18351
ATbanner.jpg
  • VRSDM
    #15467
    nincs pixel duplázás.
    a rajzolás történik az adott méretre, nem a rajz jelenik meg az adott méreten.
    impresszív?
  • Botond #15466
    iPhone appokat duplázni lehet iPadon, és akkor teljes képernyős. Asszem a 100ból 2 app is van a padomon, amit így futtatok, az index meg a steam kliens.
    Ha jól értem N7-en magától dupláz, nincs váltó hogy sima vagy dupla. Hű, impresszív.
  • R0zs0máK
    #15465
    Nem is rossz az ipad mini
  • GregSB
    #15464
    Első review-k eléggé negatívak az RT-ről. A nem RT (full) verzió meg szerintem tuti drágább lesz.
  • Bercy #15463
    Vicces vagy ahogy gyozkodod magadat meg minket :)
    Mokas ahogy a vekonyabb hazat, a minosegibb anyagokat es a kivalo szoftwares hatteret is hatrenykent probalod beallitani.
    En csak egy dolgot nem ertek. MIERT akarsz meggyozni minket hogy az nexus (vagy akarmi) jobb. Komolyan, miert? Ha szerinted jobb hat hasznald, legyel boldog de ne gyere ide allandoan gyozkodni.
  • GregSB
    #15462
    Ok.
  • I.C.ram
    #15461
    Surface-re leszek kíváncsi, ha kijön desktop win8-cal. Ha futni fog rajta minden wines alkalmazás, akkor engem már csak az árral kell meggyőzniük.
  • skinnyman
    #15460
    Utalt masokra o is, de max 1-1 keppel es megjegyzessel, mig most annal joval tovabb mentek.
    Mi az hogy a hardver jobb minosegu? Netto baromsag. A boritas aluminium (ez alapjan irhatta a Verge amit irt, masra biztosan nem gondoltak), ami mint irtam praktikusan valszeg inkabb hatrany, mint elony.
    A szoftver tamogatasa nem sokkal jobb, es Nexus-on az elsosorban telefonra irt appok is 90%-ban teljesen vallalhatoan neznek ki tablan is, es nem a kepernyo kozepen kell egy kis lofing meretu teglalapot bamulnod mint amikor iPad-en futtatsz iPhone appot.

    Nexus-on nem vagy egy ceghez lancolva, semmi nem gatol meg hogy az Amazon szolgaltatasait hasznald (ami pl konyvekben messze a legjobb), vagy barmelyik mas nagy szolgaltatonak, szoval a kapcsolodo szolgaltatasokat belemagyarazni is erosen izzadsagszagu. iPad nem csak hogy alapbol jelentosen dragabb es jelentosen rosszabb hardveru, de onkent le is mondasz vele a tobbi szolgaltatorol, kiszolgaltatva magadat egy ceg onkenyes donteseinek es arazasainak. Szoval nem igazan tudnik racionalis ervnek ez sem, epp ellenkezoleg.
  • Andr0
    #15459
    ez igaz. iOS még mindig a best. A műanyagot én sem szeretem... de ez még így mindig túl drága. :D
  • GregSB
    #15458
    Dehogynem csinált ilyeneket Jobs. MacBook Air bemutatójánál az új gépet a vékony Sony laptopokhoz hasonlította. iPhone bemutatójánál az addigi PDA-kat és BlackBerryket "fikázta" le.

    "Igazabol ha a sok marketing bullshitet felrarakja az ember (amivel eleg jol teljesitettek most is), az alma logon kivul gyakorlatilag egyetlen racionalis erv sincs az iPad Mini mellett, a Nexus 7 mindenben jobb, es joval olcsobb."

    Maga a hardver sokkal jobb minőségű állítólag, gondolom nem viccből írták a hands-on reviewkon hogy a Nexus 7 játékszernek tűnik a Mini mellett. De ez szubjektív téma (kinek mi jön be), de tessék ha racionális érvet akarsz: a szoftver támogatottsága sokkal jobb a Mininek már most, úgy hogy meg sem jelent. És a világon sokkal több országban érhető el általa média-szolgáltatás (film, zene, könyv) mint a N7-en. Manapság nem a hardver ami döntő, hanem a szoftveres támogatottság és a kapcsolódó szolgáltatások. Nem hiába indult el ebbe az irányba a Google sem a Play store-al.
  • skinnyman
    #15457
    Egyebkent erdemes ezt maghallgatni, vicces, foleg a tegnapi bejelentes utan:


    Jobs idejeben ezt a Mini-t igy, ilyen formaban, ilyen aron biztosan nem jelentettek volna be.

    Meg pl keynote-on azt a szanalmas osszehasonlitast amit csinaltak (Nexus 7-el, ami egy nyilvanvaloan jobb tablet), ilyeneket szinten nem csinaltak az o idejeben.

