18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #15869
  • skinnyman
    #15868
    Az egyik appban a szulinap mezoben nem lehetett kivalasztani, enyhen mas szintu a dolog, es koze nincs ahhoz amit mondasz es ahogy sok bullshites media lehozta anno.
  • passatgt
    #15867
    Teljesen jó, másnaposan a fene se akarja, hogy zörögjön

    Inkább beszéljünk arról, amikor a google kifelejtette a decembert:)
  • skinnyman
    #15866
    Uj ev, uj idovel kapcsolatos iOS bug
  • Jim Morrison
    #15865
    tegyél végére egy ?
  • Zsoltika 007
    #15864
    403 - Forbidden
  • Tikal #15863
    Az email fióknak csak nyolc karakteres jelszót lehet megadni, el tudom képzelni hogy ezt is valami .txt-ben tárolják :)
  • Dzsini
    #15862
    Az SG-n ilyet mersz írni, hogy nem vagy elégedett a mediacenterrel? :)))

    segíteni sajnos nem tudok
  • Tikal #15861
    tudtok ajánlani egy jó tárhelyszolgáltatót? Van már egy .hu-s domainünk, de jelenleg a mediacenter-nél van, és mivel leginkább levelezésre használnánk ezért szeretném elvinni onnan, mert nem vagyok elégedett velük.

    lehet külföldi is, az gondolom mindegy hogy .hu-s a domainünk...
  • Andr0
    #15860
    omg!!! Ez tényleg szívás... már ha igaz, akkor elég bukó:D
  • GregSB
    #15859
    LOL
  • passatgt
    #15858
    shared photostream, megnyit egy képet/albumot, megosztás gomb, Shared Photostream gomb, megadja a te nevedet/appleid-det, utána appletv-n ezt meg tudod nézni

    videóval sztem nem megy, csak képek
  • Tikal #15857
    "de azt is butaság lenne elhinni hogy még mindig Jobs irányít.
    ez az rajongó tábor fejében él, és meg is ették a levest, még a tányért is kinyalták."

    szerintem ezt nem hiszi senki, de azt sem hogy csak azért mert Jobs meghalt már temetni kell a céget, mindkettő jó nagy baromság. Az hogy Jobs tudott arról hogy iPhone5 meg ipad mini, na abban hiszek, mert a kettő nem ugyanaz, mármint hogy tudott róla, meg az hogy irányit, mert már Cook irányit, mindenki látja! Ezért ment Frostal, ezért kértek elnézést a Maps-ért stb. És ez így jó. Az lenne a ciki ha ugyanugy próbálná meg irányítani ahogyan Jobs.
  • I.C.ram
    #15856
    Beüzemeltem az AppleTV-t!

    Kérdés: olyat lehet, hogy tesóm (aki USA-ban él) megoszt képeket/videókat, és egyből az AppleTV-n látom? Valami ilyesmit meséltél GregSB talán. Illetve azt lehet, hogy a magyar iTunes regemet használom az AppleTV-hez de a tesóm megoszt képet a saját iTunes IDjével?
  • Tikal #15855
    persze, tehát januárban kitalálták hogy lesz ipad, megtervezték februárban, márciusban leadták a rendelést Kínának, juniusban meg már be is mutatták :D Te így képzeled egy uj termék születését? ne viccelj már.

    Az iPhone-t már 2004ben elkezdték tervezgetni, és mikor is adták ki? Ja igen, 2007-ben. Tegyük fel dolgoznak egy Apple TV-n, szerinted mikor kezdték el a tervezést ha mondjuk 2013 februárjában be mutatják? Idén nyáron? :)

    bocs, de nem értelek... Jobs már nem irányít, de nagyon is tudta mi lesz most ebben a hónapban, hol fog tartani az Apple, hogy bemutatják az ipad minit, az iphone 5-t stb, és lehet még egy Apple TV-re is áldását adta. A 4-6 hónapod lehet igaz arra hogy berendel, legyártat, na de a tervezés meg ami azt megelőzo, kutatás, stb az nem egy két hónap.

