18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #15227
    Lehet clean install kéne? Én time machine-ból raktam vissza a cuccaimat a gépre, de csak documentumokat, meg beállításokat szóval csak alap dolgokat.
  • Andr0
    #15226
    nálam minden fasza és tényleg hosszabb az üzemidő. Macbook Air 2012 mid
  • Tikal #15225
    Login items-eknél mind ki van pipálva hogy "Hide", vagyis ne legyen felugro ablak mikor egy progit elindit bejelentkezéskor, mégis az összeset a pofámba nyomja, az első percem azzal megy el hogy ablakokat zárok, miért???

    A másik, hogy az elmúlt egy hétben több fagyásom volt mikor resetelnem kellett, mint az elmult egy évben windows 7-tel... szar a Mountain Lion de rohadtul szar...
  • Tikal #15224
  • G_ArchAngel #15223
    Nekem sokkal tobbet bir az iMac-em.
  • Tikal #15222
    Nem úgy vollt hogy ez a legutóbbi frissités javít az akksi időn? Nekem nem lett jobb. Nektek?
  • Tikal #15221
    áá, már értem a 16MB helyet..
  • Tikal #15220
    Hát ez érdekes, csináltam egy Verify Disk-et

    2012-09-22 20:51:32 +0200: Error: This disk needs to be repaired using the Recovery HD. Restart your computer, holding down the Command key and the R key until you see the Apple logo. When the OS X Utilities window appears, choose Disk Utility.2012-09-22 20:51:32 +0200:
    2012-09-22 20:51:32 +0200: Disk Utility stopped verifying “Macintosh HD”: This disk needs to be repaired using the Recovery HD. Restart your computer, holding down the Command key and the R key until you see the Apple logo. When the OS X Utilities window appears, choose Disk Utility.
    2012-09-22 20:51:32 +0200:

    Name : Macintosh HD Capacity : 120.47 GB (120,473,067,520 Bytes)
    Type : Logical Volume Group Available : 16.8 MB (16,777,216 Bytes)
    Disk Status : Online Used : 120.46 GB (120,456,290,304 Bytes)

    16MB szabad helyet ír???


    Ha kérek egy Get Info-t a HD-ről akkor meg 38GB szabad helyem van. Restartoltam, ott is csináltam egy verify disk-et, de ott meg minden oké. ??
  • Zsoltika 007
    #15219
    10.8-ra gondoltam :D
  • Zsoltika 007
    #15218
    Pedig az pont jó lett :)
  • Tikal #15217
    Minden más müködik rajta, tetszik is meg minden, de sleep-ből nem jön vissza rengetegszer...
  • I.C.ram
    #15216
    Családban is mindenki szídja a Lion-t. A legújabbat már meg se vettem.
  • Tikal #15215
    es nekem eddig mindegyik oprendszer jo volt, nem nagyon voltak problemaim mint masoknak, ennyit meg egyikkel sem szivtam, tigris ota vagyok mac-es :)
  • Tikal #15214
    azota mar volt egy lion ;)
  • Dzsini
    #15213
    Mindig az előző verzió volt az "utolsó jó" - aztán az aktuális akkor lesz jó, amikor már közeledik a következő (és eléri a .4 .5 környékét).
  • Tikal #15212
    10bol 4szer nem tudom visszahozni a macbook-om alvasbol.. komolyan elmennek a picsaba.. resetelnem kell a laptopomomat? Ezt hogy gondoltak cupertinoban? Snow leopard volt az utolso jo oprendszer? Nekem biztosan.
  • HoTDoG
    #15211
    Ahh, nagyszerűköszi! Hát nem a legegyszerűbb kombók...

    < - alt+shift+y
    > - alt+shift+x
    * - alt+shift+,
  • G_ArchAngel #15210
    Van a jobbfelsoben zaszlo? (nyelvi beallitas) Rakattintasz es kivalasztod a Keyboard View-ert. Az elejen nekem is sokat segitett.
  • HoTDoG
    #15209
    Sziasztok!
    Immár a macbookosok táborát erősítem, de sajnos két fontos karaktert még nem sikerült megtalálnom: a csillagot és a "kacsacsőröket" :). Mivel EU billes, így kicsit nehezebb dolgom van, de végignyomkodtam alt-tal és shifttel is az összes billt, mégsem lettek meg. Kacsacsőrre még csak ezt találtam: ›‹
    Az oprendszer nyelve angolra van állítva, a bill pedig magyarra.
    Ötlet?
    Köszi előre is!
  • Botond #15208
    Az a gondom, hogy win7re teleptett itunesben ha odamegyek storeban a játékokhoz, akkor régebben volt középen fent egy váltó gomb, hogy ipad vagy iphone játékokat akar látni, de ez az elmúlt két frisstésben eltűnt. Valahogy vissza lehet csalogatni? Vagy hogy lehet váltani, hogy ne csak a telefonra mutassa a játékokat?

