5 még alig módosított ARM arkitektúrák, az A6 viszont már teljesen egyedi tervezés.
  • gurubefree
    #15127
    koszonom a segitseget .

    Film dolog megoldodott . ( Movist )
    Tap is megoldodott :)

    Minden telepitett programot a lanchpad-on talalok ? A lanchpad nezetet lehet valtoztatni ?
  • Andr0
    #15126
    Értem, de egyrészt a CPU piacot 4 évvel ezelőtről felmérni... pfff szinte lehetetlen, tehát az csak a véletlen hogyha esetleg tényleg megelőzték az ARM-et. A másik, hogy új architecturát azárt nem egyszerű építeni és esetleg lehet hogy mégis kell majd license-t fizetni az ARM felé, mert vannak benne olyan dolgok amik védettek az ARM felé.

    Érted 5 éve indult be az ARM azzal hogy vitték az ő Chip-jeit mint a cukrot... És már a beindulás után rögtön megmondja az Apple, hogy nekünk újra saját Chip kell mert 4 év múlva az iPhone 5-ben majd visszajön az ára?

    Most lehet én nem látom a realitást a dologban...

    Megj: az Apple 2005-ben leállt a saját Chip gyártásról és áttért Intelre. Ott akkor (gondolom én) kirúgtak, feloszlattak csapatokat. És akkor pár évre rá újraszervezik?


    Szerk.: Én kérek elnézést... megvan mit nem értettem. Tehát ezek a Chipek továbbra is ARM License-n alapszanak, csak végre nem volt garasos a cég és normális, fejlesztésre alkalmas csomagot vásárolt. Így már OK. És ettől kell elájulni? Imádom az Apple-t a legkisebb dologból is képes akkora ügyet csinálni, mintha megmentette volna a világot 2x
  • Tikal #15125
    A6 fejlesztése….
  • GregSB
    #15124
    *de ezt nem a sarki zöldséges Mari néni mondja.
  • GregSB
    #15123
    Sok, de ezt én a sarki zöldséges Mari néni mondja, hanem egy olyan elemző cég, aki ebből él és profikat alkalmaz.
  • GregSB
    #15122
    Padon a tap-to-clicket be lehet kapcsolni settingsben.
  • Zsoltika 007
    #15121
    Alap dolgokat itt megtalálod
  • Andr0
    #15120
    sok benne a We believe...Amúgy az ARM nem egy garázs-cég nem lehet csak úgy 1-ről a 2-re megelőzni őket... intel is küzd velük ;) Én 21-e után kérek egy részletes elemzést a Prociról.
  • gurubefree
    #15119
    szep szep ... de a tab gomb az esetemben 5 alkalombol 3x nem igazan mukodik . lehet hozza kell szoknom mint a pad-hoz is hogy nem megy tapival
  • Ability
    #15118
    Megfogod és kidobod a kukába. :)

    AppCleaner csak arra jó hogy törölje a konfigurációs állományokat és egyebeket amik nem feltétlen törlődnek az alkalmazással együtt. De semmi baj nincs abból ha ott maradnak.
  • Zsoltika 007
    #15117
    Csak simán áthúzod a szemetesbe :D Nem kell hozzá semmi progi.
  • gurubefree
    #15116
    koszonom a segitseget

    most keresgettem az utan hogy hogy is lehet programokat kitorolni . Az AppCleaner az megfelelo erre a celra ?
  • Tikal #15115
    A keyboardot imádom a macbook-on :)

    de minek particionálni?
  • GregSB
    #15114
    "At this point, Apple has spent about $400 million to buy PA Semi and Intrinsity, tens of millions for a license to design its own ARM CPUs, and probably north of $100 million to support its CPU design efforts over the past four years. It appears that the end result will be that Apple ships a Cortex-A15-class CPU about three months before arch-enemy Samsung does. These three months happen to come during the big holiday buying season, during which the iPhone 5 could generate $25 billion in revenue. So that half billion dollars could be money well spent."

    A teljes elemzés.

