18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #16615
    Tegnapi cikk: Air vs Win8 ultrabooks
  • passatgt
    #16614
    régi osx van még rajta
  • G_ArchAngel #16613
    Ez nekem új, főleg a TheVerge cikkei után.

    Eddig minden arról szólt, hogy az új OSX energia-menedzselése miatt bír ennyit az Air és a minden tért kitöltő akksik miatt.
  • Dzsini
    #16612
    Az újgenerációs, Inteltől 2013-as Ultrabook plecsnit kapott hívott masinák azért szépen elhúzzák a 12 órát hasonló használat mellett (már a 2012-esek között is voltak, pedig azok még nem Haswell procit kaptak).
  • G_ArchAngel #16611
    Akkor mindenki más megnyugodhat, mert ezentúl az összes Win laptop is 11-13 óráig fogja bírni az új Intel CPU-val és Samsung SSD-vel.

    Ja, nem.
  • franc0
    #16610
    Hiába erőlködsz, ez kurvára így van.
  • G_ArchAngel #16609
    Fuss neki ennek megegyszer.

    Szerintem nem kellene nagyon IT-related posztokkal foglalkoznod, ha szerinted ennyi miatt lett jobb/több az új Air.

    Ennyi erővel mondhatod azt is, hogy az M3-as BMW azért jobb a 3-asnál, mert tettek bele egy nagyobb motort és kész.
  • franc0
    #16608
    És mégis minek? Az égvilágon semmi különbség, csak 10%-kal gyorsabb, meg 20%-kal több az akkuidő. Nulla innováció.
    Amitől jobb az új gép, ahhoz az Applenek semmi köze.
    Az Intel hozott új platformot, a Samsung PCI-E SSD-t oszt heló.
  • GregSB
    #16607
    Lol, iOS7 ikonokés a Mac Mini esete.
  • Andr0
    #16606
    most még jó nekem 2012 mid Air amim van de lehet beváltok ha ilyen jó a 2013 mid :)
  • GregSB
    #16605
    [URL=http://www.theverge.com/2013/6/17/4436332/macbook-air-review-13-inch-2013]13"-as Air megkapta a Vergetől az eddigi legmagasabb pontszámot amit laptop kapott.[/URL]

    "Still the best all-around laptop you can buy"
  • G_ArchAngel #16604
    van vmi terminal parancs, ami felszbadit memoriat, mindent kiurit, de a futo programokat nem erinti, nem emlekszik vki mi az?

    Kill all?
  • GregSB
    #16603
    :D



  • GregSB
    #16602
    A játékos vonal úgy jött képbe hogy ezt a render enginet olyan emberek fejlesztették ki (az Applenél), akik előtte a játékiparban dolgoztak.
  • GregSB
    #16601
    Igen én is így értelmezem. Az UI mostantól egy saját "virtuális világ"-ban fog létezni, amit játékokhoz hasonló render engine szolgál ki, physics rendszerrel. Minden elemre a rendszer fizikai törvényei fognak vonatkozni. Nem előre rajzolt animációkat fogunk látni.

    Azon kívül hogy ez a jelenleginél is nagyobb koherenciát fog adni a rendszernek és appoknak, óriási lheetőségeket rejt magában, kreatív emberek nagyon érdekes UI megoldásokat fognak vele csinálni.
  • LoDMaSt
    #16600
    Magának számol ki minden alatt értem, hogy az ikonkezelő osztály, amit egy mittomén milyen metódussal vezérelsz, amikor jobbra csúsztatsz, aminek a paramétere az elcsúszás iránya, sebessége, stb.. eddig ez képkockánként volt megrajzolva, most meg a paraméter bármi lehet, fogni tud vele mit kezdeni.
  • LoDMaSt
    #16599
    Ööö, szerintem nem. Az UI változásairól ír, főleg az animációk, de az összes interfész, objektum, osztály kapcsolatáról, fejlődéséről. Hogy a menüben nem előre gyártott animációk vannak, hanem az egész menü egy '3d engine-re épül', tehát magának 'számol ki' mindent. Ha jól értem.
  • Máté94
    #16598
    Tehát... mi? A játékosokat akarja megcélozni magának a rendszerrel?
  • I.C.ram
    #16597
    Köszi srácok!
  • GregSB
    #16596
    Azta.

    "I misclassified iOS 7 at the beginning of this article. It's less another level and more a sequel to the original (and comes with all the dangers inherent to making a sequel). It takes many of the same interactive elements, blows them out, and makes them the central mechanic for the entire operating system. There's a real (if not real-world) physics engine here, and particle effects, and far more that's been disclosed to developers in the non-public sessions at WWDC 2013. And instead of aping game mechanics for the iOS 7 interface, Apple hired real, renowned game developers to create it.

