18351
ATbanner.jpg
  • Dzsini
    #15909
    Azért az is igaz, hogy átlag koca-felhasználásra (sima szöveg, levélírás, maximum szakdolgozat) bőven elég a LibreOffice tudás és kompatibilitásszintje - de onnantól, hogy pl. korrektúrázás, komoly dokumentumkészítés is színre lép (főleg akkor, ha el is kell küldeni valahova), már tényleg kikerülhetetlen az MS Office, hiába nyílt a docx formátum, tényleg vannak vele gondok más programok alatt (bár régebben én is azt mondtam, hogy nincsenek, a fenti alapszinten nem is voltak).
  • LoDMaSt
    #15908
    Ezt sajnos, nem sajnos csak megerősíteni tudom, hogy az MS Office nem egy rossz program, az iwork elbújhat mögötte. Illetve a visual studio, vagy akár az msse is MS program, és kivételesen jól sikerültek.
  • franc0
    #15907
    Életkor: 18-25 között
    "egy-két program amivel már dolgoztam"

    Nem dolgoztál te még semmit. Majd ha fogsz rájössz, hogy csak MS Office.
  • hitman090
    #15906
    Igen már erre is rájöttem :) azért köszi ,hogy van egy-két program amivel már dolgoztam és hogy van macre is portja igazából már csak a c# az amit majd nem tudok elkövetni macen szerintem.Bár végül is van ez a mono project amit linuxon ki is próbáltam de még nem az igazi a fordítója szóval addig maradok másnál. De köszönöm a hozzászólásokat.
    Még annyi hogy franc0 szerintem a windows office egy nagy rakás **** a libre office vagy az open office sokkal jobb és ingyenes is de hát ezt már megszokhattuk az Microsofttól hogy mindenért pénzt kérnek ugyanakkor meg a program egy nagy semmi.
  • Ability
    #15905
    Van Sublime Text 2 is, én is azt használom.
  • franc0
    #15904
    Anno sokszor elhangzott, hogy az iPad egy megnövelt iPod Touch.
    Az alsó ábra önmagában ezt tökéletesen igazolná, ha nem lenne ott a felső.
  • GregSB
    #15903
    iOS eszközök eloszlása
  • passatgt
    #15902
    írtam, hogy legtöbb:)
  • franc0
    #15901
    Jah, főleg az Office :)
  • passatgt
    #15900
    legtöbb maces program sokkal jobb mint a windowsos vagy linuxos programok:)
  • hitman090
    #15899
    Már találtam köszi mégse kell :D!
  • hitman090
    #15898
    Szerintem beszerzem ezt a coda2-öt elégé komoly ahogy elnézem ilyet még nem is láttam meg nem is használtam nagyszerű megoldások vannak benne de ez az Expresso is nagyon jó szerintem majd mind a 2-vel teszek egy próbát.

    kösz még egyszer! nagy segítség volt még esetleg van valami alternatíva Netbeans helyett?
  • passatgt
    #15897
    egyébként van ingyenes alternatíva is, macupdate-en érdemes körülnézni, de itt van egy ami elég jó:

    http://www.barebones.com/products/textwrangler/textwranglertext.html
  • hitman090
    #15896
    xD

    Ja vágom :) csak gondoltam azért megkérdem mert már volt ilyenből bajom :D

    köszönöm a hozzászólásokat! Egyik jobb mint másik.
  • passatgt
    #15895
    papíron az, igen, de kiszínez más kódot is ha az érdekel
  • passatgt
    #15894
    nem lesz semmi baja, csak a lelkiismeretedben fog nyomot hagyni:)
  • hitman090
    #15893
    Jónak nézki ez a Coda2 ez csak webes igaz?
  • hitman090
    #15892
    Ja értem de ha eredeti Mountain Lionra telepítem az úgymond ingyen beszerzett verziót bajom lesz belőle? Mármint most nyilván licenc problémám lesz vele de a OS X nek nem lesz baja vele?
  • Xing
    #15891
    :| A helyes link
  • passatgt
    #15890
    személy szerint weblapokat fejlesztek, azok közül a legjobbak:

    http://panic.com/coda/ (én ezt használom)
    http://macrabbit.com/espresso/

    Sokan esküsznek még rá:
    http://macromates.com

    Ezek mindegyike fizetős, de eléggé megéri, főleg a Coda, az tud mindent ami webfejlesztéshez kapcsolódik(persze beszerezhető ingyen is...)
  • Xing
    #15889
    Ez talán segíthet: Fejlesztés – Programok készítése is egyszerű Mac-en
  • hitman090
    #15888
    Jó közben rájöttem hogy hülye vagyok mert van Netbeans macre -.-
    most találtam.

  • hitman090
    #15887
    Igen ez Objective C-hez van magyarul iOS re tudsz fejleszteni vele meg mac-re ezt ismertem. De nekem C#,C++,Java kellene vagy még olyan is érdekelne mint pl a notepad++ vagy a sublime text 2 amibe színezi a kódot tudom ez nem framework de azért jó ha weblapot csinál az ember.Ilyeneket tudtok?
  • passatgt
    #15886
    nem vagyok benne biztos, de sztem ez az:

    https://developer.apple.com/technologies/tools/whats-new.html
  • hitman090
    #15885
    Sziasztok!

    Korában Windows használtam majd átálltam Ubuntu linuxra 3 éve már ennek most úgy döntöttem tennék egy próbát a Mountain Lion OS X-el.
    Nézegettem magamnak ezt a Macbook Pro-t és azt szeretném megkérdezni mivel nem használtam még Mac -et,hogy van e valamilyen fejlesztőkörnyezet macre? Gondolok itt most olyanra mint pl: Windowsra a Netbeans és Visual Studio Ultimate és társai vagy Linuxra a Kdevelop..stb.

