18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #16229
    huzzál máshova trollkodni meg mocskolodni :)
  • Tikal #16228
    LOL, ezt én értem, de nem ezért tettem fel a kérdést.
  • Dzsini
    #16227
    Azt nem érted meg, hogy nem fognak csak azért kivételezni a youtube-al, mert csak. MINDENT saját szerveren hostolnak és kész, így nem függnek másoktól.
  • franc0
    #16226
    Nem bírom tovább, megkérdezem már.
    Hány éves vagy?
  • Tikal #16225
    de nem érted mit kérdezek???????? kinek generálja a forgalmat az indexes youtube-ról lopott video? ennyit szerettem volna tudni, már elsőre is, de mint mindig, nagyon elviszed magad a témában :)

    Egyébként a leginkább akkor zavar ez, ha konkrétan youtube videokra hivatkoznak a cikkben, de sehol egy link csak az ellopot video inda-ba ágyazva. Ennyi. Mentségükre legyen, hogy már egy ideje viszonylag normális a felülete a lejátszónak és nem annyira szar az egész...
  • Dzsini
    #16224
    De ugyanarról van szó a hosting részéről. Lehet videó, kép, dokumentum. Mindegy. Az inda az ő szerverük, a többi nem.

    Ha tizenhét felkiáltójellel írod, akkor is.
  • Tikal #16223
    ááá milyen kép? hagyjál már a képekkel, youtube-ról beszélek!!!
  • Dzsini
    #16222
    Egy képnél kinek generálja a forgalmat? Hogyan tudja biztosítani akár a youtube-nál, akár bármilyen más külső szolgáltatónál, hogy a hozzá érkezők a híreket abban a formában és minőségben kapják meg, ahogy ők azt eltervezték?
    Egyetlen normális nemzetközi híroldal se fogja magát pl. a youtube-tól (vagy bármilyen más külső szervertől) függővé tenni, van saját hosting szolgáltatásuk, és oda áttolják a képeket, a videókat, és mindent.
  • Tikal #16221
    de a forgalmat kinek generálja? magának vagy a youtube videonak?? ...
  • Dzsini
    #16220
    Az, hogy saját hostot használnak ugyanúgy, mint a képeknél, az szerintem korrekt. Én emlékszem, hogy az SG-t sok éve megborította egy index címlapos cikk, azért ők nem kis forgalmat tudnak generálni. És ha az a policy, hogy mindent helyben hostolunk, akkor mindegy, hogy youtube-ról vagy bármilyen útszéli videoszolgáltatásról van szó.

    A többi az rizsa.
  • Tikal #16219
    :) de tudjuk, hogy nem ezért teszik...
  • Dzsini
    #16218
    Az igazából védhető álláspont, hogy ők a nézhetőséget akarják biztosítani, külső függés nélkül - hiszen mi van, ha a tulajdonos leszedi, kicseréli, átalakítja a filmet? Mi van, ha lehal a youtube? Ők azt az állapotot mutatják be saját szerverről, amiről a cikkben írnak, egy képet is saját hostra tesznek át, és nem az eredeti honlapról linkelik, ez ugyanaz.
  • Tikal #16217
    gondolom ha indexen nézem akkor az nem növeli pl a lejátszás számot a videonál youtube-n, szóval pénztől is eleshet az akinek a videoját lelopják, nem?
  • Dzsini
    #16216
    a jogtulajdonos nyivákolhat érte, egyébként nem tiltja senki
  • Tikal #16215
    OFF

    hogy csinálja azt az index, hogy ha van valami youtube videohoz kötödő cikkük akkor csak fogják és átteszik indá-ba, elképesztő, egyáltalán lehet ilyet??
  • skinnyman
    #16214
    Egyreszt peldaul azert, mert hivatalosan csak az USA teruleten erheto el. Masreszt pedig azert, mert a legtobb telefon nem is tamogatott (NFC onmagaban nem eleg hozza, kell egy Secure Element chip is hogy biztonsagosan kezelje a bankkartya adatokat). Ezeken persze a google tudna javitani, es tesznek lepeseket az ugyben (pl eleinte csak egy fajta bankkartyat lehetett hozzarendelni, azota mar majdnem minden fajtat, meg csinaltak jo kis reklamfilmeket), de latszik, hogy annyira nem osszpontositanak ra, mint amennyire tehetnek.
    Technikailag amugy mindenhol tudsz fizetni ahol van PayPass, ami majdnem minden nagyobb boltban van Magyarorszagon is. Vettem mar vele kajat a CBA-ban probakent :)
  • passatgt
    #16213
    Azt se mondhatja, hogy nem kísérleteznek új termékkategóriákkal, annyira egyérrelmű erre a válasz, szóval ez semmit nem jelent, ugyanúgy titkolóznak mint eddig
  • GregSB
    #16212
    Végülis kimondott két dolgot, amiket eddig is sejteni lehetett: új termék-kategóriákkal kísérleteznek, és hogy az iOS-el nem akarnak rajta lenni a legtöbb készüléken, nem a market share-re mennek.