    Mar nagyon nem a regi, nagyon izzadsagszagu amit csinalnak.
  • Tikal #15456
    de egyébként mindenben igazad van, a nexus 7 veri az ipadet mindenben... majd meglátjuk veri e a kasszáknál....
  • Tikal #15455
    Te egy dolgot soha nem fogsz megérteni: a hardver nem minden :) Már nem 5 vagy 10 éve vagyunk amikor Pistike akkor volt meno ha nagyobb órajelű procija volt mint Béluskának... erre már rájött pl az amazon, de a google is kezdi kapisgálni... neked még nem esett le mindig.

    sry angel :D
  • passatgt
    #15454
    elvielg a 30 napja vett ipad3-at kicserélik ingyen 4-re
  • skinnyman
    #15453
    "A vicc az az, hogy ha valaki itthon vesz kicsi táblagépet, akkor van a Nexus 7 16GB 90.000-ért, meg az iPad Mini 16GB 100-ért."

    A Nexus 7 80k vagy az alatt van kb minden hivatalos helyen, tobb helyen be lehetett szerezni 70k-ert is, hivatalosan, ujonnan, 2 ev garival. Amugy sem az itthoni ara a mervado, hanem a kinti, ami ugy all, hogy 200 dolcsitol van N7 (az a valtozat itthon nem is kaphato), 330-tol iPad Mini. Jocskan tobb, mint masfelszeres arkulonbseg.

    "iPad vékonyabb, unibody alumínium házzal, 10 óra akksi idővel (VRSDM fellélegezhet), egyedül a képernyője szarabb, de amit nem szabad elfelejteni, hogy van rá 250.000 App amelyek kifejezetten az 1024x768-as felbontására optimalizáltak, nem a telefonos appok felfújt verziói."

    Vekonyabb 3 millimeterrel. Ennek gyakorlati haszna? Kb nulla. De ha mutatsz egy helyet ahova az befer de az N7 mar nem, akkor meghajlok elotted. Egyebkent nekem soha nem merult fel hogy milyen jo lenne ha vekonyabb lenne, igy pont van meg egy kis fogasa, ami pl egy konyvnek is van ha olvasod, szoval siman el tudom kepzelni, hogy valos hasznalatnal ez a plusz vekonysag inkabb csak rosszabb fogast fog eredmenyezni. Ahogy az aluminium is: wifi es gps (van az egyaltlaan benne?) jel blokkolasra, karcolodasra idealis, arra hogy az ember kezben tartsa es hasznalja, ezerszer idealisabb, kenyelmesebb, praktikusabb az Nexus 7 anyaga.
    Aksi idoben a Nexus 7 is 10 oras.

    Ja egyebkent:
    iPad mini: 163 ppi
    Nexus 7: 216 ppi
    Ezt vajon miert nem mutogattak? Hova tunt a retina maszlag? Mert a Mini-hez kepest az N7 bizony retina ;)

    Hardverben a Mini-ben ugyanaz a masfel eves cucc van, mint iPad 2-ben, N7-ben bleeding edge 4 magos cucc (Tegra 3). Ezt sem reklamoztak agyon erdekes modon.

    Igazabol ha a sok marketing bullshitet felrarakja az ember (amivel eleg jol teljesitettek most is), az alma logon kivul gyakorlatilag egyetlen racionalis erv sincs az iPad Mini mellett, a Nexus 7 mindenben jobb, es joval olcsobb.
  • passatgt
    #15452
    így már érthető?:)

  • GregSB
    #15451
    Apple ugyanazt a stratégiát alkalmazza, mint 10 évvel ezelőtt az iPod Minivel:

    Belép egy olyan piacra, ami már létezik (ott: mini portable MP3 lejátszók, itt: 7-8" táblagépek piaca). Mint akkor most is ennek a kategóriának a prémium szegmensében indítanak terméket, prémium minőségű hardverrel, ami drágább a low-budget kategóriától, de hardverileg nem a csúcs (proci, kijelző).

    Most kicsit gondolkozzunk el itt: nem ezt csinálta a cég az utóbbi 10 évben? De, Macekbe sem kerül bele azonnal a csúcs VGA és proci. iPhoneból is mennyi minden hiányzott induláskor, meg nyers erőt nézve nem a legerősebb telefon volt már akkor sem. Az iPad 1024x768-as felbontása már 2010-ben alacsonynak számított.