    With iOS 7, screens aren't bouncing because they're keyframe-animated to do so. They're bouncing because the virtual world they exist in has sent them ricochetting off another object. They're not sliding because an image is being moved from one coordinate to another, but because they're rotating around the surface of cylinders. Interface hasn't just gone from traditional animation to 3D, or from element to object, it's been dropped into a full-blown virtual world."
  • GregSB
    #16595
    Eza qrva iOS7-es autocorrect utólag átír szavakat a mondatok elején is akár :D
  • GregSB
    #16594
    1. Mindkét telefonon nyomni kell egy iCloud backupot
    2. Midkét telón Erase all data & settings.
    3. Beállításkor "setup from iCloud backup" vagy valami ilyesmi, új telefonon értelemszerűen a te ACC ódát kell megadni.
    4. Profit

    Kb 10-20 percet el fog szüttyögni wifin attól függően mennyi adatod van. Minden vissza fog kerülni, SMS, híváslista, jelszavak, játékmentések stbstb. Ás szem egyedül a zenelejátszóba felmászott zenék (mp3-ak) fognak eltűnni.
  • GregSB
    #16593
    Nem kell iTunes, iCloud backup is mindent visszatesz.
  • LoDMaSt
    #16592
    A backup az mindent. JB. és hozzá kapcsolódó dolgok kivéve természetesen. De miután kész, itunes / prefs / devices alatt ellenőrízheted, hogy valóban csinált -e backupot.
  • I.C.ram
    #16591
    és akkor mindent lement? SMS-ek e-mailek, beállíátsok, stb?
  • LoDMaSt
    #16590
    csinálnék róluk backupot két külön gépre. majd legyalulnám a 2 telót, és a másik-másik géphez dugnám a szűz telókat. majd előjön az itunes, hogy mi legyen, és mondanám neki, hogy backupból állítsa vissza, ne új telefonként set upolja. (és kiválasztanám a backupot)
  • I.C.ram
    #16589
    Lenne egy kérdésem az iPhone-osoktól:

    Adott két iPhone 4S, és szeretném a két telefont TELJES tartalmát kicserélni. Tehát az egyikről átmásolni mindent a másikra, és ugyanezt megcsinálni a másikkal is. Erre azért van szükség, mert megyek külföldre, és nekem T-mobil függő telefonom van, míg az ismerősnek független, és megbeszéltük, hogy cserélünk erre a 2 hét hónapra, hogy tudjam kint is használni, kinti előfizuval. Ő meg úgyis t-mobilos, tehát neki tökmindegy.

    Tehát az egyik telefonról szeretnék átmenteni mindent: smsek, email-ek (beállítások), telefonkönyv, stb. Van erre mód? Sima restore?
  • Dzsini
    #16588
    Tapipad arra a néhány alkalomra kellhet, amikor nincs egér a közelben és az ujjnál pontosabb mozgást igényel valamilyen program - UI kérdése a dolog.

    Egyébként szerintem ez egy jól kidolgozott megoldás az érintőképernyős laptopoknál, ha le van hajtva a billentyűzet elé, akkor alacsonyabb a dőlésszög, tehát nem olyan kényelmetlen a tapi rajta, mint egy merőlegesen álló képernyőn, akár ölbe véve is, kicsiben volt már ilyen, és ott elég jól szerepelt.

    A tartósság persze kérdés, de Acerék annyira nem szoktak gagyit gyártani, persze 1 év hajlítgatás után megnézném, hogy megáll-e úgy, ahogy a videóban rajzolgatnak rajta :)
  • Bercy #16587
    En egyelore nem latom ertelmet a laptop-tablet gepeknek. Egyszeruen azert mert az operacios rendszerek meg nem allnak keszen a touch feluletre. Hiaba a windows csempe kezdolapja vagy az osx launchpad-ja, az meg gyerekcipo. Egy desktop os egyszeruen nem alkalmas erentokepernyos hasznalatra.
  • pyrohun #16586
    Hát nem tudom, ez az "össze-vissza hajtogatom, véletlenül kitörik" nekem nem tűnik jónak :)
  • pyrohun #16585
    Éppen ezt akartam kérdezni. Ilyen erővel kb. lehetne az alján is :-DDD
  • GregSB
    #16584
    Azt a trackpadet még mindig nem értem. A videóban sem használják semmire :D
  • Dzsini
    #16583
    Az Acer legalább látványosan különbözik:

    és meg is indokolják hogyan és miért:
  • Dzsini
    #16582
    Én nem nagyon láttam arra példát, hogy laptopot (és az iMac tulajdonképpen az a kategória - monitorral egybeépített gép) monitorként lehet használni...
  • Máté94
    #16581
    A Lenovo-n az tuti kimenet, neked pedig bemenet kellene, tehát a válasz nem. :)
  • G_ArchAngel #16580
  • GregSB
    #16579
    Ahaha :D

  • plas
    #16578
    Sziasztok, szerintetek az uj iMac (thunderbolttal) osszekotheto-e egy windowsos notebookkal ( Lenovo x 12,5"), monitorkent hasznalnam. A notin miniDP van. Utana kerestem, nekem az jott le, hogy nem lehet, de gondoltam megkerdezem, hatha van vki akinek van tapasztalata e teren.
  • Máté94
    #16577
    Próbálkoznak a srácok egyelőre sikerrel. Persze van pár dolog amit meg kell oldani, de ez természetes ilyenkor. Ráadásul még ki tudja mit hoz a többi DP és a hivatalos verzió. :)
  • G_ArchAngel #16576
    En mondjuk orulok, hogy visszatertek ezekhez a kicsit erzelmesebb reklamokhoz, mint par honapja az iPhone fotozasi kepessegeivel kapcsolatban is. Szimpatikusabb, mint a fikazas (Windows) es celtalan okoskodas (Genius).