18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #15667
    Apple donates $2.5 million to Hurricane Sandy relief
  • Verseghy
    #15666
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy a Time Machine-ben lehet valaogy törölni? Nálam az a helyzet, hogy azok a cuccok kellenek fullra jelenleg, ami a gépemen is van (620GB) és a többire nincs szükségem, de a külső vinyón, ami a time machine is van, már 1.8 TB hely foglalt. Ilyenkor le kell törölni mindent és újra csinálni az egész time Machine cuccost?
  • Tikal #15665
    Amugy erdekes, a google reszvenyek is estek, kb amnyit mint az appl, mindenesetre en 500nal veszek:))
  • Xing
    #15664
    Ez pl a microsoft secure download manager. Win 8-at szedtem le vele egyetemi licenszel DreamSparkról.
    Közben megnéztem Application mappában benne sincs csak a Launchpaden.
  • VRSDM
    #15663
    vannak stock appok amiket nem lehet?!
  • Xing
    #15662
    Köszi!

    Azt meg tudjátok mondani hogyan tudok egy appot törölni, ha sem a Trashbe nem lehet húzni Launchpadről sem pedig a kis x nem jelenik meg mikor rezegnek az ikonok?
  • cscsiga
    #15661
    Üdv,

    Nem tudjátok az miért van, hogy az iPhone-omra zenét töltök, akkor nem rakja rá sehogyse, csak szürkén jelzi? Se szinkronizálással se manuálisan nem tudom rátenni. ahogy belehúzom a telefon könyvtárába kiszürkül és semmit nem csinál. Maga az iTunes is csinál ilyeneket, hogy nem másolja be az új zenéket a könyvtárba. Valami megoldás?
  • ddany7
    #15660
    safari youtuben miert nem tolt be egy vidit sem? bezzeg ha beagyazva van, ugy megy
  • passatgt
    #15659
    ipadon ingyenes McTube nevű app tökéletes youtube kliens:)
  • GregSB
    #15658
    Érdemes elolvasni az eredeti cikket a Bloomberg oldalán.
  • franc0
    #15657
    Ezt úgy kb 2 éve hallottam először.
    (nyilván akkor még a "saját maga által tervezett" rész nélkül)
  • GregSB
    #15656
    Azt pletykálják, hogy az Apple a jövőben saját maga által terbezett ARM procikat rakhat a laptopjaiba is - ki fogják rakni az Intelt.

    Pletyka, szóval fenntartással kell kezelni :)
  • GregSB
    #15655
    Jobs idejében a Product RED-en kívül nem nagyon volt semmilyen jótékony megmozdulás, amióta Tim átvette a vezetést viszont volt már több is. Ez volt az első, később meg kórházaknak is adományoztak pénzt.
  • passatgt
    #15654
    van olyan cikk is miszerint névtelenül adakozott egy csomót, szerintem kár más zsebében túrkálni
  • VRSDM
    #15653
    nem kell nekik, elég nagy arcuk van hogy ezt mondhassák:

    " Stacy Palmer, editor of The Chronicle of Philanthropy, told the New York Post that the late Apple founder wasn't one for monetary donations.
    She said that he felt the devices Apple was delivering to the public were charitable enough.


    Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2197222/Apple-trying-shake-image-charitable-company.html#ixzz2BQXAfZzN
    Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook "
  • passatgt
    #15652
    product red-es cuccok is valami jótékonyságból drágábbak:D
  • Zsoltika 007
    #15651
    Jótékonykodni szokott ilyen nagyobb katasztrófáknál. Mást nem.
  • Andr0
    #15650
    Link Ha ezekkel a paraméterekkel megegyezik ez a KINGSTON RAM, akkor nyugodtan megveheted.


    Amúgy nem tudja valaki, hogy 2012 mid Air-hez mikorra várhatóak alkatrészek?
  • Xing
    #15649
    Sziasztok,

    Nem értek a RAM-okhoz. Viszont szeretnék venni 2-2 GB ramot a macbookomba. 13-inch, Mid 2010.
    Gondolom ez az ami nekem kell:
    KINGSTON 2048MB Notebook ValueRAM DDR3 (SO-DIMM) 1066MHz 3.562Ft

    Akkor miért ilyet ír a system report? Számít a különbség?
    2 GB 1067 MHz DDR3

    Ilyet nem találok sehol.
    Válaszotokat előre is köszönöm.
  • Andr0
    #15648
    pont ezen gondolkodtam én is a Sandy hurrikán kapcsán.
  • franc0
    #15647
    Az Apple végez valamilyen community supportot?
    Értem ezalatt nonprofit szervezetek, sportesemények stb. szponzorálását.
  • Andr0
    #15646
    IHS szerint nagyjából 200 dollárnyi anyag van egy iPad mini 16G-ben. Ezzel tehát a mini a legkisebb árréssel rendelkező Apple termék o.0