    Megbuktak ezek a termékek? Nem. Mi történik itt, birkák az emberek? Miért fizetnek ki többet egy kicsit jobb minőségűen összerakott készülékért, amiben nem csúcs hardver van? (Jó az iPad az kicsit más történet) Azért, mert az emberek döntő többségét nem érdeklik a processzor magok száma, a Mghz-ek, RAM-ok, Geekbench pontok, stb. Nekik az számít, hogy a cucc egyben legyen, gyors legyen és jó appok és szolgáltatások legyenek rá. És ez utóbbiban az Apple jelenleg első, de erről volt már szó.

    Szóval akkor a számítástechnika elbutul? Szerintem sokkal inkább a vevői igényekhez igazódik, és ezt a trendet követi mindenki. Nézzük meg hány ember képes egy Windows-t vagy Macet használva alap dolgokat elvégezni (netezés, levelezés, fotók alap szerkesztése, stb), és hányan egy N7-el vagy iPaddel. Óriási a különbség. Az emberek alapvetően nem IT zsenik, egy desktop OS használata nagyon nagy százalékuknak kínszenvedés (és itt nem csak az öregekről van szó, fősuli alatt volt nem pár csaj csoporttársam, akik huszonévesek voltak, és rühelték használni a Windowst, meglehetősen bénák is voltak benne, csak az alap dolgokra voltak képesek).

    Najó befejezem, nincs kedvem szociológiai tanulmányt írni, de ezekre a dolgokra is gondolni kell amikor az ember csuklóból lefikáz egy új Apple terméket, és elkezdi temetni a céget, mert az az ő geek igényeinek nem felel meg :)
  • GregSB
    #15450
    *... majd tapizni itthon.

    G arch: másik két dolog amit írnak firkászok: 1024x768-ás kijelző meglepően jól néz ki 7,9"-on, sokkal kevésbé pixeles mint 10"-on (ez logikus), és bár előző gen proci van benne nincs ordító különbség az iPad 3 és közte, mivel annak sokkal több pixelt kell megmozgatnia.. Asszem az engadgetes vagy Verge-es a hands-onnál csinált gyorsteszteket appokkal, és ő jutott erre a konklúzióra.

    Mindenesetre én kívárom a teszteket, megtapizom, és ha tetszik akkor nov közepén veszek. (Vagy kicsit később ha vannak gyártási gyermekbetegségek mint i5-nél)
  • GregSB
    #15449
    Ezt nem az Apple mondja, hanem a firkászok (Verge, Engadget, Loop, stb) a pár perces hands-on alapján. Várjuk ki a végleges review-kat, na meg a N7 is kaphat frissítést 29.-edikén, november elején már meg is lehet majd ta
  • VRSDM
    #15448
    valahogy megint elhibázták a grafikusok a diák szerkesztését...
    nem értem miért játszák el századjára hogy hülyének nézik a vásárlókat?

  • VRSDM
    #15447
    *gyártotta rá a védőüveget.

    /fura ez az sg. felét nem küldi el amit írok
  • VRSDM
    #15446
    *háttere = hátlapja
  • VRSDM
    #15445
    nem értem ezt a superior material fogalmat.

    a nexus háttere, (puha-pontozott műanyag = bőrhatás) még 30-35%os ferde felületen is határozottan megtapad.

    a fém táblák (amiket használtam) csúszkáltak - karcolódtak jobbra balra.
    a kijelzőm tökéletes és szintén a corning gyártotta rá a

    kicsit elbaszták ezt a mini dolgot.
  • G_ArchAngel #15444
    Igen, en is vartam a Mini-re, de elavult hardverrel, kijelzovel nem fogom megvenni a kovetkezo 2 evre. Persze van akinek eleg az Apple logo, nekem az mar keve 2012-ben.
  • Tikal #15443
    Sajnos...
  • Dzsini
    #15442
    Ahol minden eddigi eszköz oda kapcsolódik, ott jóval valószínűbb - ugyanígy, ahol az Amazon a lakótárs, ott Kindle-k lesznek egymás hegyén-hátán :)

    Váltani szinte lehetetlen, mindkét forgalmazó keményen magához láncol.
  • Tikal #15441
    Szerintem szuperior material cuccot vesznek majd :)
  • Dzsini
    #15440
    Kérdés, hogy 7-8 col környékén (ez az, amit kölykök kezébe is nyomnak) inkább egy "játékot", vagy egy (jelenleg jóval drágább) "superior material eszközt" vesznek majd az emberek?

    Karácsonyig meglátjuk.
  • GregSB
    #15439
    Mondom, szokatlan tőlük hogy ilyet csináljanak, nem is emlékszem hogy volt -e valaha ilyen, hogy egy terméküket 1 éven belül 2X frissítsék. Ráadásul a keynoteon 4. gen iPadnak hívták. Nem hiszem hogy sokkal többet adnak el lighting csatival meg egy erősebb procival karácsonykor. Ez a frissítés nyugodtan várhatott volna tavaszig.

