18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #15347
    Pár napja is volt ott valami gyöngyszem, már bele sem olvasok akkor faszságok vannak benne, hihetetlen bulvár szar...
  • GregSB
    #15346
    Index megint alkotott.

    "Az iPad eddigi három generációja 16, 32, és 64 gigabájtos háttértárral jött, egy német áruházlánctól kiszivárgott hírek szerint ezen a skálán most lefelé lép az Apple, és 8, 16, illetve 32 gigás verziók lesznek, megint csak a költséghatékonyság jegyében. Ha ehhez hozzávesszük a hagyományos fekete és fehér színeket, illetve a wifis és 3G-s megoldásokat, legalább 12 féle készülékről beszélünk - ez is éles ellentétben áll Steve Jobs egykori elképzeléseivel, aki mindig nagyon ügyelt arra, hogy ne aprózza szét a saját piacát ezerféle termékkel."

    Ez most bolond, vagy csak annyira hülye matekból hogy felfogja: így pontosan ugyanannyi verzió lesz a miniből, mint a sima iPadből, amiben Steve keze elég vastagon benne volt

    Vagy egy másik gyöngyszem:

    "Ott van viszont a másik oldalon az iPod Touch 300 dollárért, ami gyakorlatilag nem más, mint egy egészen mini iPad, 5 hüvelykes képernyővel."

    Ja nem más, mint egy egészen mini iPad, csak mondjuk nem megy rajta a több tízezer (mostmár tán százezer) iPad-ra optimalizált alkalmazás. Másrészt a Touch 4" kijelzője szerinte 5" :D

    Most komolyan, honnan szedi az Index a tech cikkíróit? Megkérnek csöveseket az utcán hogy piáért cserébe böfögjenek össze valamit? :D
  • GregSB
    #15345
    *vastagságban sem lesz _jelentős_ különbség.
  • GregSB
    #15344
    Közelítsük meg a másik oldalról: Ugyanolyan fogyasztású kijelző lesz benne mint az iPad 2-ben, az meg kibír 10+ órát, és vastagságban sem lesz különbség a két cucc között. Csak ebben arányosan kisebb lesz a kihelző + akksi.

    Problem solved?
  • VRSDM
    #15343
    Egy nagyobb aksi nagyobb kijelző alatt.
    Épp te fogalmaztad meg az arányt.
  • GregSB
    #15342
    De benne van a pakliban hogy nem tud majd 10-et, mivel ez lesz az olcsó iPad...
  • GregSB
    #15341
    5 órát még az új iPhone is tud ha netezel / használod. Ennek meg ok hogynagyobb a kijelzője, de arányosan sokkal nagyobb akksi is belefér. Szerintem meglesz a 10 óra, de jövőhéten minden kiderül.
  • GregSB
    #15340
    Nem fér bele nagyobb akksi mint az iPod Touchba... te mit szívsz? :)

    Csak nézz rá a lenti renderre amin az iPhone (ami akkora mint a Touch) mögött van a Mini. Picit nagyobb az alapterülete.
  • VRSDM
    #15339
    nem, arra nincs időm.
    de te beállhatnál helyettem, igyál előtte sok rostos üdítőt ne legyél ilyen dulifuli mint most. a végén még kárt teszel magadban.
  • franc0
    #15338
    Mivan, mennél sorban állni?

    Majd megveszed 1-2 hónappal launch után. Amikor már szétszopták magukat az early adopterek és elolvastál 10 reviewt.
  • VRSDM
    #15337
    Mert a touch szeriaval mar eljatszottak hogy ket ora alatt lemerul.
    Ebbe se fert nagyobb aksi, es lehet csak 250$ de szerintem 5oranal tobbet ne varjunk tole ha kihasznaljuk a funkcioit.
  • GregSB
    #15336
    Igen fog, és a jövőheti lottószámok: 25, 42, 5, 33, 73

    Honnan tudjam? :D
  • VRSDM
    #15335
    és menni fog vele 10+ órát? :/
  • GregSB
    #15334
    Kijelző 1024x768 lesz benne, az lesz a "gyenge pont".
  • VRSDM
    #15333
    félre ne értsetek, ha tudják hozni az elvárt minőséget ilyen méretek - ár mellett én is fogok venni egyet.
    igen egy nexus7 mellé is :D
  • VRSDM
    #15332
    a kijelző lesz gyenge vagy az akksi nem bírja majd soká?
    ilyen méretek mellett nem tudom elképzelni együtt a kettőt.
  • GregSB
    #15331
    A render szó melyik részét nem tudod értelmezni? :D
  • Verseghy
    #15330
    Azt észrevettétek, hogy nem Safari, hanem Google Chrome a böngésző az iPad Mini képeken?:)
  • Andr0
    #15329
    egy iPad mini-re szívesen beneveznék, márcsak a munka miatt is tökéletes lenne, 10" nekem az nagy.
  • GregSB
    #15328
    Néhány render (szinte tuti így fog kinézni)




