18351
ATbanner.jpg
  • franc0
    #16189
    Miért te mit csinálsz? Ugyanennek egy sokkal-sokkal unalmasabb és kevésbé célravezető verzióját.
    Vér kéne a pucádba pubikám.
  • Dzsini
    #16188
    Ilyesmire nincs szükség ebben a topicban, nem kell beszólogatni senkinek.
  • franc0
    #16187
    Nagyon vártam már hogy ezt beírod, mondjuk nagy tudás nem kellett hozzá.
    Csak visszaböfögöd a jól betanult Apple-mantrát.
  • Dzsini
    #16186
    Hogy nem tudna alkalmazkodni a trendekhez - olvass vissza vagy emlékezz, hogy mennyire biztos volt itt sok mindenki abban, hogy soha az életben nem fognak a képarányon sem változtatni.

    A többinek egy részével nem értek egyet, de az már egyéni ízlés kérdése. Szerintem nem dőlt volna össze a világ, ha nem mennek rá a PPI hajszolásra, ugyanolyan marketing-trend ez is, mint a többi említett.
    (a tű meg nem éles, hanem hegyes :) )
  • GregSB
    #16185
    Sőt, még mielőtt volna az i4 a "retina" kijelzővel már voltam magasabb felbontású telefonok a konkurenciánál, amiket ha a 3GS mellé tettél akkor ordított a különbség.

    Most ha ezt megteszed egy i5-el és egy ilyen csoda fullHD felbontású új készülékkel nem fogod látni ezt az ordító különbséget.
  • GregSB
    #16184
    "egy mesterséges igénykeltésen kívül nagyobb szükség volt rá, mint most a fullHD kijelzőkre a többi cégnél."

    Ezzel nem értek egyet. Minőségbeli ugrás volt a pixeles, homályos 160 valahány ppi-s kijelző után a 324 ppi-is. Tűéles, pixeleket nem látsz szabad szemmel, esztétikailag sokkal jobb, kellemesebb ránézni.

    Ezt nem nevezném mesterséges igénykeltésnek, szemmel látható különbség van / volt a régi és új között, ez egy olyan dolog volt amit az emberek igényeltek és akarták is.

    Ami mesterséges igénykeltés az a felbontás tovább növelése amikor már van mondjuk olyan terméked, aminek ~300 ppi körül van a felbontása. Egy ilyen ~300 ppi-s és fullHD kijelző között nincs szemmel látható minőségbeli különbség, nincs akkora ugrás. Pontosan ezért nem fog az Apple alkalmazkodni ehhez a trendhez. (nem is tudna a felbontás 4x-zéshez kötöttség miatt).

  • passatgt
    #16183
    karbantartás volt csak
  • Dzsini
    #16182
    Látom a különbséget, de az nem jelenti azt, hogy egy mesterséges igénykeltésen kívül nagyobb szükség volt rá, mint most a fullHD kijelzőkre a többi cégnél. Vagy mondjuk a 3-nál több megapixeles mobilkamerákra, az 5-6 milliméteres vastagságú telefonokra, és a többi vakításra azon is ment a verseny pár éven át.

    Látványos számok, lehet velük feszíteni, és el lehet adni rengeteg embernek, aki nem is tudta, hogy szüksége van rá.
  • Tikal #16181
    azt ne mond hogy nem látod a különbséget a régi kijelzőjük és a retina között...
  • Dzsini
    #16180
    Hogyne, el lehetett vele adni egy új generációt :)
  • Tikal #16179
    a retina kijelzőnek volt értelme :)
  • Dzsini
    #16178
    Nem értelemről, trendről beszélünk - nézd meg az MWC beszámolókat, mindenkinek van fúhádé telefonja.

    Értelme nagyon kevés dolognak van a telefoniparban, mesterséges igényeket támasztanak, és azt elégítik ki termékekkel.
  • GregSB
    #16177
    Nem.
  • Tikal #16176
    jaaa, hát mert annakaztán sok értelme van :))
  • GregSB
    #16175
    Nagyon nagy a csend mostanában a cég körül. Tavaly ilyenkor már bemutatták az új OSX-et, és akkor azt ígérték évente fogják frissíteni.

