18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #15627
    Infinity Blade 1&2 ma akciós.
  • ddany7
    #15626
    van valaki akinek átááálítódott a dátum? automatikusra van nekem állítva, és most 2008. januárja van...
  • Dzsini
    #15625
    Ebből él, ez a munkája - kell.
  • Bercy #15624
    'kell' mi? :)
  • GregSB
    #15623
    Ne keverjünk ide lányokat, ez egy IT szakfórum (LOL). Lányok és táblagépek tapogatása más-más inger-receptorokat mozgat meg az agyaban, más igényeket elégít ki. Itt koncentráljunk a geek impulzusokra ha lehet :D
  • G_ArchAngel #15622
    Nekem ket lanyt kell fotoznom, akik nem lesznek feloltozve. Megkerdezem oket mi a velemenyuk egy tapogato korutrol :D
  • GregSB
    #15621
    Holnap megek tapogató körútra :)

    Nexus 7-et hol lehet kipróbálni? Media Markt? Speed Shop?
  • Tikal #15620
    Engem nem zavar, bár kicsit unalmas... de legalább mindig van min
  • G_ArchAngel #15619
    Jart ide eddig is, csak gyakran toroltem, de mostanaban nem szemelyeskedik, igy semmi okom ra, hogy eltakaritsam.
    Vita az kell es hagyom is, amig nem lepi at a hatart es nem generalja szandekosan.
  • Tikal #15618
    gyanús is volt hogy került ide :D
  • GregSB
    #15617
    Nem akarok válaszolni, mert úgysem érted meg. Eddig sem értetted meg, mert akkor nem írtad volna le ezeket. Tök feleslegesen vitázunk, teljesen más a beállítottságunk, más dolgok fontsak számunkra... nem unod még? Én már nagyon, és az a tény hogy senki nem válaszolt neked azt mutatja hogy mindenki más is.

    Mi lenne ha ezt a tényt te is belátnád végre, és nem állnál le vitázni teljesen más beállítottságú emberekkel mint amilyen te vagy? Fogadd el, hogy az ide írógató emberek mások mint te, és ebből az okból kifolyólag teljesen feleslegesen írsz ide, mert soha senkivel nem fogsz egyetérteni, senki nem fogja elfogadni a te igazadat. Ezt már igazán beláthatnád ennyi idő után.
  • GregSB
    #15616
    Mivel az iPhone topicból ki lett bannolva ezért már csak ide tud jönni okoskodni. Ha nagyon megunod szólj, és segítek beizzítani a BAN scriptet ide is :D
  • G_ArchAngel #15615
    Belefaradtam.
    Valahogy ugy vagyok vele, hogy aki Dzsinit sem erti meg, annak mar ugyis teljesen mindegy...
  • GregSB
    #15614
    Ehh, Apple.hu-n 2 hetet írnak a Mini szállítására, és az APR-ek sem fognak dúskálni a készletekben. Mind1, úgysem akarok egyből venni, pár hetet kívárok hátha lesznek gyártási gyermekbetegségek mint iPhoneoknál pl.
  • Zsoltika 007
    #15613
    Ha valaki itt használ Final Cut Pro X-et: KATT
    Továbbá a gyakorlatban ezt jelenti.
    Jó látni hogy foglalkoznak végre kicsit a pro appokkal is.
  • GregSB
    #15612
    Pszichedelikus iPad háttérképek

    A Verge-ös reviewban volt látható ezek közül az egyik :)
  • Dzsini
    #15611
    Az új Kindle app (ha olyasmit olvasol) állítólag piszok jó betűtípusokat és fontrenderelőt kapott, alacsony felbontáson is jókat mondanak róla iOS-en.
  • VRSDM
    #15610
    nincs moderáció itt vagy mivan?
  • GregSB
    #15609
    Mondom hogy ez még nem is a legszembetűnőbb, de az a baj hogy nem egyszerű összehasonlító képeket találni. iOS Appstorejának a webes felületén van külön screenshot a tábla és telefonos verzióról, a Play storeban viszont csak telefonos van.
  • skinnyman
    #15608
    Hiteltelen voltam? Cafold meg barmelyik tenyt amit elmondtam, ha viszont nem megy, ne beszeljunk butasagokat. Koszi.
  • franc0
    #15607
    Hát nem szívem csücske az Apple, de full hiteltelen vagy (sőt gyerekes), szal mi inkább lapozunk míg te a specifikációs listára hokizol.
  • skinnyman
    #15606
    A facebooknal igenytelenebb app valoszinuleg nem is letezik android-ra. :)

