18351
ATbanner.jpg
  • Andr0
    #15267
    általában évente 1 gép jött ki. Mid az év közepe Late meg év vége. A legújabb Macbook Air az 2012 mid :) Arról írok most.
  • oneal1
    #15266
    jah még nincs konkrét gép, így nem tudom megkérdezni:)

    de ezekkel a paraméterekkel szeretnék gépet.

    több évjáratban gyárottták ezeket?

    meg nem vágom ezt a mid, meg late dolgot sem:)

  • Tikal #15265
    mid 2011 kiadású, igaz? kérdezd már meg.
  • Tikal #15264
    200e, többet nem adnék, attól is függ mennyi idős, van e még rá legalább egy pici gari, bár ez az enyémmel lehet egyidős szóval nem hiszem, hacsak nem most vette a tulajdonosa, mikor volt xms-ben a kiárusítása a kifutó modelleknek.
  • oneal1
    #15263
    hali!

    szeretnék venni egy használt macbook air-t.

    Az volna a kérdésem, hogy 1,6 ghz-s i5ös 4 giga memos 128 SSD-s darabért mennyi pénzt szabad adni nagyjából?
    Sosem volt még ilyesmi gépem korábban szóval azért érdeklődöm, nem akarok én lenni a palimadár:D
  • Tikal #15262
    Nekem be van állítva, hogy ha xy ír egy tweet-et akkor kapok notifications-t!
  • Mnemomic
    #15261
    Köszi. Azt hittem nem kell majd használni külön appot ezekre, de ezek szerint kell. Hát így sok értelme nincs szvsz.
  • Andr0
    #15260
    Twitterről csak azt jeleníti meg ha valaki neked írt direct message-t vagy megelített egy postban.

    Facebookra egyelőre nincs ilyen beállítás lehetőség. Nem tudom mit jelenít meg, mármint az eventeken kívül.
  • Mnemomic
    #15259
    Hi!


    Felraktam a Mountain Lion-t és a notification center-el kapcsolatban lenne kérdésem. Megmondom egy picit csalódás, mert azt hittem, hogy a Mail-ek értesítése majd olyan lesz, hogy nem kell nyitva lennie a Mail appnak. De legalább az működik. Beállítottam a twitter és facebook fiókot is, tudok is posztolni pl. a facebookra, de a notification centerben egyikről sem jelenik meg semmi, hiába van beállítva. Pl. a twitternél elvileg akiket követek azoknak a postjait meg kellene, hogy jelenítse vagy nem?

    Mi lehet a gond?
  • Tikal #15258
    Nem neked szólt, csak úgy általában megjegyeztem hogy van ez a jelenség.. felkapott téma lett az Apple. Mégis mikor lesz index címlap hogy a Toyota vagy a Ford autok százezreit kénytelen visszahívni, vagy a BMW legutóbb az 5 szériánál. Kit érdekel hogy a samsung s3-ért is úgyanúgy sorba állnak stb.. .. nagy cég lett ,nagy befolyással, sok vásárlóval...
  • Tikal #15257
    nem hiszem hogy az indexelés miatt, ez már egy hónapja igy van.. egyszerűen csak lassan tölti be :(
  • grizzly21
    #15256
    ha ez nekem szolt, akkor nekem sokeve van mac-em, az iphone-t az elso megjelenese elotti pletykak idejen megtetszett es biztosra vettem hogy veszek, de vegul eleg divathullam lett. aztan egy 2g-m csak lett ra jopar evre, itt most nem az apple-rol van szo hanem errol az esemenyrol ami szerintem egy vicc:)
  • Dzsini
    #15255
    Nem tudom, csak tippelek - a keresési sebesség első tippre az indexállomány(ok) dolga.
  • Zsoltika 007
    #15254
    Vagy be kell rakni a kivételek közé. Bár elvileg nem csak a helyi meghajtókat indexeli a spotlight?
  • Dzsini
    #15253
    Nem lehet, hogy időt kell adni neki az indexeléshez?
  • Tikal #15252
    mivel tudnám gyorsabban böngészni a NAS-om? a finder lassabb mint a win7 intézője:( legalábbis úgy tűnik nekem most
  • Botond #15251
    Na meglett a megoldás. Ha a bal oldalon látható menüből direktben megyek a shopba, akkor csak iphone alkalmazásokat mutata, de ha az alkalmazásokat választom és ott a jobb alsó sarokban az alkalmazások beszerzése gombot nyomom akkor tadam:

  • Tikal #15250
    divat most az apple-ről beszélni, jó téma, sajnos már bulvárnak is, azok akik itt csaholnak néha, meg más forumon, 2-3 éve még csak azt sem tudták mi az az Apple, csak halloattak róla egy távoli számitogépes ismerősüktől, vagy látták egy filmben...
  • Tikal #15249
    meg az is baj, hogy csak az iphone-nal mossák ezt most össze... mondjuk szerintem neked emiatt nem kell magad rosszul érezni ha valahol előveszed a telefont, kb ez az utolsó ami eszembe jutna ha épp a metron nyomkodom, plusz olyan magasról lesz....rom mit gondol a másik ember mellettem, hogy el sem hiszed
  • Andr0
    #15248
    omfg... a sok agymosott zombi... de nem csak azok aki sorbanálltak hanem a rendezvény szervezői is... WTF mi volt ez az event? :D:D mintha a világot megmentő csodát találták volna fel és most megmenekül az emberi faj a gonosz Goaul'd-tól...

