18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #16269
  • G_ArchAngel #16268
    Ha a Samu kijon egy honap mulva, akkor az Apple-t tart karokkal fogjak varni a koreaiak ugyvedei a birosagokon.
  • GregSB
    #16267
    Bloomberg: Apple to release its iWatch within 9 months
  • Dzsini
    #16266
    Ezekről a fejleményekről lemaradtam, köszi. De akkor még valóban nincsenek piacon azok, amiket ott mutogattak (feltéve, hogy valódiak).
  • GregSB
    #16265
    A mini hátlapja lehetett egy nagyon szép kivitelezésű fake is. A nagy hátlapjáról azért több szivárgás is volt, az valószínűbb.
  • GregSB
    #16264
    Úgy értékelem a helyzetet, hogy decemberben teljesen átszerveződött a management a cégen belül. Azok a fejlesztések (iOS-el és egy ki tudja milyen új termékkel kapcsolatban) amiket a Forstall vitt most átkerültek más ember(ek) kezébe. (Ive és Federighi). Ezek az emberek ki tudja mit tartanak meg Forstall munkájából, ki tudja mit akarnak teljesen másképp csinálni, ki tudja mennyire változtatták meg az iOS rendszer és eszközök fejlődési ütemét, összefonódását az OSX-el. Ki tudja mennyiben változott a cég terve egy új forradalmi termék kapcsán, aminek eddig Forstall is részese volt.

    Ha új célokat, irányokat tűztek ki, akkor az sok idő amíg átállnak rájuk. Szerintem ez mehet most a háttérben, és ezért van ilyen nagy csend, de én is csak találgatni tudok mint mindenki más.
  • Dzsini
    #16263
    Mindkét új iPad hátlapja itt volt a topicban is pár hete (összerakott képek is voltak, hogy keskenyebb keret, stb.) - azok még nincsenek piacon, nem?
  • GregSB
    #16262
    Egyébként termék frissítés nélkül nem telt el még sok idő... hacsak nem az OSX-re gondolsz mint termékre. Tavaly februárban azt mondták évente fogják frissíteni az OSX-et, ehhez képest már Március van és semmi hír új verzióról. Pár oldal regisztrált már látogatókat februárban 10.9-es rendszerről, szóval létezni létezik de ki tudja mikor mutatják be.

    Hardver frissítés talán 10" iPad lesz, arról azért szivárgott ki pár keret, hátlap. iPhone és iPad mini frissítés viszont kizárt, semmit nem láttunk még róluk, pedig ilyenkor már szoktak szivárogni az alaplapok / alkatrészek :D
  • G_ArchAngel #16261
    Ha a fanboyságon túljutsz, akkor hogy értékeled a helyzetet?
    Azért én egy kicsit többet várok attól a cégtől, amelyikre az elmúlt 10 évben az egyedisége, kreatívitása, majd az utóbbi 5 évben az IT világ konzumer részét átformáló termékei miatt néztek fel.
    Több pixel és nagyobb órajel édeskevés.
  • GregSB
    #16260
    Lehúzhatja a rolót az epül.
  • G_ArchAngel #16259
    Telt el ennyire hosszú idő termékfrissítés nélkül?
    Ha a Samsung kihozza az órát az új telefonnal, akkor az egyszerű, marketinggel etethető amerikait kilóra megveszik.
  • LoDMaSt
    #16258
    Úgy néztem én is. :D De elég, ha egyszer bekapcsolod, belépsz Spotifyba, majd kikacsolod, és simán lépsz be, nekem megy úgy is.
  • Xing
    #16257
    Wow milyen sok beállítási lehetőség van :D
    Ha bekapcsolom minden adatforgalmam rajtuk keresztül megy és nem tudom testreszabni igaz?
  • Xing
    #16256
    Köszi!
  • LoDMaSt
    #16255
    http://www.tunnelbear.com/ Nekem megy vele.
  • Xing
    #16254
    Használtok spotifyt Magyarországon? Van rá valami megoldás, hogy legalább gépen tudjam használni?
    Gondolok itt ingyenes vpn-re vagy valami böngésző kiegészítőre mint a Hulu unblocker. Gugliztam egy 5 percet de hamar eluntam a sok reklámot :P
  • GregSB
    #16253
    Szerintem azt kéne eldöntened, hogy hogyan használnád többet. Otthon, nappaliban / hálóban, vagy inkbább többet cipelnél magaddal, sokszor bedobnád a táskádba és vibbéd magaddal, utazásokra, suliba stb. Ha ez utóbbi, akkor szerintem mini. Ha többet használnád otthon, akkor inkább a 10".
  • ddany7
    #16252
    köszi, most már csak el kéne dönteni, hogy mini vagy nagy :D
  • Tikal #16251
    A BBC azert mert nekik sajat anyaguk van tobbnyire, de linkelnek youtube-t ha arrol van szo, nem fogjak a Charlie-s gyerek videot letolteni es felrakni a sajat oldalukra, index megtette...t
  • Dzsini
    #16250
    A BBC-n én például (amikor még aktívabban olvastam) csak saját hostingot láttam, ugyanúgy, mint az indexen.
  • GregSB
    #16249
    "Egyetlen normális nemzetközi híroldal se fogja magát pl. a youtube-tól (vagy bármilyen más külső szervertől) függővé tenni, van saját hosting szolgáltatásuk, és oda áttolják a képeket, a videókat, és mindent."

