18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #15387
    Ez nekem új volt, véletlen vettem észre:
    Ha Quicktime-ban megnyitsz egy videót és ráhúzol egy másikat, akkor össze lehet fűzni őket
  • mousee
    #15386
    Ha már emlegeted a Match-et. Nekem van rá előfizum, és van is benne kb 30 giga zene. A helyzet úgy néz ki, hogy wifi-n előfordul, hogy nem tud kapcsolódni. Vagy ha kapcsolódik, akkor kb egy óra után eldobja az áruházat, és akkor nem érem el a match-es zenéimet.

    5,5-ös macbook pro, eredeti hegyi oroszlánnyal. Van rá tipp, hogy mi lehet a nyűgje?

    Ha kábelről kapja a netet, akkor semmi baja.
  • Tikal #15385
    Így hogy már megy itthon az iTunes Match meg tulajdonképpen minden már, szerintem elég sanszos hogy lesz itthon is
  • Tikal #15384
    gép restart, belépsz abba a safe mode-ba vagy mibe, disk utility és install. A telepito a gépen van, onnan fogja felrakni magát :)
  • Andr0
    #15383
    iOS 6.XX-et el kezdték tesztelni, heteken belül kijöhet Wifi 3G stb hibák javításával.
  • mousee
    #15382
    Hali,

    Én úgy csináltam, hogy amit megvettem appstore-ból, abból kiszedtem az installESD.dmg-t, (jobbkatt, csomag tartalmának megjelenítése) és disk utility-vel kiírtam egy dl dvd-re (8g pendrive-ra is felmegy szerintem hibátlanul, legalábbis snowleo és lion ment azzal is). Utána restart, nyomod az altot, kiválasztod a dvd-t/usb-t, örülsz.
  • Andr0
    #15381
    főleg az utolsó két pont:D
  • skinnyman
    #15380
    Es a vicc, hogy tenyleg gyakorlatilag elore boritekolhato kb minden egyes pontja ennek :)
  • Verseghy
    #15379
    Hogy tudom újratelepíteni az OS X-et egy új MacBook Pro-n? Nem adtak hozzá lemezt. Esetleg egy iMac telepítője jó lehet hozzá?
  • Andr0
    #15378
    Hát ha az elindulna és lenne hungary-ban akkor beneveznék ;)
  • Tikal #15377
    Főleg hogy az Apple is elakar inditani egy Spotify Deezer szerű cuccot :D
  • GregSB
    #15376
    "Scott Forstal demo. Makeup hides the slap marks and bruises nicely."
  • Dzsini
    #15375
    Holnapra:
  • GregSB
    #15374
    Eredeti cikk
  • GregSB
    #15373
    Jó cikk a táblagépekről

    Igazából ezeka táblák a legfontosabbak:




    Igazából ezért teheti meg az Apple hogy drágábban árulja a Mini iPadet: a többiek média tartalmak szolgáltatásában nagyon le vannak maradva tőlük ha a világpiacot nézzük. És most ne Magyarországból induljunk ki, ahol mindenki torrentezik, sok országban fontos tényező lesz hogy milyen szolgáltatások érhetőek el a táblagép mellé, és ezeken a helyeken az emberek választhatnak majd: veszik a $200-os N7-et vagy Kindle Fire-t (már ha egyáltalán kapható hivatalosan és nem külfödről kell behozatniuk), de netezésen, játékokon kívül (Amazonnál könyvek dominálnak még) másra nem nagyon tudják majd használni... vagy veszik majd kicsit drágábban az iPad Minit, és csomó zenéhez hozzáférnek majd (nem mindenhol van Spotify meg Deezer), filmeket és sorozatokat tudnak kölcsönözni, stb.

    Mondom: ne abból a rétegből induljunk ki aki letorrentezi magának otthonra az ePub könyveket meg sorozatokat aviban, Nyugat Európában, Amerikában, Ázsia déli részein és Ausztráliában (a fő piacokon gyakorlatilag) elenyésző ez a réteg azokhoz az emberekhez képest, akik fizetnek a médiatartalmakért ($1-$3 os filmkölcsönzések és $10-os albumok zsebpénznek számítanak ezeken a helyeken).
  • Andr0
    #15372
    hát az a 70$ már tényleg nem oszt.
  • GregSB
    #15371
    Mostmár azt latolgatják, hogy az iPad 2-t ki fogjak vonni a forgalomból. Nem csodálnám, ha tényleg $330 lesz a Mini akkor csak $70 különbség lenne a kettő között...
  • GregSB
    #15370
    Mostmár kíváncsi vagyok a végleges árakra és specifikációkra... $330 mellett karcsú lesz az 1024x768-as felbontás.
  • GregSB
    #15369
    Inkább a 11"-es Airről kellett volna képet linkelni:

  • GregSB
    #15368
    Szerintem nem azzal van probléma hogy szigetelt billenytűzetet használnak. Sokan használnak ilyet, és ahogy az már elhangzott azt a Sony alkalmazta először.

    De azt ne magyarázza be nekem senki, hogy pl a nyilak kiosztását NEM LEHET MÁSKÉPP megdizájnolni?! Csak úgy lehet hogy a fel és le nyilak egybeérnek, a jobbra és balra nyilak meg elválasztva vannak?