  • Andr0
    #15207
    ne működik Word-ben de Pages-ben igen. Szerintem használj Pages-t, mert az jobb Macen, szerintem. Én is azt használok Word helyett.
  • Tikal #15206
    rendszerszintű, bár nekem nincs word, de Pages-ben müködik. Mielőtt elkezdesz gépelni,inspectorban ki kell választani a nyelvet.

    és itt is müködik..
  • ddany7
    #15205
    és az wordben is működik ?
  • Tikal #15204
    MySpellX
  • ddany7
    #15203
    macen aki wordot hasznal, sikerult beallitani hogy magyarul ellenorizze a szovege? de akar pagesben is?
  • gurubefree
    #15202
    sziasztok

    mint igertem erkezek az ujabb kerdesekkel :)

    a macbook pro nem tamogatja hardweresen a RAID-et . de softwaresen igen .

    A kerdesem az lenne hogy lehet megoldani azt hogy magara a RAID conf.-ra telepitem az os x-et ? Ehez kell egy 3dik kulso HDD/SSD ? Ha a meglevo os x-et clone-zom a configuralt RAID0-ra es levalasztom ( USB-s kulso vinyorol ) akkor a gep vajon boot-ol a gepben levo RAID0 SSD-krol ?


    :D remelem nem hordtam ossze nagy hulyeseget ....... turelmet es a valaszokat elore is koszonom .
  • Sn00thy
    #15201
    Sziasztok!

    Olyan gondom lenne, hogy a gyári mail app exchange szerveren küldve teleszemeteli a leveleket. Válasz vagy továbbítás esetén az előzmény egy .htm csatolmányba kerül bele. Mivel lehetne megoldani a problémát?
  • G_ArchAngel #15200
    Azert undorito dolog volt ezt a tortenetet behozni a topikba. Legyszives az ilyeneket hagyd meg skinnyman-nak. Semmi nem jut eszembe, mit kaphatna karacsonyra, valaminek hadd oruljon, kerlek:D
  • Tikal #15199
    Egyébként meg erről lehet szó.
  • Tikal #15198


    Hivatalos svájci vasúti óra...lehet a svájci vasuttársaságnak kellene inkább perelnie :D
  • passatgt
    #15197
    ja és gondolom fizetnek valami licenszdíjat és kész
  • passatgt
    #15196
    ipadon nem volt óra app, ios6 "újítás"
  • G_ArchAngel #15195
    Remelem ezert szopni is fognak.
    Mondjuk nem is ertem, hogy miert kellett lecserelni a korabbit.
  • passatgt
    #15194


    na ilyenkor lehet jogosan perelni, és a karóra volt előbb természetesen:)
  • baca01
    #15193
    hálám örökké üldözni fog! köszi :-)
  • passatgt
    #15192
    bal felül lehet csoportokat választani
  • baca01
    #15191
    Sziasztok!
    Van egy óriási problémám, segítsetek please.
    iPhone 4S, tegnap befrissítettem iOS 6-ra és beállítottam a facebook fiókomat a telón.
    Ez a hülye bemáslta az összes facebook ismerősömet a kontaktok közé, ráadásul akinél nem ugyanaz a név volt a telón (pl. Eszter helyett Eszti), azokat duplikálta. Most lett kb 800 kontaktom, amiből 200-at használnék, a többi 600 pedig szemét. Teljesen átláthatatlan lett, hogy tudom visszacsinálni? :(
    Előre is köszi!
  • Bercy #15190
    Valamiert azt hittem ipad2.
    Mondjuk ez tenyleg hiba hogy lemeretezte retina ipad eseten is. Nem veletlen, hogy javitottak ios6-ban.
  • G_ArchAngel #15189
    google kepkeresobe beirsz valamit es legyen nagyobb, mint 10mpixel?
  • passatgt
    #15188
    adj egy 10 megapixeles képet, megnézem:)