    Ez nem igaz. Mindegyik nagyobb oldalnak van saját hosting szolgáltatása, amin a saját maguk által előállított tartalmat teszik közzé. YouTube videókat viszont senki nem tükrözi le egy az egyen ezekre a saját rendszerekre, gondolom a már linkelt TOS miatt. A legnagyobb tech oldalakon is látni embedelt YT videókat, csak az index olyan pofátlan hogy mindent lemásol indavideora.
  • franc0
    #16248
    Ember, normális boltban 127K, mi a francot tökölsz GSM boltokkal? Magad ellensége vagy?
  • ddany7
    #16247
    apple terméket vettetek már olyan GSM, stb boltokban?
    ipad 4 van 120e körül, de ilyen opciók hogy 1év EU garancia, meg 1év gyári garancia, és különböző árakkal. most ez micsoda? nem úgy van hogy 1 év apple garancia van minden termékre?!
  • Dzsini
    #16246
    Szólhatsz a feltöltőnek is, hogy "hé koma, ez és ez az oldal lehúzta a videódat, tudsz róla?"

    Ideális esetben az lesz a válasz (nem az lesz :) ), hogy "persze, megbeszéltük".
  • Tikal #16245
    Igen, de szegény feltöltőknek fingja sem lehet arról, hogy az egyik legnagyobb haza site csak ugy leszedi a videoikat. Persze, először index-nek kellene írni, hogy lássuk mit mondanak, lehet tényleg van rá engedélyük... amúgy meg szerintem elég sok embert érdekelne hogy ezzel szórakozzon, főleg azokat akiknek ez sok nézettséget jelentene, tehát pénzt is...
  • passatgt
    #16244
    remélem valakinek van ideje erre, mert személy szerint ki nem állhatom az indavideós lejátszót:)
  • Dzsini
    #16243
    Elvileg ha te regisztrálsz a youtube-ra, akkor azt állítod, hogy elolvastad és elfogadod a felhasználói szerződést, tehát ismered a jogaidat és a lehetőségeidet.

    Első körben az indexet kellene megkérdezni, hogy tisztában vannak-e ezzel, és ha tojnak rá, akkor szólni a Youtube.hu embereinek.

    Ha valakit egyáltalán érdekel a dolog, hogy ilyesmivel szórakozzon.
  • Tikal #16242
    Hm, akkor lehet fel kellene hívni a feltöltők figyelmét erre? Mint mondtam korábban, ez nekik nézettség és pénz kiesés is egyben.

    Mondjuk nem hiszem, hogy az index-nek lenne bármilyen megállapodása velük, elvégre tőlük nagyobb oldalak, nemzetközi oldalak simán berakják a youtube videokat...
  • Dzsini
    #16241
    Ez volt az első válaszom, hogy a jogtulajdonos kell, hogy foglalkozzon a dologgal. Amíg ők tojnak rá, addig olvasói oldalról szerintem csak a forrásmegjelölés hiánya probléma.