    Lehet csinálni szigetelt billentyűzetet így is:



    Meg így is (még a műfaj kitalálója is képes rá hogy "egyedit" alkosson!):



    Most ezek után tekintsük meg a MBA és az említett Samsungot:




    Az Apple nem sír emiatt. Nem is fognak, nem is tudnak mert nincs szabadalmuk rá. Ettől függetlenül szerintem szánalmas dizájn majmolás amit pár gyártó csinál a lapopoknál. (Asus, Acer, mostmár Samsung is).
  • GregSB
    #15367
    Ha nem vetted volna észre eddig akkor az Apple még senkit nem perelt be a notebook / ultrabook gyártók közül, valószínűleg azért mert ott nincsenek szabadalmaik, ezért majmolja mindenki az Asustól a Samsungon át a MacBook Pró dizájnját, és valszeg ebből soha nem is lesz bírósági ügy.

    Fun fact: Steve Jobs amikor megjelent az iPhone akkor aggresszíven levédetett rá egy csomó szabványt, ezt még ha emlékeztek büszkén jelentette is be a keynoteon ahol bemutatkozott a telefon. 2007-es interjúkból az derül ki hogy azért voltak ennyire aggresszívek az iPhoneal (hogy még az utolsó gomb működését is levédették), mert 2001-ben a Crearive (vagy valamelyik mp3 player gyártó) beperelte őket az iPod miatt, és ott egy $200 milliós pert buktak be. Valami sziszifuszi szabadalom miatt.
  • passatgt
    #15366
  • passatgt
    #15365
    szerintem nem változik semmi, csak lecserélik dock connectort, többi marad ua
  • Andr0
    #15364
    egyre több í pletyka a sima iPAd update-ről is Kedden. szerintem Lesz egy New iPad S verzió is a mini mellett... Kérdés, hogy mennyivel lesz másabb/erősebb.
  • Tikal #15363
    Nem vádaskodik itt az Apple, én írtam :)

    Mellesleg az az idősáv az nem valami android cucc? Mert ha igen akkor a Samsungnak mi köze hozzá? ... És megint arról a cégről beszélünk akinek a vezetőjét elítélte a bíróság adócsalásért, vesztegetésért... tényleg ez az a cég amelyik ne lopna deisgn-t szemrebbenés nélkül? :)
  • I.C.ram
    #15362
    Biztos, csak hirtelen nekem ennyit ért ez a vita. Onnantól fogva, hogy egyetlen kis dolgot is ellopott az Apple, semmi joga vádaskodni. A tolvajnak fáj a legjobban, ha meglopják, tartja a mondás.
  • Tikal #15361
    tovább is van? :)
  • Tikal #15360
    Lol, rögtön felbukkantál, mehetsz is, nincs semmi látnivaló, azt a Sony laptopot már mutogattad itt :DD
  • Andr0
    #15359
    ennyiért nem veszek Mini iPad-et.Ez tényleg rablás a Nexus meg a Galaxy gépekhez képest.
  • passatgt
    #15358


    hát nem olcsó
  • skinnyman
    #15357
    A billentyuzetet az Apple a Sony laptopokrol lopta, de nekem is ugy remlik hogy ez mar elegge ki lett vesezve itt.
  • I.C.ram
    #15356
    Hát nézzük csak... legördülő idősáv iosben?
  • Dzsini
    #15355
    Én azon csodálkozom, hogy ez még mindig előjön itt, mint téma... ezerszer lerágott csont, ingyen marketing az összes résztvevő cégnek.

    Nem unjátok?
  • Tikal #15354
    Nem, de majd szólj ha megjelenik egy olyan Apple termék ami hasonlít egy Samsung termékre, akár csak a billentyűzetben is ;)

    Ha az Apple az új minit kúp alakúra csinálná, akkor a Samsung három hónapon belül kijönne egy ugyanolyannal, és valószínűleg akkor meg azt kérdeznéd: most mi van, az apple találta fel a kúp formát? ... Ugye nem kell megmutatni a Samsung chromebox-ot, annak még a mérete is ugyanakkora milliméterre pontosan... a Samsung ebből sportot csinál, csoda hogy nem látod :)
  • GregSB
    #15353
    Mostmár egyre biztosabb hogy lesz retájna 13-ás MBP. $1700-ról indulhat az ára.
  • I.C.ram
    #15352
    Billentyűzeten kívül semmi... Minden Apple másolat, ami eloxált alumínium? Mellesleg tök gagyin néz ki.
  • GregSB
    #15351
    Intereszting :D
  • LoDMaSt
    #15350
    Vajon honnan a csudából olyan ismerős ez a gép is..

    http://www.engadget.com/2012/10/18/google-11-6-inch-arm-based-samsung-chromebook-hands-on/
  • GregSB
    #15349
    Úgy hogy nem gyártható olcsóbban. A Touchban lévő retina kijelző jóval drágább mint ami a mini iPadben lesz feltehetően + a mini iPadból csak a 8GB-os lesz olcsóbb mint a belépő 32GB-os Touch.
  • VRSDM
    #15348
    lehet nem megy egy touchon többszázezer ipad app.
    de maga az eszköz felépítésében (méretén kívül) nincs különbség.

    akkor most hogy lesz a nagyobb (drágább) gép olcsóbb mint a kisebb (olcsóbban gyártható) na ezt nem értem még.