    Mostmár csak az a kérdés: miért beszél ezekről? Nem sok info ez, de eddig (Steve vezetése alatt), még ennyi ilyen jellegű infót sem csepegtettek. Nem mondták az iPhone bejelentése előtt semmilyen fórumon, hogy "ja kíséreletünk új cuccokkal".

    Szerintem ezzel a lépéssel időt akar "kérni", nyerni Cook. Forstall kirakása, és az átszerveződés eléggé felkavarhatta a dolgokat a cégen belül, stratégiailag is. Időre van szükségük. Az emberek már tegnapra várnának tőlük valami csúcsszuper új innovációt, de még egy ideig nem lesz itt semmi. Ha holnap (tavasszal, nyáron) terveznének bemutatni egy piac-felforgató tévét, karórát, akármit, amiben 100%-ig hisznek, akkor Cook nem mondana ilyeneket. Szerintem.
  • GregSB
    #16211
    Tim Cook az éves shareholder meetingen.

    "We grew by about $48 billion — more than Google, Microsoft, Dell, HP, RIM, Nokia combined,"

    "Obviously we're looking at new categories — we don't talk about them, but we're looking at them,"

    "It is clear that Android is on a lot of phones," "Success is not making the most," he said. For Apple, market share is only important in getting the critical mass needed to create a powerful ecosystem — which Apple certainly has. "There's a button or two we could press to make the most," he said, but "that would not be good for Apple."

    A hirtelen nagyot zuhanó részvényárfolyamról:

    "I don't like it either," he said. "Neither does the board or management — where the stock trades now versus a few months ago — but we're focused on the long term."
  • GregSB
    #16210
    "When we asked why Samsung did not include NFC tap-to-pay features in Wallet, the company said that retailers prefer barcodes over NFC because they don’t have to install any new infrastructure to support it."
  • G_ArchAngel #16209
    A gond, hogy nincs mogottuk tartalom es szolgaltatas. Nekem a mai napig csak a Starbucks kartyam van a passbook-hoz kotve, igaz, ezt gyakran hasznalom, mert nem kell penztarcaban kotorni.
    Es most UK-rol beszelek, ahol azert mar szinte mindenhol lehet villanyos penzzel fizetni.
  • Bercy #16208
    Én már várom, hogy a telefonos (NFC) fizetés/kuponozás/check-in stb stb elterjedjen.
    Praktikus lenne. Pl fizetésre használok egy contacless credit kártyát azzal már igen kényelmes és egyszerű a fizetés (persze limitálva van az összeg), de még azért sok helyen csak a "begudós pinbeirogatós" módszer működik...
    Ezen felül lehetne az NFC-s telefonba a kuponok, pl egy étterem akció esetén egyből a fizetéssel együtt érvényesíteni tudja, vagy reptjegyek, belépőjegyek (szintén NFC-vel).
    Ha ez a technológia elterjed (ami ugye az eladókon múlik, hogy élnek-e vele) akkor bizony igényét fogom érezni egy NFC telefonnak. Addig csak egy plusz jópofa fícsör ami nem baj ha van, de nem is fontos (számomra).
  • Tikal #16207
    Ha olyan jo a wallet akkor az android birkak miert nem futtatjak fel? :)

    Egyebkent jo a wallet, en szeretem kar hogy keves helyen van, sajnos mindenhol a paypal megy.

