18351
ATbanner.jpg
  • Xing
    #16149
    Magyarországon kívül kb minden mobil csomaghoz unlimited data plant jár így ez csak nálunk "probléma"

    Meglepődtem mikor az ikon 200 csomagom áráért kaptam korlátlan smst, mmst, percet és adatforgalmat valamint plusz egy szabadon választható országba korlátlan hívást Ázsiában.
  • I.C.ram
    #16148
    Ja nagyon fasza a 2 gigás mobilnetcsomival lerántani felhőből 1 gigát...
  • passatgt
    #16147
    ott van a kit amivel lehet képeket átrakni sd kártyáról és usb-ről, na ezen kellene annyit módosítani, hogy felismerje a pdf-et meg a doc-ot, tehát annyira nem egy egetrengető dolog
  • GregSB
    #16146
    Nem lesz.

    Manapság 2 kattintás valamit feltenni a felhőbe (dropbox, Google drive, stb...), tegye fel oda a Zügyfél az adásvételit.

    Persze még sokan használnak USB kulcsokat, de Apple emiatt nem fog változtatni stratégiáján. Floppyt, CD olvasót, flasht is kipakolták amikor még bőven használták őket emberek. USB stick is ugyanilyen kihalófélben lévő eszköz.
  • passatgt
    #16145


    Új rendes ipad tokja, kérdés, hogy mi az a pici lyuk felül középen
  • passatgt
    #16144
    amúgy én még mindig abban reménykedek, hogy lesz usb ipadon ios7-el:D

    ma is kellett volna, egy adásvételi szerződés volt egy pendrive-on + egy wifi-re kötött nyomtató, és nem tudom kinyomtatni:)
  • GregSB
    #16143
    Itt az iGlass, már lehet rá telepíteni alkalmazásokat.
  • Jim Morrison
    #16142
    erre gondolsz?

  • GregSB
    #16141
    Azt azért hozzátenném, hogy sokkal több mindent védenek le mint amennyit meg is valósítanak.

    Pl régen volt patent iMacbe / Cinema Displaybe dokkolható MacBookról, abból sem lett semmi :)

    Persze mostanában nagy a zaj az óra körül, lehet hogy valami ilyesmi lesz.
  • passatgt
    #16140
    2011-es elvileg
  • G_ArchAngel #16139
    Asszem az iPhone-nal kapcsolatos patent-eket 2002 kornyeken kezdtek levedeni, igy az nem szamit mikor kerultek elo, az a lenyeg mikor iktattak.
  • Andr0
    #16138
    Én örülnék ha ilyen lenne az óra amit terveznek... de ahhoz szerintem túl későn bukkant fel ez a Patent.

    Amúgy igazából csak a Patent systemet nem értem. Tehát most azt védték le, hogy egy Flexible displayt milyen elektronika veszi körül?

    Ez picit olyan mintha a Svájci óragyárak levédenék a az óraszíjak alakját, anyagát és hajlíthatóságát.


    Szerk: Nekem tuti ilyen patent maker-nek kéne mennem :D Kreatív munka és nem igazán megerőltető, nameg tuti jól fizet.
  • Tikal #16137
    Ismered annak vagy ennek a reszleteit? Szerintem nem. Szoval meg wtf is lehet majd:)
  • Andr0
    #16136
    a Samsung már bemutatta a működő eszközeit... akkor hogy védi le az Apple? Amcsi Patent system 4eva


    szerk: Nokiának már régebben volt egy ugyanilyen csuklóra hajlítható Telefon-ja ilyen kutatási konceptben... Kb 1-2 éve. Most akkor WTF van?
  • passatgt
    #16135


  • RATCUSTOM
    #16134
    Értem, nekem már azért is megéri, hogy ennyivel is kevesebb kábelem van, nagyon nem szeretem őket. :)
    Egyébként meg néznék én szívesen iTunes-ról filmeket, de magyar felirattal vagy szinkronnal. Abból meg még sajnos nagyon kevés van. De hátha a későbbiekben fejlődésnek indul...
  • Andr0
    #16133
    Hát az Apple TV akkor éri meg ha ki is használod. Mondjuk Apple viszonylatban olcsó cucc kb 30k HUF, de én csak akkor vennék, ha éjjel-nappal iTunes-ról néznék tartalmakat meg etc etc.
  • Dzsini
    #16132
    Nem általánosítottam, konkrétan a napelemek jelenleg használt változatáról és az akkumulátorokról beszéltem.
  • Tikal #16131
    Hozzaszolasaid kincsengese alapjan nekem az jott le hhogy nem csiped a zoldenergiat:)
  • Dzsini
    #16130
    Legyen fejlődés, de az akkumulátoros módszert rossz iránynak tartom ekkora méretben, felesleges évtizednyi fejlesztést beleölni minimális haszonért cserébe (ahogy a napelemek elterjedt technológiáját is).
    (mellesleg nem tudom, hogy hol írtam volna, hogy az olajkitermelés környezetbarát)

    De ezek már nem idevaló témák.
  • RATCUSTOM
    #16129
    Köszi!