    Szerintem ez egyértelmű jel arra, hogy tavaszra valamit nagy bejelentést terveznek.
  • GregSB
    #15438
    Verge:

    "In terms of materials and design, during our hands-on we found the iPad mini to be superior to any other small tablets on the market; the Nexus 7 and Kindle Fire HD feel like "toys" in comparison."
  • Tikal #15437
    IPad3-rol miert nem esett szo? Ja, hohy a sok ipad 3 tulaj ne erezze magat atbaszva?:) ez azert nem volt szep huzas az apple-tol
  • Tikal #15436
    Terveznek valamit uj termeket tavaszra vagy minek kellett most bemutatni az ipad4-et?? Apple Tv lesz vagy mi a szosz?
  • GregSB
    #15435
    A vicc az az, hogy ha valaki itthon vesz kicsi táblagépet, akkor van a Nexus 7 16GB 90.000-ért, meg az iPad Mini 16GB 100-ért.

    iPad vékonyabb, unibody alumínium házzal, 10 óra akksi idővel (VRSDM fellélegezhet), egyedül a képernyője szarabb, de amit nem szabad elfelejteni, hogy van rá 250.000 App amelyek kifejezetten az 1024x768-as felbontására optimalizáltak, nem a telefonos appok felfújt verziói.

    Szerintem nem az a kérdés hogy ki fogja venni, sokkal inkább az hogy ki fog iPad 2-t meg a mostmár 4. gen nagyot venni. Azt eddig sokan azért nem vették meg (többek között én sem) mert hordozásra túl nagy eszköz. Otthonra a nappaliba meg hálószobában elmegy, de ha magaddal kell cipelni akkor nincs jelentős különbség (méretben, súlyban és árban) közte meg a 11"-es Air között, és azzal azért sokkal több mindent meg tudsz csinálni.

    Ennek ellenére sok fogyott belőle, főleg olyan helyeken ahol $500-$600 nem pénz egy ilyen média eszközért ami a nappaliban csücsül (ha nyugati fizetésem lenne már én is vettem volna gondolkodás nélkül), de sokan magukkal is viszik.

    Ezek után egy csomó ember a Minit fogja venni, mert azt sokkal könnyebb, kisebb, hordozhatóbb. iPad 2-t nem tudom ki fogja venni, max egy szűk réteg akinek otthonra nagyobb kijelző kell? A "New iPad" meg addig lesz csak csábítóbb, amíg retina kijelző van benne. Jövőre belekerül a minibe is egy nagyobb felbontású kijelző, utána már tényleg csak annak fogja megérni venni a nagyot, aki otthon akarja használni.

    Temetni azért nem kell a céget (Lol), szerintem így is bőven az elsők lesznek tablet eladásban karácsonykor. Viszont valami új terméket villantaniuk kell jövőre ha tovább akarnak növekedni, szerintem fognak is.
  • Tikal #15434
    Lehet, nem tudom, hogy ez jobs halala miatt van e.... De en azert meg korainak latom hoy itt bukasrol beszeljunk. Nem megy az olyan gyorsan.
  • Tikal #15433
    Inkabb vess egy pillantast a google reszvenyekre, na az zuhanas ami itt az elmult par napban volt:)
  • G_ArchAngel #15432
    Nem azert, tudod, hogy Apple-fan vagyok, vedtem a munder becsuletet, de ami Jobs utan torteni (akarki is keszitette elo), az egy nagybetus VICC.
  • G_ArchAngel #15431
    Regent Street-en is alltak a launch utan. Aztan most nem. Bemesz es veszel, mert van, nincs hiany belole. (A 16GB, ami hianycikk.) Egyedul a T-Mobile es 3 Mobile szenved, mert ok adjak korlatlan es ingyen nettel, nalunk nincs.
  • Tikal #15430
    Ja ok, majd az elemzo cegeket hozzad kuldjuk statisztikakert... Csak nem a mult hetegen nyitott az apple egy store-t kinaban?? 300 alkalmazottal.. Alig alltak a bolt elott. NOT.
  • Tikal #15429
    A reszenyekkel meg nem tortenik semmi, korrekcio, 600 dollar szep kis tamasz.
  • G_ArchAngel #15428
    Mondok egy egyszeru peldat: amikor megjelent a 4/4S a londoni buszokon 2 heten belul szinte mindenkinek ez volt a kezeben. Most ugyanennek kellett volna tortennie.
    Eddig 3(!) esetben vettem eszre iPhone 5-t emberek kezeben, pedig fogy, csak az Apple Store-ban nincs sor, mint az elozo evekben.

    Sajnalom, hogy a szememnek inkabb hiszek, mint az interneten olvashato szamoknak.