18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #16069
    "Google To Pay Apple $1 Billion Next Year To Be Default Search Engine On iOS"

    Tikal: sugy emlekszem igen.
  • Tikal #16068
    Es ez ugy beszinkronizalja a safarit mint a chre? UgAnazok a menuk konyvjelzok mindent?
  • GregSB
    #16067
    De van, iCloud Control Panelt kell telepíteni hozzá.
  • Tikal #16066
    Safari iCloud Windows-ra nincs?
  • Andr0
    #16065
    Lovely. Én még kételkedek ennek az én szemszögemből nézve a használhatóságára. Zenéhez nem kell... Óra van a telefonon... szóval meglátjuk mit tud hozni.

    Bár én így vagyok az iPad-al is... azárt nincs nekem mert még mindig nincs elég okom rá hogy vegyek egyet. Bár egy Mailbox+Microsoft Exchange az egy igazán jó lökés lenne... (melóhoz pont ideális)
  • GregSB
    #16064
    Azóta a Wall Street Journal és a New York Times is lehozta hírként, hogy kísérleteznek ilyen termék prototípusával.
  • franc0
    #16063
    Ilyen hülyeséget csak kisfiúk vesznek fel.
    A férfiak automata svájci órát hordanak.
  • GregSB
    #16062
    Én hordok, ráadásul eszüstszürke / fémet. Ha hasonló stílusa lenne az ő karórájuknak mint a mostani iPhoneoknak, iPadekek az nekem nagyon bejönne.
  • Andr0
    #16061
    hát ha afféle "kulcs" szerepe is lenne akkor tényleg lenne haszna, bár órát nem hordok.
  • GregSB
    #16060
    The Verge: Apple user interface visionary argues the case for an iWatch http://t.co/IbzZIaGi

    Érdekes írás, én szerintem vennék egy ilyen órát ha így megcsinálnák (eszközöket lehetne vele unlockolni, NFC, stb)
  • Sn00thy
    #16059
    Köszi!

    Müxik chrome-ban is :-)
  • Gabor1990
    #16058
    Safariban a swipe between pages-el működik, máshol szerintem nem lehet már ezt használni.
  • Sn00thy
    #16057
    Hali!
    Hogy a manóba lehet Mountain Lion alatt megoldani, hogy ha a magic mouse-on 2 ujjal balra/jobbra huzok, akkor vissza/előre lépjen a böngészőben vagy finderben? Sajna magicpfrefs-ben se találtam megoldást...

    Köszi
  • GregSB
    #16056
    "News from Japan: Apple will provide $9B capital investment in 2013 to
    - Toshiba Yokkaichi Memory
    - Japan Display LCD
    - Sharp LCD"

    +

    "Apple hires AMOLED TV Application Expert James (Jueng-Gil) Lee from LG"
  • passatgt
    #16055
    homegombot leszedhetnék már a fenébe
  • GregSB
    #16054
    Pár render a kiszivárgott nagy iPad hátlap alapján.

    iPad 5 és mini egymás mellett
    iPad 5 egy 4-es tetején
    4, 5, mini
    5, mini, i5
  • GregSB
    #16053
    A margin-visszaesés oka.

    Azt igye tudtuk, hogy szinte mindenből többet adtak el mint eddig, kivéve Macekből... és mégis a profit-marginjük csökkent, és emiatt (is) kezdett el elsni a papírjuk értékea tőzsdén. De eddig csak találgatások voltak: az alacsony Mac eladások miatt, és az alacsonyabb profittal árult iPad mini sikeressége miatt volt a visszaesés?

    A fenti linkből kiderül hogy nem, hanem az volt a "ludas", hogy a gyártás és egyéb költségeik (Cost of sales) nagyobb arányban növekedtek mint az eladásaik.
  • passatgt
    #16052
    egy francia apple reseller azt írta hírlevélben, hogy apple azt ígérte, tavasszal jön az új mac pro:)

    http://www.francesystemes.fr/upload/mailing/html/infos/infor_022013.html
  • joebacsi
    #16051
    Isaacson könyv:
    "When it was resolved, Ive and Bono settled into some serious drinking. Both are comfortable in pubs."

    A csodadizájn titka :)
  • Dzsini
    #16050
    Azt tudom, hogy pl. a beépített notepad (bármi is a neve) meg néhány program átjárható (bár maga a szoftver nem ugyanaz mindkét oldalon, csak egy "mentést" dobál egymás között a Cloudon át). Én a programozás szintjén átjárható rendszert szeretném látni - elvileg gondolom megoldható egy "iOS emuláció" ugyanúgy, ahogy a Windows Runtime működik ARM és X86 processzorokon is. Akkor megszűnik a 2 külön appstore, viszont a rugalmas UI szükségessége előtérbe kerül.