    Hogy az apple miert nem allt meg az nfc moge szerintem mar megbeszeltuk, volt itt is rola szo, ha meg majd megteszi akkor lesz 100 millio user aki hasznalni is fogja, na de az nehogy mar az apple hibaja legyen hoy a google nem halad a walletal! Nevetseges...persze lehet emogott is az all ami a fizetos app vasarlasok mogott: az iphone userek koltenek, az androidosok meg kozben tweakelik a telojukat ( troll off )
  • skinnyman
    #16206
    Ez tenyleg szanalom. En mar a passbook-ot sem ertettem hogy mit akartak vele egyaltalan, latszik hogy az egyre nepszerubb telos fizetes miatt a google wallet ellen akartak lepni valamit vele, csak eppen ki van herelve belole a lenyegi esszenciaja az egesznek (nfc es minden ami vele jar), igy nagyjabol teljesen haszontalan. A Samsung meg igazan nem lenne raszorulva ilyen hulyesegre, semmi mas ertelme nincs, mint csak hogy nekik is legyen egy ilyenuk.
    Persze a google wallet sem terjedt meg el elegge, de mindenkepp az, vagy valami olyasmi tunik a mobilos fizetesek jovojenek. Majd az apple is kihoz egy nfc-s telefont es akkor mindenki rahajpolodik majd (mintha akkor szartak volna a spanyol viaszt ahogy lenni szokott), altalaban ez kell ahhoz h minden birka tudja hogy mi az, es ez kell ahhoz h igazan elterjedjen. Vicc, de tenyleg ez szokott lenni.
  • Tikal #16205
    Az mondjuk jo hogy tobb accountot is kezel a cucc egyszerre...szvesen latnam ezt ipad-en:(
  • GregSB
    #16204
    [URL=http://www.theverge.com/2013/2/23/4022978/samsung-takes-on-apple-tv-with-the-homesync-media-streamer]+1/URL]

    Teli vannak csupa jó ötletekkel :D

    Mondjuk ezeknél csak trollkodok, ezek elég alapvető dolgok amiket jó hogy ők is bevezetnek. Pontosabban elég logikus.
  • GregSB
    #16203
    Eközben a Samsung azt csinálja amihez a legjobban ért.

    :D
  • Tikal #16202
    Nagyin nem megy:))
  • dragon11
    #16201
    ja valszeg ezért volt a védjegye az applenek a legjobb kijelző :))))))
  • Tikal #16200
    Sosem szalttak harcba ilyenek miatt, latom csak trollkodni probalsz, de nehezen megy ;)
  • GregSB
    #16199
    Melyik részt vártad? Hogy a 3GS kinelzője már ciki volt a konkurens telefonok mellett?

    Vagy azt hogy ha az i5 mellé teszel egy ilyen fullHD-s kijelzőt, akkor nem fog leesni az állad a különbség miatt kontrasztban, a fekete színek mélységében, betekintési szögben?

    Ha ez utóbbi a mantra szerinted, akkor rád is vonatkozik az előző felkérés. Linkeld egy olyan szakértőnek a véleményét, aki ledobta az állát és kijelentette azt hogy az i5 kijelzője mindenben elmarad egy ilyen kijelzőhöz képest.

    Pubikám
  • dragon11
    #16198
    a pixelsűrűségük kb 100zal több de mind1
  • LoDMaSt
    #16197
    Már a témánál maradva sokkal jobban zavar, hogy nem sikerült a fehér színt az i5-ös kijelzőjén kikeverni..
  • GregSB
    #16196
    Linkeld a részletes elemző cikket, ahol benizonyítják hogy egy ilyen fullHD kijelzőnek jobb betekintési szöge, kontrasztja, gammája van mint az i5 kijelzőjének.

    Köszipuszi
  • dragon11
    #16195
    jajj a pixelsűrűség, betekintési szög, kontraszt, stb. full-hdn még mindig jobb mint a retinan..... a legjobb kijelző minősítés pedig mindig is az APPLE védjegye volt. hogy-hogy nem szállnak harcba h visszavegyék a címüket?:d
  • Tikal #16194
    Rögtön meg is mutattad ki az értelmes :)
  • Tikal #16193
    Tuti nem dőlt volna össze a világ, de nem tudom miért lenne jó a régi szar képernyőt nézegetni, szóval én inkább örülök annak hogy mesterséges igényt keltettek bennem a jobb kijelzőre :)
  • Dzsini
    #16192
    Ezt a topicot próbáljuk a maradék 1%-ban tartani, használd hát úgy.

    Köszönöm a többiek nevében is.
  • franc0
    #16191
    0. Értelmes vitához értelmes emberek és értelmes téma kell. Itt ilyen nincs.
    1. Közhelyeket pufogtattok, rohadt unalmas módon.
    2. A büdös életbe nem fogsz meggyőzni semmiről az interneten keresztül egyetlen 18 év feletti embert sem. Gondolom kurva sokat netezel, láttál már ilyet VALAHA? Mi a frászért csináljátok akkor?

    Az internet 99%-a mókázásra, mocskolódásra van, használjátok hát így.
  • Dzsini
    #16190
    Én a véleménnyel foglalkozok, azt kritizálom. Nem az embert, nem személyeskedek. Ez utóbbit a fórumon nem tolerálják túl sokáig, míg értelmes vitát lehet folytatni.