  • Ability
    #15113
    OSX-en minden program portable és disk image-ben van tárolva. Ez olyan mint az ISO, csak itt DMG a kiterjesztése és a rendszer képes megnyitni mindenféle segédprogram nélkül (ahogy az ISO-kat is). Megnyitva a DMG-t két lehetőség van. Vagy adnak egy telepítőt ami hasonló mint ami van Windows alatt (ritka), vagy csak egy ikon van amit át lehet húzni az Applications könyvtárba. Előbbinél meg lehet adni célhelyet a telepítésnek, utóbbinál igazából nem telepítesz semmit, ezek a programok portable verziók, igazából csak másolod őket és bárhova behúzhatod (vagy akár "telepítés" nélkül elindíthatod a disk image-ből ha csak ki akarod próbálni). Az utóbbi a leggyakoribb, telepítőt csak akkor használnak ha több komponenst is másolni kell vagy rendszerállományokat is telepít.

    Filmre VLC vagy Movist, én utóbbit preferálom, App Store-ban ott van, érdemes megvenni, jobb mint a többi.

    Telepítésnél csak akkor kell internet kapcsolat, ha a beépített Recovery móddal akarod újratelepíteni. Ez letölti a legfrissebb kiadást mielőtt elkezdené, tehát nem kell hozzá semmilyen adathordozó. Ha valamilyen adathordozoról akarsz telepíteni, akkor ugyan úgy megy a dolog mint Windows alatt. Indiításnál az Alt-ot (Option) nyomva kell tartani, ezzel behozod a bootloadert és kiválasztod az adathordozót.
  • passatgt
    #15112
    nálam nincs külön partíció, minden egy helyre megy, érdemes egy külöln usb-s vinyót beállítani time machine-nek (folyamatosan backupol több hétre-hőnapra visszamenőleg vissza lehet nézni mindent) ha esetleg attól félsz hogy elveszik valami adatod

    DivX playert töröld le, helyette van pár alternatíva:
    1. A beépített QuickTime lejástzóhoz rakd fel a Periant http://www.macupdate.com/app/mac/22923/perian, ezzel minden formátumot lejátszik a beépített lejátszó. Egyedüli hátránya, hogy a feliratokat nem tudja kezelni minden esetben
    2. VLC http://www.videolan.org/vlc/ - minden platformon elérhető, lejátszik mindent

    Feltelepíteni SSD-re meg szerintem úgy a legegyszerűbb, ha az SSD-t a dvd lejátszó helyére szereled be, és akkor telepítéskor ki lehet választani hova menjen. De ha megvetted AppStore-ban, le is tudod tölteni és neten van leírás amivel ki lehet írni bootolható dvd-re vagy pendrive-ra
  • gurubefree
    #15111
    Masik fontos dolog ... Ahogy olvastam internet kapcsolat kell az os x re-install-hoz. Tervezem az SSD-t az apple store-bol baromi draga lett volna. Jo lenne tudni hogy tudom majd telepiteni az os x-et. Amugy csak £15 szoval meg is lehet venni.

    Jo sokat vartam ra .... Bejarta a fel vilagot ez a Mac. Kina , Korea , Kazasztan , Lengyelorszag , Nemetorszag ..... es ha nem hivom fel poet akkor ment volna Irorszagba es majd onnan ide. kesz rohej
  • gurubefree
    #15110
    Koszonom

    teljesen 0-rol Kell kezdenem. Az utolso par nap videok 1000-it Neztem vegig :) a particionalas Mar megy es meg is torrent.

    Hogy tudok mas particiora telepiteni? ( esetemben jatek ) automatikusan az os x particiora telepit mindent.

    Letoltottem a DivX playert ( az esetek tobbsegeben mukodik ) de ac3 eseten problemak vannak. Van ehez hasznalhato codec ? ( nem talalok )

    Egyenlore ennyi .... ismerkedunk. Nagyon gyors , a minoseg ordit rola . Ami negativum .... a keyboard de lehet csak szokas kerdese.

    koszonom a turelmet :) lesz meg par hulye kerdesem.
  • passatgt
    #15109
    írd be ide és válaszolunk
  • gurubefree
    #15108
    Sziasztok

    megerkezett a MacBook pro 15" . Az elso soha nem volt meg szerencsem os x hasznalni ez elott. A kerdesem az lenne hogy van itt valaki akinek felthetnek par kerdest es nem lenne
    terhere? Elore is koszonom.