    Hogy miben jobb a Nexus 4 az iPhone 5-nel? Amikor azt irtam hogy rovidebb lenne felsorolni hogy miben nem jobb, azt nem viccbol mondtam. De akkor a teljesseg igenye nelkul:
    -kulonosebb reszletezes nelkul ~2-szer erosebb hardver (~a vilag legerosebb hardvere egy telefonban)
    -valodi HD kijelzo szabvany 720p+ (1280*768) felbontassal 4,7"-on, Gorilla Glass 2-vel elol-hatul
    -szabvany csatlakozok
    -erosebb aksi
    -NFC
    -wireless (indukcios) toltes
    -fele annyiba sem kerul (fuggetlenul 299 ill. 349 USD)
    -es amit minden Nexus-ra el lehetne mondani: hivatalosan unlockolhato bootloader, nyilt OS, nem vagy vele egy ceg ecosystemehez lancolva, ugy hasznalod ahogy akarod, de alap szoftverrel is messze a legnagyobb tudasu mobil OS.
    Tulzas nelkul mondom, hogy szerintem 3 ev mulva, (akkor majd >2-3-szor dragabban) sem lesz olyan iPhone, ami ezt a szintet meglepne.
  • franc0
    #15605
    Nézd, nekem így megfelel. Amíg te "alkotsz" a tábládon, addig én keresek pénzt a subnotimon.
  • VRSDM
    #15604
    appokon vitatkozni felesleges.
    iOSre millió csillió kreatív app van.

    ami lényeges különbség, iOS-el lehet alkotni (multimédia tartalmak) androidra van egy sketchbook (ami nagyon jó) és itt vége is a használható alkotó programoknak.

    na ez a nagy különbség ahol az android elbukik.

    aki mást mond hülye, vagy nem próbálta mindkettőt még, vagy amúgy is hülye.

    legyen már vége. unalmasak vagytok!
  • franc0
    #15603
    Nemár hogy a Facebookkal jössz... Tudsz te jobbat is.
  • GregSB
    #15602
    Na újra:

    Facebook app N7-en (jobb oldali)

    Ugyan ez iPaden:

    1, 2, 3.

    és ez tényleg csak egy nagyon alap példa, ettől sokkal durvább különbségek is vannak.
  • GregSB
    #15601
    Ez a baj, hogy ha megnézem csak azt az alap 5-10 alkalmazást, amiket minden nap használnék akkor is siralmas a helyzet a Nexus 7-en.

    Csak egy példa:

    Facebook (jobb oldalon látható a N7 UI-ja)



    Ugyanez iPaden:



  • Zsoltika 007
    #15600
    "Ez a "fú jobb az iOS mer arra harmincszor annyi faszájos app van" az pont olyan, mint amikor céltalanul bemész egy plázába és megveszel valamit, csak mert akciós. Lófaszt." Ez mondjuk jogos.
  • franc0
    #15599
    Jó, ezen nem fogok itt veletek összeveszni, kinek mennyire tudták átmosni az agyát (itt nem csak az Applere gondolok).

    De csak hogy kiírjam magamból:
    Ez a "fú jobb az iOS mer arra harmincszor annyi faszájos app van" az pont olyan, mint amikor céltalanul bemész egy plázába és megveszel valamit, csak mert akciós. Lófaszt.
    Összeírod mire kell (ha kell) neked a tab, megnézed megvan-e az adott rendszeren oszt szevasz.

    Nekem szerencsém van, legyen TELJESKÖRŰ web browser és office és ennyi. Dehamár, én vagyok a 99%.
  • Zsoltika 007
    #15598
    Azért döntöttem az ios és az ipad mellett mert rengeteg exkluzív cucc van ami más platformon nincs. Nálam pont hogy a szoftver ellátottság döntött.
  • Zsoltika 007
    #15597
    Pl most vettem meg a gta3-at (0.89 eur) az ig2-t (1.5 eur)meg a carmageddont megkaptam ingyé. Mindig vannak akciós cuccok.
  • Zsoltika 007
    #15596
    Hát nagyon nem!
  • GregSB
    #15595
    Őőő nem?