    Apple meg annyit mondott, hogy igen "lent kellett tartani az árat" (Picit nevetséges szerintem:D) hogy a versenytársakkal ringbe szálljanak.
  • Andr0
    #15645
    énis megcsekkoltam a Minit... furcsa de kellemeset csalódtam. A kijelző nem is olyan rossz... o.0 gyors, nem akad És tényleg meg lehet úgy tartani ahogy leírtad. Nagyon vékony és könnyű... Lehet benevezek egy 3G-s verzióra bár az 140k HUF...:S
  • GregSB
    #15644
    Úgy tényleg nem jó fogni hosszú távon, ahhoz túl széles. De ha úgy fogod / tartod ahogy lent írtam akkor kényelmesen lehet rajta csinálni mindent és nem fárasztó megtartani.
  • passatgt
    #15643
    apple weblapja szerint kiszűri a véletlen érintést a szélén
  • skinnyman
    #15642
    Erezhetoen konnyebb? 308 vs 340 gramm: alig 10% az elteres, nem hiszem hogy ezen barmi mulik.
    1 kezes hasznalatnal arra gondolok amikor 1 kezzel atfogod a ket oldalanal, sokan irtak hogy hosszutavon az nem tunik kenyelmesnek, meg a tul kicsi keret miatti veletlen erintesek mindig ott vannak.
    Megneztem Maps-et, ha direkt gyorsan ki-be zoomolgatok akkor tenyleg beakad neha kicsit, de egyaltalan nem zavaro mertekben, 1 tizedmasodpercen belul mindig reagal, a hasznalhatosagot szerintem semennyire nem befolyasolja.
  • GregSB
    #15641
    Ebben a méretben (7-8") 16:9 filmnézésen kívül egyáltalán nem jobb SZERINTEM. Megnéztem egymás mellett az N7-et és a Minit és nekem a Mini kijelzője (képaránya) jobban tetszik, sokkal jobb volt rajta honlapokat, könyveket olvasni portrait és landscape módban is. De ezen nem fogunk összeveszni, mert ez eléggé szubjektív, nekem a Mini tetszik jobban.

    1 kézben tartani egyáltalán nem para a Minit. Érezetően könnyebb a cucc mint az N7, tegnap vagy fél órán keresztül nyomokattam. Simán meg tudod tartani 1 kézben úgy, hogy a tenyeredben van, a hüvelykujjaddal támasztod a keretet oldalról, a többi ujjad meg a hátlapot támasztja. Fél óra alatt sem fáradt el a kezem ebben a pózban, a matt hátlapja nem csúszkál, a súlya annyi a cuccnak mintha egy azonos méretű jegyzetfüzetet tartanál. Szóval ezzel nekem egyáltalán nem volt gondom, pedig nincs nagy kezem.

    Az N7-en nem csak a Chrome akadozott nekem, hanem pl a Maps alkalmazás is, ki-be zoomolásnál és scrollozásnál. Egyébként a menüje relatíve gyors volt tényleg.
  • Botond #15640
    Felraktam 6.0.1-et ipad3ra, és csalódott vagyok. Store sokkal, de sokkal lassabb lett, és nehezebben kezelhető. Remélem ezt még finomítják.
  • skinnyman
    #15639
    2012-ben egy tartalomfogyasztasra kitalalt eszkozon a 16:9 ellen ervelni azert remelem vilagos hogy eleg izzadsagszagu. Persze az Apple bullshitgepezete most sem okozott csalodast hogy megmagyarazza a megmagyarazhatatlant foldontuli peldakkal illusztralva, de ha pl landscape bongeszesen kivul mast is mutogattak volna rajta, pl akar portrait-ben ugyanazt, vagy ne adj isten film/videonezest (ahol nem feltetlen a 4:3-as subhd kijelzo a nyero:) ) akkor lehet hogy enyhen a masik iranyba billent volna a merleg :) Mellesleg ha tenyleg tul szeles a keperanya, nyugodtan letakarhatod a kep egy reszet hogy megkapd a 4:3 kaparanyt, meg ugy is tobb pixeled lesz mint iPad Mini-n. :)

    Ja amugy Mini-t pont az ilyen keparanya miatt sok ember (aki pl nem az NBA-ban jatszik) nem tudja hosszutavon kenyelmesen egy kezzel megtartani, ami felig kinyirja a hordozhatosagot ami miatt egyaltalan letjogosultsaga lenne egy ilyen meretu tabletnek. Az Apple persze valahogy ezt sem reklamozta, de nyilvanvaloan ez az oka az extra vekony keretnek is oldalt - ami pedig sokszor akaratlan benyomasokhoz vezet ha csak a kezedben tartod a cuccot - ezt szinten tobb teszt kiemelte rola, lasd pl itt 1:34-tol.