    Várom a válaszokat és előre is köszönöm.
  • leipsig
    #15884
    köszi a gyors választ :)
  • Tikal #15883
    igen
  • leipsig
    #15882
    Sziasztok

    Mac-re váltás előtt állok, egyenlőre örülök ha megtudom venni a kicsikét ( mac mini ) így csak következő hónapban vennék egeret/billentyűzetet. a mostani full mezei usb-s egér és bill használható ideiglenesen a mac el ?

    Köszi
  • mousee
    #15881
    Szerintem érthető, nekem pl ha ütnének se kéne nagy ipad, viszont a minire azonnal ugrok, amint megkapja a szép kijelzőt :)

    Túl nagy, egyszerűen nem volna kényelmes arra, amire szükségem volna, utazásra, hordozhatóságra kell a cucc. A nagy ipad szerintem egy otthoni kényelmes laptop, helyenként asztali pc-t is kiváltó cucc, ami tök jó, és gondolom van rá igény is, csak nekem spec nincs rá szükségem :)
  • GregSB
    #15880
    Mini egyébként durván fogyhat. Haver most akart venni szilveszter előtt, de se itthon, se Hollandiában nem kapott, mindenhol kb 1 hónapot kellett volna várnia rá. Úgyhogy feladta és vett egy 4-est, az van raktáron mindenhol.

    Szinte biztos vagyok benne, hogy most az ünnepek alatt a Miniből többet adtak el mint a nagyokból.

    Ugyanez történt anno amikor bevezették az iPod Minit a Classic mellé. Az is sokkal kelendőbb volt mint az eredeti,
  • mousee
    #15879
    S valóban, benéztem :) Akkor már csak a retinára várok, nembaj, van időm :)
  • GregSB
    #15878
    Az LTE-s MiniBen van GPS most is.
  • Tikal #15877
    Meg itt van alami ora is, bar en ebben nem latok semmit egyelore...
  • mousee
    #15876
    Én picit izmosabb retinás ipad minire várok, amiben van GPS :) Oké, nem új piac, de egy ilyen update instant getté változtatná a dolgot.

    Új piac meg... mostanság a TV-kkel hozzák nagyon össze az almát, meglássuk mi lesz belőle, nálam mondjuk ezzel nem robbantanának, közel 6 éve nincs TV-m, és nem is igazán érzem a hiányát (najó, néha családlátogatáskor megragadok a discovery/netgeo kombón ha valami érdekes megy, bár ezek netről is elérhetők).

    Bár azért picit bennem van a félsz is, azok közé tartozom, akik szerint Jobs volt a zseni, meglátjuk sikerül-e újra robbantani valamivel.
  • Dzsini
    #15875
    Egyre nagyobb a nyüzsgés a "viselhető" eszközök körül - hajlékony (mosható) képernyők (és akkumulátorok), szem környékére helyezett kijelzők, nagyjából minden megvan hozzá, csak össze kell rakni.
    Almáéknak van már egy régi kapcsolata valamelyik cipőgyártóval a futkározós iPodok terén, az is fejlődhet valamerre...

    Másik iránynak a széleskörű autóba helyezhető (vagy még inkább gyárilag autóba épített) rendszert tudom elképzelni - hangirányítás van már, saját térkép van már, autós navigációs- és szórakoztatóközpont iOS-re szintén nem tűnik elrugaszkodott elképzelésnek.

    Bár ezek közül egyik sem forradalmi, inkább csak kényelmes, nagyjából biztonságos utak.
  • GregSB
    #15874
    Január 27.-én lesz 3 éves az iPad. Ami érdekes:

    "3 yrs ago: no iPad.
    Today: $32B/yr = 11th largest US tech company as a standalone business."

    Magyarul forgalom alapján ha egy külön cég árulná az iPadokat, akkor az a cég a 11. legnyagyobb tech cég lenne az USA-ban. Mindezt egy olyan termékkel aminek nem is volt piaca 3 évvel ezelőtt.

    Kíváncsi vagyok miket fognak bemutatni idén vagy jövőre, képesek lesznek valami egyedivel és piac-felforgatóval megjelenni, vagy ez tényleg Jobs "privilégiuma" volt? Én azért Johny Ive-bán bizakodom :)
  • Bercy #15873
    Rajtad rohognek nem a hiren :)
    Hihetetlen, hogy energiat fektetsz bele, hogy idejarj es az orrunk aladorgolj minden olyan hirt ami valami apple-lel kapcsolatos hibarol szol.
    De hat ha ez neked jo es erre van idod akkor csak gyerunk ;)
  • skinnyman
    #15872
    Csak linkeltem egy hirt. Es egyebkent nem is egyszeri hibarol van szo, januar 6-ig fent fog allni.
    De az biztos sokkal jobb ha senki nem beszel rola es akkor veszi eszre amikor pl egy halom fontos hivasrol maradt le miatta.
    A tobbiek reakciojat sem ertem, tudomasom szerint semmi olyat nem mondtam ami akar csak erintolegesen is vicces lett volna.
  • pyrohun #15871
    Úristen, és most ezért eladom az összes iPhone-om, iPad-em és iMac-em és váltok android / windows kombóra.... nahúzzámáapicsábainnen.
  • GregSB
    #15870
    :DDDD

    Beszarok ezen az emberen.