    Pont hogy ezen bukik / múlik egy táblagép értéke sok embernek, köztük nekem is, hogy milyen alkalmazásokat tudok rajta használni. És itt most ne csak az $5-10 appokra gondolj, csomó ingyenes app van iOS-re / iPadre nagy kijelzőre optimalizálva, ami Androidra nincs.

    Igen, ez nem az Apple érdeme, de ez pont nem érdekel amikor tabletet választok.
  • Andr0
    #15594
    Hát az Appok azoka PC-s szoftverek megfelelői. Tehát akkor egy PC-s szoftver is lehúzás?

    Persze van nagyon sok f*szság is az App sotre-ban de sok hasznos dolog is akad.
  • franc0
    #15593
    Azért úgy zárójelben: nem nagyon értem az appos érveléseket, azért annyira vagyunk intelligens emberek hogy tudjuk, az egész appozás csak és kizárólag a pénz zsebünkből való kihúzására van? Full értelmetlen egyébként.
  • Andr0
    #15592
    ez így igaz (sajnos)

    Az andoridos fejelsztők úgy gondolkodnak hogy "Jó lesz ez nekik" iOs fejlesztők meg "Baszki ott fél nanométerrel elcsúszott a skin"
  • GregSB
    #15591
    "(az appok 90%-a pedig tovabbra is teljesen vallalhatoan nez ki N7-en is, meg azok is amik elsosorban telefonra irodtak - es a legtobb igenyes app mostanaban mar tabletre is van optimalizalva)"

    Az Engadget és verge szerint ez egyáltalán nem így van. Szerintük még minduig összehasonlíthatatlanul több a minőségi tablet app iPadre mint N7-re.
  • GregSB
    #15590
    Ok, akkor nézd meg miket írnak a Miniről a Review-kban. Biztos megvett mindenkit kilóra az Epül hogy ennyire tetszik mindenkinek, meg azt írják hogy megéri a $130 felárat.

    Felőlem leírhatod miért jobb a Nexus 4 mint az 5-ös egy Apple topicban, de sok bólogatü emberre ne számíts :D
  • Tikal #15589
    Hosszutávon mit értesz? Mert az Apple már ezt csinálja mióta megalakult és még csak most kezd igazán kifizetődni :D
  • skinnyman
    #15588
    Persze tobb direkt tabletre optimalizalt app van (meg) ra, de ez pont nem az Apple erdeme, hanem a fejlesztoke. (az appok 90%-a pedig tovabbra is teljesen vallalhatoan nez ki N7-en is, meg azok is amik elsosorban telefonra irodtak - es a legtobb igenyes app mostanaban mar tabletre is van optimalizalva) Az Apple meg erre hivatkozva ker el dupla arat egy olyan hardverert ami fele annyit sem er. Szoval ezzel gyakorlatilag annyit mondanak, hogy elonyt szereztunk, ugyhogy most csak ulunk a baberjainkon es szarabbat adunk nektek dragabban, mert meg igy is megveszitek. Ez a strategia hosszutavon nem biztos hogy kifizetodo lesz :) Es igen, egyertelmuen lathato az is, hogy az iPad Mini-t elavulasra terveztek. Igazabol mar most, a megjelenes idopontjaban is jocskan alulmulja a legtobb konkurenset a legtobb speckoban mikozben messze dragabb az osszesnel, es mar most boritekolhato az 1 ev mulva (vagy inkabb 6 honap mulva?) a 326 dpi-s retina valtozat, A6-7-8-X-XX pocs tudja milyen processzorral ami nem masfel eve avult el, mint ami a mostaniban van, vallalhato RAM-mal, stb, ami kb az osszes konkurenseben mar most benne van.

    Az LTE miatt meg aztan soha senki nem rohant a boltba, jopar eve vannak es voltak LTE-s telefonok szinte minden gyartotol az iPhone elott (amibe kb utoljara kerult bele), az elozo Nexus-bol is volt LTE-s, es egyik sem robbantott tudtommal bankot, nem hiszem hogy sok ember van akinek a 42 Mbps-es HSPA+ vallalhatatlanul lassu lenne. Azt meg hadd ne kezdjem felsorolni hogy a Nexus 4 miben jobb az iPhone 5-nel. Kevesebb olyan dolog van amiben nem sokkal jobb, mint amiben igen, mikozben fele annyiba sem kerul.