  • GregSB
    #15327
    A háttérben lévő színek meg megegyeznek a San Franciscio melegek zászlójának színeivel, szóval lehet egy mini análvibrátort jelentenek be.
  • franc0
    #15326
    Az iPad nálunk nagyon olcsó. Nem is értem, hogy lehet ez...
  • GregSB
    #15325
    A kiküldött meghívón az alma mögötti szemcsés / zajos háttér vajon a Miniben lévő gagyibb kamera éjszakai teljesítményére utal?
  • GregSB
    #15324
    Nagyon remélem, hogy tartják az iPadnál megszokott árazási politikát rá, tehát a €250 megáll 70-80e Ft között.
  • GregSB
    #15323
    iPhone topicban én is azt latolgattam, hogy nem upgradelek 5-re 4es szifonról, mert meg vagyok vele elégede, inkább veszek mellé iPad Minit, amit elég sok helyzetben ki tudok majd használni, többek közt munkára is.
  • franc0
    #15322
    Én meg soha nem vennék se Apple terméket, se tabletet.
    De ez itthon is csak 70 bruttó lesz, ami azért már tényleg tempting.
  • G_ArchAngel #15321
    En pl. soha nem vennek iPad-ot, mert nagy. Ezen ellenben elgondolkodom.
  • GregSB
    #15320
    Jobb nem lesz. Hardverileg pl tuti nem (kielző felbontás), de a belépő $500 Surface (ami a csúcsszuper billentyűs coverrel már $600) nem lesz annyival jobb hogy megérje a $250 felárat nagyon sok embernek.

    Sokkal jobb kérdés hogy mennyire lövi tökön magát az Apple ezzel a húzással. Vajon mennyivel fognak visszaesni a basic ($500) iPad eladásai? Szerintem jelentősen. Bár lehet ezzel számolnak.
  • GregSB
    #15319
    RT-n nem fognak menni régi W7es desktop appok, meg csomó mindenben korlátolt a teljes W8-hoz képest. Ilyen szempontból sokkal közelebb áll iOS-hez. Persze vannak benne extra fícsörök, mint pl a Split nézet, de sok embernek ez nem lesz elég arra, hogy 2x annyit kifizessék érte mint egy iPad Miniért.

    Mondhatánk azt hogy a nagy iPaddal kéne összevetni, de nem: az iPad Mini egész biztosan kannibalizálni fogja a 10" iPad eladásait is.
  • GregSB
    #15318
    Az RT igenis melléállítható, és az fog $500-től indulni, nem a teljes W8. Arra még árat se mondtak.
  • VRSDM
    #15317
    A surfacen futtatott ost ne allitsuk mar versenybe ezzel.
  • Tikal #15316
    Most nagyon keresztbe tesznek ezzel a microsoftnak.. Eleve elveszik a hirverést eloluk, plusz jonnek egy jobb cuccal ;)
  • GregSB
    #15315
    3 nappala a Surface előtt bejelentenek egy feleannyiba kerülő tabletet, ami nem sokkal kissebb (10" vs 7,8").

    Persze ez csak 8GB-os lesz a Surface meg 32GB-os. De az $500 verzióján csak az RT Win8 lesz, ami nem a teljes desktop W8.
  • passatgt
    #15314
    október 23, itt:



  • GregSB
    #15313
    Nem lehet hogy titokban az Apple irányítja a Microsoftot? Xbox Music Win7 és Wp7 alatt nem lesz elérhető, win8 és wp8 online szolgáltatás :)
  • passatgt
    #15312
    + új mac mini is állítólag, már csak egy mac pro frissítés kéne:)
  • G_ArchAngel #15311
    De, sajnos mar eleg hangos, meg nyugalmi alapotban is van egy kis ciripeles, ezert mentem is minden kepem 2 peldanyban kulso vinyokra. Szerintem a HDD-bol jon a hang.
  • passatgt
    #15310
    de gondolom így sincs semmi hangja(más desktophoz képest) és semmi baja nem lesz tőle, csak nem kell fogdozni a tetejét:D
  • G_ArchAngel #15309
    Probalj Lightroom-bol exportalni mondjuk dropboxba 500 kepet, ugy, hogy kozben lemeretez, feltolt.
    Ez nalam napi rutin, ilyenkor 2-3 perc alatt kesz lenne a tukortojas, ha eleg szeles lenne a teteje.
  • passatgt
    #15308
    nekem 2011-es 21-es van és max kézmeleg a teteje, de átlag használat mellett semmit nem érezni