    A Chrome koztudottan lassunak szamit Android-on, vannak joval gyorsabb bongeszok, akar pl a gyari Android bongeszo, vagy egy rakas masik, ami sokkal kevesbe (kb egyaltalan nem) akad be nagy oldalak scrollozasanal sem. Hogy miert lassabb a Chrome, annak a legfobb oka valoszinuleg az, hogy sokkal nagyobb tudasu, mint a legtobb mobilos bongeszo, elvileg kb ugyanaz belul is mint a desktop verzio: a legtobb HTML5 cuccot ez tamogatja, minden egyes tabot kulon processben futtat, stb.
    Ha valaki brutalnagy oldalakon akar sokat scrollozni, talal 10 masik bongeszot amivel azt gond nelkul, smooth-an megteheti.
    Mellesleg a Chrome hajlamos iOS-en is durva megakadasokra (ha probaltad tudod mirol beszelek), mas kerdes hogy ott egeszen mas oka van ennek (az iOS korlatoltsagabol fakad: 3rd party bongeszok nem hasznalhatjak a nativ javascript motorjat ezert egy kb otszor lassabb osregi motort kell hasznalniuk). Szoval az OS-nek nem sok koze van ehhez, a konkret appokon mulik foleg a dolog.
    Pl gyari bongeszovel vagy Dolphin-nal kb tokeletesen fluid a Verge ormotlan nagy oldala is, akarhogy scrollozol rajta. Ha pedig egy alkalmazas tul sok eroforrast akar ott a Project Butter sem tud csodat tenni.
    De hogy egy konkret bongeszo alapjan miert vontad le azt a kovetkeztetest hogy az N7 lassabb azt nem tudom. Nem tudom alapveto muveletek alatt mit ertettel, de ha nem a Chrome-ban a Verge full oldalan valo scrollozgatast, akkor az N7-nek nem nagyon szabadott volna kulonosebben megakadnia, 99%-ban tenylegesen fluid 60 fps a dolog.
  • Dzsini
    #15638
    Aki nem veszi kezébe mindkettőt, annak fel se tűnik valószínűleg - márpedig az átlag felhasználó nem fogja.

    A 4:3 képernyő az, ami szerintem nagyon kényelmessé teszi a dolgot, én is főleg böngészésre, olvasgatásra használnám, arra pedig (desktopon is) a szélesvászon csak nyűg.
  • Tikal #15637
    Llítólag a WP8 ugyanazt csinálja amit az iOS, fix 60 fps, mindig :)
  • GregSB
    #15636
    Néztem rajta az Index.hu-t is egyébként, és ott sem volt felemelő érzés a scrollozás, zoomolás és böngészés.

    De nem akarom pocskondírozni a készüléket, mert mágis csak $130-al olcsóbb mint a Mini, $200-t még mindig k jó vétel szerintem. Aki be tudja nyelni ezeket az appróbb bugokat meg laggolásokat az vegye, vigye, nem fog csalódni benne.

    Csak ilyen esetben kényszeresen kiül a mosoly a szám szélére, amikor specifikáció huszárok azon lovagolnak hogy XY termékben ilyen 20 magos proci, meg Tegra 500-as GPU van, és hogy ez a termék mennyivel jobb mint az iPad és még olcsóbb is! Aztán betöltesz rajta egy kicsit nehezebb honlapot és összefossa magát a böngésző benne, az iPad meg a gyengébb hardverével mindent folyékonyan és gyorsan megjelenít neked.
  • GregSB
    #15635
    Tudom hogy nem alap honlap, direkt azért is néztem azt. Ha valami azt jól meg tudja jeleníteni, akkor mindent vinni fog.

    De akkor az hogy lehet kérem, hogy a Mini a "fos" A5-ös procijával meg alap VGA-javal röccenésmentesen meg tudja jeleníteni? A Google referencia készüléke, a legújabb SW-vel és a saját fejlesztésű Chrome böngészőjükkel meg megcsuklik alatta?

    Nem csak a böngészés alatt tapasztaltam beakadásokat, laggolásokat egyébként az N7-en, pl a Maps alkalmazásban is.
  • Dzsini
    #15634
    Azért a Verge oldala nem az a tipikus átlagos weboldal, azon több asztali böngésző is megcsuklik rendesen, elég töketlenül van összerakva.