    Ennyit az iPad-ről
    "He later said that Apple had begun developing the iPad before the iPhone,[22][23] but had temporarily shelved the effort upon realizing that its ideas would work just as well in a mobile phone.[24] The iPad's internal codename was K48, which was revealed in the court case surrounding leaking of iPad information before launch.[25]"

    szerintem fingunk nincs mi folyik náluk..
  • VRSDM
    #15854
    mivel az apple még mindig hardware felvásárló, és szoftver fejlesztő.
    így ők sem kivételek a 4-6 hónapos időintervallum alól.

    egy világcég 4-6 hónap alatt képes felvásárolni a készleteket, összerakni , optimalizálni, és a 6. hónap végével gyártást/forgalmazást indítani.

    ennyi.

    és mivel semmi szuper újat nem fejlesztettek az óta.
    persze senkinek ötlete sincs merre járnak ők, honnan is lenne.

    de azt is butaság lenne elhinni hogy még mindig Jobs irányít.
    ez az rajongó tábor fejében él, és meg is ették a levest, még a tányért is kinyalták.

    az apple a filozófiát adta el ( nagyon helyesen, ahogy az összes világcég teszi ) és ebben rendszerben Jobs fontos pillér volt. Hülyék lennének lecserélni a marketing modelljüket :D

    ennyi.
  • Tikal #15853
    Valamelyik nap az indexen is megjelent egy cikk, apple lejtőn, mert már Jobs nincs ott, komolyan nem értem ezeket az embereket, már a hajam tépem az ilyen cikkektől, szinte 100% biztos vagyok benne hogy Jobs még az ipad miniről is tudott, persze iphone5ről is, egy éve halt meg, az egy ekkora cég életében nem idő, ami a termékek tervezését, üzleti terveket illeti, nem tudom elhinni hogy ujságirok akiknek munkájuk az hogy ezekkel foglalkoznak előjönnek ilyen butaságokkal.. Meg egyébként is, ne akarja már megmondani senki egy év után hogy merre tart az apple, mert tuti fingja nincs, majd ha vészesen csökkenek az eladásaik, lezuhant a részvény 300 alá majd akkor...
  • VRSDM
    #15852
    az hogy mi tetszik a szemednek és mi nyújt életszerű képet az két külön dolog.

    én szeretem a dolgokat valójukban megnézni, nem a szarrászúrt bravian
  • Tikal #15851
    szerintem néz körül más márkáknál is.. orrba szájba jönnek az ujabbnál ujabb tipusok..
  • Tikal #15850
    mostanában egyre több olyan levél jelenik meg a fiókomban aminek nem is én vagyok a cimzettje hanem pl egy ilyen [email protected], ez a me.com-os címemre jön, a feladó szintén valami halandzsa cím, ez hogy a bánatban van?? miért kapom én ezt? ráadásul az apple-s címemmel óvatos is vagyok, nem iratkozom fel vele semmilyen fórumra stb, csak embereknek irkálok róla, hivatalos helyekre stb...
  • GregSB
    #15849
    Aarg! 2013 őszén
  • GregSB
    #15848
    Javítás:

    "szerintem leghamarabb 201 őszén fogunk látni valami teljesen újat tőlük, de az is lehet csak 2014-ben."
  • GregSB
    #15847
    Igen, minden bizonnyal. Most lesz 3 éve hogy bemutatták az iPadet, azóta nem mutattak be semmi jelentősen újat. Ez már azt jelenti hogy mennek le a lejtőn.

    Az kicsit se zavarjon, hogy az iPod - iPhone bemutatása között 6 év telt el, közte csak annyit tettek hogy több féle iPodot mutattak be - Mini, nano, shuffle (most pontosan ezt csinálják iPaddel is, 2 évig ment a fő modell, most kezdik el diverzifikálni azt a terméket a minivel). iPhone - iPad között 3,5 év telt el, köztük se mutattak be semmi újat.

    Szóval nem kéne sipákolni, mert Jobs alatt sem fosták magukból évente a merőben új termékeket. Nameg az öreg távozása után nem kicsi szervezeti átrendeződés történt a cégnél, szerintem leghamarabb 2014 őszén fogunk látni valami teljesen újat tőlük, de az is lehet csak 2014-ben.
  • I.C.ram
    #15846
    Apple-nek is ők gyártanak sok dolgot, mégsem jelenti azt, hogy a saját termékükbe is berak(hat)nák.
  • G_ArchAngel #15845
    Ironikus, mivel a Sony-nak a Samsung gyartja a panelt tobbek kozott:)
  • I.C.ram
    #15844
    Azért egy Sony Bravia még mindig mérföldekkel szebb képet nyújt, mint egy LG/Samu.
  • passatgt
    #15843
    link
  • G_ArchAngel #15842
    Az Apple TV az OS-tol es a szolgaltatsoktol lehet jobb. A hardver az szerintem felso-kozepkategoria lesz, szepen csomagolva.