    Persze azóta volt egy szervezeti átalakulás, mostmár egy vezetés alá tartozik az iOS és az OSX fejlesztése, lehet módosultak a ciklusidők.
  • Dzsini
    #16174
    Hát, holnapután lekerülnek az EU polcokról, úgyhogy ideje lenne.
  • GregSB
    #16173
    Apple store is down...

    Csak nem jön a Mac Pro frissítés? :)
  • Dzsini
    #16172
    Telefonméretben nem, és mostanában az 5 col körüli telefonoknál záporoznak az 1920x1080-ak (de 1280x720 már 4 colon is van bőven), a 1136x640 kezd kevésnek tűnni a számmisztikusok részéről.

    ... nekem 220x176 és meg vagyok vele elégedve.
  • Tikal #16171
    már beszálltak a retinával
  • dragon11
    #16170
    de most az apple miért nézi tétlenül a full-hd kijelzők sorozatos debütálását ? ők nem akarnak beszállni ?:D
  • Tikal #16169
    Nem eloszor tennék...
  • passatgt
    #16168
    így viszont tényleg megrohad 400 alatt
  • passatgt
    #16167
  • passatgt
    #16166
    nem nyílt forráskódú lett? akkor minek megvenni? azt csinálnak vele amit akarnak
  • GregSB
    #16165
    Mivel nem is oly rég ez még WebOS fantopic is volt :D

    "LG buys webOS from HP for use in smart TVs"
  • SlickAdam
    #16164
    unlimited persze, csak epp leszabalyozzak 500mb,1gb,2gb utan, csomagtol fuggoen...
  • GregSB
    #16163
    iBooks nem gyári app, le kell tölteni.

    Ezt leszámítva beletehetnék ezt az import fícsört.
  • passatgt
    #16162
    ibooks, iwork
    működése:

    1.rádugom camera kit-et, bele egy pendrive képekkel, pdf-el, doc-al, pages fájlokkal
    2. megnyitom ibooks-ot, jobb felül megjelenik egy import gomb, rányomok, átmásolja a pdf fájlokat
    3. ugyanúgy a többinél
  • I.C.ram
    #16161
    iBooks kezeli őket, az nem built in már az ios6ban?
  • GregSB
    #16160
    Mivel nyitná meg? A fotókat és videókat megnyitja a bulit-in Photos alkalmazás. PDF-ekre, egyéb doksik megnyitására nincs defalut alkalmazás iOS-en, csak AppStoreból letölthető. (Safari meg Mail app meg tudja nyitni őket, de azok nem tudnak fileokat tárolni, meg kicsit vicces lenne ha azokba töltené fel)

    Persze kiadobhatna ilyenkor linkeket ha nincs feltelepítve semmi, vagy ha fel van telepít be akkor a releváns alkalmazásokat (mint ahogy most is van az Open in... opció, amivel más alkalmazásoknál tudsz áttolni fileokat).