    ...amúgy ha jól rémlik a Butter az UI-ról szól, nem a böngészőről.
  • Andr0
    #15633
    a Nexusnak egy baja van, hogy android fut rajta. Rosszabb mint az iOS és az App-támogatás...:S
  • GregSB
    #15632
    1:17-hez tekerjetek

    Ugyan ezt csinálta ma nekem a Nexus 7. Project Butter my ass.
  • GregSB
    #15631


    Eszméletlen hogy ilyen vastagságú és súlyú készülékből ki tudtak préselni 10+ óra üzemidőt.
  • Zsoltika 007
    #15630
  • Tikal #15629
    Meg a Zombie Gunship
  • GregSB
    #15628
    Na túl vagyok a tapogató körúton.

    Észrevételek:

    - A nagy iPad kétkezes tablet. Sokkal nehezebb, állandóan ki akarod valamin támasztani, 1 kézben nem jó sokáig tartani. A Minit simán megtartod a tenyeredben mint egy könyvet vagy füzetet, sokkal kényelmesebb olvasáshoz, 1 kézben cipeléshez (ha csak ámész pl egyik pontból a lakásban egy másikba lazán 1 kézzel hurcolászod mint egy jegyzettönböt. Nagy iPed nem fogod 1 kézzel, ilyen könnyedséggel hurcolászni). Egy szó mint száz a Mini sokkal könnyebb, sokkal inkább portable, aki sokat utazik annak nem kérdés melyiket kell választania.

    - a kijelzője egyáltalán nem olyan vészesen néz ki. Ha az ember jobban rákoncentrál a betűkre, akkor látja a recéket, de egyáltalán nem deal breaker a felbontás. Megnyitottam könyveket is iBooksban, teljesen jó élmény olvasni rajta, nem éreztem úgy hogy le fogom hányni a kijelzőt az alacsony felbontás miatt.

    - a Nexus 7 nagyon felemás érzéseket keltett bennem. Egyrészt az összeszerelése minősége sokkal jobb mint amire számítottam. Tényleg nagyon egyben van, a hátlapja nagyon jó minőségű műanyagból van, az egész nagyon patentül össze van rakva, nem recseg, ropog, tényleg nagyon jó. Ha bele akarok kötni valamibe akkor az max a műanyag keret, ami a kijelzőt és hátlapot köti össze, az elég gagyi rá sikeredett, dehát azt nem sokat fogdossa az ember.
    Amivel nem tudok viszont kibékülni rajta, az a 7" widescreen kielző. Az egész olyan összenyomorodott, szűknek tűnik a Mini 7,9" 4:3-os kielzője után. Ez a rész csak azt hittem marketing bullshit a keynoteon, de nem: a Mini képernyője sokkal kellemesebb, annak ellenére hogy maga a készülék nem sokkal nagyobb. A widescreen kijelző lehet jobb filmnézésre, de minden másra (netezés, emailezés, olvasás) sokkal jobb a 4:3.

    Másik dolog, ami megdöbbentő volt számomra az a sebesség. Papíron ugye a N7 erősebb hardverben mint a Mini, + a 4.1 JB egyik legjobban reklámozott fícsörje volt hogy ez mostmár atom-fluid és gyors rendszer.
    Hát erősebb hardver ide, csússzuper ultrafolyékony JB oda, a Mini úgy elpicsázza a N7-et alapvető műveleteknél hogy rossz volt nézni. Az N7-én direkt kilőttem minden alkalmazást, újraidítottam mivel már régóta ki van állítva. Ezután betöltöttem Chromeban a theverge.com-ot. Töltés közben ha elkezd scrollozni az ember össze-vissza megreccen, be akad a scroll. De azután is miután már betöltött az oldal scrollozásnál egy érezhető laggal követte le az ujjamaz, egyáltalán nem volt olyan érzésem hogy szinkronban van a tartalom mozgása az ujjammal. Rögtön utána visszamentem a Minihez, és ott kipróbálta ugyan ezt Safariban. Aki teheti csinálja meg maga is ezt az összehasonlítást, mert eszméletlen mennyivel gyorsabb, folyékonyan minden iOS alatt még mindig. Egyik egy reccenés, töltés közben is bitang gyors a scroll, stb. És ez nem csak böngészésnél tapasztalható.

    A verdiktem, hogy számomra a 10" iPad túl nagy és nehéz. A N7 egy nagyon jó táblagép az árához képest, de kipróbálva a Minit + tudva hogy mennyivel jobb szoftverek vannak rá az a véleményem, hogy minden egyes centet megér a $130-os felára. Itt mindenkinek azt kell eldöntenie hogy mennyit áldoz egy ilyen cuccra, én a Mini mellett teszem le a voksomat. Moatmár csak az a probléma, hogy qrva kevés érkezett az országba, délután 1kor már sehol nem lehetett kapni, és nem is tudják mikor jön új szállítmány. Karácsonyra talán ki tudok kulcsolni egyet :)