    Igen, iOS kellene uj. Nekem pl meg mindig ezert nem sikerult telefont vennem, mert az iPhone annyira nem vonzo, a Lumia 920-ban meg vagyok biztos...
  • Zsoltika 007
    #15841
    Te miről beszélsz?!
  • Andr0
    #15840
    Igen, a Nokia-Microsoft páros mostanság lecsapott az Apple piacára és a Google sem tétlen. De nem pontosan tudom, hogy ezen fog-e segíteni a 6 hónapos ciklus... inkább egy jobb iOS?

    Másik, hogy ez az Apple TV pletykák... Nyilván sokan fogják venni, ha lesz, de szerintem egy Samsung vagy LG TV-nél biztosan nem lehet jobb, mivel a Samsung meg az LG gyártja a legjobb kijelzőket TV-re és azt a frontot nagyon nyomják.
    Az meg hogy Alma logós lesz... pff hátjó.
  • G_ArchAngel #15839
    Lehet tolem ez hulyen hangzik (4 es fel eves iPhone-om elhunyt, lassan 1 honapja egy Nokia 6100-at hasznalok), de van ertelme a 6 honapos termekciklusnak. Sokan nem szeretnek 8 honapos technikat venni 5-600 USD-ert. inkabb kivarjak a 12 honapot es az Apple eladasa ezert is katasztrofalis - onmagahoz merten! - az utolso negyedevben. Ha hat havonta uj keszuleket hoznak ki, akkor legrosszabb esetben is csak fel evet kell varni egy rosszul idozitett vasarlas/upgrade utan, mig most 1 evet.
    Ez pedig gadget-fanoknak egy evszazad, foleg a konkurencia termekfrissitesenek ismereteben.
  • Andr0
    #15838
    azt el kell ismerni hogy a mostani iPad frissítés sokat nem hozott. Az iPad mini meg megint Samsung féle trükk. Régi alkatrészt magas áron Mini néven eladni (Galaxy 3 mini).
  • passatgt
    #15837
    pl a retinás macbook pro is semmi extra, az összes cég tud csinálni és már jópár éve csinált ugyanilyen vékony és felbontású laptopot
  • I.C.ram
    #15836
    Tök mindegy, de volt róla szó korábban is, hogy csökkentik a termékciklusokat. Meg igazából semmi újat nem mutat már a cég, csak a szokásos Samu féle "papíron sokkal erősebb" technikát.
  • passatgt
    #15835
    :D

    A mostani ipad frissítés nem volt igazi frissítés, csak megkapta az új csatlakozót, mert gáz lett volna, ha még fél évet várni kell rá. És ha már ott voltak, picit feljebb tekerték a hw-t is. Nem is nagyon reklámozták sehol.
  • I.C.ram
    #15834
    Tim Cook elindította a lejtőn a céget. Amióta ő van a trónon, az Apple hibát, hibára halmoz. Kb már a lendülete hajtja ez a céget.
  • Andr0
    #15833
    az már fél éves termékciklus... Ennyit még az Amcsik sem tudnak kitermelni, hogy ilyen gyorsan váltsanak eszközöket.
    Apple is körbenézhetne néha...

    Mondjuk nekem csak jó, mert így gyorsabban kerül a polcokra az újabb technológia és van mi közül válogatni. Nem mondtam hogy meg is veszem mindet.

    megjegyzem ahelyett, hogy félévente dobják ki a kvázi ugyanolyan gépeket inkább az iOS-t turbózzák félévente...
  • passatgt
    #15832
    According to my inside source, iPad(5th) may be released in March, 2013. Source told that, design of this new iPad will be like iPad mini in detail, and be thinner and lightweight. (The expectation comes to have a small 4mm in height, 17mm in width, depth 2mm).

    akkor nem érdemes venni most a retina ipadből
  • Xing
    #15831
    Köszi!
  • passatgt
    #15830
    elég, nem sok szemetet hagy maga után, de ha azt is leakarod törölni, akkor van egy Appcleaner nevű app