    De azért mint látod ez nem annyira egyértelmű mint a fotók importálása.
  • passatgt
    #16159
    de ehhez nem kell semmilyen rendszerszintű fájlkezelés, ha a képet meg tudja nyitni, meg tudná nyitni a pdf-et is
  • GregSB
    #16158
    Nem nagy kérés, de mint ahog nincs most rendes rendszerszintű filekezelés úgy ez sincsen iOS-en. Jelenleg az a filozofiájuk, hogy vegyél egy MBA-t ha ilyen dolgokat akarsz csinálni. Aztán elvileg ahogy hozzák közelebb egymáshoz az iOS-t és az OSX-et lehet az iOSbe is be fog ez kerülni idővel...
  • passatgt
    #16157
    mondom, ahogy írtam, annyi lenne az egész, hogy a camera kit-el ne csak a képeket, hanem a pdf, doc, xls fájlokat is felismerje és nem problémázok, nem hiszem el, hogy ez olyan baromi nagy kérés:)
  • GregSB
    #16156
    Ők nem akarják hogy az iPad minden téren kiváltsa a laptopot. Ha ettől többre van szükséged akkor ott a nem kevésbé portable 11" MacBook Air.
  • I.C.ram
    #16155
    Egy alapvető dolgot elfelejtesz. Abból indulsz ki, hogy saját magadnak viszed a pendriveot. Az meg se fordul a fejedben, hogy pl egy másik embertől kéne átvenned anyagot, de nagy a file. Lehet dropboxozni azt is persze, de azért annyira nem kellemes a havi 1 gigás mobilnet csomi 10%-át ledarálni egy ilyen hülyeség miatt, mert az apple nem képes egy rohadt usb integrálására. Milyen hátránya származna belőle, azon kívül, hogy kisebb marginjük lenne? Nem beszélve arról, hogy pl sok embernél kiválthatná a laptopot. Mert mondjuk otthon lenne egy 1 TB-os vinyó, arról lehetne dolgozni, stb.

    64-es iPhone 4S-em van, de éppenhogy csak elférek rajta. Pedig nem nézek rajta "lewarezolt bluray ripet". iPaden tuti nem férnék el kényelmesen.

    Szerintem igen is szükség lenne USB-re.

    Dropboxnál nem a sebességgel van a baj.... hanem azzal, hogy limitált netcsomagok vannak.
  • GregSB
    #16154
    Sóhaj... Igen, én a szart is lenyelem mert elcsábít a világító alma logó. Faszán el tudsz térni a témától. 200 Megás fileokat mikor fogsz te pendriveról iPadre másolni? Azokkal mit akarsz csinálni iPaden?

    Szeretnélek emlékeztetni, hogy itt most arról a use-caseről volt szó, hogy pár kilobájtos adásvételi szeződést nem tudott rámásolni az iPadjére, amiről nyomtatni tudott volna. Én erre mondtam, hogy ezeket a fileokat manapság már tök felesleges USB kulcsra feltenni és azon hordozni, amikor szempillantás alatt fent vannak pl dropboxon.
    Legutóbb is mentem nyomtatni CopyCatbe, nem pendrivera raktam a 4-5 megás Word doksit, hanem bedobtam Dropboxba, odamentem, a pultos csajnak bemondtam a file rövidített URL-jét a telefonomról, megnyitotta, kinyomtatta, kész voltam. Ennyi, tök felesleges manapság már emiatt még egy + eszközt magaddal hordani.

    20-30MB-os fileok is pikk-pakk fent vannak dropboxon.

    A 200 megás munkafilejaidat meg nyilván jobb pendriveon hurcolászni MÉG MOST (pár év múlva ha már azokat is másodpercek kérdése lesz feltolni egy tárhelyre akkor azoknál is felesleges lesz a pendrive), de itt most nem erről volt szó.
  • I.C.ram
    #16153
    *"...aki NEM csak..."
  • I.C.ram
    #16152
    aha, oké... nem vagyok meglepve, hogy te a szart is lenyeled, csak mert apple :)

    Nekem pl kell dolgoznom 100-200 megás fájlokkal, de szerintem nem csak én vagyok az egyetlen, aki pár kb-os doksikkal dolgozik. Egy tanácsadói tanulmány PDF önmagában 20-30 mega.
  • I.C.ram
    #16151
    Francokat. USA-ban se nagyon van unlimited. Régen volt, de most már nincs. Leterhelték a 3/4G hálózatokat, ezért limitáltak. Szerintem a legtöbb nyugat-európai országban sincs.
  • GregSB
    #16150
    Itt pár kb-os doksikról, esetleg pár mb-os képekről van szó, amiket az emberek magukkal hordozgatnak pendriveokon hogy kinyomtassák, átadják őket, nem a lewarezolt blueray ripekről.