18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #15949
    + érdekes, hogy most kezdik átvinni gyártást amerikába, szóval megcserélődik a 2 piac teljesen:)
  • Tikal #15948
    hát ja :))
  • GregSB
    #15947
    Azért az elég kemény lesz ha tényleg ez lesz a legnagyobb piacuk. Azért az Apple cuccok nem olcsók, és ha több ember fog venni kínában ilyen termékeket mint az USA-ban, az jelez valamit... El kéne kezdeni tanulni Kínaiul :D
  • Tikal #15946
    Inkább mondok egy érdekeset: Afrika mobil piaca előfizetők számát tekintve már most nagyobb mint az USA plusz Európáé :) Persze a közeljövőben biztos nem kerül Cook látókörébe, na de Kína már más kérdés, ezért nem látok ebben semmi furát, persze gondolom Greg se lepődött meg rajta, csak közölte a hírt :)
  • Tikal #15945
    Persze, hogy nem, de azt ne mond már hogy téged meglepett hogy egy újabb cég vezér hívta Kínát legnagyobb piacának a jövőt tekintve.
  • I.C.ram
    #15944
    Meg ott van az 500 milliós EU, szemben az USA 300 milliójával. Mégis sokkal nagyobb az USA piac. Pedig 300 milliót ki lehetne rakni simán az EU fejlettebb országaiból is. Szóval itt azért kulturális és társadalmi különbségek is vannak.
  • Dzsini
    #15943
    Azért azt is kell látni, hogy Kína mekkora része van olyan fejlettségi szinten, hogy legalább ilyesmin gondolkozzon - természetesen hatalmas lakosság van a partvidéki városokban (kb. 600 milliós), de nem lehet csak a teljes másfél milliárdot potenciális vásárlónak tekinteni. Európa vagy az Egyesült Államok urbanizációja jóval előrehaladottabb.
  • Tikal #15942
    Mivel Kína népessége az USA-lakosságánál és Európa lakosságánál is nagyobb, még együtt véve is nagyobb azoknál, ezt nem volt nagy tehetség megjósolni. Tulajdonképpen bármely cégnek Kína lehet a legnagyobb piaca, nem? :)
  • GregSB
    #15941
    Tim Cook szerint hamarosan Kína lesz a legnagyobb piacuk.
  • Tikal #15940
    Nekem most szepen fut windowson is
  • mousee
    #15939
    Érdekes egy SW ez az iTunes... anno utáltam, csak a bajom volt vele, most már alap, szépen rendberaktam vele a zenekészletemet, van match előfizetésem rajta, igaz windows alatt még mindig szörnyű amit művel (lassan indul, lassú az egész, de mac alatt gyors, kényelmes, és mindig kéznél van az összes zeném :)

    Heppi börzdéj ájtúnsz :)
  • GregSB
    #15938
    12 éves az iTunes
  • GregSB
    #15937
    De igen. Lithium akksiknak nem tesz jót, ha huzamosabb ideig lemerített vagy alacsony töltési állapotban vannak, rengeteget ront az élettertamukon.
  • Tikal #15936
    2011 mid, de tavaly nyáron vettem újjan.
  • mousee
    #15935
    Mikori az Air?Itt meg tudod nézni, hogy köbö mennyire vannak belőve az akksik.
  • Tikal #15934
    Tesóm 2009-es MacBook Pro

    Battery health: 86%
    Cycles: 531

    Enyém:
    Battery Health: 93%
    Cycle: 57


    Ha még ennyiszer feltöltöm utol is értem tesóm gépét ami már több mint 3 éves és ötször annyit volt töltve, de remélem nem egyenes arányban romlik a teljesítmény :D
  • passatgt
    #15933
    hát fene tudja, elképzelhető, mindenesetre szarjanak sünt és cseréljék ki:)
  • Tikal #15932
    Szerintetek az hogy sokáig áll egy akksi használatlanul nem lehet hogy hatással van a teljesitményére? 17 hónapos az akksi, de én csak 5 honapja vettem, új volt bontatlan, mert 2011-es modellek voltak leárazva
  • Tikal #15931
    szerintem is, ehhez legalább falméretű kijelző kell, de legalább valami 50"-es, mint az IMAX mozi, az se véletlenül olyan nagy...
  • I.C.ram
    #15930
    Semmi értelmét nem látom a hajlított TV-nek, hacsak nem 50 centiről nézi az ember. Ilyen kis képátlónál semmit nem ad az élményhez.
  • Andr0
    #15929
    Na ezzel versenyezzen az iTV ;)
  • Andr0
    #15928
    Mountain Lion. Nekem tök szépen fut. Mondjuk én odafigyelek hogy háttérbe semmi se fusson aminek nem kell.
  • Tikal #15927
    Vilaggarancia van erre is igaz?
  • G_ArchAngel #15926
    Nekem a 3 éves MBP 13-as odafigyeléssel tud 4 órát, így nálad tényleg vmi gáz van (Mountain Lion)
  • passatgt
    #15925
    van még rá gari? tuti fos az akksi
  • Tikal #15924
    Mondom, a MacBook Pro-m nekem is jól ment, ugyanez volt mint neked, soha nem nézegettem hogy mi fut mi nem fut,5 órákat simán elment.