    Ezt én picit szánalmasnak tartom és ezzel az a baj hogyha én iPhone-nal járkálok akkor engem is leírnak ilyen agymosott zombinak... :S
  • grizzly21
    #15247
    :D
    http://hvg.hu/itthon/20120928_Egy_csoves_nem_lesz_meno_az_iPhonetol
  • Verseghy
    #15246
    Jaja elvittem az iDokihoz, majd hétfőre kiderül mi lesz belőle. Aki azt írta hogy vagizni viszi buliba az rohadjon meg, mert megint úgy pofázik valaki hogy fogalma sincs a dolgokról, drága jó emberi szokás ez.. De azért úgy gondolom hogy rakhatna bele valami védelmet az Apple is, egy ilyen értékű gépbe. Akármi megeshet, ha épp nem vagizunk ugye egy buliba, bár ilyen eset csak így történhet, egyik ismerősöm pl a kávéját öntötte bele miután a kutyája megbökte a kezét. Megesik az ilyen.:/
  • G_ArchAngel #15245

    thx
  • Bercy #15244
    Elkuldod az amazonos email cimedre es atkonvertaljak oket Kindle formatumra.
  • G_ArchAngel #15243
    Van, amit ma reggel vettem és elegem lett az iPhone-on olvasásból, de a könyvvel nem végeztem. Nem venném meg újra, mert £5 volt.
  • passatgt
    #15242
    vedd meg őket amazonon
  • G_ArchAngel #15241
    Sracok, mi a legegyszerubb megoldas arra, hogy a iBook konyveimet attudjam rakni Kindle-re? Koszi!
  • Dzsini
    #15240
    Olyan indikátorokkal minden eszköz tele van, a telefonomban van a készüléken és az akkumulátoron is :)

    (egy régebbi telefonom fürdött is egyet, azóta tudom, hogy pirosra váltanak ezek a pöttyök - ettől eltekintve problémamentesen működött 3 nap szárítás után :) )
  • Bercy #15239
    Az Apple inkabb folyadek indikatorokat helyez el
    Ettol fuggetlenul meg mindig abszolute no1. nalam minden apple laptop.
  • Dzsini
    #15238
    Nagyon sok laptopnak van már a billentyűzete alatt egy folyadékelvezető részleg, ami az elektronikát elkerüli, így védi az ilyen balesetek ellen az eszközt. (a Lenovok és az Asusok azt hiszem már évek óta csak így készülnek, de lehet találni sok ilyet más cégeknél is (spill resistant néven fut))

  • Tikal #15237
    nem tudom mi lenne ebben a szánalmas...
  • Zsoltika 007
    #15236
    El kellene vinni szervízbe. Ők szakszerűen ki tudják takarítani. iDoki vagy Alamárium talán foglalkozik ilyennel is.
  • franc0
    #15235
    Ez nem ThinkPad, vigyázni kellene rá, és nem részegen vagizni a haveroknak.
  • Verseghy
    #15234
    Egy barátomnak a MacBook Projára ráömlött úgy kb egy pohár bor a billentyűzetre és kb azonnal ki is kapcsolt. Gondoltam megkérdezem, hogy mire számíthat, volt már hasonló tapasztalat? Van esély szervízes javításra vagy kuka? Bár szánalmas lenne, ha egy négyszázezres gép egy pohár bortól meghalna.
  • Bercy #15233
    Na ja, naptarat is igy frissiti, ezzel en is megjartam mar.
    Irtam to-do listet a gepen aztan telefonon akartam hasznali, olyan helyen ahol nem volt terero...hiba volt
  • LoDMaSt
    #15232
    Én tegnap csináltam egy remindert a gépen, hogy majd a teló jelez. Se kép, se hang, amikor a később a telón elindítom a reminderst, akkor tölti be csak az emlékeztetőt...
  • Tikal #15231
    Ha piros gombot nyomok a Notes-on, App Store-n akkor kikapcsolja őket.. ez most mi már megint? :D nem akarom a dokkra tenni, mert csak gyűlnek az abakok... kikapcsolni meg nem akarom mert akkor nem frissül :)
  • Bercy #15230
    Ukulele programmal tudsz egyedi keyboard layoutot csinalni.
  • mousee
    #15229
    kicsit sok a kicsike és a drága :D Mind1, reggel van :)
  • mousee
    #15228
    Egyetértés, Snow Leo rullz :) Igaz nekem régi gépem van, 2.1-es macbook. Lion-al vettem, de downgrade-eltem snow leora, és azóta repül a kicsike, külső monitorral lazán nézek rajta 1080p filmeket is :)

    Viszont egy gondom van a kicsikével, illetve nem is gond, igazából csak picit körülményes a dolog. Angol billentyűzetes a drága, és nincs rajta í :) Sikerült úgy áthidalni a problémát, hogy felraktam a hu pro 101 kiosztást, és így az alt+, kombóval írja a drága... megszokható, viszont azt nézem, hogy van nekem egy tök felesleges enter gombom a jobb command mellett. Nem lehetne valahogy erre átmappelni az í-t?