    És ez nem lesz egyszerű játék - szerintem ez is szerepet játszott abban, hogy a gyerekkori nevén Metro UI ilyen végtelenül egyszerű vonalakkal operál - vektorokat egyszerűbb átméretezni, mint bitmapokat.
    Tulajdonképpen az említett designban az egyszerűsített (szürke alapon egyszínű, maximum színátmenetes) felületek lehet, hogy ebbe az irányba tolják a szekeret.

    Ezért várnám én az OSXI /új iOS generációtól a radikális váltást, hogy ezt ki tudják hangsúlyozni - merőben új UI design, és amit ilyen stílusban látsz a telefonodon / monitorodon, arról tudhatod, hogy minden iKészüléken kényelmesen használhatod. Ez egy jó üzenet lenne, és talán visszahozná azt az érzést az új készülékek irányába, hogy annak a megjelenése valami, nem csak egy megoldandó feladat a cég részéről.
  • GregSB
    #16049
    Ez viszont már nem Ive asztala, hanem Craig Federighié.

    Ive csak a kinézetért lesz a felelős, és én erről beszáltem elsősorban. A rendszerekért és a köztük lévő átjárhatóságért Craig felel.

    Az átjárás már most is meg van oldva teljesen iPhone - iPad - Mac között iCloudon keresztül. Aki használja az API-jukat, az meg tudja oldani minden platformon, hogy szinkronban legyenek az appjaik. Nagyon sokan meg is oldották ezt, sok alkalmazásban ha csinálok valamit iPhonehon, akkor az iCloudon keresztül összeszinkronizálja a többi eszközömmel, és amikor megnyitom iPaden vagy Macen az ottani appokat, akkor onnan fogom folytatni a folyamatot ahol az iPhoneon abbahagytam.

    Felhasználó szempontjából tehát már most feltűnés és nyűglődésmentes az átjárhatóság az eszközök között, a fejlesztőknek még nem - nekik 2 különböző AppStoreba kell fejleszteniük, iOS-en belül pedig két különböző verziót kell elkészíteniük (táblagépes és telefonos).
  • Dzsini
    #16048
    Ők csak a külsőről, designról beszélnek - én arról, hogy konkrétan az oprendszereket kellene egymáshoz közelíteni. Nem csak kinézetben, belsőben is.
    Ma az elvi lehetőség megvan rá, hogy egy Windows Phone 8-ra készült program (szinte) változtatás nélkül megjelenjen a WinRT, és ezzel együtt a Win8 szoftverboltban, és mindháromban funkcionálisan és külsőre azonos élménnyel fusson. Ezt várnám tőlük, nem azt, hogy a bőrhuzat helyett szürke lapokat lapozhassunk, és ezt nevezzék innovációnak.
    Legyen teljesen átjárható az iPhone - iPad - iMac ( - iTV) család, feltűnés és nyűglődésmentesen. Ennek sok alapja megvan már, de az oprendszerek még távol vannak.
  • GregSB
    #16047
    Meg ez is (linkelnek rá a lenti cikkben)
  • GregSB
    #16046
    Ajánlott olvasmány.
  • Dzsini
    #16045
    Ezen töprengtem én is a #16010 -ben, remélem vannak ilyen mozgások a háttérben.
  • G_ArchAngel #16044
  • GregSB
    #16043
    Engem annyira a 10.9 nem hoz különösebben lázba, szerintem csak egy kötezelő update lesz. A 11-től viszont azt várom, hogy Ive teljesen új UI-ja legyen benne ;)
  • Tikal #16042
    Remelem már a madarak jonnek:)
  • mousee
    #16041
    Na lehet tippelni, melyik nagymacsek lesz a 10.9, és milyen újdonságokat hoz? :) Mondjuk egyelőre 10.6-ot használok, minden programomat szépen reccenésmentesen viszi, amíg nem muszáj, nem is igazán akarom lecserélni, főleg annak fényében hogy a 10.8-al nagyon befürödtem (lassabb volt, és a wifi is szarakodott).