    Emlékszem ML megjelenéskor sokan panaszkodtak hogy nem hogy nőtt hanem csökkent az akksi élettartam
  • mousee
    #15923
    Akkor ott valami nagyon nem zsír... OS verzió? Nekem mid 2009 MBP megy átlagfelhasználással 5 óra körül (zene, 10-13 tab chrome, skype, libreoffice, torrent, audium, ical, mail, cheetah3d, pixelmator) wifin. iStatpro szerint 93% az akksim. Mondjuk nem gyári kiszerelés, adtam neki 8giga ramot, SSD-t, az OS pedig snowleo.
  • Tikal #15922
    csak böngészgetek, és már csak 2:02. Mennyi idő is telt el? 10 perc :D
  • Tikal #15921
    most vettem le töltőről, 2:40 :D És a böngésző viszi a legtöbb process %-ot, minden más alapjáraton megy.
  • Tikal #15920
    Mountain Lion?
  • Tikal #15919
    94%-ot ír most a coconutbattery, mikor megvettem akkor sem bírta jobban mint most, ez volt az első ami feltünt.

    Skype nem pörget, 3-4% max.
  • Andr0
    #15918
    nekem fél éves Air 96.5%-os aksival megy... elvisz 5-6 órát.
  • mousee
    #15917
    Nézd meg h milyen processzek futnak... Skype pl szereti néha ok nélkül 100ra pörgetni a gépet, akkor progi restart, és utána meggyógyul.
  • passatgt
    #15916
    csinálj egy kalibrációt:
    Töltsd fel teljesen, amikor feltöltött, pihentesd legalább 2 órát(közben használhatod), utána húzd le töltőről és használd addig amíg teljesen lemerül. Miután kikapcsolt, hagyd állni legalább 5 órát. 5 óra elteltével dugd rá a töltőt és töltsd addig amíg zöld lesz a lámpa.

    Utána rakj fel valamilyen akksi csekkolós programot, pl Coconut Battery(mondjuk ezt előtte is felrakhatod) és nézd meg mennyit ír. Ha nagyon alacsony a battery health(%-os érték), és viszonylag új a gép, akkor tuti valami hibás akksival van dolgod. Ha nem, és 95% felett van, akkor meg valami leszívta csak a háttérben, lehet beragadt valami process vagy ilyesmi...
  • Tikal #15915
    Az a helyzet, hogy a MacBook Pro-m (2009) kibírt 5 órát is, az Air-m meg alig bír ki hármat. WTF??? Hol az a beígért 5-7 óra? És még egy flash-es oldalt el sem indítottam, vagy filmet :)
  • LoDMaSt
    #15914
    Viszont ami az iwork mellett szól, hogy abban van magyar helyesírás ellenőrzés.
  • hitman090
    #15913
    Még annyi hogy iWorks -ről nem tudok mit mondani mert csak most ismerkedek a mac-el de ha azt mondod "butább" mint az MS Office elhiszem mivel még nincs tapasztalatom vele nem próbáltam ki és nem is hallottam róla.
  • hitman090
    #15912
    Én ott fejlesztő környezetről beszélek nem az MS Office-ról olvas vissza mert valamit félreértesz!
  • hitman090
    #15911
    Én a Libre Officeról és az Open Officeról beszéltem hogy nekem jobban bejött mint az MS Office kinek a pap kinek a paplan mindenki döntse el neki melyik a legjobb én oda írtam"szerintem"Link egy **** az MS nyilván mások szerint meg a Libre egyénenként változik.

  • I.C.ram
    #15910
    Én is MS Office-szal dolgozom, és nincs vele semmi bajom. Az iWorks azért jóval butább.