    Andr0: Mi az ellenérved? Igaz, össze tudnám kötni HDMI-vel (mint ahogyan most a gépem össze is van), de egy laptopot vihetek a szoba bármely részébe, macera a kábel. Úgyhogy vezetéknélküli megoldás kellene mindenképp.
  • Andr0
    #16128
    ezért ne vegyél Apple TV-t. szvsz
  • Tikal #16127
    Na oke, de nem minig lesz ez igy... Most azert ne legyen fejlodes az autoiparban mert jelenleg kornyeetszennyezo az akksi gyartas?? Az olajkitermeles mennyire kornyezetbarat? A shell meg a tobbiek nem eppen most versenyeznek az eszaki mezokert? Nagyon kornyezetbarat a helyzet Nigeriaban is meg mindenhol ahol ezek a mocskok ott vannak, szoval ha tehetnem vennek egy Tesla-t es nyugtatnam a lelkiismeretem, meg ha szerinted ez fals is...
  • I.C.ram
    #16126
    és? Az elektromos áramot simán lehet 100% tiszta forrásból nyerni, csak egyelőre még drága. De pl Németországban 25.000 MW összteljesítményű napelem van decentralizáltan, házak tetején. (magyar teljes áramigény 9.000 MW körül van). Magyarországon meg jóval kedvezőbbek is a viszonyok napenergiára. Norvégoknál kb 99% vízenergia.

    Egyelőre drága a tiszta energia, de nagyon fejlődik az ipar. Pont az a jó az elektromos autókban, hogy nincs megkötve, hogy honnan szerezzük az elektromos áramot.
  • Tikal #16125
    Vagy macbook pro hdmivel a tvre..
  • passatgt
    #16124
    pontosan úgy van, ahogy írtad
  • RATCUSTOM
    #16123
    Ismét lenne egy kérdésem. A feladat egy Retina MacBook Pro-t összekötni egy Sony LCD tv-vel és egy Logitech X530 5.1-es hangrendszerrel (3 jack csatlakozós). Ha jól gondolom ennek a legegyszerűbb módja a tv-vel összekötni a hangszórókat, majd a tv-re kötni egy Apple TV-t és arra csatlakozni (wifin) a MacBook-kal. A MacBook-ról konkrét képernyőkép megy ki, ugye? Nincs korlátozva alkalmazásokra, hogy mondjuk csak képeket és videókat lehet "kivetíteni"? És egy iPhone 5-tel is ugyanígy csatlakozhatok rá? Csak mert ez esetben szimpatikus dolog ez az Apple TV. :)
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • dragon11
    #16122
    nagyon komolyan csinálták.:D:D
  • joebacsi
    #16121
    Azt hiszem, hogy nem sikerült rágugliznotok az üzemanyagcellára.
    Szerinted üzemanyagcellás autóban hol van az akkumulátor?
  • Dzsini
    #16120
    A napenergia helyhez kötött (klíma), megbízhatatlan (időjárás), a tárolás veszélyes, szennyezőanyagokkal terhelt, és rosszul megoldott (akkumulátorok), az egyenáram továbbítása nehézkes, a kitermelésnek elég alacsony a hatásfoka, de rengeteg mérnöknek jó megélhetést biztosít a ráépülő zöldnek nevezett iparág, kiváló gumicsont, nagyokat lehet vele villogni.
  • GregSB
    #16119
    Kivéve a Tesla koncepciója, ami már megvalósulóban van kaliforniában, és tiszta napenergiát használ fel.
  • GregSB
    #16118
    Apple beszállítói - interaktív térképen.

    Van egy magyar is pesten a Fóti úton :)
  • Dzsini
    #16117
    Az iMac sikere (eladások és kritika terén is) minden elképzelést felülmúlt, és beleivódott az emberekbe, hogy az iCuccok jók.

    Az Apple pedig meglovagolta a sikert, brandet épített belőle.
  • dragon11
    #16116
    aha. sejtettem h internet volt régen. most már csak brand, ja.:DD

    és meg tudod nekem mondani kedves dzsini, hogy miért menő-hogy lett menő az iCucc ?:D
  • Dzsini
    #16115
    A legtöbb helyen azt írják, hogy az első iTerméknél, az iMac-nél (az eMac után jelent meg) az internetet jelentette, mert a beépített modem és egyebek miatt nagyon egyszerű volt vele csatlakozni. Máshol azt írják, hogy intelligens / innovatív lett, szemben az eMac education - oktatás szavával (iskolagépnek ajánlották)).

    Mostanra már brandet jelöl, az iCuccokról úgyis tudod, hogy almás termékek ugyanúgy, mint a különféle Mac eszközök - MacBook, MacPro, MacMini...
  • dragon11
    #16114
    am mit jelent az az i minden termékben?:D

    sosem tudtam:DDDDD

    iCar :DDDDDD
  • Dzsini
    #16113
    Az akkumulátoros autó egy nagyszerű módja a szennyezés távolabbra helyezésének (és a lelkiismeret ápolgatásának) mindaddig, amíg az áram nagy részét ugyanúgy rég elpusztult élőlények összepréselt maradványait elégetve termelik meg.
    De ez tök máshova tartozik :)

    lássuk az iAutót, iHajót, iÓrát, iMindent, hadd csámcsogjunk rajta :)
  • passatgt
    #16112
    szerintem az akkumulátoros autó nem jó, túl sok gond van vele, nagyon nehéz, drága, élettartam véges, szóval amíg nem találnak ki egy hatékonyabb és egyszerűbb tárolási formát, szerintem nem nagyon fog ez elterjedni:)
  • Dzsini
    #16111
    Az már csak meghajtás kérdése, a technológia szempontjából lényegtelen.

    #16109: világszerte igen, de az Egyesült Államokban Nevada után már talán 2 állam engedélyezte az autonóm járműveket (kötelező vezetőülésen ülő felelősségvállalóval) - ott valószínűleg nem kell ennyit várni, és még mindig ők az első piac.
  • joebacsi
    #16110
    Ez kéne full elektromosba, üzemanyagcellásan.