    Én is várok egy vérfrissített minit, ha jön örülök, ha nem akkor októberig várat magára a projekt. Bár az az igazság, hogy nagyon elfilóztam a droidon is. Nexus 7 nagyon jó ketyere (2 hete van nálam egy kölcsönbe, és teljesen jól megvagyok vele, előtte egy hónapig ipad2-t nyomkodtam, az is nagyon bejött), egyedül ami az alma felé húzna az az itunes. Rakat podcast, és itunes match zenék. Viszont remélhetőleg lassan kijön a google music kishazánkban is, ha ez hamarabb történik meg mint a retina mini, akkor inkább azt fogom megvenni (podcastek amúgy is mp3-ban jönnek itunes-on) :) Plusz a gugli mellett szól a magyar nyelvfelismerő is, a legtöbb ímélemet, és SMS-emet már diktálni szoktam, sajnos a magyar siri még sehol sincs :( Plusz ha még addig kijön az új nexus széria... remélem cupertinoban csipkedik magukat egy picit :)
  • GregSB
    #16040
    Tavasszal kizárt hogy legyen retina mini, ezt most borítékolom neked. Pénzügyi jelentésben azt mondták most kezdik el utólérni magulat az iszonyatosan magas kielégítésében (sima mininél). Valószínűtlennek tartom hogy most vezessenek be egy teljesen más gyártástechnológiák igénylő modelt, amikor most kezdenek eljutni arra a szintre hogy eleget tudnak gyártani a simából.

    Leghamarabb ősszel lesz, ha lesz.
  • G_ArchAngel #16039
    Kell egy tabla, mondjuk en retina mininek orulnek legjobban, de nem akarok regit venni a nagybol sem.
    Egyszeruen - tudom 1st world problem - kenyelmetlen ugy leulnom egy megbeszelesre, hogy a modellektol kezdve a sminkesen keresztul a designerekeig mindenki iPad-on mutogatja a terveket, inspiracios kepeket en meg telefonon :(

    Mennyire nyomorult ez a vilag:)
  • GregSB
    #16038
    Nó van nóz.

    Az hogy múlt héten kiadták a 128GB-os 4est az a tavaszi frissítés ellen szól.

    Az viszont hogy kiszivárgot egy hátlap meg pont mellette.

    Kb nem lehet tudni.

    Ami viszont szinte biztos, hogy pár hétenbelül be fogják mutatni az új OSX-et. Külföldi oldalakon már csomó hit származik 10.9-es remdszerű gépekről. Tavaly meg amikor bemutatták a hegyi oroszlánt februárban, akkor azt ígérték évente fognak frissíteni.
  • G_ArchAngel #16037
    Hogy állnak most a csillagok? Lesz 1-2 hónapon belül új iPad?
  • Mnemomic
    #16036
    igen.
  • Sn00thy
    #16035
    Hali!

    Ha csinálok egy time machine backup-ot snow leopardon és űjratelepítem helyette a mountain lion-t, akkor mindent visszakapok ha restorolok? Gondolok itt az iPhoto tartalmakra főleg...

    Köszi
  • Dzsini
    #16034
    Nekem az a furcsa, hogy volt rá minimum 2-3 évük (az ilyen szabályozásoknak szoktak bőven időt hagyni), és az alatt azért jött ki néhány Mac Pro (még ha nem is radikális változásokkal). Ennyire nehéz egy érintésvédelmi rácsot belecsavarozni a házba, hogy ne legyen egy ilyen kimaradás?
    Azt nem hiszem, hogy reklámcélból szórakoznak, bár minden hír hír.
  • passatgt
    #16033
    tavaly azt ígérte tim cook, hogy dolgoznak már az újön és 2013 elején jön ha jól emlékszem
  • Dzsini
    #16032
    Márciussal eltűnik a Mac Pro Európából.
    A lépés mögött az áll, hogy a gépbe szerelt hűtőventilátorok, illetve azok védelme nem felelnek meg egy új EU-s szabályozásnak, így az unió szerint balesetveszélyes a Mac Pro.

    Ilyen bonyolult dolog lenne megfelelni a szabályozásnak (az a gond, hogy a házban levő nagy ventilátoroknak nincs megfelelő védelme, meg lehet érinteni a lapátokat)? Vagy majd jön egy megfelelő frissítés és visszatérnek? Ha tényleg fontos lenne nekik, már módosították volna a házat, nem?

    "Our Pro customers like you are really important to us. Although we didn't have a chance to talk about a new Mac Pro at today's event, don't worry as we're working on something really great for later next year. We also updated the current model today."

  • Tikal #16031
    Fel is rakom a PREY-t a gépemre :D
  • Andr0
    #16030
    kezd hatni az Orbán-csomag :D...

    Amúgy mit vártak?? Szegény országban drága termék jóhogy lenyúlják ha nem vigyáznak rá.