    Jogilag viszont ez alapján egyértelműen nem helyes, amit az index csinál, hacsak nincs külön megállapodásuk a Youtube-al, amiről mi nem tudunk.
  • Tikal #16240
  • G_ArchAngel #16239
    Az Apple új üzletága: iSimHungary :)
  • passatgt
    #16238
    Youtube TOS-ból idézve:

    Content is provided to you AS IS. You may access Content for your information and personal use solely as intended through the provided functionality of the Service and as permitted under these Terms of Service. You shall not download any Content unless you see a “download” or similar link displayed by YouTube on the Service for that Content. You shall not copy, reproduce, distribute, transmit, broadcast, display, sell, license, or otherwise exploit any Content for any other purposes without the prior written consent of YouTube or the respective licensors of the Content. YouTube and its licensors reserve all rights not expressly granted in and to the Service and the Content.

    Szerintem egyértelmű, hogy az index illegális dolgot folytat
  • Tikal #16237
    Igaz. Nem voltam elég egyértelmű hogy mit is jelent most a lopás szó.

    Egyébként megtaláltam a linkelt videó eredetiét, itt van, na most itt azt írja standard youtube license. Erről annyit találtam, hogy ezt nem lehet letölteni, másolni terjeszteni, csak youtube-n nézegetni. Most az a hostingolás amiről itt beszélünk az miben más, illetve azt miért lehet akkor?
  • Dzsini
    #16236
    De azt egy szóval nem mondtad 16230-ig, hogy nincs forrásmegjelölés. És arra rögtön mondtam, hogy az valóban probléma.

    Odáig innen nézve csak azon vergődtél, hogy nem az eredeti videót embedelik. Ahogy mondtam: nem mondtál el minden körülményt, és ezért persze, hogy félreértettelek.
  • Tikal #16235
    Bocs, a sok OFF-ért, jöhetnek az APPLE pletykák, lesz e iWatch, jaj de izgi, meg nem tudom mik pörögnek manapság még :D
  • Tikal #16234
    nem, a hostingról te beszéltél folyamatosan, azt már az első válaszban tisztáztuk, megtehetik, nem tiltja senki, erre kérdeztem, (16220) hogy de akkor mi van a forgalommal, mert így pénztől eshet el a tulajdonos, hiszen elLOPTÁK a videóját.

    de mindegy is, elbeszéltünk egymás mellett, de most már menj és nézd meg, ha eddig nem tetted volna, hogy egy youtube hivatkozásos videonál sincs forrás megjelölés.
  • Dzsini
    #16233
    De te folyamatosan a hostingról beszéltél nem arról, hogy linkelik-e az eredeti videót vagy sem.
    Azt meg nem mondtad, hogy nincs forrásmegjelölés. Ez valóban probléma, szólj nekik miatta.
    Az hogy az oldalon nem az eredeti videót teszik ki embedként, ahogy mondtam teljesen érthető és elfogadható.

    Ha nem mondod el, hogy pontosan mi a problémád, akkor ne csodálkozz, hogy nem tudnak rá neked tetsző választ mondani :)
  • Tikal #16232
    Hát mert másra koncentráltál, már a második kérdésem arra irányult hogy az eredeti feltöltőnek ez jó e vagy sem, pláne ha azt sem tudjuk ki az!

    "gondolom ha indexen nézem akkor az nem növeli pl a lejátszás számot a videonál youtube-n, szóval pénztől is eleshet az akinek a videoját lelopják, nem?"

    pl itt van ez a mai cikk. én itt nem találtam az eredetire mutató linket, a srác neve ugyan ott van...

    Szóval oké hogy ők azt akarják, nekem jó legyen, de ez már nem az első eset, hogy úgy kell nyomoznom az eredeti után...
  • Dzsini
    #16231
    Na EZ már egy értelmes felvetés, ha nem teszik meg, tessék nekik megírni, mert a forrásmegjelölésnek megvan a kötelező sajtógyakorlata.

    Idáig csak értetlenkedtél, nem igazán lehetett tudni, hogy mi is a problémád azzal, hogy ők biztosítják a videó elérhetőségét.
  • Tikal #16230
    Legalább egy linket tolnának az eredetihez, tudod mint a képeknél odaírják honnan van és kicsinálta, egy videonál is ezt várnám.